Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 15:01 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.59 | 1:11.69 | 1:50.63 | 2:29.15 | |||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 35.05 | 1:15.46 | 1:57.02 | 2:38.70 | |||
3 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.21 | 1:17.09 | 1:58.84 | 2:40.60 | |||
4 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.56 | 1:20.79 | 2:02.37 | 2:45.17 | |||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.11 | 1:20.61 | 2:03.89 | 2:46.04 | |||
6 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.82 | 1:22.50 | 2:07.12 | 2:53.30 | |||
7 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.91 | 1:24.74 | 2:09.07 | 2:53.41 | |||
8 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.11 | 1:23.90 | 2:09.38 | 2:53.60 | |||
9 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.37 | 1:23.96 | 2:09.95 | 2:54.98 | |||
10 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 39.30 | 1:23.24 | 2:09.11 | 2:56.36 | |||
11 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 39.73 | 1:24.69 | 2:10.64 | 2:56.74 | |||
12 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.92 | 1:25.28 | 2:12.12 | 2:59.68 | |||
13 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.24 | 1:26.15 | 2:15.38 | 3:04.81 | |||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.26 | 1:18.67 | 2:00.96 | 2:44.09 | |||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.03 | 1:20.89 | 2:05.10 | 2:49.51 | |||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 39.45 | 1:23.15 | 2:07.07 | 2:50.84 | |||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.93 | 1:22.68 | 2:07.99 | 2:51.35 | |||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.29 | 1:25.48 | 2:11.62 | 2:57.98 | |||
6 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 40.73 | 1:27.12 | 2:14.29 | 3:01.64 | |||
7 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 40.68 | 1:27.10 | 2:15.10 | 3:03.57 | |||
8 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.07 | 1:31.54 | 2:20.92 | 3:10.53 | |||
9 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.01 | 1:30.57 | 2:20.31 | 3:10.70 | |||
10 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.22 | 1:34.61 | 2:24.74 | 3:14.39 | |||
11 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.64 | 1:36.68 | 2:26.91 | 3:17.20 | |||
12 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.75 | 1:35.26 | 2:27.71 | 3:19.81 | |||
- | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | ESB efter 175 m | |||||
- | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ESB v. 175 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 15:01 |