Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.37 | 1:07.38 | |||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.66 | 1:08.58 | |||||
3 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.58 | 1:08.99 | |||||
4 | Katja Korbo Petersson | 2001 | JGI Svømning | 33.90 | 1:10.29 | |||||
5 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 34.34 | 1:10.92 | |||||
6 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 34.35 | 1:11.47 | |||||
7 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.11 | 1:12.06 | |||||
8 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.83 | 1:12.08 | |||||
9 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 34.85 | 1:12.36 | |||||
10 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.80 | 1:12.38 | |||||
11 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.69 | 1:12.87 | |||||
12 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.12 | 1:12.89 | |||||
13 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.85 | 1:13.12 | |||||
14 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 34.87 | 1:13.37 | |||||
15 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.42 | 1:13.38 | |||||
16 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.87 | 1:13.50 | |||||
17 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.70 | 1:13.57 | |||||
18 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.43 | 1:13.67 | |||||
19 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 35.81 | 1:13.90 | |||||
20 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.66 | 1:13.96 | |||||
21 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.63 | 1:14.00 | |||||
22 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 35.73 | 1:14.65 | |||||
23 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.49 | 1:14.71 | |||||
24 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.74 | 1:14.72 | |||||
25 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.82 | 1:14.78 | |||||
26 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 36.58 | 1:14.90 | |||||
27 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.10 | 1:15.01 | |||||
28 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.03 | 1:15.14 | |||||
29 | Natascha Laigaard | 2002 | Herlev Svømning | 36.36 | 1:15.31 | |||||
30 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.09 | 1:16.06 | |||||
31 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.16 | 1:16.13 | |||||
32 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.50 | 1:16.50 | |||||
33 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.23 | 1:16.71 | |||||
34 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.13 | 1:16.74 | |||||
35 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.82 | 1:17.00 | |||||
36 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.53 | 1:17.09 | |||||
37 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.69 | 1:17.25 | |||||
38 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 38.13 | 1:18.28 | |||||
39 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.49 | 1:18.35 | |||||
40 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.98 | 1:19.02 | |||||
41 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.37 | 1:19.27 | |||||
42 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 38.23 | 1:19.36 | |||||
43 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.25 | 1:19.41 | |||||
44 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 38.24 | 1:19.43 | |||||
45 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 37.90 | 1:19.54 | |||||
46 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 39.19 | 1:19.92 | |||||
47 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.27 | 1:19.98 | |||||
48 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 39.30 | 1:20.26 | |||||
49 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 39.12 | 1:21.52 | |||||
50 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.06 | 1:21.53 | |||||
51 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.67 | 1:21.77 | |||||
52 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.90 | 1:22.25 | |||||
53 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.51 | 1:23.38 | |||||
54 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 39.30 | 1:23.53 | |||||
- | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |