Resultater for Køge Open - Nordea Cup/Herfølge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 25 oktober 2008 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Andreas Halberg Jensen 1:03.33 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 30.40 | 1:07.70 | |||||
2 | Laust Norgren | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.12 | 1:09.70 | |||||
3 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 32.68 | 1:09.84 | |||||
4 | Jóhann Heðinsson | 1995 | Svimjisamband Foroya | 32.15 | 1:10.90 | |||||
5 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.45 | 1:14.64 | |||||
6 | Emil Loftheim | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 33.86 | 1:14.81 | |||||
7 | Anders Madsen | 1995 | Greve Svømmeklub GTI | 34.44 | 1:15.00 | |||||
8 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub VAT | 35.12 | 1:15.23 | |||||
9 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 36.80 | 1:16.25 | |||||
10 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 35.02 | 1:16.79 | |||||
11 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.67 | 1:17.41 | |||||
12 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 35.27 | 1:17.42 | |||||
13 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.28 | 1:17.72 | |||||
14 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 35.20 | 1:18.06 | |||||
15 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 35.92 | 1:18.43 | |||||
16 | Stefan Reitz | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 37.12 | 1:18.81 | |||||
17 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 36.88 | 1:18.91 | |||||
18 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 35.47 | 1:19.09 | |||||
19 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.15 | 1:20.14 | |||||
20 | Tobias B. Jensen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 36.65 | 1:20.45 | |||||
21 | Mikkel Stavngaard | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 39.28 | 1:21.82 | |||||
22 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 38.23 | 1:22.10 | |||||
23 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF VAT | 39.56 | 1:22.15 | |||||
24 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 39.29 | 1:22.23 | |||||
25 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.97 | 1:22.24 | |||||
26 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.95 | 1:23.09 | |||||
27 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 37.73 | 1:23.27 | |||||
28 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 38.13 | 1:23.32 | |||||
29 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 42.15 | 1:23.44 | |||||
30 | Axel Bevort | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.53 | 1:23.49 | |||||
31 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.31 | 1:24.65 | |||||
32 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 41.35 | 1:25.74 | |||||
33 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 40.17 | 1:25.85 | |||||
34 | Gustav Lindecrona | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 39.42 | 1:26.93 | |||||
35 | Marius Dalsgaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 42.15 | 1:26.97 | |||||
36 | Mads Stevnsborg | 1996 | Køge Svømmeklub | 41.04 | 1:27.19 | |||||
37 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub VAT | 43.50 | 1:27.76 | |||||
38 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 40.57 | 1:28.10 | |||||
39 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 41.03 | 1:28.11 | |||||
40 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 42.61 | 1:28.28 | |||||
41 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 40.05 | 1:28.49 | |||||
42 | Jannick Kristensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub VAT | 41.41 | 1:28.59 | |||||
43 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.73 | 1:28.77 | |||||
44 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 41.49 | 1:29.19 | |||||
45 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 44.06 | 1:29.40 | |||||
46 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 39.83 | 1:29.53 | |||||
47 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | Glostrup Svømme Klub VAT | 41.91 | 1:29.99 | |||||
48 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub VAT | 41.05 | 1:30.19 | |||||
49 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 44.09 | 1:30.42 | |||||
50 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 43.19 | 1:30.99 | |||||
51 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 43.41 | 1:31.61 | |||||
52 | Martin Døi | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 41.92 | 1:32.47 | |||||
53 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.44 | 1:32.85 | |||||
54 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 42.74 | 1:33.02 | |||||
55 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 44.38 | 1:33.23 | |||||
56 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 41.77 | 1:34.36 | |||||
57 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | Greve Svømmeklub GTI | 45.34 | 1:34.37 | |||||
58 | Simon Svane | 1996 | Glostrup Svømme Klub VAT | 46.51 | 1:34.47 | |||||
59 | Peter Bengtsson | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 46.37 | 1:35.47 | |||||
60 | Marcus Andersen | 1996 | Farum Svømmeklub | 45.26 | 1:36.66 | |||||
61 | Martin Jessen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 46.58 | 1:36.75 | |||||
62 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Ishøj Svømme Klub | 44.51 | 1:37.39 | |||||
63 | Daniel Meixner | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 44.58 | 1:37.88 | |||||
64 | Victor Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 46.33 | 1:39.02 | |||||
65 | Tobias Robertsen | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 47.48 | 1:39.19 | |||||
66 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 46.10 | 1:40.13 | |||||
67 | Mathias Esbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 51.39 | 1:42.89 | |||||
68 | Jacob Nurup | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.22 | 1:44.36 | |||||
69 | Emil Grovn | 1998 | Farum Svømmeklub | 50.80 | 1:46.00 | |||||
70 | Sebastian Sylvest | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 55.86 | 1:46.22 | |||||
71 | Emil Brohus | 1997 | Farum Svømmeklub | 51.39 | 1:46.89 | |||||
72 | Andreas I. Jensen | 1996 | Greve Svømmeklub GTI | 51.50 | 1:49.14 | |||||
73 | Milos Bodiroga | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 53.59 | 1:50.48 | |||||
74 | Victor Strange Nielsen | 1998 | Køge Svømmeklub | 51.94 | 1:50.62 | |||||
75 | Mathias Skafte | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 52.90 | 1:52.41 | |||||
76 | Oskar Friis Hansen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 55.18 | 1:54.21 | |||||
77 | Paul Lynggård Hansen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 53.71 | 2:04.44 | |||||
78 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 1:02.25 | 2:08.78 | |||||
- | Markus Emil Jacobsen | 1995 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | DNS | ||||||
- | Asbjørn Munk | 1995 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malthe G. Poulsen | 1997 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Miklas Ladegaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ryg afsluttet på mav | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Køge Svømmeklub |