2019-12-09   04:45:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  09:47   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sini Niemi  1993    483  33.63  1:09.51  1:47.06    2:23.97   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Seela Peuralahti  2001    420  33.49  1:12.38  1:52.02    2:30.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999    414  34.62  1:12.91  1:52.98    2:31.53   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Saloranta  1997    411  34.29  1:12.65  1:53.37    2:31.85   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Jemina Pesonen  1998    408  34.77  1:13.77  1:54.25    2:32.31   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Venla Salminen  2002    402    1:14.48      2:33.04   
  Someron Esa                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    361  36.01  1:16.42  1:57.68    2:38.56   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Valeriia Savchuk  2001    353  34.82  1:14.55  1:58.46    2:39.79   
  Kostamus                   
                     
Nora Ijäs  1999    337  36.70  1:18.22  2:01.68    2:42.32   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Katariina Kourula  2002    333  35.89  1:18.31  2:02.14    2:42.86   
  Kemin Uimaseura                   
                     
11  Alina Huotari  2002    330  37.20  1:19.14  2:02.86    2:43.41   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Silja Kanto  2000    329  36.99  1:18.98  2:02.27    2:43.59   
  Kemin Uimaseura                   
                     
13  Sofia Ervasti  2001    316  37.52  1:20.46      2:45.72   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Enni-Sofia Perätalo  2002    313    1:19.63      2:46.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Hanna Rantanen  2002    296  38.17  1:22.41  2:07.65    2:49.42   
  Kemin Uimaseura                   
                     
16  Tiia Kivi  2000    280  38.44  1:21.36  2:07.24    2:52.63   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Reeta Kallunki  2003    267  38.08  1:22.84  2:09.83    2:55.40   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Riina Huotari  1998    265  37.61  1:20.89  2:08.75    2:55.83   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
19  Ella Meriläinen  2000    257  39.93  1:25.48  2:13.05    2:57.59   
  Oulun Lohet                   
                     
20  Aada Heiskanen  2004    236  1:24.32  2:12.18      3:02.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Wilma Lakanen  2003    215  44.50  1:34.43  2:25.04    3:08.54   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
22  Fanny Koivisto  2001    197  42.08  1:32.94  2:24.62    3:14.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emmi Hautakangas  2001              DSQ   
  Haapajärven Kiilat                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Noora Siltari  2000              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Vilja Peltokorpi  2004              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  09:47 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  09:57   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Uusitalo  1995    535  27.86  58.88  1:32.08    2:05.64   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Aleksi Kanste  1998    472  29.55  1:02.28  1:37.15    2:10.94   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Juho Laatikainen  1999    454  30.07  1:03.67  1:38.54    2:12.69   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Tuomas Lohiniva  1997    438  29.36  1:02.81  1:39.17    2:14.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tiitus Taskila  2001    418  30.47  1:04.72  1:40.64    2:16.34   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    397  31.48  1:06.79  1:43.84    2:18.74   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Miikka Huotari  2000    373    1:08.95      2:21.59   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Topias Nygård  2000    353  33.15  1:09.93  1:47.75    2:24.19   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lukas Kalliokoski  2001    274  35.12  1:15.41  1:57.67    2:37.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Aatu Pirneskoski  2001    224  38.40  1:22.85  2:07.30    2:47.94   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Leevi Kärnä  2001    223  38.20  1:22.49  2:08.01    2:48.05   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
12  Kalle Karhunen  2001    205    1:22.55  2:10.46    2:52.96   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
13  Aleksandr Timofeev  2001    179  39.10  1:25.24  2:13.08    3:00.69   
  Kostamus                   
                     
14  Niklas Nygård  2001    157    1:27.43      3:08.73   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Otto Luokkala  2001    152  42.10  1:31.65  2:23.15    3:11.06   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
16  Riku Silvennoinen  2001    146  43.22  1:33.48  2:25.76    3:13.49   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
17  Yufei Meng  2004    92  48.54  1:46.93  2:47.01    3:45.24   
  Oulun Lohet                   
                     
Elias Ruuska  2000              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  09:57 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:25   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    514          36.79   
  Oulun Uinti 1906                   
Pinja Taskila  2004    354          41.65   
  Oulun Uinti 1906                   
Laura Markuksela  2004    335          42.42   
  Oulun Lohet                   
Roosa Kärkkäinen  2003    326          42.83   
  Oulun Lohet                   
Venla Säntti  2003    273          45.44   
  Oulun Uinti 1906                   
Iida Saraniemi  2003    250          46.79   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Petra Ansaranta  2004    239          47.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Viivi Säntti  2005    238          47.54   
  Oulun Uinti 1906                   
Sofia Nurkkala  2004    209          49.63   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Teea Jestoi  2005    204          50.03   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Clara-Sophie Scheib  2003    199          50.43   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Inka Elamaa  2004    198          50.56   
  Oulun Lohet                   
13  Reetta Kari  2003    193          50.96   
  Oulun Lohet                   
14  Aada Heiskanen  2004    190          51.23   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Nea Helena Vähäkuopus  2003    188          51.45   
  Oulun Lohet                   
16  Jatta Nurmela  2004    182          51.97   
  Haukiputaan Heitto                   
17  Kia Leinonen  2003    158          54.47   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Saara Niemi  2005    157          54.57   
  Haukiputaan Heitto                   
19  Venla Kuoppala  2003    155          54.86   
  Kemin Työväen Uimarit                   
20  Cara Hintsala  2003    144          56.16   
  Oulun Lohet                   
21  Emilia Kivijärvi  2004    144          56.18   
  Rovaniemen Uimaseura                   
22  Seela Kari  2003    142          56.44   
  Oulun Lohet                   
23  Elina Turunen  2005    140          56.64   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Henna Känsäkangas  2004    137          57.05   
  Kokkolan Uimaseura                   
25  Emmi Palo  2003    130          58.18   
  Kemin Uimaseura                   
26  Tanja Uusitalo  2003    124          59.00   
  Oulun Uinti 1906                   
27  Viivi Tonteri  2004    123          59.19   
  Oulun Uinti 1906                   
28  Laura Rajavaara  2005    121          59.46   
  Oulun Uinti 1906                   
29  Amanda Riuttanen  2005    116          1:00.32   
  Oulun Uinti 1906                   
30  Lotta Vedenjuoksu  2003    113          1:00.90   
  Rovaniemen Uimaseura                   
31  Tessa Tattari  2004    111          1:01.31   
  Kokkolan Uimaseura                   
32  Vilma Louhi  2004    103          1:02.81   
  Oulun Uinti 1906                   
33  Teresa Pulkkinen  2005    100          1:03.39   
  Oulun Lohet                   
34  Tuulia Harju  2005    100          1:03.48   
  Kokkolan Uimaseura                   
35  Santra Peuralahti  2005    96          1:04.29   
  Oulun Uinti 1906                   
36  Vilja Säntti  2008    93          1:04.94   
  Oulun Uinti 1906                   
37  Venla Ylisuvanto  2003    85          1:06.96   
  Kemin Työväen Uimarit                   
38  Elina Alakorpi  2005    77          1:09.03   
  Kemin Työväen Uimarit                   
39  Emma Olivia Mattila  2007    76          1:09.34   
  Oulun Uinti 1906                   
40  Matilda Hietala  2004    73          1:10.44   
  Oulun Uinti 1906                   
41  Ella Halvari  2004    72          1:10.62   
  Rovaniemen Uimaseura                   
42  Eveliina Vakkuri  2005    71          1:10.91   
  Kemin Työväen Uimarit                   
43  Vilmiina Grekula  2005    69          1:11.87   
  Oulun Uinti 1906                   
Veera Paasovaara  2003              DNF   
  Oulun Lohet                   
Essi Vilhelmiina Virta  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Liina Rajaniemi  2003              DSQ   
  Rovaniemen Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Oona Inkeri Luokkala  2005              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katriina Korpi  2000    547          36.03   
  Oulun Lohet                   
Heidi Kivioja  2000    541          36.16   
  Vieskan Uimarit                   
Aada Illikainen  1998    536          36.29   
  Oulun Uinti 1906                   
Saara Ruti  1997    498          37.19   
  Swimming Club Vuokatti                   
Reetta-Maija Perätalo  2000    493          37.30   
  Oulun Lohet                   
Tytti Karjalainen  1998    474          37.79   
  Oulun Lohet                   
Emma Lehtola  1997    465          38.04   
  Swimming Club Vuokatti                   
Vilma Rapakko  1999    436          38.86   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Nelle Ojakippola  2001    425          39.18   
  Vieskan Uimarit                   
10  Alexandra Pihlajamäki  1998    419          39.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Iida Laukka  1998    417          39.43   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Kaisa Pulkkinen  2000    414          39.53   
  Tornion Uimaseura                   
13  Riika Huttula  2001    405          39.82   
  Oulun Lohet                   
14  Pauliina Lohilahti  2002    397          40.11   
  Oulun Lohet                   
15  Henna Haipus  2001    394          40.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
16  Anna-Sofia Brännkärr  2001    380          40.70   
  Kemin Työväen Uimarit                   
17  Olivia Nurkkala  2002    364          41.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
18  Adolfina Lehtonen  1999    360          41.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
19  Roosa Raiskila  1998    355          41.63   
  Kokkolan Uimaseura                   
20  Senni Keisu  2001    348          41.89   
  Oulun Lohet                   
21  Inna Pajuluoma  1999    348          41.90   
  Oulun Lohet                   
22  Ada Niskala  2000    337          42.35   
  Rovaniemen Uimaseura                   
23  Elisa Vakkuri  2002    305          43.78   
  Kemin Työväen Uimarit                   
24  Amalia Siekkinen  2002    277          45.22   
  Oulun Lohet                   
25  Emma-Rita Neuvonen  1997    276          45.24   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Isa Vehkaoja  2002    261          46.11   
  Oulun Uinti 1906                   
27  Amanda Hekkala  2000    251          46.70   
  Kajaanin Uimaseura                   
28  Tinja Harju  2002    249          46.84   
  Kokkolan Uimaseura                   
29  Aino Leipälä  2000    233          47.88   
  Nivalan Saukot                   
30  Liina Salin  2002    220          48.82   
  Kokkolan Uimaseura                   
31  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    219          48.90   
  Kokkolan Uimaseura                   
32  Pinja Sipovaara  2002    200          50.39   
  Haukiputaan Heitto                   
33  Sara-Sofia Tapio  2000    162          54.07   
  Kemin Työväen Uimarit                   
34  Liisa Pasma  2002    155          54.78   
  Oulun Lohet                   
35  Lotta Pakanen  2001    149          55.52   
  Haukiputaan Heitto                   
36  Ninni Koponen  2002    135          57.36   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Eveliina Palo  1999              DNS   
  Kemin Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:26   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    340          38.21   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Niklas Raesalmi  2002    218          44.30   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Keränen  2002    205          45.16   
  Oulun Lohet                   
Sihan Yu  2003    198          45.72   
  Oulun Uinti 1906                   
Esa Hyrynkangas  2002    174          47.69   
  Oulun Lohet                   
Andrei Turchenkov  2002    171          47.98   
  Kostamus                   
Teppo Jestoi  2003    163          48.79   
  Kokkolan Uimaseura                   
Olli Halvari  2002    158          49.27   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Matias Mikkonen  2003    148          50.34   
  Oulun Lohet                   
10  Veikka Ijäs  2004    139          51.45   
  Oulun Lohet                   
11  Artem Ivanchuk  2004    130          52.63   
  Kostamus                   
12  Eemeli Korhonen  2003    105          56.37   
  Kempeleen Pyrintö                   
13  Kalle Huttunen  2002    103          56.83   
  Oulun Lohet                   
14  Paavo Tapio  2005    100          57.31   
  Oulun Lohet                   
15  Aatu Kunnari  2004    100          57.39   
  Rovaniemen Uimaseura                   
16  Akseli Rautalin  2002    96          58.24   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Lassi Lahtinen  2004    95          58.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
18  Cedu Decena  2004    95          58.33   
  Oulun Lohet                   
19  Tuomas Romsi  2005    94          58.61   
  Kemin Uimaseura                   
20  Otso Kotila  2004    87          1:00.04   
  Oulun Lohet                   
21  Luukas Salin  2005    75          1:03.13   
  Kokkolan Uimaseura                   
22  Roope Hyvärinen  2003    55          1:09.94   
  Kemin Työväen Uimarit                   
23  Visa Nissinen  2004    40          1:17.46   
  Kokkolan Uimaseura                   
Ilari Raesalmi  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Jaakko Harju  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaius Kejonen  1998    553          32.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Teemu Hartikainen  1993    546          32.63   
  Kemin Uimaseura                   
Petri Lampela  1996    540          32.75   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Santeri Leppälä  1998    508          33.42   
  Kemin Uimaseura                   
Anton Ukkola  2000    499          33.62   
  Oulun Uinti 1906                   
Aukusti Ylitervo  1999    439          35.07   
  Oulun Lohet                   
Vladimir Belusov  2000    427          35.40   
  Kostamus                   
Miikka Willman  1998    405          36.03   
  Oulun Lohet                   
Kosti Kaaresvirta  1999    383          36.71   
  Swimming Club Vuokatti                   
10  Jere Ojakippola  1999    372          37.08   
  Vieskan Uimarit                   
11  Nikita Soldatov  1999    369          37.16   
  Kostamus                   
12  Nikita Konvoev  1998    360          37.47   
  Kostamus                   
13  Noa Mäkelä  2001    352          37.76   
  Kempeleen Pyrintö                   
14  Paavo-Petteri Kelho  1996    351          37.79   
  Haukiputaan Heitto                   
15  Jere Keskiaho  2001    344          38.06   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Lauri Tapio  1998    327          38.69   
  Kemin Työväen Uimarit                   
17  Kimmo Viinamäki  1995    318          39.07   
  Kemin Työväen Uimarit                   
18  Iakov Rusanov  2001    298          39.91   
  Kostamus                   
19  Taneli Juutinen  2000    295          40.05   
  Kemin Työväen Uimarit                   
20  Juho Kaikkonen  1999    290          40.25   
  Oulun Lohet                   
21  Tapio Siltari  1963    273          41.09   
  Kemin Uimaseura                   
22  Arttu Pirneskoski  2000    257          41.92   
  Kemin Työväen Uimarit                   
23  Aleksei Polkovoi  2000    246          42.56   
  Kostamus                   
24  Hugo Mattola  2001    202          45.42   
  Haapajärven Kiilat                   
25  Juho Kallunki  2001    177          47.49   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Eetu Viiri  2001    160          49.08   
  Haukiputaan Heitto                   
27  Riku Silvennoinen  2001    150          50.13   
  Kempeleen Pyrintö                   
28  Sami Saloranta  2001    130          52.52   
  Haukiputaan Heitto                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:26 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:39   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Tikkanen  2000    485  35.16        1:13.94   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Iida-Maria Laine  2001    452  37.17        1:15.69   
  Oulun Lohet                   
                     
Mari Hekkala  2000    435  36.52        1:16.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Madeleine Hiltunen  2003    413  36.90        1:17.99   
  Oulun Lohet                   
                     
Eveliina Palo  1999    410  37.93        1:18.18   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Olivia Viitala  2000    409  38.20        1:18.27   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Heidi Kivioja  2000    405  38.15        1:18.50   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Jenni Kangas  2000    394  39.30        1:19.24   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Petra Heikkinen  2002    381  39.17        1:20.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Fanny Pesonen  2000    361  39.44        1:21.60   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Laura Känsäkangas  1999    358  40.22        1:21.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Moonica Pirhonen  2001    347  40.66        1:22.67   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Anna-Sofia Brännkärr  2001    347  40.92        1:22.68   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
14  Nelle Ojakippola  2001    344  40.19        1:22.93   
  Vieskan Uimarit                   
                     
15  Iida Ahonen  1999    334  40.68        1:23.76   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Pinja Remes  1999    315  42.06        1:25.37   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
17  Liina Salin  2002    304  42.76        1:26.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Katariina Jyrälä  2000    299  42.74        1:26.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Milla Kortetjärvi  2000    297  42.09        1:27.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Emilia Härkönen  2001    289  43.15        1:27.84   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
21  Veera Mursu  2000    274  43.05        1:29.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
22  Mathilda Puutio  2003    254  44.46        1:31.66   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Maiju Rajaniemi  2002    254  1:31.69        1:31.69   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
24  Sanni Suomalainen  1999    252  44.26        1:31.95   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
25  Hilla Saastamoinen  2003    244  46.35        1:32.99   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
26  Ella Meriläinen  2000    229  46.46        1:34.89   
  Oulun Lohet                   
                     
27  Emmi Hautakangas  2001    219  46.38        1:36.40   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
28  Aada Heiskanen  2004    219  46.83        1:36.41   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
29  Iida Nissilä  2003    206  48.97        1:38.37   
  Oulun Lohet                   
                     
30  Saara Leinonen  2004    197  48.30        1:39.86   
  Tornion Uimaseura                   
                     
31  Katariina Niemelä  2001    192  49.55        1:40.71   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
32  Tiia-Maria Hautamäki  2002    187  50.25        1:41.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
33  Essi Vilhelmiina Virta  2005    184          1:42.11   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
34  Kiia Junttari  2004    165  50.19        1:45.77   
  Tornion Uimaseura                   
                     
35  Clara-Sophie Scheib  2003    154  52.31        1:48.20   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
36  Anni Turunen  2001    139  53.57        1:52.03   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
37  Vilja Peltokorpi  2004    136  54.90        1:52.90   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
38  Jasmine Vikström  2002    131  54.43        1:54.21   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
39  Anette Kinnunen  2002    126  55.75        1:55.82   
  Oulun Lohet                   
                     
Minja Lukkari  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nina Ilola  1995    485  36.14        1:13.95   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Laura Fält  1998    446          1:16.03   
  Oulun Lohet                   
                     
Riikka Korpi  1998    374  38.20        1:20.64   
  Oulun Lohet                   
                     
Martta Rautiainen  1998    319          1:25.06   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Riina Huotari  1998    216  47.04        1:36.84   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:39 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:44   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roman Nemyshev  1998    532  31.97        1:04.09   
  Kostamus                   
                     
Aleksi Kanste  1998    426  33.63        1:09.00   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Juho Laatikainen  1999    421  34.58        1:09.29   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Miikka Huotari  2000    353  36.28        1:13.44   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Valtteri Lieto  1999    306  37.66        1:17.02   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002    285  38.46        1:18.84   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Jesse Anttila  2002    282  38.93        1:19.16   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Joonas Pulkkinen  1999    276          1:19.73   
  Oulun Lohet                   
                     
Hugo Mattola  2001    255  39.09        1:21.87   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
10  Veikko Romppainen  2000    254  40.16        1:21.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Juho Anttila  2000    249  40.71        1:22.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Paavo Erkinaro  2003    247  40.72        1:22.71   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Anton Ylihannu  2001    230  41.17        1:24.75   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Elias Ruuska  2000    213  42.51        1:26.92   
  Vieskan Uimarit                   
                     
15  Samu Peltonen  2000    201          1:28.54   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Toni Lipponen  2003    185  44.41        1:31.03   
  Kemin Uimaseura                   
                     
17  Kimmo Salomaa  2000    163  47.31        1:35.07   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Leevi Sipilä  2003    152  47.72        1:37.15   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
19  Iiro Ervasti  2003    139  48.90        1:40.05   
  Oulun Lohet                   
                     
20  Otto Luokkala  2001    130  48.95        1:42.29   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:44 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:49   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaisa Pulkkinen  2000    481  33.79        1:11.44   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Saana Luokkanen  1999    443  33.77        1:13.39   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Seela Peuralahti  2001    382  36.16        1:17.15   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heidi Blankenstein  2001    343          1:19.97   
  Oulun Lohet                   
                     
Martta Nygård  2003    256  40.17        1:28.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Silja Kanto  2000    224  41.09        1:32.10   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Venla Säntti  2003    194  41.86        1:36.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Emma Pajuluoma  2001    178  42.67        1:39.50   
  Oulun Lohet                   
                     
Emmi Hautakangas  2001    174  46.43        1:40.24   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
10  Ninni Koponen  2002    139  51.28        1:47.93   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
11  Malla Juutinen  2003    136  52.02        1:48.79   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Sara-Sofia Tapio  2000    103          1:59.38   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sini Niemi  1993    533  31.91        1:09.02   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Saara Ruti  1997    510  33.56        1:10.06   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Emma Lehtola  1997    415  34.70        1:15.04   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Rosa Sahlström  1997    396  34.50        1:16.18   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Riikka Korpi  1998    247  41.49        1:29.12   
  Oulun Lohet                   
                     
Jemina Pesonen  1998    207  40.92        1:34.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:49 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:53   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Tapio  1998    392  31.09        1:08.04   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Arttu Pirneskoski  2000    375  31.95        1:09.07   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Jere Ojakippola  1999    374  31.75        1:09.14   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Anton Ukkola  2000    234  37.84        1:20.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Leevi Kärnä  2001    209  37.99        1:23.86   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Aleksi Romsi  2002    157  41.78        1:32.21   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Kalle Karhunen  2001    145  41.95        1:34.67   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Aaltomaa  1992    519  28.68        1:01.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tapio Uusitalo  1995    500  28.50        1:02.76   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Aleksei Matveichuk  1997    444  31.47        1:05.30   
  Kostamus                   
                     
Kimmo Viinamäki  1995    259          1:18.06   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:53 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:12   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    506          29.76   
  Oulun Uinti 1906                   
Henna Hökkä  2003    406          32.04   
  Oulun Uinti 1906                   
Madeleine Hiltunen  2003    399          32.21   
  Oulun Lohet                   
Roosa Kärkkäinen  2003    345          33.82   
  Oulun Lohet                   
Veera Paasovaara  2003    304          35.27   
  Oulun Lohet                   
Petra Ansaranta  2004    296          35.57   
  Oulun Uinti 1906                   
Aada Heiskanen  2004    277          36.39   
  Oulun Uinti 1906                   
Laura Markuksela  2004    275          36.48   
  Oulun Lohet                   
Laura Loponen  2004    273          36.56   
  Oulun Lohet                   
10  Reetta Kari  2003    270          36.70   
  Oulun Lohet                   
11  Viona Mönttinen  2003    257          37.28   
  Oulun Lohet                   
12  Wilma Lakanen  2003    257          37.32   
  Kokkolan Uimaseura                   
13  Nea Helena Vähäkuopus  2003    255          37.41   
  Oulun Lohet                   
14  Iida Saraniemi  2003    248          37.72   
  Rovaniemen Uimaseura                   
15  Sofia Nurkkala  2004    246          37.84   
  Kokkolan Uimaseura                   
16  Kiia Junttari  2004    238          38.25   
  Tornion Uimaseura                   
17  Viivi Säntti  2005    238          38.28   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Cara Hintsala  2003    222          39.19   
  Oulun Lohet                   
19  Eevi Peltonen  2004    213          39.73   
  Oulun Lohet                   
20  Filippa Rieppo  2003    211          39.83   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Seela Kari  2003    211          39.83   
  Oulun Lohet                   
22  Iida Nissilä  2003    203          40.32   
  Oulun Lohet                   
23  Inka Elamaa  2004    202          40.40   
  Oulun Lohet                   
24  Henna Känsäkangas  2004    202          40.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
25  Essi Vilhelmiina Virta  2005    195          40.86   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Liina Rajaniemi  2003    195          40.87   
  Rovaniemen Uimaseura                   
27  Saara Niemi  2005    195          40.89   
  Haukiputaan Heitto                   
28  Santra Peuralahti  2005    195          40.91   
  Oulun Uinti 1906                   
29  Jenni Tuuliainen  2003    191          41.20   
  Oulun Uinti 1906                   
30  Kia Leinonen  2003    186          41.51   
  Oulun Uinti 1906                   
31  Tuulia Harju  2005    186          41.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
32  Elina Turunen  2005    183          41.76   
  Oulun Uinti 1906                   
33  Viivi Tonteri  2004    182          41.80   
  Oulun Uinti 1906                   
34  Vilma Inget  2005    182          41.81   
  Oulun Uinti 1906                   
35  Anna Kortesalmi  2006    180          41.99   
  Rovaniemen Uimaseura                   
36  Tanja Uusitalo  2003    177          42.26   
  Oulun Uinti 1906                   
37  Teea Jestoi  2005    176          42.28   
  Kokkolan Uimaseura                   
38  Tessa Tattari  2004    175          42.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
39  Iiris Isokoski  2003    174          42.48   
  Haukiputaan Heitto                   
40  Laura Rajavaara  2005    169          42.86   
  Oulun Uinti 1906                   
41  Saga Alisa Bruun  2003    169          42.87   
  Oulun Uinti 1906                   
42  Matilda Hietala  2004    165          43.24   
  Oulun Uinti 1906                   
43  Siiri Simonen  2003    164          43.28   
  Haukiputaan Heitto                   
44  Lotta Vedenjuoksu  2003    162          43.48   
  Rovaniemen Uimaseura                   
45  Emmi Palo  2003    149          44.71   
  Kemin Uimaseura                   
46  Siiri Rahikkala  2004    148          44.77   
  Oulun Uinti 1906                   
47  Oona-Erika Kulojärvi  2003    145          45.16   
  Oulun Uinti 1906                   
48  Inka Karjalainen  2004    120          48.03   
  Oulun Uinti 1906                   
49  Alexia Tahkola  2005    115          48.76   
  Oulun Lohet                   
50  Riia Koskenkari  2004    114          48.84   
  Oulun Uinti 1906                   
51  Vilja Säntti  2008    112          49.17   
  Oulun Uinti 1906                   
52  Elli Hyvönen  2004    109          49.62   
  Oulun Uinti 1906                   
53  Kaisa Keränen  2007    103          50.54   
  Oulun Lohet                   
54  Emilia Kivijärvi  2004    101          50.88   
  Rovaniemen Uimaseura                   
55  Janina Paakkolanvaara  2006    99          51.28   
  Kemin Työväen Uimarit                   
56  Eveliina Vakkuri  2005    95          51.91   
  Kemin Työväen Uimarit                   
57  Vilma Louhi  2004    94          52.11   
  Oulun Uinti 1906                   
58  Veera Pulkkinen  2004    86          53.71   
  Oulun Lohet                   
59  Ellen Krüger  2007    75          56.19   
  Oulun Lohet                   
59  Vilmiina Grekula  2005    75          56.19   
  Oulun Uinti 1906                   
61  Jenna Salonen  2004    69          57.69   
  Oulun Uinti 1906                   
62  Emma Autio  2007    65          58.73   
  Oulun Lohet                   
63  Elina Alakorpi  2005    61          1:00.20   
  Kemin Työväen Uimarit                   
64  Teresa Pulkkinen  2005    53          1:02.95   
  Oulun Lohet                   
65  Amanda Riuttanen  2005    38          1:10.23   
  Oulun Uinti 1906                   
66  Emma Olivia Mattila  2007    33          1:13.51   
  Oulun Uinti 1906                   
67  Venla Ylisuvanto  2003    33          1:13.71   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Ida Roponen  2004              DSQ   
  Haukiputaan Heitto                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Kanervo  1999    717          26.51   
  Oulun Uinti 1906                   
Emma Lehtola  1997    571          28.59   
  Swimming Club Vuokatti                   
Jenni Louhimo  2001    532          29.27   
  Oulun Uinti 1906                   
Nina Ilola  1995    516          29.58   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Kaisa Pulkkinen  2000    505          29.79   
  Tornion Uimaseura                   
Reetta-Maija Perätalo  2000    495          29.98   
  Oulun Lohet                   
Fanny Pesonen  2000    479          30.31   
  Oulun Uinti 1906                   
Eveliina Palo  1999    477          30.35   
  Kemin Uimaseura                   
Sini Niemi  1993    468          30.55   
  Tornion Uimaseura                   
10  Noora Siltari  2000    466          30.60   
  Kemin Uimaseura                   
11  Adolfina Lehtonen  1999    458          30.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
12  Inna Pajuluoma  1999    452          30.91   
  Oulun Lohet                   
13  Henna Haipus  2001    441          31.17   
  Kempeleen Pyrintö                   
14  Venla Salminen  2002    438          31.24   
  Someron Esa                   
15  Emmi Tikkanen  2000    427          31.49   
  Iisalmen Uimarit                   
16  Vilma Rapakko  1999    423          31.60   
  Rovaniemen Uimaseura                   
17  Ida-Maria Juntunen  1999    421          31.65   
  Kempeleen Pyrintö                   
18  Olivia Viitala  2000    416          31.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
19  Aada Illikainen  1998    407          32.00   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Emma-Rita Neuvonen  1997    400          32.19   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Riika Huttula  2001    393          32.39   
  Oulun Lohet                   
22  Laura Saloranta  1997    389          32.48   
  Haukiputaan Heitto                   
23  Elisa Vakkuri  2002    389          32.50   
  Kemin Työväen Uimarit                   
24  Iida Laukka  1998    379          32.77   
  Kempeleen Pyrintö                   
25  Nora Ijäs  1999    372          32.97   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Alexandra Pihlajamäki  1998    364          33.23   
  Kokkolan Uimaseura                   
27  Senni Keisu  2001    360          33.34   
  Oulun Lohet                   
28  Katariina Kourula  2002    359          33.37   
  Kemin Uimaseura                   
29  Pauliina Lohilahti  2002    339          34.03   
  Oulun Lohet                   
30  Roosa Raiskila  1998    336          34.13   
  Kokkolan Uimaseura                   
31  Veera Lahtinen  2002    333          34.23   
  Kokkolan Uimaseura                   
32  Anna-Krista Neuvonen  2000    330          34.32   
  Oulun Uinti 1906                   
33  Katariina Jyrälä  2000    318          34.73   
  Oulun Uinti 1906                   
34  Emmi Hautakangas  2001    316          34.81   
  Haapajärven Kiilat                   
35  Enni-Sofia Perätalo  2002    310          35.05   
  Oulun Uinti 1906                   
36  Sanni Suomalainen  1999    295          35.63   
  Iisalmen Uimarit                   
37  Martta Rautiainen  1998    293          35.70   
  Oulun Uinti 1906                   
38  Hanna Sarala  2001    293          35.72   
  Rovaniemen Uimaseura                   
39  Riina Huotari  1998    291          35.78   
  Swimming Club Vuokatti                   
40  Netta Kolistaja  2001    284          36.10   
  Rovaniemen Uimaseura                   
41  Almiina Ketola  2001    283          36.14   
  Rovaniemen Uimaseura                   
42  Tiia Kivi  2000    280          36.27   
  Kokkolan Uimaseura                   
43  Amalia Siekkinen  2002    263          37.00   
  Oulun Lohet                   
44  Pinja Sipovaara  2002    254          37.44   
  Haukiputaan Heitto                   
45  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    253          37.48   
  Kokkolan Uimaseura                   
46  Katariina Niemelä  2001    235          38.40   
  Kempeleen Pyrintö                   
47  Tinja Harju  2002    229          38.74   
  Kokkolan Uimaseura                   
48  Aino Leipälä  2000    227          38.89   
  Nivalan Saukot                   
49  Neea Myllymäki  2002    226          38.91   
  Haukiputaan Heitto                   
50  Fanny Koivisto  2001    225          38.97   
  Kokkolan Uimaseura                   
51  Tiia-Maria Hautamäki  2002    214          39.67   
  Kokkolan Uimaseura                   
52  Savanna Kauppila  2001    189          41.32   
  Rovaniemen Uimaseura                   
53  Jasmine Vikström  2002    144          45.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
54  Liisa Pasma  2002    126          47.21   
  Oulun Lohet                   
Emilia Härkönen  2001              DNS   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:12 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:02   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    353          29.58   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Jesse Anttila  2002    325          30.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
Paavo Erkinaro  2003    267          32.44   
  Oulun Uinti 1906                   
Veeti Taimisto  2002    233          33.97   
  Oulun Uinti 1906                   
Esa Hyrynkangas  2002    219          34.66   
  Oulun Lohet                   
Henrik Siltari  2002    213          35.01   
  Kemin Uimaseura                   
Andrei Turchenkov  2002    188          36.45   
  Kostamus                   
Jeremia Saarinen  2002    182          36.89   
  Haukiputaan Heitto                   
Teppo Jestoi  2003    174          37.41   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Akseli Koskela  2002    172          37.57   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Juho Keränen  2002    172          37.57   
  Oulun Lohet                   
12  Eemeli Kauppila  2002    160          38.48   
  Oulun Lohet                   
13  Alex Kortesalmi  2004    145          39.73   
  Rovaniemen Uimaseura                   
14  Sihan Yu  2003    139          40.35   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Eemeli Korhonen  2003    135          40.74   
  Kempeleen Pyrintö                   
16  Lassi Lahtinen  2004    123          41.98   
  Kokkolan Uimaseura                   
17  Artem Ivanchuk  2004    119          42.46   
  Kostamus                   
18  Leevi Sipilä  2003    119          42.50   
  Kempeleen Pyrintö                   
19  Joona Suorsa  2003    110          43.62   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Matias Mikkonen  2003    108          43.80   
  Oulun Lohet                   
21  Luukas Salin  2005    100          45.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
22  Olli Halvari  2002    99          45.13   
  Rovaniemen Uimaseura                   
23  Jarkko Kytökorpi  2004    99          45.18   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Otto Roimaa  2003    98          45.33   
  Oulun Uinti 1906                   
25  Matias Utunen  2003    96          45.58   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Cedu Decena  2004    96          45.59   
  Oulun Lohet                   
26  Roope Hyvärinen  2003    96          45.59   
  Kemin Työväen Uimarit                   
28  Rasmus Koskela  2004    95          45.75   
  Oulun Uinti 1906                   
29  Miko Kinnunen  2004    93          46.13   
  Oulun Lohet                   
30  Visa Nissinen  2004    91          46.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
31  Tuomas Romsi  2005    90          46.56   
  Kemin Uimaseura                   
32  Lauri Kytökorpi  2002    85          47.43   
  Oulun Uinti 1906                   
33  Olli Talus  2005    83          47.87   
  Kemin Työväen Uimarit                   
34  Kalle Huttunen  2002    82          48.05   
  Oulun Lohet                   
35  Otso Kotila  2004    81          48.31   
  Oulun Lohet                   
36  Paavo Tapio  2005    76          49.22   
  Oulun Lohet                   
37  Paavo Juutinen  2005    74          49.72   
  Oulun Lohet                   
38  Elmeri Kauppila  2004    67          51.46   
  Oulun Lohet                   
39  Ilari Raesalmi  2005    62          52.71   
  Oulun Uinti 1906                   
40  Jaakko Harju  2004    51          56.37   
  Oulun Uinti 1906                   
41  Eetu Kahelin  2007    48          57.23   
  Oulun Lohet                   
Sean Wang  2002              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Akseli Rautalin  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Adam Vik  1996    569          25.22   
  Oulun Uinti 1906                   
Kaj Smeds  1998    569          25.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Joonas Sihvonen  1989    552          25.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Santeri Leppälä  1998    543          25.62   
  Kemin Uimaseura                   
Juha Juopperi  1989    536          25.73   
  Oulun Uinti 1906                   
Petri Lampela  1996    492          26.48   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Konsta Kallinen  1999    490          26.52   
  Oulun Lohet                   
Tuomas Lohiniva  1997    487          26.57   
  Oulun Uinti 1906                   
Ville Teppola  1996    470          26.88   
  Haukiputaan Heitto                   
10  Taneli Juutinen  2000    444          27.39   
  Kemin Työväen Uimarit                   
11  Santeri Teppola  1994    409          28.15   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Miikka Willman  1998    405          28.24   
  Oulun Lohet                   
13  Paavo-Petteri Kelho  1996    392          28.55   
  Haukiputaan Heitto                   
14  Atte Moilanen  2001    391          28.59   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Jere Keskiaho  2001    379          28.89   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Kosti Kaaresvirta  1999    374          29.00   
  Swimming Club Vuokatti                   
17  Noa Mäkelä  2001    368          29.16   
  Kempeleen Pyrintö                   
18  Joonas Pulkkinen  1999    345          29.81   
  Oulun Lohet                   
19  Elias Ruuska  2000    309          30.92   
  Vieskan Uimarit                   
20  Tapio Siltari  1963    299          31.27   
  Kemin Uimaseura                   
21  Eemil Kaipainen  1999    280          31.94   
  Kajaanin Uimaseura                   
22  Atte Vuoristo  1999    265          32.52   
  Haukiputaan Heitto                   
23  Aatu Pirneskoski  2001    256          32.93   
  Kemin Työväen Uimarit                   
24  Samu Peltonen  2000    254          33.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
25  Hugo Mattola  2001    224          34.40   
  Haapajärven Kiilat                   
26  Eetu Viiri  2001    224          34.43   
  Haukiputaan Heitto                   
27  Niklas Nygård  2001    208          35.28   
  Kokkolan Uimaseura                   
28  Sami Saloranta  2001    174          37.41   
  Haukiputaan Heitto                   
29  Juho Kallunki  2001    159          38.54   
  Oulun Uinti 1906                   
30  Riku Silvennoinen  2001    147          39.59   
  Kempeleen Pyrintö                   
Anton Ylihannu  2001              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Kimmo Salomaa  2000              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:02 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:14   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Louhimo  2001    504  1:08.46  2:27.45  3:46.33    5:00.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sini Niemi  1993    479  1:11.63  2:29.23  3:47.76    5:05.56   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Tytti Karjalainen  1998    455  1:08.83  2:25.76  3:48.08    5:10.89   
  Oulun Lohet                   
                     
Heidi Ruonavaara  1996    399  1:13.68  2:36.83  4:01.89    5:24.76   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Olivia Viitala  2000    384    2:39.79      5:29.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Petra Ansaranta  2004    371  1:19.41  2:45.43  4:11.20    5:32.53   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Iida Ahonen  1999    366  1:17.72  2:44.04  4:09.45    5:34.18   
  Oulun Lohet                   
                     
Sofia Ervasti  2001    317  1:24.01  2:54.33  4:24.96    5:50.73   
  Oulun Lohet                   
                     
Veera Mursu  2000    315  1:23.96  2:54.52  4:25.27    5:51.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Olga Emilia Mattila  2004    300  1:26.80  2:58.64  4:29.34    5:57.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Hilla Saastamoinen  2003    290  1:23.00  2:54.87  4:30.18    6:01.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Moonica Pirhonen  2001    283  1:23.02  2:55.76  4:31.58    6:03.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Veera Lahtinen  2002    264  1:27.47  3:03.87  4:43.02    6:12.79   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Tiia Kivi  2000    249  1:27.98  3:04.80  4:44.10    6:19.80   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Malla Juutinen  2003    233  1:33.85  3:15.90  4:56.83    6:28.48   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Ella Meriläinen  2000    230  1:32.53  3:14.89  4:56.34    6:30.29   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Maiju Rajaniemi  2002    205  1:35.00  3:19.93  5:06.24    6:45.32   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:14 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:35   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Ojakippola  1999    453  1:07.18  2:19.27  3:33.82    4:46.50   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Juho Laatikainen  1999    418  1:09.74  2:25.96  3:42.01    4:54.15   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Miikka Huotari  2000    383  1:12.87  2:30.67  3:49.46    5:02.81   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Elias Juntunen  2002    348  1:15.00  2:35.07  3:54.90    5:12.74   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Niklas Raesalmi  2002    212  1:24.89  2:54.45  5:11.95    6:08.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lauri Saarela  2003    206  1:24.73  3:01.10  4:39.04    6:12.29   
  Oulun Lohet                   
                     
Aleksandr Timofeev  2001    203  1:25.82  3:03.43  4:41.17    6:14.25   
  Kostamus                   
                     
Otto Luokkala  2001    159  3:19.19  6:45.52      6:45.52   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:35 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:38   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Ruti  1997    563  33.39  1:13.02  1:57.86    2:32.74   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Emma Lehtola  1997    514  35.07  1:14.49  2:02.74    2:37.45   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Rosa Sahlström  1997    462  35.44  1:16.08  2:05.56    2:43.07   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Katriina Korpi  2000    455  38.90  1:21.83  2:06.57    2:43.90   
  Oulun Lohet                   
                     
Heidi Kivioja  2000    449  37.31  1:20.78  2:07.46    2:44.73   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Kaisa Pulkkinen  2000    445  34.02  1:17.75  2:06.85    2:45.13   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Iida-Maria Laine  2001    422    1:22.24      2:48.06   
  Oulun Lohet                   
                     
Riikka Korpi  1998    383  43.07  1:27.47  2:16.54    2:53.64   
  Oulun Lohet                   
                     
Jutta Kesti  1996    372  36.81  1:23.45  2:15.13    2:55.31   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
10  Martta Nygård  2003    329  39.65  1:26.73  2:22.37    3:02.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Laura Härkönen  2001    321  41.56  1:29.94  2:24.47    3:04.16   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Olivia Nurkkala  2002    303    1:35.24  2:02.11    3:07.79   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Mathilda Puutio  2003    302  42.82  1:32.54  2:29.12    3:07.95   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Nora Ijäs  1999    301  41.61  1:37.12  2:25.16    3:08.19   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Martta Rautiainen  1998    292  40.52  1:25.99  2:29.08    3:10.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Emma-Rita Neuvonen  1997    292  38.90  1:27.50  2:25.00    3:10.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Liina Salin  2002    287  42.81  1:31.36  2:29.47    3:11.20   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Pinja Remes  1999    282  41.99  1:33.62  2:33.03    3:12.28   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
19  Emilia Härkönen  2001    271  49.28  1:39.04  2:33.03    3:14.82   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
20  Olga Emilia Mattila  2004    268  47.12  1:38.35  2:35.79    3:15.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Aada Heiskanen  2004    246  48.34  1:38.62  2:36.22    3:21.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
22  Netta Kolistaja  2001    214  47.38  1:42.97  2:45.79    3:30.80   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
23  Clara-Sophie Scheib  2003    206  50.88  1:50.74  2:47.17    3:33.31   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Saara Leinonen  2004    206    1:45.35      3:33.36   
  Tornion Uimaseura                   
                     
25  Katariina Niemelä  2001    202  46.01  1:44.30  2:48.09    3:34.93   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
26  Vanessa Ventelä  2002    153  55.51  1:50.73  3:02.05    3:55.74   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
27  Venla Kuoppala  2003    119  1:00.00  2:07.00  3:20.25    4:15.88   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Laura Känsäkangas  1999              DNS   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Reeta Kallunki  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:38 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:15   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Konsta Kallinen  1999    456  31.69  1:11.35  1:56.02    2:28.09   
  Oulun Lohet                   
                     
Topias Nygård  2000    410  34.13  1:12.03  1:59.39    2:33.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aleksei Matveichuk  1997    342  30.82  1:11.95  2:05.27    2:42.89   
  Kostamus                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002    301  39.49  1:22.47  2:14.37    2:50.08   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Ahti Saarela  2002    294  41.71  1:23.09  2:13.75    2:51.36   
  Oulun Lohet                   
                     
Aleksi Romsi  2002    258    1:28.51      2:58.95   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Kalle Karhunen  2001    233  40.47  1:32.06  2:22.80    3:05.26   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Aatu Pirneskoski  2001    212          3:10.90   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Eemeli Korhonen  2003    137          3:40.61   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Yufei Meng  2004    87          4:16.30   
  Oulun Lohet                   
                     
Veeti Taimisto  2002              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Leevi Sipilä  2003              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Toni Lipponen  2003              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:15 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:11   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    510          31.37   
  Oulun Uinti 1906                   
Madeleine Hiltunen  2003    351          35.51   
  Oulun Lohet                   
Minja Lukkari  2003    351          35.54   
  Oulun Uinti 1906                   
Henna Hökkä  2003    330          36.25   
  Oulun Uinti 1906                   
Roosa Kärkkäinen  2003    318          36.72   
  Oulun Lohet                   
Petra Ansaranta  2004    260          39.27   
  Oulun Uinti 1906                   
Kiia Junttari  2004    200          42.86   
  Tornion Uimaseura                   
Olga Emilia Mattila  2004    198          42.95   
  Oulun Uinti 1906                   
Reetta Kari  2003    196          43.12   
  Oulun Lohet                   
10  Aada Heiskanen  2004    179          44.45   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Sofia Nurkkala  2004    170          45.25   
  Kokkolan Uimaseura                   
12  Viivi Tonteri  2004    161          46.00   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Anniina Kanste  2004    145          47.68   
  Haukiputaan Heitto                   
14  Nea Helena Vähäkuopus  2003    144          47.79   
  Oulun Lohet                   
15  Wilma Lakanen  2003    135          48.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
16  Essi Vilhelmiina Virta  2005    131          49.31   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Anna Kortesalmi  2006    119          50.84   
  Rovaniemen Uimaseura                   
18  Teea Jestoi  2005    119          50.93   
  Kokkolan Uimaseura                   
19  Kia Leinonen  2003    113          51.71   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Emmi Palo  2003    111          52.06   
  Kemin Uimaseura                   
21  Inka Elamaa  2004    109          52.47   
  Oulun Lohet                   
22  Henna Känsäkangas  2004    108          52.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
23  Seela Kari  2003    107          52.74   
  Oulun Lohet                   
24  Tessa Tattari  2004    95          54.82   
  Kokkolan Uimaseura                   
25  Santra Peuralahti  2005    95          54.86   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Iida Nissilä  2003    89          56.05   
  Oulun Lohet                   
27  Oona Inkeri Luokkala  2005    80          58.18   
  Kemin Työväen Uimarit                   
28  Venla Kuoppala  2003    79          58.21   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Janina Paakkolanvaara  2006              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Vilja Peltokorpi  2004              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Ruti  1997    536          30.85   
  Swimming Club Vuokatti                   
Saana Luokkanen  1999    525          31.06   
  Kempeleen Pyrintö                   
Sini Niemi  1993    457          32.54   
  Tornion Uimaseura                   
Emma Lehtola  1997    452          32.65   
  Swimming Club Vuokatti                   
Vilma Rapakko  1999    441          32.92   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Seela Peuralahti  2001    433          33.12   
  Oulun Uinti 1906                   
Eveliina Palo  1999    430          33.19   
  Kemin Uimaseura                   
Elisa Vakkuri  2002    419          33.48   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Heidi Blankenstein  2001    415          33.59   
  Oulun Lohet                   
10  Rosa Sahlström  1997    406          33.84   
  Swimming Club Vuokatti                   
11  Inna Pajuluoma  1999    404          33.89   
  Oulun Lohet                   
12  Olivia Viitala  2000    403          33.94   
  Kokkolan Uimaseura                   
13  Jenni Kangas  2000    387          34.40   
  Haukiputaan Heitto                   
14  Adolfina Lehtonen  1999    385          34.46   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Ida-Maria Juntunen  1999    382          34.54   
  Kempeleen Pyrintö                   
16  Aada Illikainen  1998    331          36.23   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Moonica Pirhonen  2001    328          36.32   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Ada Niskala  2000    321          36.61   
  Rovaniemen Uimaseura                   
19  Milla Kortetjärvi  2000    305          37.22   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Mari Hekkala  2000    294          37.67   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Senni Keisu  2001    286          38.05   
  Oulun Lohet                   
22  Pauliina Lohilahti  2002    277          38.44   
  Oulun Lohet                   
23  Emma-Rita Neuvonen  1997    274          38.59   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Riina Huotari  1998    265          39.00   
  Swimming Club Vuokatti                   
25  Silja Kanto  2000    263          39.08   
  Kemin Uimaseura                   
26  Enni-Sofia Perätalo  2002    254          39.54   
  Oulun Uinti 1906                   
27  Emmi Hautakangas  2001    245          40.06   
  Haapajärven Kiilat                   
28  Katariina Jyrälä  2000    232          40.77   
  Oulun Uinti 1906                   
29  Hanna Sarala  2001    225          41.16   
  Rovaniemen Uimaseura                   
30  Amalia Siekkinen  2002    214          41.91   
  Oulun Lohet                   
31  Ninni Koponen  2002    188          43.75   
  Rovaniemen Uimaseura                   
32  Fanny Koivisto  2001    151          47.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
33  Tiia-Maria Hautamäki  2002    146          47.59   
  Kokkolan Uimaseura                   
Jutta Nikupeteri  2001              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Liina Salin  2002              DNS   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:11 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:04   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    352          31.75   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Jesse Anttila  2002    259          35.15   
  Kokkolan Uimaseura                   
Paavo Erkinaro  2003    229          36.61   
  Oulun Uinti 1906                   
Andrei Turchenkov  2002    112          46.44   
  Kostamus                   
Sihan Yu  2003    78          52.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Alex Kortesalmi  2004    51          1:00.36   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Aatu Kunnari  2004              DSQ   
  Rovaniemen Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Juopperi  1989    631          26.15   
  Oulun Uinti 1906                   
Adam Vik  1996    624          26.24   
  Oulun Uinti 1906                   
Petri Lampela  1996    517          27.93   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Severi Lieto  1998    480          28.63   
  Oulun Uinti 1906                   
Teemu Hartikainen  1993    475          28.73   
  Kemin Uimaseura                   
Ville Teppola  1996    470          28.84   
  Haukiputaan Heitto                   
Santeri Teppola  1994    441          29.45   
  Oulun Uinti 1906                   
Taneli Juutinen  2000    425          29.82   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Aukusti Ylitervo  1999    417          30.02   
  Oulun Lohet                   
10  Lauri Tapio  1998    415          30.06   
  Kemin Työväen Uimarit                   
11  Arttu Pirneskoski  2000    414          30.08   
  Kemin Työväen Uimarit                   
12  Juho Kaikkonen  1999    407          30.26   
  Oulun Lohet                   
13  Tuomas Lohiniva  1997    406          30.28   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Aleksei Matveichuk  1997    406          30.29   
  Kostamus                   
15  Jere Ojakippola  1999    395          30.56   
  Vieskan Uimarit                   
16  Paavo-Petteri Kelho  1996    392          30.63   
  Haukiputaan Heitto                   
17  Aleksi Kanste  1998    391          30.67   
  Haukiputaan Heitto                   
18  Valtteri Lieto  1999    292          33.78   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Kimmo Viinamäki  1995    289          33.92   
  Kemin Työväen Uimarit                   
20  Veikko Romppainen  2000    284          34.10   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Joonas Pulkkinen  1999    257          35.25   
  Oulun Lohet                   
22  Juho Anttila  2000    248          35.66   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Elias Ruuska  2000    230          36.59   
  Vieskan Uimarit                   
24  Samu Peltonen  2000    166          40.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
25  Hugo Mattola  2001    165          40.89   
  Haapajärven Kiilat                   
Eemil Kaipainen  1999              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kimmo Salomaa  2000              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:04 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:14   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta-Maija Perätalo  2000    507  39.71        1:20.67   
  Oulun Lohet                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    437  39.65        1:24.76   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Riika Huttula  2001    407  41.24        1:26.79   
  Oulun Lohet                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    372  42.57        1:29.42   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Venla Salminen  2002    372          1:29.45   
  Someron Esa                   
                     
Pinja Taskila  2004    369  42.40        1:29.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Katariina Kourula  2002    333  42.24        1:32.81   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Amalia Siekkinen  2002    286  47.63        1:37.65   
  Oulun Lohet                   
                     
Hanna Rantanen  2002    278  46.78        1:38.51   
  Kemin Uimaseura                   
                     
10  Amanda Hekkala  2000    250  49.31        1:42.02   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
11  Iida Saraniemi  2003    247  50.09        1:42.43   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
12  Tinja Harju  2002    244  50.13        1:42.91   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Aino Leipälä  2000    240  50.28        1:43.47   
  Nivalan Saukot                   
                     
14  Mathilda Puutio  2003    238  49.12        1:43.76   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Hilla Saastamoinen  2003    233          1:44.45   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Olga Emilia Mattila  2004    224  52.18        1:45.86   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Reeta Kallunki  2003    203  51.19        1:49.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Maiju Rajaniemi  2002    197  53.89        1:50.59   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
19  Veera Lahtinen  2002    182  54.81        1:53.55   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
20  Lotta Pakanen  2001    150  57.62        2:01.11   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
21  Sara-Sofia Tapio  2000    149  57.58        2:01.25   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
22  Jenni Pyörälä  2002    128  1:01.89        2:07.42   
  Oulun Lohet                   
                     
23  Viivi Tonteri  2004    128  1:00.30        2:07.53   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Anette Kinnunen  2002    127          2:07.82   
  Oulun Lohet                   
                     
25  Jasmine Vikström  2002    125  59.64        2:08.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
26  Anni Turunen  2001    120  1:02.69        2:10.12   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999              DNS   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Känsäkangas  1999              DNS   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Ruti  1997    498  39.46        1:21.14   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    432  41.51        1:25.08   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Iida Laukka  1998    392  41.19        1:27.90   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Jutta Kesti  1996    372  43.01        1:29.43   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Riikka Korpi  1998    370  44.21        1:29.56   
  Oulun Lohet                   
                     
Roosa Raiskila  1998    341          1:32.10   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Fält  1998    337  44.47        1:32.47   
  Oulun Lohet                   
                     
Heidi Ruonavaara  1996    277  46.11        1:38.69   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:14 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:21   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anton Ukkola  2000    462  35.60        1:15.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Miikka Huotari  2000    432  36.93        1:17.33   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    389  38.04        1:20.08   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Vladimir Belusov  2000    366  40.80        1:21.66   
  Kostamus                   
                     
Tiitus Taskila  2001    359          1:22.21   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nikita Konvoev  1998    352  39.69        1:22.79   
  Kostamus                   
                     
Nikita Soldatov  1999    352  40.42        1:22.79   
  Kostamus                   
                     
Iakov Rusanov  2001    301  41.90        1:27.17   
  Kostamus                   
                     
Antti Hirvonen  2000    294  42.72        1:27.90   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
10  Janne Tyni  2000    245  45.54        1:33.34   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Henrik Siltari  2002    222  46.86        1:36.44   
  Kemin Uimaseura                   
                     
12  Niklas Nygård  2001    205  45.87        1:39.01   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Hugo Mattola  2001    186  48.68        1:42.40   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
14  Lauri Saarela  2003    168  47.35        1:45.81   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Riku Silvennoinen  2001    164  51.47        1:46.66   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
16  Atte Kärkkäinen  2001    151  49.96        1:49.60   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
17  Sami Saloranta  2001    123  54.49