Tulokset Joulukuunkisat 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2014 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:25 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 joulukuu 2014 |
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 514 | 36.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Pinja Taskila | 2004 | 354 | 41.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Laura Markuksela | 2004 | 335 | 42.42 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 326 | 42.83 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Venla Säntti | 2003 | 273 | 45.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Iida Saraniemi | 2003 | 250 | 46.79 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
7 | Petra Ansaranta | 2004 | 239 | 47.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Viivi Säntti | 2005 | 238 | 47.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Sofia Nurkkala | 2004 | 209 | 49.63 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
10 | Teea Jestoi | 2005 | 204 | 50.03 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
11 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | 199 | 50.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Inka Elamaa | 2004 | 198 | 50.56 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Reetta Kari | 2003 | 193 | 50.96 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Aada Heiskanen | 2004 | 190 | 51.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Nea Helena Vähäkuopus | 2003 | 188 | 51.45 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Jatta Nurmela | 2004 | 182 | 51.97 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
17 | Kia Leinonen | 2003 | 158 | 54.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Saara Niemi | 2005 | 157 | 54.57 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
19 | Venla Kuoppala | 2003 | 155 | 54.86 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Cara Hintsala | 2003 | 144 | 56.16 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Emilia Kivijärvi | 2004 | 144 | 56.18 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
22 | Seela Kari | 2003 | 142 | 56.44 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Elina Turunen | 2005 | 140 | 56.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Henna Känsäkangas | 2004 | 137 | 57.05 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
25 | Emmi Palo | 2003 | 130 | 58.18 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
26 | Tanja Uusitalo | 2003 | 124 | 59.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Viivi Tonteri | 2004 | 123 | 59.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Laura Rajavaara | 2005 | 121 | 59.46 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Amanda Riuttanen | 2005 | 116 | 1:00.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 113 | 1:00.90 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
31 | Tessa Tattari | 2004 | 111 | 1:01.31 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
32 | Vilma Louhi | 2004 | 103 | 1:02.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
33 | Teresa Pulkkinen | 2005 | 100 | 1:03.39 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
34 | Tuulia Harju | 2005 | 100 | 1:03.48 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
35 | Santra Peuralahti | 2005 | 96 | 1:04.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
36 | Vilja Säntti | 2008 | 93 | 1:04.94 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
37 | Venla Ylisuvanto | 2003 | 85 | 1:06.96 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
38 | Elina Alakorpi | 2005 | 77 | 1:09.03 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
39 | Emma Olivia Mattila | 2007 | 76 | 1:09.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
40 | Matilda Hietala | 2004 | 73 | 1:10.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
41 | Ella Halvari | 2004 | 72 | 1:10.62 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
42 | Eveliina Vakkuri | 2005 | 71 | 1:10.91 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
43 | Vilmiina Grekula | 2005 | 69 | 1:11.87 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Veera Paasovaara | 2003 | DNF | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Liina Rajaniemi | 2003 | DSQ | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oona Inkeri Luokkala | 2005 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Katriina Korpi | 2000 | 547 | 36.03 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Heidi Kivioja | 2000 | 541 | 36.16 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Aada Illikainen | 1998 | 536 | 36.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Saara Ruti | 1997 | 498 | 37.19 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 493 | 37.30 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Tytti Karjalainen | 1998 | 474 | 37.79 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Emma Lehtola | 1997 | 465 | 38.04 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Vilma Rapakko | 1999 | 436 | 38.86 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
9 | Nelle Ojakippola | 2001 | 425 | 39.18 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | 419 | 39.38 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
11 | Iida Laukka | 1998 | 417 | 39.43 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 414 | 39.53 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
13 | Riika Huttula | 2001 | 405 | 39.82 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 397 | 40.11 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Henna Haipus | 2001 | 394 | 40.19 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
16 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 380 | 40.70 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Olivia Nurkkala | 2002 | 364 | 41.26 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
18 | Adolfina Lehtonen | 1999 | 360 | 41.43 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
19 | Roosa Raiskila | 1998 | 355 | 41.63 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
20 | Senni Keisu | 2001 | 348 | 41.89 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Inna Pajuluoma | 1999 | 348 | 41.90 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Ada Niskala | 2000 | 337 | 42.35 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
23 | Elisa Vakkuri | 2002 | 305 | 43.78 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Amalia Siekkinen | 2002 | 277 | 45.22 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
25 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 276 | 45.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Isa Vehkaoja | 2002 | 261 | 46.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Amanda Hekkala | 2000 | 251 | 46.70 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
28 | Tinja Harju | 2002 | 249 | 46.84 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
29 | Aino Leipälä | 2000 | 233 | 47.88 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
30 | Liina Salin | 2002 | 220 | 48.82 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
31 | Erika Yli-Yrjänäinen | 2001 | 219 | 48.90 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
32 | Pinja Sipovaara | 2002 | 200 | 50.39 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
33 | Sara-Sofia Tapio | 2000 | 162 | 54.07 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
34 | Liisa Pasma | 2002 | 155 | 54.78 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Lotta Pakanen | 2001 | 149 | 55.52 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
36 | Ninni Koponen | 2002 | 135 | 57.36 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
- | Eveliina Palo | 1999 | DNS | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:25 |