Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17.00
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 24.03 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 24.47 | ||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 24.58 | ||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 25.19 | ||||||
5 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 25.27 | ||||||
6 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.52 | ||||||
7 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 25.56 | ||||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 25.69 | ||||||
9 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 25.73 | ||||||
10 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 25.80 | ||||||
11 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.01 | ||||||
12 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.11 | ||||||
13 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 26.13 | ||||||
14 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 26.20 | ||||||
15 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 26.23 | ||||||
16 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.24 | ||||||
17 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 26.25 | ||||||
18 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 26.27 | ||||||
19 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 26.29 | ||||||
20 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 26.36 | ||||||
21 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 26.39 | ||||||
22 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.41 | ||||||
23 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 26.76 | ||||||
24 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 26.80 | ||||||
25 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 26.81 | ||||||
25 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 26.81 | ||||||
27 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 26.88 | ||||||
28 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.89 | ||||||
29 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.94 | ||||||
30 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 27.12 | ||||||
31 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | Haslev Svømmeklub | 27.14 | ||||||
32 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 27.18 | ||||||
33 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 27.24 | ||||||
33 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.24 | ||||||
35 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 27.29 | ||||||
35 | Oliver Larsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 27.29 | ||||||
37 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.30 | ||||||
38 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 27.38 | ||||||
39 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.40 | ||||||
40 | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.53 | ||||||
41 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 27.57 | ||||||
42 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømmeklub | 27.65 | ||||||
43 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømmeklub | 27.72 | ||||||
44 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 28.03 | ||||||
45 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.63 | ||||||
46 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 28.89 | ||||||
47 | Jakob Forsberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 29.47 | ||||||
48 | Andreas Norup | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 29.75 | ||||||
49 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:58 |