Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Årgangsmesterskab Gr. 1 |
|
Udskriftsdato |
17 januar 2015 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 januar 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
633 |
1:05.49 |
2:15.13 |
3:25.03 |
4:35.85 |
9:18.06 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:45.99 |
6:57.37 |
8:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
631 |
1:04.71 |
2:13.94 |
3:24.00 |
4:34.83 |
9:18.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
5:46.37 |
6:58.58 |
8:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
615 |
1:05.58 |
2:15.75 |
3:26.48 |
4:38.28 |
9:23.57 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
5:49.99 |
7:01.89 |
8:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
|
611 |
1:05.50 |
2:17.23 |
3:29.13 |
4:40.65 |
9:24.80 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
5:52.30 |
7:03.58 |
8:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
599 |
1:06.12 |
2:17.57 |
3:30.18 |
4:42.03 |
9:28.62 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
5:54.24 |
7:06.32 |
8:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
586 |
1:05.27 |
2:16.25 |
3:28.89 |
4:41.80 |
9:32.81 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
5:54.61 |
7:07.83 |
8:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Clara Neumann |
2001 |
|
580 |
1:07.69 |
2:19.52 |
3:32.02 |
4:44.82 |
9:34.75 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
5:57.64 |
7:11.06 |
8:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
575 |
1:08.68 |
2:21.11 |
3:33.72 |
4:47.65 |
9:36.27 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
6:00.73 |
7:13.36 |
8:25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iben Bak |
2001 |
|
574 |
1:09.43 |
2:22.72 |
3:35.94 |
4:48.40 |
9:36.67 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
6:01.40 |
7:13.59 |
8:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
573 |
1:07.65 |
2:20.51 |
3:34.24 |
4:48.23 |
9:36.94 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
6:01.85 |
7:15.17 |
8:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
|
570 |
1:07.32 |
2:19.49 |
3:32.58 |
4:45.76 |
9:37.89 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
5:59.42 |
7:12.96 |
8:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
|
563 |
1:05.87 |
2:16.27 |
3:27.95 |
4:40.34 |
9:40.49 |
|
|
JGI Svømning |
|
|
|
5:54.26 |
7:09.59 |
8:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathilde Hager |
2001 |
|
553 |
1:08.50 |
2:22.00 |
3:36.47 |
4:51.19 |
9:43.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
6:04.71 |
7:18.56 |
8:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
552 |
1:09.43 |
2:22.61 |
3:36.40 |
4:50.47 |
9:44.11 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
6:04.18 |
7:17.87 |
8:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Line Johannsen |
2001 |
|
552 |
1:08.83 |
2:21.85 |
3:36.45 |
4:50.88 |
9:44.21 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
6:04.38 |
7:18.21 |
8:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
|
544 |
1:06.83 |
2:20.11 |
3:35.23 |
4:51.00 |
9:46.94 |
|
|
Greve Svømmeklub |
|
|
|
6:06.77 |
7:20.51 |
8:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Zoe Henningsen |
2001 |
|
543 |
1:09.31 |
2:22.94 |
3:37.23 |
4:51.37 |
9:47.22 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
6:05.80 |
7:20.73 |
8:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Julie Stampe |
2002 |
|
536 |
1:09.91 |
2:24.41 |
3:39.51 |
4:54.46 |
9:49.75 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
6:09.69 |
7:24.39 |
8:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Julie Gadgaard |
2001 |
|
535 |
1:08.93 |
2:22.67 |
3:36.92 |
4:51.91 |
9:50.11 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
6:06.87 |
7:21.95 |
8:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
533 |
1:10.81 |
2:25.57 |
3:40.08 |
4:54.93 |
9:50.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
6:08.81 |
7:23.07 |
8:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
516 |
1:10.82 |
2:24.56 |
3:39.43 |
4:54.81 |
9:57.32 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
6:10.51 |
7:26.30 |
8:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
505 |
1:11.47 |
2:27.73 |
3:43.14 |
4:59.74 |
10:01.69 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
6:15.95 |
7:32.47 |
8:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
|
498 |
1:10.20 |
2:24.99 |
3:41.03 |
4:58.00 |
10:04.48 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
6:14.51 |
7:31.26 |
8:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
498 |
1:10.22 |
2:26.06 |
3:42.07 |
4:57.93 |
10:04.53 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
6:14.46 |
7:31.20 |
8:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
|
495 |
1:10.82 |
2:26.98 |
3:43.68 |
5:00.27 |
10:05.73 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
6:17.43 |
7:34.52 |
8:51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sif Nikoline Madsen |
2001 |
|
492 |
1:11.58 |
2:28.19 |
3:45.05 |
5:02.83 |
10:06.82 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
6:19.71 |
7:35.88 |
8:51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
|
481 |
1:11.44 |
2:27.81 |
3:43.31 |
5:01.00 |
10:11.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
6:18.77 |
7:37.12 |
8:55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Josefine H. Lundstrøm |
2001 |
|
476 |
1:13.26 |
2:30.54 |
3:48.59 |
5:06.44 |
10:13.77 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
6:24.03 |
7:40.68 |
8:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
|
470 |
1:11.59 |
2:28.34 |
3:46.02 |
5:03.81 |
10:16.16 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
6:22.07 |
7:40.42 |
8:59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Anika Hedegaard |
2002 |
|
459 |
1:14.23 |
2:32.35 |
3:51.83 |
5:10.78 |
10:21.18 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
6:29.71 |
7:48.48 |
9:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
|
459 |
1:12.91 |
2:31.90 |
3:51.81 |
5:11.33 |
10:21.32 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
6:29.88 |
7:48.36 |
9:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
453 |
1:13.99 |
2:31.99 |
3:50.52 |
5:08.90 |
10:23.75 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
6:27.64 |
7:46.31 |
9:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Christine Nielsen |
2001 |
|
453 |
1:12.81 |
2:31.95 |
3:51.61 |
5:11.33 |
10:23.97 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
6:30.26 |
7:49.12 |
9:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Matilde Weibel |
2002 |
|
445 |
1:15.47 |
2:34.76 |
3:54.71 |
5:14.26 |
10:27.73 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
6:33.08 |
7:52.66 |
9:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Charlotte Malberg |
2002 |
|
417 |
1:14.00 |
2:33.16 |
3:53.42 |
5:14.56 |
10:41.54 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
6:36.40 |
7:59.09 |
9:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
17 januar 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:47 |
|