Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 10.00
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.65 | 2:01.90 | 3:04.07 | 4:05.87 | |||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.45 | 2:02.39 | 3:05.36 | 4:08.95 | |||
3 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 59.33 | 2:03.55 | 3:07.65 | 4:10.04 | |||
4 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:00.02 | 2:03.80 | 3:08.45 | 4:10.67 | |||
5 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.54 | 2:05.84 | 3:10.89 | 4:12.74 | |||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 59.96 | 2:04.03 | 3:08.87 | 4:12.99 | |||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 59.96 | 2:04.01 | 3:09.14 | 4:14.33 | |||
8 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.22 | 2:05.55 | 3:10.84 | 4:15.37 | |||
9 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.55 | 2:06.29 | 3:11.66 | 4:15.70 | |||
10 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.70 | 2:07.14 | 3:13.29 | 4:17.80 | |||
11 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.00 | 2:05.84 | 3:11.51 | 4:17.81 | |||
12 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 1:01.83 | 2:08.42 | 3:14.65 | 4:21.03 | |||
13 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:01.02 | 2:06.68 | 3:13.51 | 4:21.30 | |||
14 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.64 | 2:09.25 | 3:15.92 | 4:21.67 | |||
15 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.61 | 2:12.34 | 3:16.14 | 4:21.73 | |||
16 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 1:01.79 | 2:08.53 | 3:15.60 | 4:21.97 | |||
17 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:03.15 | 2:10.99 | 3:19.06 | 4:23.50 | |||
18 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.83 | 2:07.89 | 3:15.63 | 4:23.62 | |||
19 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.49 | 2:09.73 | 3:17.45 | 4:25.31 | |||
20 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:02.78 | 2:09.66 | 3:17.57 | 4:26.12 | |||
21 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.13 | 2:11.47 | 3:19.37 | 4:27.02 | |||
22 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:02.63 | 2:10.33 | 3:18.80 | 4:27.56 | |||
23 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.94 | 2:11.60 | 3:20.01 | 4:28.03 | |||
24 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:04.03 | 2:12.47 | 3:20.15 | 4:28.25 | |||
25 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.63 | 2:11.21 | 3:20.56 | 4:28.57 | |||
26 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.33 | 2:13.70 | 3:20.77 | 4:28.95 | |||
27 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:02.30 | 2:10.25 | 3:19.46 | 4:29.04 | |||
28 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 1:02.71 | 2:11.54 | 3:21.01 | 4:29.72 | |||
29 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:04.87 | 2:14.09 | 3:23.29 | 4:31.57 | |||
30 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.46 | 2:15.68 | 3:25.06 | 4:32.68 | |||
31 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 1:04.95 | 2:15.01 | 3:25.73 | 4:35.28 | |||
32 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.47 | 2:14.42 | 3:25.20 | 4:35.86 | |||
33 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.47 | 2:15.79 | 3:26.78 | 4:37.90 | |||
34 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 1:05.71 | 2:15.45 | 3:27.06 | 4:37.99 | |||
35 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.37 | 2:17.12 | 3:30.42 | 4:41.91 | |||
36 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.00 | 2:17.49 | 3:30.69 | 4:42.41 | |||
37 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.32 | 2:18.32 | 3:31.04 | 4:42.43 | |||
38 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:06.93 | 2:19.12 | 3:31.69 | 4:43.37 | |||
- | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:48 |