Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 29.69 | 1:06.36 | 1:47.22 | 2:18.07 | |||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.60 | 1:08.78 | 1:49.21 | 2:19.53 | |||
3 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.08 | 1:10.21 | 1:48.01 | 2:20.02 | |||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 29.13 | 1:07.01 | 1:49.58 | 2:20.67 | |||
5 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 29.71 | 1:07.27 | 1:49.81 | 2:20.93 | |||
6 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.19 | 1:05.23 | 1:48.02 | 2:21.11 | |||
7 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.02 | 1:07.74 | 1:49.94 | 2:21.15 | |||
8 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.34 | 1:09.64 | 1:49.68 | 2:21.44 | |||
8 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 30.87 | 1:05.79 | 1:48.77 | 2:21.44 | |||
10 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 29.58 | 1:09.81 | 1:50.39 | 2:21.46 | |||
11 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.60 | 1:11.19 | 1:50.88 | 2:22.27 | |||
12 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.45 | 1:05.84 | 1:51.03 | 2:23.38 | |||
13 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 30.12 | 1:08.38 | 1:51.56 | 2:23.92 | |||
14 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 29.57 | 1:06.77 | 1:50.33 | 2:23.99 | |||
14 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.81 | 1:08.62 | 1:51.69 | 2:23.99 | |||
16 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 30.48 | 1:08.07 | 1:49.86 | 2:24.09 | |||
17 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.98 | 1:10.78 | 1:52.95 | 2:24.72 | |||
18 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.36 | 1:10.00 | 1:50.77 | 2:24.93 | |||
19 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 30.80 | 1:08.86 | 1:52.01 | 2:24.96 | |||
20 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.53 | 1:08.32 | 1:54.88 | 2:25.07 | |||
21 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 29.84 | 1:08.90 | 1:50.90 | 2:25.72 | |||
22 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.67 | 1:10.31 | 1:53.54 | 2:27.10 | |||
23 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 30.27 | 1:08.97 | 1:54.42 | 2:27.50 | |||
24 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.28 | 1:09.44 | 1:56.22 | 2:28.64 | |||
25 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 32.00 | 1:07.84 | 1:54.54 | 2:28.88 | |||
26 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.92 | 1:09.26 | 1:56.81 | 2:29.31 | |||
27 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.50 | 1:11.26 | 1:55.62 | 2:29.51 | |||
28 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.41 | 1:11.26 | 1:54.87 | 2:29.56 | |||
29 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.89 | 1:14.54 | 1:55.95 | 2:30.20 | |||
30 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 33.99 | 1:14.36 | 1:57.44 | 2:31.51 | |||
31 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.29 | 1:11.98 | 1:57.85 | 2:31.93 | |||
32 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 31.42 | 1:11.87 | 1:57.65 | 2:32.56 | |||
33 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.90 | 1:11.54 | 1:56.28 | 2:32.58 | |||
34 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.65 | 1:11.96 | 1:59.65 | 2:34.37 | |||
35 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.02 | 1:12.80 | 2:00.30 | 2:34.86 | |||
36 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.51 | 1:16.64 | 1:59.91 | 2:34.98 | |||
37 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.66 | 1:18.77 | 1:59.65 | 2:35.81 | |||
38 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.60 | 1:12.59 | 2:00.22 | 2:35.93 | |||
39 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.95 | 1:14.09 | 2:01.60 | 2:36.49 | |||
40 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.60 | 1:18.85 | 2:02.54 | 2:38.11 | |||
41 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.22 | 1:15.62 | 2:05.48 | 2:41.08 | |||
- | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |