Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.18 | 2:04.32 | 3:08.98 | 4:14.61 | |||
2 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:00.66 | 2:05.86 | 3:12.42 | 4:18.29 | |||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.87 | 2:07.07 | 3:14.68 | 4:19.01 | |||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.41 | 2:08.77 | 3:16.28 | 4:20.96 | |||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.97 | 2:10.92 | 3:17.90 | 4:24.17 | |||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.35 | 2:10.06 | 3:18.66 | 4:25.11 | |||
7 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.67 | 2:12.34 | 3:21.43 | 4:26.34 | |||
8 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 1:03.56 | 2:12.02 | 3:19.35 | 4:26.97 | |||
9 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:03.75 | 2:10.80 | 3:19.31 | 4:28.68 | |||
10 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.63 | 2:10.31 | 3:19.24 | 4:29.85 | |||
11 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.25 | 2:14.65 | 3:23.44 | 4:29.93 | |||
12 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.99 | 2:13.35 | 3:25.20 | 4:33.66 | |||
13 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:03.27 | 2:12.04 | 3:22.70 | 4:33.77 | |||
14 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 1:05.57 | 2:15.08 | 3:25.45 | 4:34.03 | |||
15 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.74 | 2:13.91 | 3:24.61 | 4:34.49 | |||
16 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.35 | 2:17.08 | 3:26.29 | 4:35.42 | |||
17 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:03.61 | 2:12.54 | 3:24.03 | 4:35.62 | |||
18 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.62 | 2:15.70 | 3:27.52 | 4:37.62 | |||
19 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.05 | 2:17.97 | 3:28.49 | 4:41.16 | |||
20 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.45 | 2:17.81 | 3:30.52 | 4:41.54 | |||
21 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.86 | 2:14.99 | 3:28.29 | 4:42.30 | |||
22 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.75 | 2:18.91 | 3:31.75 | 4:42.76 | |||
23 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:02.73 | 2:14.34 | 3:29.54 | 4:43.63 | |||
24 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:08.66 | 2:20.94 | 3:32.67 | 4:44.39 | |||
25 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.99 | 2:20.28 | 3:33.75 | 4:44.76 | |||
26 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.64 | 2:25.21 | 3:41.05 | 4:55.72 | |||
27 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svømning | 1:11.83 | 2:30.86 | 3:47.59 | 5:01.93 | |||
- | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |