Resultater for Joulukuunkisat 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lauantai
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Joulukuunkisat 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 joulukuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:21 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 joulukuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
462 |
35.60 |
|
|
|
1:15.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Huotari |
2000 |
|
432 |
36.93 |
|
|
|
1:17.33 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kosti Kaaresvirta |
1999 |
|
389 |
38.04 |
|
|
|
1:20.08 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vladimir Belusov |
2000 |
|
366 |
40.80 |
|
|
|
1:21.66 |
|
|
Kostamus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
359 |
|
|
|
|
1:22.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikita Konvoev |
1998 |
|
352 |
39.69 |
|
|
|
1:22.79 |
|
|
Kostamus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikita Soldatov |
1999 |
|
352 |
40.42 |
|
|
|
1:22.79 |
|
|
Kostamus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iakov Rusanov |
2001 |
|
301 |
41.90 |
|
|
|
1:27.17 |
|
|
Kostamus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Antti Hirvonen |
2000 |
|
294 |
42.72 |
|
|
|
1:27.90 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janne Tyni |
2000 |
|
245 |
45.54 |
|
|
|
1:33.34 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henrik Siltari |
2002 |
|
222 |
46.86 |
|
|
|
1:36.44 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Niklas Nygård |
2001 |
|
205 |
45.87 |
|
|
|
1:39.01 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
186 |
48.68 |
|
|
|
1:42.40 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lauri Saarela |
2003 |
|
168 |
47.35 |
|
|
|
1:45.81 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Riku Silvennoinen |
2001 |
|
164 |
51.47 |
|
|
|
1:46.66 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Atte Kärkkäinen |
2001 |
|
151 |
49.96 |
|
|
|
1:49.60 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sami Saloranta |
2001 |
|
123 |
54.49 |
|
|
|
1:57.25 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksei Polkovoi |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kostamus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Taimisto |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Juntunen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paavo-Petteri Kelho |
1996 |
|
305 |
38.77 |
|
|
|
1:26.78 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapio Siltari |
1963 |
|
257 |
44.34 |
|
|
|
1:31.88 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
06 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:21 |
|