Results for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag 13.00
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgangsmesterskab Gr. 1 | Udskriftsdato | 16 januar 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2015 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 628 | 23.70 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Johan Bragason | 1999 | 624 | 23.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 613 | 23.89 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | 579 | 24.35 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Oliver Broholm | 1999 | 568 | 24.50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | 564 | 24.56 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 563 | 24.57 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Casper Eickhardt | 1999 | 550 | 24.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Stender Berg | 1999 | 536 | 24.98 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathias Immerkjær | 1999 | 534 | 25.02 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | August Korsgaard | 1999 | 531 | 25.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 530 | 25.08 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lars Lyhne | 1999 | 529 | 25.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 527 | 25.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Bui | 2000 | 523 | 25.18 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Simon Brixner | 2000 | 514 | 25.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Gustav Yde | 2000 | 514 | 25.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 511 | 25.39 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Sander Schmidt | 1999 | 510 | 25.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johan Wentorf | 1999 | 505 | 25.49 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 503 | 25.51 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
22 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 502 | 25.54 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
23 | Rasmus Udbye | 2000 | 494 | 25.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 491 | 25.72 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
25 | Marius Møldrup | 1999 | 488 | 25.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Marcus Rappenborg | 1999 | 488 | 25.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Peter Vangsgaard | 2000 | 487 | 25.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 487 | 25.80 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Marius Rasmussen | 1999 | 485 | 25.83 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
30 | Lukas Storm | 1999 | 484 | 25.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Mikkel Henriksen | 1999 | 483 | 25.86 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 483 | 25.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Thomas Christiansen | 1999 | 483 | 25.87 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
34 | Frederik O. Møller | 1999 | 479 | 25.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 478 | 25.95 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Magnus Lerche | 1999 | 475 | 26.01 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
36 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 475 | 26.01 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Julius Thielst | 2000 | 469 | 26.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Alexander Eggers | 1999 | 467 | 26.16 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
40 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 460 | 26.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
41 | Markus Bøjsen | 1999 | 458 | 26.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
42 | Oliver H. Andersen | 1999 | 456 | 26.37 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
43 | Lasse Maigaard | 2000 | 455 | 26.39 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
44 | Emil Compen | 2000 | 452 | 26.44 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
45 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 451 | 26.47 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
46 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 449 | 26.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
47 | Thomas Frederiksen | 2000 | 445 | 26.57 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
48 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 443 | 26.61 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
49 | Jacob Friland | 1999 | 428 | 26.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
50 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 427 | 26.94 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
51 | Oliver Larsen | 2000 | 425 | 26.99 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
52 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 425 | 27.00 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
53 | Mikkel Halby | 1999 | 424 | 27.02 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
54 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 423 | 27.03 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
54 | Owais Hamid | 2000 | 423 | 27.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
56 | Nikolaj Almeborg | 2000 | 417 | 27.17 | ||||||
Rønne Svømmeklub | ||||||||||
57 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 411 | 27.30 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
58 | Ferdinand Wahl | 2000 | 410 | 27.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
58 | Søren Wolf | 2000 | 410 | 27.32 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
60 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 397 | 27.60 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
61 | Mikkel Steffensen | 1999 | 396 | 27.63 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
62 | Markus Lange | 2000 | 390 | 27.78 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
63 | Daniel Dyrved | 2000 | 385 | 27.89 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
64 | Andreas Foverskov | 1999 | 373 | 28.20 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
65 | Christian K. Jensen | 2000 | 367 | 28.35 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
66 | Oliver Schiellerup | 2000 | 365 | 28.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
67 | Simon Andersen | 2000 | 347 | 28.88 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
68 | Lasse Jensen | 2000 | 312 | 29.91 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Salmansen | 2000 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Malthe Burgaard | 2000 | akut syg | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 16 januar 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |