Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 14:55 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 40.92 | 1:26.90 | 2:13.68 | 2:58.06 | |||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.79 | 1:28.44 | 2:14.52 | 2:59.34 | |||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 42.04 | 1:28.56 | 2:15.54 | 3:00.44 | |||
4 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.80 | 1:26.75 | 2:14.60 | 3:00.46 | |||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.55 | 1:28.83 | 2:16.39 | 3:04.03 | |||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.03 | 1:28.05 | 2:16.47 | 3:04.81 | |||
7 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.09 | 1:30.16 | 2:17.21 | 3:05.46 | |||
8 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.98 | 1:31.03 | 2:20.44 | 3:07.72 | |||
9 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.51 | 1:30.43 | 2:19.50 | 3:09.26 | |||
10 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 42.83 | 1:31.62 | 2:20.87 | 3:09.85 | |||
11 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 44.45 | 1:33.83 | 2:23.03 | 3:12.31 | |||
12 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.18 | 1:33.30 | 2:23.10 | 3:12.71 | |||
13 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.14 | 1:33.71 | 2:24.04 | 3:13.54 | |||
14 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 44.78 | 1:34.20 | 2:24.70 | 3:14.51 | |||
15 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.34 | 1:33.98 | 2:24.77 | 3:14.56 | |||
16 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.35 | 1:34.12 | 2:26.01 | 3:17.62 | |||
17 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.87 | 1:34.92 | 2:27.71 | 3:18.85 | |||
18 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.93 | 1:37.23 | 2:28.76 | 3:19.87 | |||
19 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.69 | 1:36.36 | 2:28.79 | 3:21.79 | |||
20 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 45.30 | 1:37.06 | 2:29.78 | 3:22.07 | |||
21 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 46.63 | 1:38.90 | 2:32.27 | 3:25.12 | |||
22 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.04 | 1:39.64 | 2:32.52 | 3:25.25 | |||
23 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.58 | 1:37.95 | 2:32.41 | 3:25.39 | |||
24 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 47.28 | 1:39.82 | 2:33.31 | 3:25.55 | |||
25 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.01 | 1:40.27 | 2:33.14 | 3:25.83 | |||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.55 | 1:32.25 | 2:21.81 | 3:10.89 | |||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.92 | 1:33.29 | 2:23.59 | 3:15.45 | |||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 45.95 | 1:36.19 | 2:28.09 | 3:20.86 | |||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.85 | 1:35.92 | 2:29.66 | 3:21.19 | |||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.33 | 1:36.44 | 2:29.49 | 3:23.86 | |||
6 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 46.87 | 1:38.88 | 2:31.99 | 3:24.95 | |||
7 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 48.67 | 1:41.65 | 2:36.23 | 3:29.56 | |||
8 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 48.12 | 1:42.84 | 2:38.38 | 3:31.77 | |||
9 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 49.18 | 1:43.34 | 2:38.18 | 3:32.23 | |||
10 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.63 | 1:41.03 | 2:37.71 | 3:33.93 | |||
11 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 49.90 | 1:45.25 | 2:40.58 | 3:35.18 | |||
12 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.45 | 1:44.97 | 2:41.13 | 3:35.35 | |||
13 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.52 | 1:45.53 | 2:41.01 | 3:36.04 | |||
14 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 49.90 | 1:45.05 | 2:42.44 | 3:38.73 | |||
15 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.47 | 1:48.88 | 2:46.05 | 3:39.94 | |||
16 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 50.81 | 1:46.77 | 2:44.35 | 3:40.12 | |||
17 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 51.85 | 1:49.50 | 2:45.10 | 3:40.49 | |||
18 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.65 | 1:47.54 | 2:45.98 | 3:41.21 | |||
19 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.37 | 1:48.08 | 2:47.36 | 3:44.17 | |||
20 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.40 | 1:49.95 | 2:48.23 | 3:45.99 | |||
21 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.80 | 1:50.57 | 2:50.78 | 3:47.34 | |||
22 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.96 | 1:50.10 | 2:50.10 | 3:49.52 | |||
23 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.58 | 1:51.67 | 2:52.58 | 3:50.67 | |||
24 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.87 | 1:53.74 | 2:53.92 | 3:52.75 | |||
- | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
- | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v. 75m | |||||
- | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | ESB v/afslutning | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 14:55 |