Resultat för Julklappsdoppet 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 10 (Försök) - Officiell |
Tävling | Julklappsdoppet 2014 | Utskriftsdatum | 29 november 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | Spårvägen Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 november 2014 |
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar C, Försök |
2013: Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap 35.88 |
2012: Alexander Almasi 2000 Upsala Simsällskap 38.68 |
2011: Andre Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 38.52 |
2009: David Wimmerstedt 1997 Upsala Simsällskap 36.57 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.53 | ||||||
2 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.89 | ||||||
3 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.10 | ||||||
4 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.12 | ||||||
5 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.59 | Deltar ej i final | |||||
6 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.48 | ||||||
7 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.91 | ||||||
8 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.95 | ||||||
9 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.34 | ||||||
10 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.75 | ||||||
11 | Tim Lyrberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.40 | ||||||
12 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.67 | ||||||
13 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.84 | ||||||
14 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.18 | ||||||
15 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.34 | ||||||
16 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 43.53 | ||||||
17 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.89 | ||||||
18 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.93 | ||||||
19 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.94 | ||||||
20 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.03 | ||||||
21 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.44 | ||||||
22 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.56 | ||||||
23 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.08 | ||||||
24 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.77 | ||||||
25 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.91 | ||||||
26 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 46.39 | ||||||
27 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.99 | ||||||
28 | Lukas Malmström | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.25 | ||||||
29 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 47.67 | ||||||
30 | Matteus Sandström | 2002 | Wisby Simsällskap | 47.79 | ||||||
31 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.81 | ||||||
32 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.33 | ||||||
33 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 48.61 | ||||||
34 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 48.82 | ||||||
35 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.97 | ||||||
36 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 49.69 | ||||||
37 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.17 | ||||||
38 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.20 | ||||||
39 | Kasper Sundkvist | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.64 | ||||||
40 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.80 | ||||||
41 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.95 | ||||||
42 | Jonthan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 51.23 | ||||||
43 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 51.44 | ||||||
44 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.47 | ||||||
45 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.06 | ||||||
46 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.44 | ||||||
47 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 55.40 | ||||||
48 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 55.73 | ||||||
49 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 56.34 | ||||||
50 | Arvid Stenarson | 2003 | Spårvägen Simförening | 56.50 | ||||||
51 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 56.58 | ||||||
52 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 56.69 | ||||||
53 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 57.70 | ||||||
54 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 59.21 | ||||||
55 | Elias Holm | 2002 | Wisby Simsällskap | 1:00.21 | ||||||
56 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:00.69 | ||||||
- | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Denniz Yilmaz | 2002 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Hannes Fahlin | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 29 november 2014 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:51 |