Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.63 | 1:03.46 | |||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 29.16 | 1:04.00 | |||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.62 | 1:05.39 | |||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.63 | 1:05.73 | |||||
5 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.69 | 1:06.77 | |||||
6 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 31.81 | 1:07.87 | |||||
7 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.30 | 1:08.28 | |||||
8 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.67 | 1:08.66 | |||||
8 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 32.61 | 1:08.66 | |||||
10 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.54 | 1:08.75 | |||||
11 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 32.70 | 1:08.97 | |||||
12 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.61 | 1:09.05 | |||||
13 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.95 | 1:09.29 | |||||
14 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.49 | 1:09.38 | |||||
15 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.89 | 1:09.72 | |||||
16 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.51 | 1:10.84 | |||||
17 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 33.03 | 1:10.87 | |||||
18 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.44 | 1:10.93 | |||||
19 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.54 | 1:11.51 | |||||
20 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.97 | 1:11.57 | |||||
21 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.36 | 1:11.62 | |||||
22 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.95 | 1:11.66 | |||||
23 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.06 | 1:11.76 | |||||
24 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 33.24 | 1:11.78 | |||||
25 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.97 | 1:11.99 | |||||
26 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.88 | 1:12.68 | |||||
27 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.99 | 1:12.94 | |||||
28 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.36 | 1:13.02 | |||||
29 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.10 | 1:13.03 | |||||
30 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.26 | 1:13.18 | |||||
31 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 33.62 | 1:13.32 | |||||
32 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.93 | 1:13.42 | |||||
33 | Lærke Rask Sander | 2002 | Vat Copenhagen/mk31 | 34.76 | 1:14.35 | |||||
34 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 35.23 | 1:14.61 | |||||
35 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.41 | 1:14.91 | |||||
36 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.40 | 1:15.03 | |||||
37 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.87 | 1:15.07 | |||||
38 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.79 | 1:15.45 | |||||
39 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.92 | 1:15.48 | |||||
40 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Vat Copenhagen/mk31 | 34.92 | 1:16.21 | |||||
41 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.48 | 1:16.62 | |||||
42 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.64 | 1:16.77 | |||||
43 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | JGI Svømning | 34.53 | 1:16.88 | |||||
44 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.49 | 1:18.90 | |||||
45 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.90 | 1:19.45 | |||||
46 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.86 | 1:19.87 | |||||
47 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.58 | 1:20.12 | |||||
48 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.07 | 1:20.22 | |||||
49 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.27 | 1:20.32 | |||||
50 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.16 | 1:20.54 | |||||
51 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.34 | 1:21.60 | |||||
52 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømmeklub | 37.49 | 1:21.76 | |||||
53 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 37.24 | 1:21.95 | |||||
54 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 38.03 | 1:23.50 | |||||
55 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 38.36 | 1:24.02 | |||||
- | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:25 |