Resultat för KM-Täby Sim
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 1, 25m Fjäril Dam (E), Finaler 10 år och yngre |
Rekord: |
Anna Sandäng -96 16.06 (2006) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 18.58 | ||||||
2 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 18.95 | ||||||
3 | Anastasia Novopoltseva | 2004 | Täby Sim | 19.08 | ||||||
4 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 19.33 | ||||||
5 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 19.37 | ||||||
6 | Tindra Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 19.58 | ||||||
7 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 20.42 | ||||||
8 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 21.09 | ||||||
9 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 21.22 | ||||||
10 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 21.31 | ||||||
11 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 21.43 | ||||||
12 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 24.18 | ||||||
13 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 26.27 | ||||||
14 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 35.21 | ||||||
- | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Embla Åberg | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Kajsa Nordquist | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 2, 25m Fjäril Herr (E), Finaler 10 år och yngre |
Rekord: |
Oskar Ericsson -97 16.22 (2005) |
Sean Zhong -98 16.22 (2008) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 17.59 | ||||||
2 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 18.42 | ||||||
3 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 19.00 | ||||||
4 | Adrian Riahi | 2005 | Täby Sim | 23.32 | ||||||
5 | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | 30.85 | ||||||
- | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Hampus Bodén | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 3, 50m Fjäril Dam (D), Finaler 11 - 12 år |
Rekord: |
Emelie Johansson -96 30.87 (2008) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 35.32 | ||||||
2 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.39 | ||||||
3 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 35.77 | ||||||
4 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 36.61 | ||||||
5 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 36.65 | ||||||
6 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 36.79 | ||||||
7 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 37.42 | ||||||
8 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 37.52 | ||||||
9 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 40.48 | ||||||
10 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 40.67 | ||||||
11 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 42.62 | ||||||
12 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 43.86 | ||||||
13 | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | 45.41 | ||||||
14 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 46.99 | ||||||
15 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 47.14 | ||||||
16 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 47.55 | ||||||
17 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 48.71 | ||||||
18 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 1:02.01 | ||||||
- | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 4, 50m Fjäril Herr (D), Finaler 11 - 12 år |
Rekord: |
Sean Zhong -98 30.55 (2010) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 32.76 | ||||||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 33.54 | ||||||
3 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 37.85 | ||||||
4 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 38.56 | ||||||
5 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 39.27 | ||||||
6 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 42.16 | ||||||
7 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 44.71 | ||||||
8 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 46.17 | ||||||
9 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 54.71 | ||||||
10 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 55.84 | ||||||
- | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 5, 100m Fjäril Dam (A, B, C), Finaler 13 - 14 år |
Rekord: |
Klass A Cecilia Rasmusson -89 1:02.40 (2007) |
Klass B Lovisa Ericsson -93 58.91 (2009) |
Klass C Lovisa Ericsson -93 1:02.48 (2007) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 1:12.21 | ||||||
2 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 1:17.28 | ||||||
3 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 1:21.07 | ||||||
4 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 1:21.39 | ||||||
5 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 1:22.53 | ||||||
6 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 1:23.14 | ||||||
7 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:24.50 | ||||||
8 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 1:25.88 | ||||||
9 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 1:26.66 | ||||||
10 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:26.71 | ||||||
11 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:28.76 | ||||||
12 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:28.79 | ||||||
13 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:29.66 | ||||||
14 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 1:30.77 | ||||||
15 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:38.58 | ||||||
16 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 1:43.86 | ||||||
Gren 5, 100m Fjäril Dam (A, B, C), Finaler 15 - 16 år |
Rekord: |
Klass A Cecilia Rasmusson -89 1:02.40 (2007) |
Klass B Lovisa Ericsson -93 58.91 (2009) |
Klass C Lovisa Ericsson -93 1:02.48 (2007) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 1:10.49 | ||||||
2 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 1:10.89 | ||||||
3 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 1:11.13 | ||||||
4 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:11.84 | ||||||
5 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:16.33 | ||||||
6 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 1:19.65 | ||||||
7 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 1:25.06 | ||||||
8 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 1:26.12 | ||||||
Gren 5, 100m Fjäril Dam (A, B, C), Finaler 17 - 99 år |
Rekord: |
Klass A Cecilia Rasmusson -89 1:02.40 (2007) |
Klass B Lovisa Ericsson -93 58.91 (2009) |
Klass C Lovisa Ericsson -93 1:02.48 (2007) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 1:05.36 | ||||||
2 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 1:06.18 | ||||||
3 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 1:17.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 6, 100m Fjäril Herr (A, B,C), Finaler 13 - 14 år |
Rekord: |
Klass A Jacob Thulin -91 53.39 (2009) |
Klass B Filip Falkenborn -90 57.65 (2006) |
Klass C Jacob Thulin -91 1:01.20 (2005) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 1:03.48 | ||||||
2 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:09.52 | ||||||
3 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 1:12.63 | ||||||
4 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 1:15.56 | ||||||
5 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:16.58 | ||||||
6 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:18.65 | ||||||
7 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 1:23.74 | ||||||
- | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 6, 100m Fjäril Herr (A, B,C), Finaler 15 - 16 år |
Rekord: |
Klass A Jacob Thulin -91 53.39 (2009) |
Klass B Filip Falkenborn -90 57.65 (2006) |
Klass C Jacob Thulin -91 1:01.20 (2005) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:00.35 | ||||||
2 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:01.56 | ||||||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 1:02.30 | ||||||
4 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:04.41 | ||||||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 1:05.82 | ||||||
6 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:08.26 | ||||||
7 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 1:22.69 | ||||||
- | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 6, 100m Fjäril Herr (A, B,C), Finaler 17 - 99 år |
Rekord: |
Klass A Jacob Thulin -91 53.39 (2009) |
Klass B Filip Falkenborn -90 57.65 (2006) |
Klass C Jacob Thulin -91 1:01.20 (2005) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cruiz Llupa | 1997 | Täby Sim | 1:00.20 | ||||||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 1:00.87 | ||||||
3 | Mattias Seel | 1970 | Täby Sim | 1:05.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 7, 50m Fjäril Dam Masters, Finaler 25 - 99 år |
Rekord: |
Christine Uhrlander-Lindblom -71 30.98 (2006) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Annica Åberg | 1966 | Täby Sim | 35.84 | ||||||
- | Gunilla Rasmuson | 1957 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 8, 50m Fjäril Herr Masters, Finaler 25 - 99 år |
Rekord: |
Jan Karlsson -68 25.40 (2008) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Peter Pärlklo | 1971 | Täby Sim | 28.32 | ||||||
2 | Marcus Pellfolk | 1986 | Täby Sim | 28.51 | ||||||
3 | Håkan Persson | 1963 | Täby Sim | 29.24 | ||||||
4 | Dan Anderberg | 1967 | Täby Sim | 29.98 | ||||||
5 | Bengt Olsson | 1956 | Täby Sim | 32.30 | ||||||
6 | Per Strand | 1961 | Täby Sim | 32.33 | ||||||
7 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | 33.78 | ||||||
8 | Daniel Johansson | 1989 | Täby Sim | 33.95 | ||||||
9 | Stefan Bolling | 1973 | Täby Sim | 34.04 | ||||||
10 | Magnus Boman | 1970 | Täby Sim | 35.46 | ||||||
11 | Håkan Blonde | 1958 | Täby Sim | 48.35 | ||||||
- | Per-Ola Skoglund | 1969 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 9, 50m Rygg Dam (D, E), Finaler 10 år och yngre |
Rekord: |
Klass D Linnéa Gustavsson -96 34.67 (2008) |
Klass E Anna Sandäng -96 37.62 (2006) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 41.59 | ||||||
2 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 41.64 | ||||||
3 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 43.40 | ||||||
4 | Tindra Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 44.39 | ||||||
5 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 45.49 | ||||||
6 | Anastasia Novopoltseva | 2004 | Täby Sim | 47.25 | ||||||
7 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 47.38 | ||||||
8 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 48.38 | ||||||
9 | Embla Åberg | 2004 | Täby Sim | 49.26 | ||||||
10 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 54.60 | ||||||
11 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 56.83 | ||||||
12 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 57.99 | ||||||
13 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 58.77 | ||||||
- | Wilma Larsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Kajsa Nordquist | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Rygg Dam (D, E), Finaler 11 - 12 år |
Rekord: |
Klass D Linnéa Gustavsson -96 34.67 (2008) |
Klass E Anna Sandäng -96 37.62 (2006) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.05 | ||||||
2 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 38.73 | ||||||
3 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 39.26 | ||||||
4 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 39.32 | ||||||
5 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 39.40 | ||||||
6 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 39.60 | ||||||
7 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 39.65 | ||||||
8 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 40.28 | ||||||
9 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 41.20 | ||||||
10 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 42.55 | ||||||
11 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 43.76 | ||||||
12 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 44.73 | ||||||
13 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 45.03 | ||||||
14 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 46.26 | ||||||
15 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 46.50 | ||||||
16 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 47.56 | ||||||
17 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 48.40 | ||||||
18 | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | 48.76 | ||||||
19 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 48.81 | ||||||
20 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 52.16 | ||||||
21 | Lova Mahron | 2003 | Täby Sim | 59.01 | ||||||
- | Maria Schuman | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 10, 50m Rygg Herr (D, E), Finaler 10 år och yngre |
Rekord: |
Klass D Filip Hedman -98 31.79 (2010) |
Klass E Sebastian Holmberg -91 35.87 (2001) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 42.73 | ||||||
2 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 42.80 | ||||||
3 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 44.60 | ||||||
4 | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | 49.55 | ||||||
5 | William Myhre | 2005 | Täby Sim | 52.03 | ||||||
6 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 56.67 | ||||||
7 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 56.90 | ||||||
8 | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | 1:01.01 | ||||||
9 | Hampus Bodén | 2005 | Täby Sim | 1:02.43 | ||||||
- | Adrian Riahi | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Rygg Herr (D, E), Finaler 11 - 12 år |
Rekord: |
Klass D Filip Hedman -98 31.79 (2010) |
Klass E Sebastian Holmberg -91 35.87 (2001) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 34.03 | ||||||
2 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 35.85 | ||||||
3 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 37.48 | ||||||
4 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 38.46 | ||||||
5 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 41.27 | ||||||
6 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 42.47 | ||||||
7 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 42.68 | ||||||
8 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 43.44 | ||||||
9 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 43.54 | ||||||
10 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 46.74 | ||||||
11 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 47.88 | ||||||
12 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 49.05 | ||||||
13 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 49.77 | ||||||
14 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 49.93 | ||||||
15 | Axel Hallén | 2002 | Täby Sim | 50.30 | ||||||
- | Elvin Agneborg | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Fredrik Ahlberg | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 11, 100m Rygg Dam (A, B, C), Finaler 13 - 14 år |
Rekord: |
Klass A Lovisa Ericsson -93 1:05.21 (2012) |
Klass B Lovisa Ericsson -93 1:01.22 (2009) |
Klass C Lovisa Ericsson -93 1:04.27 (2007) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 1:13.48 | ||||||
2 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 1:13.51 | ||||||
3 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:14.35 | ||||||
4 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 1:15.00 | ||||||
5 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 1:15.72 | ||||||
6 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:16.49 | ||||||
7 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 1:16.85 | ||||||
8 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:19.75 | ||||||
9 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 1:21.92 | ||||||
10 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 1:22.04 | ||||||
11 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:22.62 | ||||||
12 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:22.94 | ||||||
13 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:23.42 | ||||||
14 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 1:29.90 | ||||||
15 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 1:31.27 | ||||||
16 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 1:32.59 | ||||||
17 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 1:36.63 | ||||||
- | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Rygg Dam (A, B, C), Finaler 15 - 16 år |
Rekord: |
Klass A Lovisa Ericsson -93 1:05.21 (2012) |
Klass B Lovisa Ericsson -93 1:01.22 (2009) |
Klass C Lovisa Ericsson -93 1:04.27 (2007) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 1:10.72 | ||||||
2 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 1:13.49 | ||||||
3 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 1:15.27 | ||||||
4 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 1:15.99 | ||||||
5 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:16.13 | ||||||
6 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:16.55 | ||||||
7 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 1:21.96 | ||||||
8 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 1:28.16 | ||||||
Gren 11, 100m Rygg Dam (A, B, C), Finaler 17 - 99 år |
Rekord: |
Klass A Lovisa Ericsson -93 1:05.21 (2012) |
Klass B Lovisa Ericsson -93 1:01.22 (2009) |
Klass C Lovisa Ericsson -93 1:04.27 (2007) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 1:08.59 | ||||||
2 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 1:10.53 | ||||||
3 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 1:10.76 | ||||||
4 | Åsa Hambreus | 1996 | Täby Sim | 1:13.55 | ||||||
5 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 1:14.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 12, 100m Rygg Herr (A, B, C), Finaler 13 - 14 år |
Rekord: |
Klass A Sebastian Holmberg -91 56.08 (2009) |
Klass B Sebastian Holmberg -91 59.46 (2007) |
Klass C Michael Jacobsson -79 1:02.70 (1993) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 1:07.03 | ||||||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 1:07.64 | ||||||
3 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 1:09.46 | ||||||
4 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:14.72 | ||||||
5 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:16.21 | ||||||
6 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 1:18.55 | ||||||
7 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:22.05 | ||||||
8 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 1:23.44 | ||||||
- | Olof Westerberg | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Rygg Herr (A, B, C), Finaler 15 - 16 år |
Rekord: |
Klass A Sebastian Holmberg -91 56.08 (2009) |
Klass B Sebastian Holmberg -91 59.46 (2007) |
Klass C Michael Jacobsson -79 1:02.70 (1993) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 1:00.85 | ||||||
2 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 1:03.22 | ||||||
3 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:04.29 | ||||||
4 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:06.00 | ||||||
5 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:14.28 | ||||||
6 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 1:15.60 | ||||||
- | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Rygg Herr (A, B, C), Finaler 17 - 99 år |
Rekord: |
Klass A Sebastian Holmberg -91 56.08 (2009) |
Klass B Sebastian Holmberg -91 59.46 (2007) |
Klass C Michael Jacobsson -79 1:02.70 (1993) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 1:03.79 | ||||||
2 | Cruiz Llupa | 1997 | Täby Sim | 1:06.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 13, 50m Rygg Dam Masters, Finaler 25 - 99 år |
Rekord: |
Christine Uhrlander-Lindblom -71 33.30 (2006) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Gunilla Rasmuson | 1957 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:38 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 14, 50m Rygg Herr Masters, Finaler 25 - 99 år |
Rekord: |
Jan Karlsson -68 27.95 (2008) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Pellfolk | 1986 | Täby Sim | 29.70 | ||||||
1 | Peter Pärlklo | 1971 | Täby Sim | 29.70 | ||||||
3 | Magnus Boman | 1970 | Täby Sim | 35.06 | ||||||
4 | Per Strand | 1961 | Täby Sim | 35.88 | ||||||
5 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | 40.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:38 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:44 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 15, 4X50m Familjelagkapp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Team Alin | 0 | Täby Sim | 2:04.61 | ||||||
Stella Alin | 2002 | 1:03.86 | 1:03.86 | |||||||
Jakob Alin | 1968 | 35.39 | 1:39.25 | |||||||
Karin Lundh Alin | 1971 | 25.36 | 2:04.61 | |||||||
Isak Alin | 1999 | 2:04.61 | ||||||||
2 | Team Åberg | 0 | Täby Sim | 2:10.59 | ||||||
Micke Åberg | 1963 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Annica Åberg | 1966 | 30.82 | 1:09.81 | |||||||
Emmelie Åberg | 2001 | 35.56 | 1:45.37 | |||||||
William Åberg | 1997 | 25.22 | 2:10.59 | |||||||
3 | Team Al-Khalili | 0 | Täby Sim | 2:12.53 | ||||||
Ahmed Al-Khalili | 1971 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Cristina Al-Khalili | 1969 | 39.95 | 1:16.34 | |||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 29.94 | 1:46.28 | |||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 26.25 | 2:12.53 | |||||||
4 | The Valeskog Erssons | 0 | Täby Sim | 2:44.99 | ||||||
Marie Ersson | 1974 | 53.10 | 53.10 | |||||||
Clara Ersson | 2004 | 40.29 | 1:33.39 | |||||||
Nicole Valeskog | 2004 | 36.59 | 2:09.98 | |||||||
Håkan Valeskog | 1968 | 35.01 | 2:44.99 | |||||||
- | Team Åberg | 0 | Täby Sim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | The Best Coaches Ever | 0 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:44 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:44 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 16, 3X50m Familjelagkapp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sekretariatets Barn 1 | 0 | Täby Sim | 1:31.43 | ||||||
Anton Sandberg | 1999 | 26.80 | 26.80 | |||||||
Embla Börjesson | 2002 | 32.57 | 59.37 | |||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 32.06 | 1:31.43 | |||||||
2 | Lag Ahlqvist | 0 | Täby Sim | 1:35.11 | ||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 34.78 | 1:06.08 | |||||||
Krister Ahlqvist | 1968 | 29.03 | 1:35.11 | |||||||
3 | Sekretariatets Barn 2 | 0 | Täby Sim | 1:36.72 | ||||||
Frida Nöu | 2001 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 31.45 | 1:02.33 | |||||||
John Hogg | 2005 | 34.39 | 1:36.72 | |||||||
4 | The Valeskogs | 0 | Täby Sim | 2:33.43 | ||||||
Isabella Valeskog | 2008 | 1:56.93 | 1:56.93 | |||||||
Nicole Valeskog | 2004 | 36.50 | 2:33.43 | |||||||
Håkan Valeskog | 1968 | 2:33.43 | ||||||||
- | Familjen Gustavsson | 0 | Täby Sim | DNS | ||||||
Malin Gustavsson | 1971 | 1:22.73 | 1:22.73 | |||||||
Peter Gustavsson | 1969 | 26.69 | 1:49.42 | |||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:44 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 17, 50m Bröst Dam (D, E), Finaler 10 år och yngre |
Rekord: |
Klass D Emelie Johansson -96 35.25 (2008) |
Klass E Julia Ewerbring -98 39.99 (2008) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 47.40 | ||||||
2 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 48.13 | ||||||
3 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 49.88 | ||||||
4 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 50.80 | ||||||
5 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 50.91 | ||||||
6 | Tindra Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 52.29 | ||||||
7 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 52.60 | ||||||
8 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 52.93 | ||||||
9 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 52.96 | ||||||
10 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 53.38 | ||||||
11 | Anastasia Novopoltseva | 2004 | Täby Sim | 54.94 | ||||||
12 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 55.03 | ||||||
13 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 55.39 | ||||||
14 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 57.77 | ||||||
15 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 1:01.28 | ||||||
16 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 1:01.52 | ||||||
17 | Felicia Åberg | 2006 | Täby Sim | 1:02.28 | ||||||
- | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Embla Åberg | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Emeli Bolje-Lundgren | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Bröst Dam (D, E), Finaler 11 - 12 år |
Rekord: |
Klass D Emelie Johansson -96 35.25 (2008) |
Klass E Julia Ewerbring -98 39.99 (2008) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 38.41 | ||||||
2 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 39.40 | ||||||
3 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 42.04 | ||||||
4 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 42.28 | ||||||
5 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 43.64 | ||||||
6 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 43.76 | ||||||
7 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 43.77 | ||||||
8 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 45.01 | ||||||
9 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 45.57 | ||||||
10 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 46.10 | ||||||
11 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 46.58 | ||||||
12 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 46.75 | ||||||
13 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 47.08 | ||||||
14 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 47.47 | ||||||
15 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 48.47 | ||||||
16 | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | 49.70 | ||||||
17 | Anna Gyllerup | 2003 | Täby Sim | 49.99 | ||||||
18 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 50.17 | ||||||
19 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 50.43 | ||||||
20 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 51.65 | ||||||
21 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 51.99 | ||||||
22 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 52.08 | ||||||
23 | Maria Schuman | 2002 | Täby Sim | 52.52 | ||||||
24 | Olivia Rosenhammar | 2002 | Täby Sim | 54.97 | ||||||
25 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 59.48 | ||||||
26 | Tilde Ingels | 2002 | Täby Sim | 1:05.87 | ||||||
- | Veronica Marcowicz | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Rojna Johansson | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Tova Lindblom | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 18, 50m Bröst Herr (D, E), Finaler 10 år och yngre |
Rekord: |
Klass D Daniel Räisänen -99 34.54 (2011) |
Klass E Daniel Räisänen -99 40.83 (2009) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 39.59 | ||||||
2 | Daniel Alonso | 2004 | Täby Sim | 52.17 | ||||||
3 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 55.21 | ||||||
4 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 57.32 | ||||||
5 | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | 58.69 | ||||||
6 | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | 58.77 | ||||||
7 | Adrian Riahi | 2005 | Täby Sim | 59.35 | ||||||
8 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 1:01.71 | ||||||
- | Erik Zhou | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Hampus Bodén | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröst Herr (D, E), Finaler 11 - 12 år |
Rekord: |
Klass D Daniel Räisänen -99 34.54 (2011) |
Klass E Daniel Räisänen -99 40.83 (2009) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 39.33 | ||||||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 41.32 | ||||||
3 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 41.84 | ||||||
4 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 46.04 | ||||||
5 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 46.08 | ||||||
6 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 49.06 | ||||||
7 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 49.11 | ||||||
8 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 49.39 | ||||||
9 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 49.42 | ||||||
10 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 49.84 | ||||||
11 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 51.89 | ||||||
12 | Fredrik Ahlberg | 2003 | Täby Sim | 52.93 | ||||||
13 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 53.12 | ||||||
14 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 55.80 | ||||||
15 | Axel Hallén | 2002 | Täby Sim | 1:00.30 | ||||||
16 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 1:00.87 | ||||||
- | Elvin Agneborg | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Markus Engdahl | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 19, 100m Bröst Dam (A, B, C), Finaler 13 - 14 år |
Rekord: |
Klass A Rebecca Ejdervik -87 1:08.35 (2009) |
Klass B Lovisa Ericsson -93 1:09.72 (2009) |
Klass C Emelie Johansson -96 1:12.61 2010) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 1:18.38 | ||||||
2 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 1:19.32 | ||||||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 1:22.15 | ||||||
4 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 1:22.73 | ||||||
5 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 1:24.05 | ||||||
6 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 1:25.77 | ||||||
7 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 1:28.23 | ||||||
8 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:29.61 | ||||||
9 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 1:29.94 | ||||||
10 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 1:31.83 | ||||||
11 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:32.29 | ||||||
12 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:34.85 | ||||||
13 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:36.79 | ||||||
14 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 1:38.32 | ||||||
15 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 1:41.02 | ||||||
- | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 19, 100m Bröst Dam (A, B, C), Finaler 15 - 16 år |
Rekord: |
Klass A Rebecca Ejdervik -87 1:08.35 (2009) |
Klass B Lovisa Ericsson -93 1:09.72 (2009) |
Klass C Emelie Johansson -96 1:12.61 2010) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 1:19.36 | ||||||
2 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:20.07 | ||||||
3 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 1:20.35 | ||||||
4 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 1:21.27 | ||||||
5 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 1:22.78 | ||||||
6 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:23.86 | ||||||
7 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 1:25.53 | ||||||
8 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 1:34.12 | ||||||
- | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 19, 100m Bröst Dam (A, B, C), Finaler 17 - 99 år |
Rekord: |
Klass A Rebecca Ejdervik -87 1:08.35 (2009) |
Klass B Lovisa Ericsson -93 1:09.72 (2009) |
Klass C Emelie Johansson -96 1:12.61 2010) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 1:12.63 | ||||||
2 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 1:18.88 | ||||||
3 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 1:23.43 | ||||||
4 | Annica Åberg | 1966 | Täby Sim | 1:27.72 | ||||||
5 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 1:33.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 20, 100m Bröst Herr (A, B, C), Finaler 13 - 14 år |
Rekord: |
Klass A Sebastian Holmberg 1:04.58 (2011) |
Klass B Johan Johansson -91 1:04.42 (2006) |
Klass C Damiel Räisänen -99 1:08.27 (2012) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 1:14.76 | ||||||
2 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:15.48 | ||||||
3 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 1:16.27 | ||||||
4 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 1:22.04 | ||||||
5 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:23.00 | ||||||
6 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 1:23.27 | ||||||
7 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:23.76 | ||||||
8 | Jakob Grindberg | 2000 | Täby Sim | 1:30.14 | ||||||
9 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 1:33.74 | ||||||
10 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 1:37.73 | ||||||
11 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 1:41.86 | ||||||
- | Claudio Collantes | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Elliot Borgstrand | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröst Herr (A, B, C), Finaler 15 - 16 år |
Rekord: |
Klass A Sebastian Holmberg 1:04.58 (2011) |
Klass B Johan Johansson -91 1:04.42 (2006) |
Klass C Damiel Räisänen -99 1:08.27 (2012) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:04.94 | ||||||
2 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 1:11.95 | ||||||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 1:13.66 | ||||||
4 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:14.74 | ||||||
5 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:16.43 | ||||||
6 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 1:19.34 | ||||||
7 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:20.95 | ||||||
8 | Carl Andersson | 1999 | Täby Sim | 1:24.46 | ||||||
- | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 20, 100m Bröst Herr (A, B, C), Finaler 17 - 99 år |
Rekord: |
Klass A Sebastian Holmberg 1:04.58 (2011) |
Klass B Johan Johansson -91 1:04.42 (2006) |
Klass C Damiel Räisänen -99 1:08.27 (2012) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 1:09.56 | ||||||
2 | Cruiz Llupa | 1997 | Täby Sim | 1:14.95 | ||||||
3 | Jan Bebenek | 1982 | Täby Sim | 1:19.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 21, 50m Bröst Dam Masters, Finaler 25 - 99 år |
Rekord: |
Christine Uhrlander-Lindblom -71 38.32 (2007) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Annica Åberg | 1966 | Täby Sim | 40.43 | ||||||
2 | Gunilla Rasmuson | 1957 | Täby Sim | 41.13 | ||||||
3 | Johanna Lundeberg | 1975 | Täby Sim | 49.74 | ||||||
- | Mimmi Kvissberg | 1962 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:58 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 22, 50m Bröst Herr Masters, Finaler 25 - 99 år |
Rekord: |
Jan Karlsson -68 31.66 (2008) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Pellfolk | 1986 | Täby Sim | 31.53 | ||||||
2 | Håkan Persson | 1963 | Täby Sim | 32.64 | ||||||
3 | Per-Ola Skoglund | 1969 | Täby Sim | 36.83 | ||||||
4 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | 42.13 | ||||||
5 | Peter Håkansson | 1965 | Täby Sim | 42.20 | ||||||
6 | Håkan Blonde | 1958 | Täby Sim | 45.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 23, 50m Crawl Dam (D, E), Finaler 10 år och yngre |
Rekord: |
Klass D Emelie Johansson -96 29.26 (2008) |
Klass E Anna Sandäng -96 31.85 (2006) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 36.64 | ||||||
2 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 37.02 | ||||||
3 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 37.60 | ||||||
4 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 37.87 | ||||||
5 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 39.82 | ||||||
6 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 40.11 | ||||||
7 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 40.40 | ||||||
8 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 42.11 | ||||||
9 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 43.10 | ||||||
10 | Anastasia Novopoltseva | 2004 | Täby Sim | 43.32 | ||||||
11 | Embla Åberg | 2004 | Täby Sim | 45.06 | ||||||
11 | Tindra Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 45.06 | ||||||
13 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 45.20 | ||||||
14 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 45.22 | ||||||
15 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 45.34 | ||||||
16 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 48.11 | ||||||
17 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 48.91 | ||||||
18 | Maia Alsander | 2004 | Täby Sim | 49.96 | ||||||
19 | Tyra Falkner | 2006 | Täby Sim | 50.20 | ||||||
20 | Alicia Bråkenhielm | 2004 | Täby Sim | 50.60 | ||||||
21 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 53.27 | ||||||
22 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 54.03 | ||||||
23 | Julia Day | 2005 | Täby Sim | 54.29 | ||||||
24 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 54.40 | ||||||
25 | Ella Långström | 2006 | Täby Sim | 54.43 | ||||||
26 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 54.54 | ||||||
27 | Emeli Bolje-Lundgren | 2005 | Täby Sim | 55.61 | ||||||
28 | Felicia Åberg | 2006 | Täby Sim | 56.74 | ||||||
29 | Miranda Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 58.57 | ||||||
- | Wilma Larsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Crawl Dam (D, E), Finaler 11 - 12 år |
Rekord: |
Klass D Emelie Johansson -96 29.26 (2008) |
Klass E Anna Sandäng -96 31.85 (2006) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 32.20 | ||||||
2 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 32.66 | ||||||
3 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 32.80 | ||||||
4 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 33.37 | ||||||
5 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 33.61 | ||||||
6 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 34.05 | ||||||
7 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 34.24 | ||||||
8 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 34.94 | ||||||
9 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 35.35 | ||||||
10 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 35.44 | ||||||
11 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 35.51 | ||||||
12 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 35.71 | ||||||
13 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 35.78 | ||||||
14 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 36.02 | ||||||
15 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 36.14 | ||||||
16 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 36.56 | ||||||
17 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 36.81 | ||||||
18 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 36.92 | ||||||
19 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 37.94 | ||||||
20 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 39.06 | ||||||
21 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 39.13 | ||||||
22 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 40.07 | ||||||
23 | Tova Lindblom | 2002 | Täby Sim | 40.36 | ||||||
24 | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | 40.96 | ||||||
25 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 42.10 | ||||||
26 | Maria Schuman | 2002 | Täby Sim | 42.28 | ||||||
27 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 43.43 | ||||||
28 | Anna Gyllerup | 2003 | Täby Sim | 45.79 | ||||||
29 | Rojna Johansson | 2002 | Täby Sim | 47.65 | ||||||
30 | Olivia Rosenhammar | 2002 | Täby Sim | 50.01 | ||||||
31 | Lova Mahron | 2003 | Täby Sim | 51.54 | ||||||
32 | Tilde Ingels | 2002 | Täby Sim | 52.03 | ||||||
- | Veronica Marcowicz | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 24, 50m Crawl Herr (D, E), Finaler 10 år och yngre |
Rekord: |
Klass D Oskar Ericsson -97 27.94 (2009) |
Klass E Sebastian Holmberg -91 31.54 (2001) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 34.99 | ||||||
2 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 35.35 | ||||||
3 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 38.00 | ||||||
4 | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | 39.64 | ||||||
5 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 40.86 | ||||||
6 | Daniel Alonso | 2004 | Täby Sim | 43.87 | ||||||
7 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 44.21 | ||||||
8 | William Myhre | 2005 | Täby Sim | 47.01 | ||||||
9 | Christoffer Boman | 2006 | Täby Sim | 47.51 | ||||||
10 | Adam Amanbaev | 2005 | Täby Sim | 48.30 | ||||||
11 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 49.75 | ||||||
12 | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | 51.12 | ||||||
- | Adrian Riahi | 2005 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 24, 50m Crawl Herr (D, E), Finaler 11 - 12 år |
Rekord: |
Klass D Oskar Ericsson -97 27.94 (2009) |
Klass E Sebastian Holmberg -91 31.54 (2001) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 29.92 | ||||||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 30.38 | ||||||
3 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 33.15 | ||||||
4 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 33.62 | ||||||
5 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 33.64 | ||||||
6 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 35.91 | ||||||
7 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 36.35 | ||||||
8 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 36.57 | ||||||
9 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 36.62 | ||||||
10 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 36.65 | ||||||
11 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 38.30 | ||||||
12 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 38.36 | ||||||
13 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 39.54 | ||||||
14 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 39.84 | ||||||
15 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 39.85 | ||||||
16 | Fredrik Ahlberg | 2003 | Täby Sim | 42.36 | ||||||
17 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 44.91 | ||||||
18 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 45.30 | ||||||
19 | Axel Hallén | 2002 | Täby Sim | 46.04 | ||||||
- | Elvin Agneborg | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Markus Engdahl | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Frans Kåhre | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 25, 100m Crawl Dam (A, B, C), Finaler 13 - 14 år |
Rekord: |
Klass A Sandra Jacobson -89 57.96 (2006) |
Klass B Lovisa Ericsson -93 55.51 (2009) |
Klass C Lovisa Ericsson -93 57.09 (2007) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 1:02.90 | ||||||
2 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:07.05 | ||||||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 1:07.07 | ||||||
4 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 1:07.18 | ||||||
5 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:07.21 | ||||||
6 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 1:08.94 | ||||||
7 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 1:08.97 | ||||||
8 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:09.33 | ||||||
9 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 1:09.67 | ||||||
10 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 1:10.81 | ||||||
11 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:11.63 | ||||||
12 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:11.74 | ||||||
13 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 1:12.27 | ||||||
14 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 1:15.49 | ||||||
15 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 1:16.36 | ||||||
16 | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | 1:18.91 | ||||||
17 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 1:23.94 | ||||||
18 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 1:25.31 | ||||||
- | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Crawl Dam (A, B, C), Finaler 15 - 16 år |
Rekord: |
Klass A Sandra Jacobson -89 57.96 (2006) |
Klass B Lovisa Ericsson -93 55.51 (2009) |
Klass C Lovisa Ericsson -93 57.09 (2007) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 1:01.72 | ||||||
2 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:03.75 | ||||||
3 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 1:03.80 | ||||||
4 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 1:04.96 | ||||||
5 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:05.14 | ||||||
6 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 1:06.94 | ||||||
7 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 1:14.24 | ||||||
8 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 1:14.34 | ||||||
9 | Rebecka Öberg | 1999 | Täby Sim | 1:17.91 | ||||||
- | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Ebba Taberman | 1998 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Crawl Dam (A, B, C), Finaler 17 - 99 år |
Rekord: |
Klass A Sandra Jacobson -89 57.96 (2006) |
Klass B Lovisa Ericsson -93 55.51 (2009) |
Klass C Lovisa Ericsson -93 57.09 (2007) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 1:00.55 | ||||||
1 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 1:00.55 | ||||||
3 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 1:04.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 26, 100m Crawl Herr (A, B, C), Finaler 13 - 14 år |
Rekord: |
Klass A Jacob Thulin -91 48.78 (2009) |
Klass B Johan Johansson -91 52.06 (2006) |
Klass C Mats Forslund -79 55.00 (1993) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 57.81 | ||||||
2 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 1:00.45 | ||||||
3 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:00.90 | ||||||
4 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 1:02.71 | ||||||
5 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:03.64 | ||||||
6 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 1:04.54 | ||||||
7 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:04.86 | ||||||
8 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 1:10.12 | ||||||
9 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 1:10.66 | ||||||
10 | Jakob Grindberg | 2000 | Täby Sim | 1:11.87 | ||||||
11 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 1:12.58 | ||||||
12 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 1:18.78 | ||||||
- | Claudio Collantes | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Erik Lou | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Elliot Borgstrand | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Crawl Herr (A, B, C), Finaler 15 - 16 år |
Rekord: |
Klass A Jacob Thulin -91 48.78 (2009) |
Klass B Johan Johansson -91 52.06 (2006) |
Klass C Mats Forslund -79 55.00 (1993) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 55.48 | ||||||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 55.63 | ||||||
3 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 56.56 | ||||||
4 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 57.72 | ||||||
5 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 58.44 | ||||||
6 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 59.24 | ||||||
7 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 1:02.37 | ||||||
8 | Carl Andersson | 1999 | Täby Sim | 1:09.86 | ||||||
- | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 26, 100m Crawl Herr (A, B, C), Finaler 17 - 99 år |
Rekord: |
Klass A Jacob Thulin -91 48.78 (2009) |
Klass B Johan Johansson -91 52.06 (2006) |
Klass C Mats Forslund -79 55.00 (1993) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 55.92 | ||||||
2 | Cruiz Llupa | 1997 | Täby Sim | 57.64 | ||||||
3 | Erik Håkansson | 1997 | Täby Sim | 1:10.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 29, 50m Fr Dam Öppna Sprint, Finaler 29 år och yngre |
Rekord: |
Klass Junior Lovisa Ericsson -93 25.64 (2009) |
Klass Senior Christine Uhrlander-Lindblom -71 28.31 (2007) |
Klass Veteran Gunilla Rasmusson -57 29.69 (2009) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 27.97 | ||||||
2 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 28.24 | ||||||
3 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 28.83 | ||||||
4 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 28.84 | ||||||
5 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 28.90 | ||||||
6 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 29.14 | ||||||
7 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 29.36 | ||||||
8 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 29.65 | ||||||
9 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 30.12 | ||||||
10 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 30.42 | ||||||
11 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 30.76 | ||||||
12 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 30.86 | ||||||
13 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 31.02 | ||||||
14 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 31.34 | ||||||
15 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 31.38 | ||||||
16 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 31.41 | ||||||
17 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.42 | ||||||
18 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 31.54 | ||||||
19 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 32.30 | ||||||
20 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 32.53 | ||||||
21 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 32.95 | ||||||
22 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 32.99 | ||||||
23 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 33.21 | ||||||
24 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 33.30 | ||||||
25 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 33.34 | ||||||
25 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 33.34 | ||||||
27 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.49 | ||||||
28 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 33.56 | ||||||
29 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 33.57 | ||||||
30 | Ebba Taberman | 1998 | Täby Sim | 34.27 | ||||||
31 | Åsa Hambreus | 1996 | Täby Sim | 34.50 | ||||||
32 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 34.59 | ||||||
33 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 34.62 | ||||||
34 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 34.71 | ||||||
35 | Moa Moreau | 1999 | Täby Sim | 34.80 | ||||||
36 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 35.00 | ||||||
37 | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | 35.01 | ||||||
38 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 35.21 | ||||||
39 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 35.43 | ||||||
40 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 35.74 | ||||||
41 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 35.94 | ||||||
42 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 36.07 | ||||||
43 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 36.08 | ||||||
44 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 36.18 | ||||||
45 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 36.55 | ||||||
46 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 36.62 | ||||||
47 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 36.79 | ||||||
48 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 36.88 | ||||||
49 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 37.31 | ||||||
50 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 37.33 | ||||||
51 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 37.55 | ||||||
52 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 38.38 | ||||||
53 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 39.18 | ||||||
54 | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | 40.08 | ||||||
55 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 40.09 | ||||||
56 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 40.40 | ||||||
57 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 40.55 | ||||||
58 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 40.95 | ||||||
- | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Embla Åberg | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 29, 50m Fr Dam Öppna Sprint, Finaler 30 - 44 år |
Rekord: |
Klass Junior Lovisa Ericsson -93 25.64 (2009) |
Klass Senior Christine Uhrlander-Lindblom -71 28.31 (2007) |
Klass Veteran Gunilla Rasmusson -57 29.69 (2009) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Lundeberg | 1975 | Täby Sim | 40.93 | ||||||
- | Ilze Adolfsson | 1972 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 29, 50m Fr Dam Öppna Sprint, Finaler 45 - 99 år |
Rekord: |
Klass Junior Lovisa Ericsson -93 25.64 (2009) |
Klass Senior Christine Uhrlander-Lindblom -71 28.31 (2007) |
Klass Veteran Gunilla Rasmusson -57 29.69 (2009) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gunilla Rasmuson | 1957 | Täby Sim | 30.90 | ||||||
2 | Annica Åberg | 1966 | Täby Sim | 31.40 | ||||||
3 | Caroline Magnusson | 1956 | Täby Sim | 36.94 | ||||||
4 | Mimmi Kvissberg | 1962 | Täby Sim | 44.00 | ||||||
5 | Elisabet Fredriksson | 1938 | Täby Sim | 57.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:29 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 30, 50m Fr Herr Öppna Sprint, Finaler 29 år och yngre |
Rekord: |
Klass Junior Jacob Thulin -91 22.68 (2009) |
Klass Senior Jan Karlsson -68 23.64 (2008) |
Klass Veteran Per Gustavsson -64 26.95 (2009) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 24.71 | ||||||
2 | Marcus Pellfolk | 1986 | Täby Sim | 25.64 | ||||||
3 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 25.87 | ||||||
4 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 25.93 | ||||||
5 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 26.34 | ||||||
6 | Cruiz Llupa | 1997 | Täby Sim | 26.37 | ||||||
7 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 26.39 | ||||||
8 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 26.94 | ||||||
9 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 27.24 | ||||||
10 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 27.44 | ||||||
11 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 27.49 | ||||||
12 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 27.70 | ||||||
13 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 27.77 | ||||||
14 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 28.31 | ||||||
15 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 28.42 | ||||||
16 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 29.02 | ||||||
17 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 29.69 | ||||||
18 | Daniel Johansson | 1989 | Täby Sim | 30.07 | ||||||
19 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.34 | ||||||
20 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 30.39 | ||||||
21 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 30.57 | ||||||
22 | Carl Andersson | 1999 | Täby Sim | 30.66 | ||||||
23 | Erik Håkansson | 1997 | Täby Sim | 31.27 | ||||||
24 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 31.65 | ||||||
25 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 31.97 | ||||||
26 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 32.94 | ||||||
27 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 33.62 | ||||||
28 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 33.85 | ||||||
29 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 34.22 | ||||||
30 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 34.90 | ||||||
31 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 35.87 | ||||||
32 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 36.10 | ||||||
33 | Elliot Borgstrand | 2000 | Täby Sim | 36.27 | ||||||
34 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 36.33 | ||||||
35 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 37.29 | ||||||
36 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 38.51 | ||||||
37 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 38.82 | ||||||
38 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 39.32 | ||||||
- | Claudio Collantes | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Erik Lou | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 30, 50m Fr Herr Öppna Sprint, Finaler 30 - 44 år |
Rekord: |
Klass Junior Jacob Thulin -91 22.68 (2009) |
Klass Senior Jan Karlsson -68 23.64 (2008) |
Klass Veteran Per Gustavsson -64 26.95 (2009) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Seel | 1970 | Täby Sim | 27.79 | ||||||
2 | Jan Bebenek | 1982 | Täby Sim | 28.83 | ||||||
3 | Stefan Bolling | 1973 | Täby Sim | 29.18 | ||||||
4 | Dan Hemphälä | 1978 | Täby Sim | 40.78 | ||||||
Gren 30, 50m Fr Herr Öppna Sprint, Finaler 45 - 99 år |
Rekord: |
Klass Junior Jacob Thulin -91 22.68 (2009) |
Klass Senior Jan Karlsson -68 23.64 (2008) |
Klass Veteran Per Gustavsson -64 26.95 (2009) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dan Anderberg | 1967 | Täby Sim | 26.46 | ||||||
2 | Peter Håkansson | 1965 | Täby Sim | 30.29 | ||||||
3 | Per Strand | 1961 | Täby Sim | 30.67 | ||||||
4 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | 31.61 | ||||||
5 | Håkan Valeskog | 1968 | Täby Sim | 35.40 | ||||||
- | Bengt Olsson | 1956 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:29 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 31, 100m Medley Dam Final D+E, Finaler 12 år och yngre |
Rekord: |
Emelie Johansson -96 1:11.05 (2008) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 1:18.83 | ||||||
2 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 1:19.04 | ||||||
3 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:22.04 | ||||||
4 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 1:22.05 | ||||||
5 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 1:24.30 | ||||||
6 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 1:25.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 32, 100mMedley Herr Final D+E, Finaler 12 år och yngre |
Rekord: |
Oskar Ericsson -97 1:09.80 (2009) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:14.40 | ||||||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:15.31 | ||||||
3 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 1:24.26 | ||||||
4 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 1:24.36 | ||||||
5 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 1:26.94 | ||||||
6 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 1:32.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 33, 100m Me Dam Final A+B+C, Finaler 13 år och äldre |
Rekord: |
Lovisa Ericsson -93 1:01.60 (2009) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 1:06.51 | ||||||
2 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 1:09.63 | ||||||
3 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 1:10.13 | ||||||
4 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 1:12.21 | ||||||
5 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:13.01 | ||||||
6 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 1:15.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Täby Sim Klubbmästerskap 2014 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2014 |
Gren 34, 100m Me Herr Final A+B+C, Finaler 13 år och äldre |
Rekord: |
Sebastian Holmberg -91 55.51 (2010) |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 1:00.12 | ||||||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:00.21 | ||||||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 1:03.13 | ||||||
4 | Marcus Pellfolk | 1986 | Täby Sim | 1:04.81 | ||||||
5 | Cruiz Llupa | 1997 | Täby Sim | 1:04.99 | ||||||
6 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:06.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 14 december 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:52 |