Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:03.81 | 2:13.52 | 3:23.37 | 4:33.03 | |||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.55 | 2:16.49 | 3:26.68 | 4:35.66 | |||
3 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.89 | 2:14.55 | 3:25.51 | 4:35.79 | |||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.70 | 2:15.08 | 3:26.56 | 4:37.17 | |||
5 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 1:05.30 | 2:16.18 | 3:28.50 | 4:38.74 | |||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.76 | 2:17.39 | 3:28.19 | 4:38.97 | |||
7 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.01 | 2:16.21 | 3:28.56 | 4:39.26 | |||
8 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.71 | 2:16.35 | 3:28.44 | 4:39.32 | |||
9 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.47 | 2:16.42 | 3:28.45 | 4:39.74 | |||
10 | Katja Petersson | 2001 | JGI Svømning | 1:04.89 | 2:15.63 | 3:28.13 | 4:39.98 | |||
11 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:05.81 | 2:18.27 | 3:31.55 | 4:43.69 | |||
12 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.48 | 2:18.50 | 3:31.54 | 4:44.42 | |||
13 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:08.45 | 2:20.61 | 3:33.47 | 4:45.31 | |||
14 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.78 | 2:22.52 | 3:35.98 | 4:46.91 | |||
15 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.62 | 2:23.02 | 3:36.16 | 4:49.00 | |||
16 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.12 | 2:22.40 | 3:36.45 | 4:49.63 | |||
17 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.32 | 2:24.45 | 3:37.68 | 4:49.66 | |||
18 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:06.68 | 2:20.28 | 3:34.93 | 4:49.84 | |||
19 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:08.70 | 2:23.74 | 3:38.89 | 4:50.55 | |||
20 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:09.47 | 2:24.06 | 3:39.33 | 4:51.89 | |||
21 | Zoe Henningsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:09.33 | 2:24.33 | 3:38.98 | 4:52.19 | |||
22 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.44 | 2:22.30 | 3:37.78 | 4:52.87 | |||
23 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:10.44 | 2:24.67 | 3:39.68 | 4:53.43 | |||
24 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.03 | 2:22.81 | 3:38.64 | 4:54.30 | |||
25 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.30 | 2:27.08 | 3:41.63 | 4:54.40 | |||
26 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.63 | 2:28.53 | 3:43.62 | 4:56.44 | |||
27 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.74 | 2:24.38 | 3:39.78 | 4:56.55 | |||
28 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.09 | 2:26.25 | 3:42.55 | 4:57.19 | |||
29 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.57 | 2:27.30 | 3:42.89 | 4:58.10 | |||
30 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.00 | 2:25.63 | 3:42.41 | 4:58.57 | |||
31 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.17 | 2:27.89 | 3:44.79 | 4:59.09 | |||
32 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:10.21 | 2:26.04 | 3:42.98 | 4:59.30 | |||
33 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:11.66 | 2:27.96 | 3:44.51 | 4:59.45 | |||
34 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.26 | 2:27.95 | 3:45.93 | 5:01.90 | |||
35 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.78 | 2:28.64 | 3:46.30 | 5:02.21 | |||
36 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.68 | 2:28.37 | 3:46.15 | 5:03.03 | |||
37 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.92 | 2:29.43 | 3:47.44 | 5:03.95 | |||
38 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:11.94 | 2:29.93 | 3:47.75 | 5:04.11 | |||
39 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.52 | 2:29.55 | 3:47.98 | 5:04.76 | |||
40 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.28 | 2:31.18 | 3:50.59 | 5:06.86 | |||
41 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.17 | 2:31.10 | 3:49.45 | 5:06.89 | |||
42 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 1:12.52 | 2:31.04 | 3:50.93 | 5:07.00 | |||
43 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.51 | 2:31.20 | 3:52.00 | 5:10.30 | |||
44 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.99 | 2:36.12 | 3:54.68 | 5:11.62 | |||
45 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.73 | 2:36.85 | 3:57.82 | 5:15.88 | |||
46 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.40 | 2:37.62 | 3:58.81 | 5:18.04 | |||
47 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.98 | 2:36.35 | 3:59.43 | 5:19.17 | |||
48 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.49 | 2:38.24 | 4:00.85 | 5:23.15 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:56 |