Resultater for Køge Open - Nordea Cup/Herfølge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 25 oktober 2008 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
11 år og yngre: Frederikke Hedegaard (1993) 36.70 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 40.76 | ||||||
2 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 43.14 | ||||||
3 | Benedicte Zilmer | 1997 | Greve Svømmeklub GTI | 43.68 | ||||||
4 | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 43.78 | ||||||
5 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 44.03 | ||||||
6 | Óluva Jacobsen | 1997 | Svimjisamband Foroya | 44.40 | ||||||
7 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.88 | ||||||
8 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 45.64 | ||||||
9 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 46.01 | ||||||
10 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 46.19 | ||||||
11 | Cille Smedegaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 46.67 | ||||||
12 | Sunnleyg Eliasen | 1997 | Svimjisamband Foroya | 46.75 | ||||||
13 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 46.80 | ||||||
14 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | 47.01 | ||||||
15 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.31 | ||||||
16 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 47.32 | ||||||
17 | Amalie Hansen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 48.16 | ||||||
18 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 48.25 | ||||||
19 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 48.60 | ||||||
20 | Emma Rasmussen | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 48.64 | ||||||
21 | Sasha Sommer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 48.76 | ||||||
22 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 48.95 | ||||||
23 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 50.54 | ||||||
24 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.61 | ||||||
25 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 50.79 | ||||||
26 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 51.13 | ||||||
27 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 51.30 | ||||||
28 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 51.64 | ||||||
29 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 51.65 | ||||||
30 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 51.76 | ||||||
31 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 52.24 | ||||||
32 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 52.28 | ||||||
33 | Ida Hansgaard | 1999 | Køge Svømmeklub | 52.94 | ||||||
34 | Olivia Jensen | 1998 | Køge Svømmeklub | 53.70 | ||||||
35 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 54.19 | ||||||
36 | Agnes Nørgård Kracht | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 54.79 | ||||||
37 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 54.91 | ||||||
38 | Astrid Delrin | 1999 | Køge Svømmeklub | 55.09 | ||||||
39 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 57.25 | ||||||
40 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 57.56 | ||||||
41 | Pernille Roland Jensen | 1997 | Ishøj Svømme Klub | 1:02.70 | ||||||
42 | Marie Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 1:03.72 | ||||||
- | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 2 armtag efter start | |||||
- | Mathilte Olesen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | 2 undervandstag | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Køge Svømmeklub |