Results for Danske Årgangsmesterskaber gr. 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | Danske rgangsmesterskab Gr. 1 | Udskriftsdato | 17 januar 2015 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Esbjerg Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 16 januar 2015 |
Lb 23, 4X200m Frisvmning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 100m | 200m | Opnet | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Kvik Kastrup Piger | 2001 | 660 | 8:43.59 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Julie Kryer Svendsen | 2002 | 1:03.30 | 2:09.75 | 2:09.75 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:02.48 | 2:09.12 | 4:18.87 | ||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 1:03.18 | 2:11.19 | 6:30.06 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 1:04.23 | 2:13.53 | 8:43.59 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2001 | 637 | 8:49.69 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:03.78 | 2:11.09 | 2:11.09 | ||||||
Anne Fyn | 2002 | 1:02.90 | 2:10.28 | 4:21.37 | ||||||
Lea Joensen | 2001 | 1:05.66 | 2:14.68 | 6:36.05 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 1:04.93 | 2:13.64 | 8:49.69 | ||||||
3 | Triton Piger 1 | 2001 | 634 | 8:50.66 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Julie Brandt | 2001 | 1:02.41 | 2:09.28 | 2:09.28 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:03.46 | 2:14.17 | 4:23.45 | ||||||
Alberte Mammen | 2001 | 1:04.77 | 2:15.68 | 6:39.13 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1:02.37 | 2:11.53 | 8:50.66 | ||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2001 | 632 | 8:51.13 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 1:02.97 | 2:09.88 | 2:09.88 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 1:03.07 | 2:12.55 | 4:22.43 | ||||||
Frida Hausting Jrgensen | 2001 | 1:04.82 | 2:12.90 | 6:35.33 | ||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 1:04.71 | 2:15.80 | 8:51.13 | ||||||
5 | As Piger 1 | 2001 | 593 | 9:02.42 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 1:02.12 | 2:09.55 | 2:09.55 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 1:06.49 | 2:16.28 | 4:25.83 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:07.93 | 2:21.61 | 6:47.44 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:04.63 | 2:14.98 | 9:02.42 | ||||||
6 | Tornado-Tzerne | 2001 | 576 | 9:07.90 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
Mathilde Hager | 2001 | 1:03.55 | 2:10.39 | 2:10.39 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 1:05.42 | 2:15.79 | 4:26.18 | ||||||
Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 1:05.11 | 2:18.16 | 6:44.34 | ||||||
Mathilde Kiilgaard | 2001 | 1:09.12 | 2:23.56 | 9:07.90 | ||||||
7 | Elite Swim Vejle | 2001 | 576 | 9:07.93 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:05.12 | 2:12.81 | 2:12.81 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:04.96 | 2:15.46 | 4:28.27 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 1:05.57 | 2:15.92 | 6:44.19 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:09.51 | 2:23.74 | 9:07.93 | ||||||
8 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 565 | 9:11.35 | ||||||
Roskilde Svmning | ||||||||||
Andrea Paaske | 2001 | 1:06.05 | 2:16.21 | 2:16.21 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 1:05.43 | 2:14.94 | 4:31.15 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:08.29 | 2:20.06 | 6:51.21 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:08.57 | 2:20.14 | 9:11.35 | ||||||
9 | Esbjerg Piger | 2001 | 546 | 9:17.80 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
Maria Mller Glargaard | 2001 | 1:07.42 | 2:17.48 | 2:17.48 | ||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 1:04.97 | 2:16.45 | 4:33.93 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 1:08.14 | 2:22.31 | 6:56.24 | ||||||
Emma Jrgensen | 2001 | 1:08.99 | 2:21.56 | 9:17.80 | ||||||
10 | Horsens Piger 2 1 Lx | 2001 | 542 | 9:18.95 | ||||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:08.28 | 2:18.21 | 2:18.21 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:07.13 | 2:17.92 | 4:36.13 | ||||||
Cecilie Grndal | 2002 | 1:09.27 | 2:23.60 | 6:59.73 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 1:06.62 | 2:19.22 | 9:18.95 | ||||||
11 | Aarhus Swim Piger | 2001 | 538 | 9:20.39 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 1:09.55 | 2:26.26 | 2:26.26 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:05.39 | 2:16.82 | 4:43.08 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 1:05.73 | 2:19.17 | 7:02.25 | ||||||
Ida Bgh Hald | 2001 | 1:06.37 | 2:18.14 | 9:20.39 | ||||||
12 | Vat-Cph Piger 1 | 2001 | 519 | 9:27.07 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Victoria Vorm | 2001 | 1:09.09 | 2:23.35 | 2:23.35 | ||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 1:06.89 | 2:20.75 | 4:44.10 | ||||||
Lrke Rask Sander | 2002 | 1:08.06 | 2:21.62 | 7:05.72 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 1:08.36 | 2:21.35 | 9:27.07 | ||||||
13 | Nyborg Piger | 2001 | 508 | 9:31.32 | ||||||
Nyborg Svmmeklub | ||||||||||
Karina Hybye Olesen | 2001 | 1:04.99 | 2:12.68 | 2:12.68 | ||||||
Julie Ejby | 2002 | 1:16.47 | 2:40.14 | 4:52.82 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 1:08.02 | 2:19.48 | 7:12.30 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 1:06.40 | 2:19.02 | 9:31.32 | ||||||
14 | Stv Piger | 2001 | 506 | 9:31.81 | ||||||
Swim Team Vestsjlland | ||||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 1:07.87 | 2:17.89 | 2:17.89 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 1:08.50 | 2:21.21 | 4:39.10 | ||||||
Patricia Andersen | 2002 | 1:13.31 | 2:29.87 | 7:08.97 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 1:08.75 | 2:22.84 | 9:31.81 | ||||||
15 | Stm Piger | 2001 | 506 | 9:32.06 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Laura Gam | 2001 | 1:11.11 | 2:30.86 | 2:30.86 | ||||||
Amalie Sby Mortensen | 2001 | 1:02.38 | 2:11.32 | 4:42.18 | ||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | 1:09.72 | 2:25.40 | 7:07.58 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 1:09.29 | 2:24.48 | 9:32.06 | ||||||
16 | Lyngby Piger | 2001 | 492 | 9:37.51 | ||||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
Cassandra Hammershj | 2001 | 1:08.72 | 2:22.15 | 2:22.15 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 1:10.88 | 2:27.00 | 4:49.15 | ||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 1:10.21 | 2:27.73 | 7:16.88 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 1:07.35 | 2:20.63 | 9:37.51 | ||||||
17 | Triton Piger 2 | 2001 | 452 | 9:53.85 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Line Strandby | 2001 | 1:09.68 | 2:23.96 | 2:23.96 | ||||||
Josefine H. Lundstrm | 2001 | 1:11.74 | 2:27.33 | 4:51.29 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 1:13.18 | 2:31.79 | 7:23.08 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 1:11.61 | 2:30.77 | 9:53.85 | ||||||
- | Gsc Piger | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 1:07.62 | 2:16.29 | 2:16.29 | ||||||
- | Sto Piger | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 17 januar 2015 |
Licens til Esbjerg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:41 |