Resultat för LH-Games 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2015 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Helsingborg S & Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 31.02 | 1:05.43 | |||||
2 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 32.41 | 1:08.02 | |||||
3 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.82 | 1:14.68 | |||||
4 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 36.52 | 1:15.29 | |||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.54 | 1:07.26 | |||||
2 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.90 | 1:14.53 | |||||
3 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 36.91 | 1:16.07 | |||||
4 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 37.36 | 1:16.92 | |||||
5 | Anders Valdar | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 37.51 | 1:17.43 | |||||
6 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 37.51 | 1:19.61 | |||||
7 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.62 | 1:22.48 | |||||
- | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Slettevold | 2002 | Stavanger Sc | 36.24 | 1:14.77 | |||||
2 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.18 | 1:16.83 | |||||
3 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 37.84 | 1:17.67 | |||||
3 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 37.85 | 1:17.67 | |||||
5 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.15 | 1:18.61 | |||||
6 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.05 | 1:18.76 | |||||
7 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 38.79 | 1:19.89 | |||||
8 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 39.21 | 1:20.15 | |||||
9 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 40.82 | 1:22.67 | |||||
10 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.07 | 1:23.12 | |||||
11 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 39.63 | 1:23.21 | |||||
12 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 43.70 | 1:28.75 | |||||
13 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 44.07 | 1:30.99 | |||||
- | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 37.29 | 1:17.09 | |||||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 38.70 | 1:19.58 | |||||
3 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.81 | 1:20.29 | |||||
4 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.56 | 1:20.96 | |||||
5 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 40.22 | 1:21.81 | |||||
6 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 39.70 | 1:22.63 | |||||
7 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.34 | 1:22.78 | |||||
8 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 39.99 | 1:23.96 | |||||
9 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.83 | 1:25.84 | |||||
10 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.61 | 1:25.99 | |||||
11 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.21 | 1:26.35 | |||||
12 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.26 | 1:29.69 | |||||
13 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 44.08 | 1:30.31 | |||||
14 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 44.88 | 1:31.10 | |||||
15 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.51 | 1:31.86 | |||||
16 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.85 | 1:31.99 | |||||
17 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 45.49 | 1:34.09 | |||||
18 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 47.93 | 1:37.31 | |||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 45.06 | 1:27.72 | |||||
2 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.69 | 1:28.80 | |||||
3 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.34 | 1:33.46 | |||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 50.11 | 1:43.77 | |||||
5 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 50.97 | 1:46.68 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 28 juni 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:23 |