Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 10.00
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:54 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.22 | 1:00.07 | |||||
2 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.83 | 1:06.20 | |||||
3 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.01 | 1:06.22 | |||||
4 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 32.40 | 1:06.32 | |||||
5 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.12 | 1:07.81 | |||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.44 | 1:08.50 | |||||
7 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.79 | 1:08.70 | |||||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.90 | 1:09.01 | |||||
9 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.82 | 1:09.44 | |||||
10 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.60 | 1:10.14 | |||||
11 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.60 | 1:10.42 | |||||
12 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 34.39 | 1:10.97 | |||||
13 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.77 | 1:11.54 | |||||
14 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.07 | 1:11.58 | |||||
15 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.18 | 1:11.83 | |||||
16 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.80 | 1:12.14 | |||||
17 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.22 | 1:12.34 | |||||
18 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.39 | 1:12.80 | |||||
18 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.13 | 1:12.80 | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 30.63 | 1:04.09 | |||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.35 | 1:08.07 | |||||
3 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.86 | 1:09.39 | |||||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.34 | 1:10.41 | |||||
5 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 33.80 | 1:11.10 | |||||
6 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.44 | 1:11.85 | |||||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.83 | 1:12.04 | |||||
8 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.86 | 1:12.41 | |||||
9 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.61 | 1:12.83 | |||||
10 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.55 | 1:13.04 | |||||
11 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.63 | 1:14.09 | |||||
12 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.22 | 1:14.57 | |||||
13 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.47 | 1:14.60 | |||||
14 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 36.30 | 1:14.81 | |||||
15 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 36.53 | 1:15.01 | |||||
16 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 36.16 | 1:15.23 | |||||
17 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.72 | 1:15.47 | |||||
18 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.50 | 1:15.64 | |||||
19 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.21 | 1:16.46 | |||||
20 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.19 | 1:17.09 | |||||
21 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.49 | 1:17.72 | |||||
22 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.16 | 1:17.95 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:54 |