Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.16 | 59.18 | |||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.06 | 59.19 | |||||
3 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 29.23 | 59.87 | |||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.80 | 1:00.84 | |||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.92 | 1:01.14 | |||||
6 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.96 | 1:01.64 | |||||
7 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.74 | 1:01.75 | |||||
7 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.12 | 1:01.75 | |||||
9 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.56 | 1:02.03 | |||||
10 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 30.00 | 1:02.18 | |||||
11 | Katja Petersson | 2001 | JGI Svømning | 30.00 | 1:02.36 | |||||
12 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 30.08 | 1:02.43 | |||||
12 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.09 | 1:02.43 | |||||
14 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.07 | 1:02.51 | |||||
15 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.91 | 1:02.74 | |||||
16 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.30 | 1:02.76 | |||||
17 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.98 | 1:02.82 | |||||
18 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.39 | 1:02.93 | |||||
19 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.51 | 1:03.01 | |||||
20 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 30.20 | 1:03.04 | |||||
21 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 30.43 | 1:03.10 | |||||
22 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.04 | 1:03.31 | |||||
23 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.77 | 1:03.68 | |||||
24 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.98 | 1:03.72 | |||||
25 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.71 | 1:03.75 | |||||
26 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.80 | 1:03.79 | |||||
27 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.29 | 1:03.80 | |||||
28 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 31.18 | 1:04.00 | |||||
29 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 31.24 | 1:04.12 | |||||
30 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.87 | 1:04.21 | |||||
31 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.63 | 1:04.39 | |||||
32 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 30.48 | 1:04.40 | |||||
33 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.14 | 1:04.44 | |||||
34 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.31 | 1:04.45 | |||||
35 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 30.72 | 1:04.46 | |||||
35 | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.34 | 1:04.46 | |||||
37 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.83 | 1:04.48 | |||||
37 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.79 | 1:04.48 | |||||
39 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 31.01 | 1:04.73 | |||||
40 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.14 | 1:04.98 | |||||
41 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 31.38 | 1:05.00 | |||||
42 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.34 | 1:05.07 | |||||
43 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.60 | 1:05.19 | |||||
44 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.03 | 1:05.27 | |||||
45 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.14 | 1:05.31 | |||||
46 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 31.64 | 1:05.55 | |||||
47 | Lærke Rask Sander | 2002 | Vat Copenhagen/mk31 | 31.39 | 1:05.64 | |||||
48 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.97 | 1:05.72 | |||||
49 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.13 | 1:05.84 | |||||
50 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.73 | 1:05.92 | |||||
51 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.31 | 1:05.94 | |||||
52 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.60 | 1:05.97 | |||||
53 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 31.58 | 1:06.34 | |||||
54 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.65 | 1:06.38 | |||||
55 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.03 | 1:06.54 | |||||
56 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 32.41 | 1:06.61 | |||||
57 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.68 | 1:06.69 | |||||
58 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.17 | 1:06.92 | |||||
59 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.16 | 1:06.98 | |||||
60 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 32.56 | 1:07.10 | |||||
61 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømmeklub | 32.11 | 1:07.26 | |||||
62 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Vat Copenhagen/mk31 | 32.54 | 1:07.39 | |||||
63 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 32.74 | 1:07.49 | |||||
64 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.69 | 1:07.65 | |||||
65 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.37 | 1:07.94 | |||||
66 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.83 | 1:07.99 | |||||
67 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 32.51 | 1:08.13 | |||||
68 | Natascha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.22 | 1:08.22 | |||||
69 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.07 | 1:08.43 | |||||
70 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.65 | 1:08.62 | |||||
71 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.71 | 1:08.79 | |||||
72 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.71 | 1:09.03 | |||||
73 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 32.29 | 1:09.32 | |||||
74 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.80 | 1:10.63 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:06 |