2020-02-17   09:00:04
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:02   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    353          29.58   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Jesse Anttila  2002    325          30.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
Paavo Erkinaro  2003    267          32.44   
  Oulun Uinti 1906                   
Veeti Taimisto  2002    233          33.97   
  Oulun Uinti 1906                   
Esa Hyrynkangas  2002    219          34.66   
  Oulun Lohet                   
Henrik Siltari  2002    213          35.01   
  Kemin Uimaseura                   
Andrei Turchenkov  2002    188          36.45   
  Kostamus                   
Jeremia Saarinen  2002    182          36.89   
  Haukiputaan Heitto                   
Teppo Jestoi  2003    174          37.41   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Akseli Koskela  2002    172          37.57   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Juho Keränen  2002    172          37.57   
  Oulun Lohet                   
12  Eemeli Kauppila  2002    160          38.48   
  Oulun Lohet                   
13  Alex Kortesalmi  2004    145          39.73   
  Rovaniemen Uimaseura                   
14  Sihan Yu  2003    139          40.35   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Eemeli Korhonen  2003    135          40.74   
  Kempeleen Pyrintö                   
16  Lassi Lahtinen  2004    123          41.98   
  Kokkolan Uimaseura                   
17  Artem Ivanchuk  2004    119          42.46   
  Kostamus                   
18  Leevi Sipilä  2003    119          42.50   
  Kempeleen Pyrintö                   
19  Joona Suorsa  2003    110          43.62   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Matias Mikkonen  2003    108          43.80   
  Oulun Lohet                   
21  Luukas Salin  2005    100          45.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
22  Olli Halvari  2002    99          45.13   
  Rovaniemen Uimaseura                   
23  Jarkko Kytökorpi  2004    99          45.18   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Otto Roimaa  2003    98          45.33   
  Oulun Uinti 1906                   
25  Matias Utunen  2003    96          45.58   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Cedu Decena  2004    96          45.59   
  Oulun Lohet                   
26  Roope Hyvärinen  2003    96          45.59   
  Kemin Työväen Uimarit                   
28  Rasmus Koskela  2004    95          45.75   
  Oulun Uinti 1906                   
29  Miko Kinnunen  2004    93          46.13   
  Oulun Lohet                   
30  Visa Nissinen  2004    91          46.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
31  Tuomas Romsi  2005    90          46.56   
  Kemin Uimaseura                   
32  Lauri Kytökorpi  2002    85          47.43   
  Oulun Uinti 1906                   
33  Olli Talus  2005    83          47.87   
  Kemin Työväen Uimarit                   
34  Kalle Huttunen  2002    82          48.05   
  Oulun Lohet                   
35  Otso Kotila  2004    81          48.31   
  Oulun Lohet                   
36  Paavo Tapio  2005    76          49.22   
  Oulun Lohet                   
37  Paavo Juutinen  2005    74          49.72   
  Oulun Lohet                   
38  Elmeri Kauppila  2004    67          51.46   
  Oulun Lohet                   
39  Ilari Raesalmi  2005    62          52.71   
  Oulun Uinti 1906                   
40  Jaakko Harju  2004    51          56.37   
  Oulun Uinti 1906                   
41  Eetu Kahelin  2007    48          57.23   
  Oulun Lohet                   
Sean Wang  2002              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Akseli Rautalin  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Adam Vik  1996    569          25.22   
  Oulun Uinti 1906                   
Kaj Smeds  1998    569          25.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Joonas Sihvonen  1989    552          25.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Santeri Leppälä  1998    543          25.62   
  Kemin Uimaseura                   
Juha Juopperi  1989    536          25.73   
  Oulun Uinti 1906                   
Petri Lampela  1996    492          26.48   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Konsta Kallinen  1999    490          26.52   
  Oulun Lohet                   
Tuomas Lohiniva  1997    487          26.57   
  Oulun Uinti 1906                   
Ville Teppola  1996    470          26.88   
  Haukiputaan Heitto                   
10  Taneli Juutinen  2000    444          27.39   
  Kemin Työväen Uimarit                   
11  Santeri Teppola  1994    409          28.15   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Miikka Willman  1998    405          28.24   
  Oulun Lohet                   
13  Paavo-Petteri Kelho  1996    392          28.55   
  Haukiputaan Heitto                   
14  Atte Moilanen  2001    391          28.59   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Jere Keskiaho  2001    379          28.89   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Kosti Kaaresvirta  1999    374          29.00   
  Swimming Club Vuokatti                   
17  Noa Mäkelä  2001    368          29.16   
  Kempeleen Pyrintö                   
18  Joonas Pulkkinen  1999    345          29.81   
  Oulun Lohet                   
19  Elias Ruuska  2000    309          30.92   
  Vieskan Uimarit                   
20  Tapio Siltari  1963    299          31.27   
  Kemin Uimaseura                   
21  Eemil Kaipainen  1999    280          31.94   
  Kajaanin Uimaseura                   
22  Atte Vuoristo  1999    265          32.52   
  Haukiputaan Heitto                   
23  Aatu Pirneskoski  2001    256          32.93   
  Kemin Työväen Uimarit                   
24  Samu Peltonen  2000    254          33.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
25  Hugo Mattola  2001    224          34.40   
  Haapajärven Kiilat                   
26  Eetu Viiri  2001    224          34.43   
  Haukiputaan Heitto                   
27  Niklas Nygård  2001    208          35.28   
  Kokkolan Uimaseura                   
28  Sami Saloranta  2001    174          37.41   
  Haukiputaan Heitto                   
29  Juho Kallunki  2001    159          38.54   
  Oulun Uinti 1906                   
30  Riku Silvennoinen  2001    147          39.59   
  Kempeleen Pyrintö                   
Anton Ylihannu  2001              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Kimmo Salomaa  2000              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner