2019-12-12   05:36:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulukuunkisat 2014    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:42   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2014         
 
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    493          1:05.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Madeleine Hiltunen  2003    427  33.18        1:09.10   
  Oulun Lohet                   
                     
Venla Säntti  2003    366          1:12.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Martta Nygård  2003    302  37.86        1:17.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Olga Emilia Mattila  2004    271  39.60        1:20.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ida Roponen  2004    264  39.14        1:21.14   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Sofia Nurkkala  2004    234          1:24.44   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Wilma Lakanen  2003    228  41.89        1:25.20   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Viivi Säntti  2005    224  39.37        1:25.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Clara-Sophie Scheib  2003    218  40.81        1:26.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Henna Känsäkangas  2004    201  43.21        1:28.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Eevi Peltonen  2004    198  40.44        1:29.19   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Saara Leinonen  2004    194  42.53        1:29.86   
  Tornion Uimaseura                   
                     
14  Kiia Junttari  2004    190  41.70        1:30.56   
  Tornion Uimaseura                   
                     
15  Filippa Rieppo  2003    184  43.15        1:31.50   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Essi Vilhelmiina Virta  2005    177  43.83        1:32.71   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Venla Kuoppala  2003    169          1:34.15   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
18  Tanja Uusitalo  2003    168  44.79        1:34.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Saara Niemi  2005    166          1:34.69   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
20  Viivi Tonteri  2004    149  44.43        1:38.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Elina Turunen  2005    149  45.64        1:38.20   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
22  Vilma Inget  2005    144          1:39.26   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Santra Peuralahti  2005    140          1:40.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Vilja Peltokorpi  2004    136  49.87        1:41.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
25  Teea Jestoi  2005    132          1:42.08   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
26  Jatta Nurmela  2004    115  50.93        1:46.83   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
27  Janina Paakkolanvaara  2006    106  51.27        1:49.98   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
28  Vilja Säntti  2008    99  53.25        1:52.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
29  Eveliina Vakkuri  2005    90  57.65        1:55.81   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
30  Oona Inkeri Luokkala  2005    90  53.70        1:56.05   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
31  Elina Alakorpi  2005    53  1:04.25        2:18.02   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Veera Paasovaara  2003              DNF   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heidi Kivioja  2000    511  31.75        1:05.12   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Kaisa Pulkkinen  2000    507  31.85        1:05.29   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Heidi Blankenstein  2001    485  32.00        1:06.24   
  Oulun Lohet                   
                     
Eveliina Palo  1999    474  31.62        1:06.74   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999    460  32.78        1:07.44   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    457  33.19        1:07.57   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Noora Siltari  2000    436  33.42        1:08.62   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Venla Salminen  2002    414  34.45        1:09.84   
  Someron Esa                   
                     
Olivia Viitala  2000    403  33.95        1:10.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Laura Härkönen  2001    388  34.02        1:11.33   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Anna-Sofia Brännkärr  2001    388  33.36        1:11.39   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
12  Petra Heikkinen  2002    387  34.33        1:11.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Iida Ahonen  1999    372  35.15        1:12.37   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Emilia Härkönen  2001    348  35.58        1:14.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Milla Kortetjärvi  2000    324  36.06        1:15.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Jessi Nurmela  2002    323  35.90        1:15.89   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
17  Emmi Hautakangas  2001    313  36.51        1:16.66   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
18  Olivia Nurkkala  2002    312  37.03        1:16.73   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
19  Veera Mursu  2000    310  37.42        1:16.86   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Sanni Suomalainen  1999    297  36.89        1:18.03   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
21  Liina Salin  2002    287  39.08        1:18.89   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
22  Almiina Ketola  2001    286  39.00        1:18.98   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
23  Ella Meriläinen  2000    277  38.16        1:19.86   
  Oulun Lohet                   
                     
24  Netta Kolistaja  2001    268  39.78        1:20.69   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
25  Tiia Kivi  2000    251          1:22.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
26  Amalia Siekkinen  2002    246  39.12        1:23.02   
  Oulun Lohet                   
                     
27  Katariina Niemelä  2001    241  41.15        1:23.65   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
28  Pinja Sipovaara  2002    236  41.19        1:24.17   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
29  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    234  40.52        1:24.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
30  Ninni Koponen  2002    224  42.30        1:25.63   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
31  Fanny Koivisto  2001    210  41.26        1:27.54   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
32  Tiia-Maria Hautamäki  2002    200  42.43        1:28.94   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
33  Neea Myllymäki  2002    184          1:31.49   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
34  Vanessa Ventelä  2002    171          1:33.68   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
35  Savanna Kauppila  2001    163  44.18        1:35.15   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
36  Anni Turunen  2001    150  44.62        1:37.98   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Laura Känsäkangas  1999              DNS   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Nora Ijäs  1999              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nina Ilola  1995    540  30.53        1:03.93   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Sini Niemi  1993    505  31.92        1:05.37   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Jemina Pesonen  1998    412          1:09.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Emma-Rita Neuvonen  1997    345  35.05        1:14.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Roosa Raiskila  1998    291          1:18.53   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Riina Huotari  1998              DNF   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner