Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag kl. 10.00
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.71 | 1:02.39 | |||||
2 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.38 | 1:03.48 | |||||
3 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.32 | 1:04.19 | |||||
4 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 31.27 | 1:04.65 | |||||
5 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 32.10 | 1:04.68 | |||||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 31.91 | 1:04.92 | |||||
7 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 31.35 | 1:04.93 | |||||
8 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.51 | 1:04.96 | |||||
9 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 32.11 | 1:05.00 | |||||
10 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.08 | 1:05.07 | |||||
11 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.60 | 1:05.18 | |||||
12 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.19 | 1:05.65 | |||||
13 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | 1:05.85 | |||||
14 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.41 | 1:06.61 | |||||
15 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.62 | 1:06.98 | |||||
16 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.11 | 1:07.38 | |||||
17 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.22 | 1:07.39 | |||||
18 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 32.93 | 1:07.91 | |||||
19 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.71 | 1:08.14 | |||||
20 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.01 | 1:08.29 | |||||
21 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 33.20 | 1:08.35 | |||||
22 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.97 | 1:08.51 | |||||
23 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.30 | 1:08.62 | |||||
24 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.42 | 1:08.63 | |||||
25 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.05 | 1:09.24 | |||||
26 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | 1:09.70 | |||||
27 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.27 | 1:09.91 | |||||
28 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 34.46 | 1:10.19 | |||||
29 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 34.01 | 1:11.01 | |||||
30 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 34.73 | 1:11.26 | |||||
31 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.04 | 1:11.28 | |||||
32 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 34.72 | 1:11.70 | |||||
33 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.14 | 1:12.72 | |||||
34 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 34.45 | 1:12.77 | |||||
35 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 37.02 | 1:16.61 | |||||
36 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 37.81 | 1:18.86 | |||||
- | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |