2017-11-21   18:43:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Københavnske Åben Masters 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  09:54   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    37.21        1:19.05   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap    36.92        1:16.86   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gunilla Rasmuson  1957  Täby Sim    33.32        1:10.16   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    38.94        1:21.56   
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tåstrup    40.20        1:24.15   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Norberg  1963  Kristianstads SLS    30.34        1:02.68   
Christina Hörbäck  1962  Varberg Sim    31.02        1:06.42   
Marie Sjöberg  1962  Helsingborgs Simsällskap    37.23        1:20.23   
Katarina Erixon  1962  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim Club For Swimmin    30.52        1:03.70   
Ulrika Balslev  1966  Varberg Sim    31.80        1:05.83   
Marja Haglund  1968  Kungsbacka Simsällskap    32.02        1:07.92   
Annica Åberg  1966  Täby Sim    34.45        1:11.64   
Heidi Lemb  1969  Holbæk Svømme Klub    36.22        1:14.74   
Johanna Fyrk  1969  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.10        1:15.55   
Carin Saracco  1966  Täby Sim    45.70        1:34.64   
Birgit Dønnum Jensen  1967  Eidsvoll Svømmeklubb            DNS   
Inger J. Dønnum Jensen  1969  Eidsvoll Svømmeklubb            DNS   
Anna Bjelm  1966  Helsingborgs Simsällskap            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karin Rolofsson  1974  Varberg Sim    38.69        1:17.96   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Olsson  1978  Göteborg Sim    30.39        1:04.53   
Anne Grete Haugan  1979  Trondhjem SLK    32.47        1:07.32   
Anette Vickery  1976  Glostrup Svømme Klub    33.06        1:09.49   
Therese Hammarberg  1977  Linköpings Allmänna SS    33.92        1:11.21   
Sofie Rohde  1977  Holbæk Svømme Klub    35.64        1:16.00   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim    37.65        1:20.54   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jennie Svensson  1982  Malmö Kappsimningsklubb    31.73        1:06.54   
Thea Sejr Hansen  1984  U.S.G    34.04        1:10.50   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub    34.01        1:12.49   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Trine Gudnitz  1987  U.S.G    29.89        1:02.15   
Katrine Leth-Espersen  1990  U.S.G    30.12        1:03.49   
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G    32.19        1:06.51   
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub    31.95        1:06.63   
Marte Tømta Sletten  1989  U.S.G    32.92        1:07.90   
Elise Nygaard Martinsen  1990  Haldens Svømmeklub    32.96        1:08.51   
Dorte Lundin  1990  Hovedstadens Svømmeklub    34.04        1:13.29   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Smidt Hansen  1992  U.S.G    31.41        1:04.90   
Julia Lisakowski  1994  U.S.G    31.95        1:06.18   
Louise Uglebjerg  1994  U.S.G            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  09:54 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gunnar Lenning  1942  Simklubben Neptun    37.22        1:18.43   
Josef Borbas  1943  Simklubben Sydsim    39.92        1:23.42   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G    33.43        1:09.23   
Wiggo Kristensen  1950  Haldens Svømmeklub    37.96        1:19.32   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Antonio Rodrigues  1954  Simklubben Ran    31.50        1:06.57   
Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap    32.28        1:06.63   
Kent Hamberg  1951  Helsingborgs Simsällskap    36.14        1:13.86   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    29.54        1:00.52   
Lennart Mentor  1960  Göteborg Sim    29.28        1:01.06   
Peter Pettersson  1957  Simklubben Laxen    31.21        1:03.27   
Peter Lundin  1959  Kungsbacka Simsällskap    30.69        1:04.85   
Robert Jakubek  1959  Helsingborgs Simsällskap    31.63        1:06.75   
Leif Grønskov  1958  Glostrup Svømme Klub    32.23        1:07.42   
Anders Engstrand  1958  Danderyds Sim Club For Swimmin    33.31        1:09.88   
Rune Sjøblom  1957  Moss Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim    27.84        59.44   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub    29.54        1:01.63   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim    31.61        1:06.97   
Robert Ek  1961  Malmö Kappsimningsklubb    32.28        1:07.17   
Peter Spragge  1964  Sigma Swim    33.59        1:09.77   
Jan Palmø  1965  Holbæk Svømme Klub    35.94        1:16.48   
Ulf Eriksson  1965  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.30        1:16.87   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hasse Nilsson  1969  Simklubben Laxen    26.56        55.08  Svensk Rekord 
Martin Andersson  1970  Varberg Sim    27.71        58.01   
Joakim Axelsson  1968  Simklubben Laxen    29.15        58.87   
Inge Holmquist  1968  Göteborg Sim    28.80        59.93   
Christian Drachmann  1968  Sigma Swim    28.78        1:00.47   
Lars Ericsson  1966  Helsingborgs Simsällskap    29.86        1:02.16   
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    30.33        1:02.73   
Lennart Norrby  1970  Täby Sim    30.76        1:04.52   
Leon Sander Brandenborg  1970  Holbæk Svømme Klub    31.58        1:05.38   
10  John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim    32.16        1:06.48   
11  Geir Nilsen  1969  Haldens Svømmeklub    32.37        1:06.83   
12  Niclas Renman  1966  Kungsbacka Simsällskap    31.75        1:07.91   
13  Carsten Møller  1970  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.99        1:10.61   
Jan Hyldegaard Larsen  1967  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim    26.03        54.16  Dansk Rekord 
Pelle Karlsson  1974  Simklubben Laxen    26.95        57.42   
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.14        58.46   
Kjartan Færch  1972  Sigma Swim    28.30        59.94   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub    29.13        1:01.33   
Karl Sommarström  1974  Malmö Kappsimningsklubb    30.05        1:02.59   
Oskar Börjesson  1973  S77 Stenungsund    30.00        1:02.87   
Johan Meurling  1973  S77 Stenungsund    29.78        1:03.02   
Erik Nørgaard  1974  Hovedstadens Svømmeklub    30.04        1:03.85   
10  Nicklas Täck  1973  S77 Stenungsund    30.93        1:04.74   
11  Morten Møllgaard  1971  Holbæk Svømme Klub    37.60        1:20.21   
Dan Bang  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Martin Pock  1971  U.S.G            DNS   
Stefan Andersson  1973  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastiano Immé  1978  Helsingborgs Simsällskap    27.72        58.85   
Oscar Åkesson  1977  Simklubben Sydsim    28.26        59.03   
Martin Egenhardt  1977  Glostrup Svømme Klub    29.17        1:00.25   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim    29.21        1:01.60   
Anders Petersen  1979  U.S.G    29.45        1:02.32   
Jan Kjærulf  1978  Holbæk Svømme Klub    30.26        1:04.41   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Lercke Skytte  1984  Sigma Swim    25.89        52.71   
Thomas Lianee  1985  Sigma Swim    25.91        53.84   
Søren Christensen  1984  Stk90    28.61        57.33   
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim    28.03        58.24   
Rassmus Svensson  1982  Föreningen Österlen Sim    27.96        1:00.24   
Jonas Uebel  1981  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.66        1:10.61   
Sebastian Clausen  1984  Stk90    34.27        1:12.91   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Troels Nandrup-Bus  1987  U.S.G    29.05        1:01.03   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Olof Christoffersen  1994  Malmö Kappsimningsklubb    26.07        56.01   
Stefano Domarchi  1991  Simklubben Neptun    33.91        1:10.69   
Alexander Iversen  1995  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
Kristian Munk Nielsen  1994  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:22 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            49.08   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Wenche Lydersen  1954  Oslo Idrettslag            42.85   
Nina Asper  1953  Oslo Idrettslag            50.93   
Lena Johannsson  1954  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.43   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters            40.60   
Gunilla Rasmuson  1957  Täby Sim            42.13   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            47.30   
Kirsten Sundby Foldvik  1958  Larvik Svømmeklubb            49.45   
Anita Wohlén  1959  Varberg Sim            DSQ  1 hånd i afsl. 
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            36.30  DR og NR 
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg Sim            38.24   
Jeanette Aasland  1961  Ro-Ma            43.31   
Anette Bøgsted  1962  Sigma Swim            44.97   
Lone Olczyk  1964  Sigma Swim            46.29   
Heidi Gryholt  1965  Swim Team Tåstrup            48.78   
Katarina Erixon  1962  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim Club For Swimmin            38.37   
Annica Åberg  1966  Täby Sim            40.42   
Katarina Hallerstedt  1966  S77 Stenungsund            42.34   
Gro Jørstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters            43.05   
Catharina Magnusson  1966  Linköpings Allmänna SS            43.45   
Vivi Åkerman  1967  Haldens Svømmeklub            45.55   
Sonja Haglund  1966  Kungsbacka Simsällskap            49.37   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Jensen  1974  Göteborg Sim            36.99   
Britt-Marie Nilsson  1971  Simklubben Sydsim            37.72   
Camilla Borglin  1971  Simklubben Triton            38.61   
Helena Gällerdal Högfeldt  1975  Linköpings Allmänna SS            40.06   
Sofia Andersson  1972  Varberg Sim            52.60   
Lotte Therkildsen  1975  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Crawlben v start 
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nina Bertildotter  1976  Göteborg Sim            39.38   
Maria Nilsson  1976  Varberg Sim            43.15   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malin Svensson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            34.22   
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb            34.72   
Thea Sejr Hansen  1984  U.S.G            38.06   
Mimmi Lejon  1981  Föreningen Österlen Sim            40.27   
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            42.90   
Martina Almström  1981  Föreningen Österlen Sim            47.27   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            44.05   
My Persson  1986  Malmö Kappsimningsklubb            44.60   
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub            45.24   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Jansson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            33.49  SR PRE-Mas 
Mathilde Leth-Espensen  1995  Hovedstadens Svømmeklub            37.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:59   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Leif Gellberg  1932  Helsingborgs Simsällskap            59.53   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Allers  1940  Bergens Svømme Club            47.27   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jery Liljegren  1942  Malmö Kappsimningsklubb            46.47   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Øyvind Arentz  1950  Oslo Idrettslag            39.66   
Lars Backlund  1949  Kungsbacka Simsällskap            39.74   
Jean-Pierre Saracco  1949  Täby Sim            41.86   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kent Hamberg  1951  Helsingborgs Simsällskap            42.50   
Torsten Christensen  1954  Swim Team Tåstrup            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G            37.07  DR 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            37.61   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub            39.84   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim            48.02   
Steen Jensen  1959  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.79   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Klaus Nissen  1964  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.62  DR 
Rolf Martin Breisnes  1965  Sogndal IL            37.04   
Torbjørn Berger  1961  Moss Svømmeklubb            37.58   
Anders Føyn  1961  Sigma Swim            40.10   
Jan Andersson  1962  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.85   
Peter Spragge  1964  Sigma Swim            41.80   
Cato Brynildsen  1965  Haldens Svømmeklub            43.42   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Ahlgren  1968  Simklubben Triton            35.48   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub            35.64   
Kjetil Fjellstad  1968  Haldens Svømmeklub            36.79   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            37.26   
Morten Harning  1966  U.S.G            39.81   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim            39.93   
Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub            40.54   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stefan Scherling  1972  Täby Sim            30.29   
Martin Bergman  1972  S77 Stenungsund            32.80   
Daniel Gertmo  1973  S77 Stenungsund            35.77   
Richard Nilsson  1971  Helsingborgs Simsällskap            35.91   
Christian Engström  1971  Varberg Sim            36.69   
Kent Andersen  1971  Moss Svømmeklubb            37.42   
Christian Bundgaard  1971  U.S.G            37.45   
Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub            37.46   
Lars Nicolaisen  1974  Stk90            40.85   
10  Mika Rasila  1971  Varberg Sim            41.21   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matthias Walemo  1977  Simklubben Sydsim            33.48   
Weine Högberg  1978  S77 Stenungsund            35.75   
Anders Petersen  1979  U.S.G            36.13   
Frederik Wallman  1978  Göteborg Sim            40.13   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF            31.49   
Philipp Haselbach  1984  U.S.G            33.34   
David Lindahl  1982  Linköpings Allmänna SS            37.11   
Jonas Uebel  1981  Danderyds Sim Club For Swimmin            39.35   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Pellfolk  1986  Täby Sim            31.85   
Thomas Vestergaard  1989  U.S.G            34.96   
Mikael Månsson  1989  Föreningen Österlen Sim            35.31   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Christensen  1991  U.S.G            30.21   
Olof Christoffersen  1994  Malmö Kappsimningsklubb            31.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:59 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    46.91        1:54.52   
Else Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    59.84        2:12.01   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg Sim    35.04        1:14.89   
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    37.51        1:22.58   
Ulla Olin  1963  Sigma Swim    44.84        1:34.88   
Sanne Juel  1965  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sophia Skou  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.50        1:03.76  ER-NR-DR 
Helena Gällerdal Högfeldt  1975  Linköpings Allmänna SS    36.31        1:17.31   
Petra Mellbrand  1975  Malmö Kappsimningsklubb    50.99        1:44.62   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Fröberg  1977  Helsingborgs Simsällskap    34.94        1:15.05   
Sara Lundeholm  1980  S77 Stenungsund    34.55        1:15.07   
Anette Vickery  1976  Glostrup Svømme Klub    36.07        1:18.88   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Trine Gudnitz  1987  U.S.G    32.55        1:10.47   
Sofie Pettersson  1988  Linköpings Allmänna SS    33.73        1:13.50   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G    33.94        1:13.65   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pernille Juel  1994  Albertslund IF    28.21        1:01.53   
Maria Åkesson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.97        1:14.78   
Louise Uglebjerg  1994  U.S.G            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:56 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:51   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan-Olof Svensson  1960  Simklubben Laxen    31.40        1:06.81   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dan Larsson  1961  Linköpings Allmänna SS    33.21        1:12.94   
Peter Krogh  1961  Gentofte Svømme Klub    39.38        1:21.54   
Hans Ahle Olsen  1963  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.80        1:28.38   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hasse Nilsson  1969  Simklubben Laxen    28.64        1:00.68  SR 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    28.19        1:00.71   
Inge Holmquist  1968  Göteborg Sim    32.73        1:07.58   
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    33.26        1:11.36   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub    27.20        58.96  DR 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.60        1:01.75   
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim    30.41        1:04.14   
Henrik Behrendorff  1975  Malmö Kappsimningsklubb    29.95        1:07.09   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub    34.75        1:14.72   
Kent Andersen  1971  Moss Svømmeklubb    36.24        1:24.01   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Claus Lerche Iversen  1977  Sigma Swim    27.39        58.36   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Patrick Christensen  1985  Sigma Swim    29.99        1:05.19   
Alexander Weinhagen  1985  Malmö Kappsimningsklubb    30.98        1:07.64   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Sørensen  1990  Glostrup Svømme Klub    27.47        58.10   
Troels Nandrup-Bus  1987  U.S.G    32.82        1:09.50   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bartal Hestoy  1992  U.S.G    28.20        1:00.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:51 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mira Mazurkiewicz  1957  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.50   
Elisabeth Bengtsson  1958  Varberg Sim            46.70   
Else Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            1:01.34   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anette Philipsson  1965  Linköpings Allmänna SS            32.69  NR - SR 
Maria Norberg  1963  Kristianstads SLS            35.31   
Annika Svanberg  1962  S77 Stenungsund            36.81   
Ann Kristin Seberssen  1965  Ro-Ma            37.95   
Vibeke Larsen  1961  Næstved IF            39.64   
Katarina Antonsson  1965  Varberg Sim            54.60   
Karin Nilsson  1963  Varberg Sim            56.83   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            33.10   
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub            33.35   
Heidi Lemb  1969  Holbæk Svømme Klub            41.57   
Katarina Hallerstedt  1966  S77 Stenungsund            42.07   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helena Åberg  1971  Helsingborgs Simsällskap            33.12   
Christine Uhrlander  1971  Täby Sim            33.91   
Karin Rolofsson  1974  Varberg Sim            46.24   
Catarina Klouda  1974  S77 Stenungsund            51.90   
Victoria Andersson  1972  Varberg Sim            59.77   
Ilze Adolfsson  1972  Linköpings Allmänna SS            DSQ  ej forts bev 25 m 
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Grete Haugan  1979  Trondhjem SLK            35.85   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim            41.62   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nathalie Larson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            32.37   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub            37.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:02 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nabil Aziz  1943  Hovedstadens Svømmeklub            43.13   
Gunnar Lenning  1942  Simklubben Neptun            43.47   
Josef Borbas  1943  Simklubben Sydsim            48.40   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G            35.71  DR 
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Haakonsen  1955  Oslo Idrettslag            36.23   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            33.54   
Robert Jakubek  1959  Helsingborgs Simsällskap            36.49   
Peter Pettersson  1957  Simklubben Laxen            36.50   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub            38.19   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim            46.93   
Lars Peder Haahr  1959  Sigma Swim            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim            32.42   
Robert Ek  1961  Malmö Kappsimningsklubb            34.60   
Jan Sæther  1961  Moss Svømmeklubb            37.87   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub            34.81   
Henrik Walldén  1968  Malmö Kappsimningsklubb            36.04   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            37.57   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub            32.90   
Ole-Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ole Fagerstrand  1977  Malmö Kappsimningsklubb            29.64   
Jan Kjærulf  1978  Holbæk Svømme Klub            35.38   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob Lercke Skytte  1984  Sigma Swim            27.46   
David Lindahl  1982  Linköpings Allmänna SS            34.26   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Jensen  1987  Vallensbæk IF Af 1939            27.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bom Damer  221  Bergen og Omegn Masters            2:47.57   
  Marit Trå Hernes  1958      46.63        46.63   
  Hilde Margrethe Hjertnes  1957      40.90        1:27.53   
  Torill Bergesen  1957      46.59        2:14.12   
  Gro Jørstad Nilsen  1967      33.45        2:47.57   
                     
S T T D Damer  215  Swim Team Tåstrup            3:09.62   
  Inge-Lise Damberg  1957      47.12        47.12   
  Heidi Gryholt  1965      48.67        1:35.79   
  Berit Marx Pedersen  1950      50.62        2:26.41   
  Anne-Sofie Pade Hansen  1973      43.21        3:09.62   
                     
Tanter 1 Varberg  201  Varberg Sim            DSQ  Crawltag v 55 m 
  Karin Nilsson  1963      55.27        55.27   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tanter 2 Varberg  192  Varberg Sim            2:22.18   
  Ulrika Balslev  1966      36.66        36.66   
  Maria Nilsson  1976      42.85        1:19.51   
  Anna-Karin Josefson  1964      31.67        1:51.18   
  Christina Hörbäck  1962      31.00        2:22.18   
                     
Holbæk Damer  160  Holbæk Svømme Klub            2:47.68   
  Heidi Lemb  1969      41.77        41.77   
  Lotte Therkildsen  1975      51.27        1:33.04   
  Mette Munkholm  1979      40.03        2:13.07   
  Sofie Rohde  1977      34.61        2:47.68   
                     
Hs Ladies  184  Helsingborgs Simsällskap            DSQ  tyvstart 
  Helena Åberg  1971      32.80        32.80   
  Anette Fröberg  1977      38.60        1:11.40   
  Marie Sjöberg  1962      42.30        1:53.70   
                     
S77  178  S77 Stenungsund            DSQ  tyvstart 
  Katarina Hallerstedt  1966      42.54        42.54   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malmö KK Medley Damer  141  Malmö Kappsimningsklubb            2:07.82   
  Caroline Lindborg  1966      33.81        33.81   
  Malin Svensson  1985      34.22        1:08.03   
  Nathalie Larson  1985      30.96        1:38.99   
  Annelie Jönsson  1983      28.83        2:07.82   
                     
Lass Damer 155 År  155  Linköpings Allmänna SS            2:16.54   
  Sofie Pettersson  1988      36.20        36.20   
  Anette Philipsson  1965      35.52        1:11.72   
  Helena Gällerdal Högfeldt  1975      33.37        1:45.09   
  Therese Hammarberg  1977      31.45        2:16.54   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usgs Havfruer A  114  U.S.G            2:12.55   
  Trine Gudnitz  1987      33.41        33.41   
  Thea Sejr Hansen  1984      37.67        1:11.08   
  Louise Buhl Borg  1987      31.53        1:42.61   
  Lærke Smidt Hansen  1988      29.94        2:12.55   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Årgangspiger  86  U.S.G            DNS   
  Laura Smidt Hansen  1992                 
  Katrine Leth-Espersen  1990                 
  Louise Uglebjerg  1994                 
  Julia Lisakowski  1994              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
SK Laxen 200+  228  Simklubben Laxen            2:12.31   
  Peter Pettersson  1957      35.47        35.47   
  Jan-Olof Svensson  1960      35.58        1:11.05   
  Stefan Hawunger  1956      34.14        1:45.19   
  Kenth Stenbäck  1959      27.12        2:12.31   
                     
Moss SK  210  Moss Svømmeklubb            2:18.38   
  Jan Sæther  1961      37.56        37.56   
  Torbjørn Berger  1961      37.09        1:14.65   
  Kent Andersen  1971      33.99        1:48.64   
  Rune Sjøblom  1957      29.74        2:18.38   
                     
D Medley  205  Sigma Swim            2:29.11   
  Lars Peder Haahr  1959      42.93        42.93   
  Anders Føyn  1961      40.48        1:23.41   
  Ole Garm Nissen  1978      29.49        1:52.90   
  Steen Elborne  1957      36.21        2:29.11   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
C Medley  162  Sigma Swim            2:06.28   
  Kjartan Færch  1972      33.52        33.52   
  Henrik Pedersen  1965      34.35        1:07.87   
  Michael Nielsen  1985      28.58        1:36.45   
  Diego Bochoeyer  1976      29.83        2:06.28   
                     
S77  164  S77 Stenungsund            2:06.33   
  Martin Bergman  1972      32.82        32.82   
  Daniel Gertmo  1973      35.40        1:08.22   
  Weine Högberg  1978      30.39        1:38.61   
  Johan Meurling  1973      27.72        2:06.33   
                     
SK Laxen 160+  190  Simklubben Laxen            2:07.75   
  Pelle Karlsson  1974      32.48        32.48   
  Joakim Axelsson  1968      37.63        1:10.11   
  Johan Pettersson  1959      32.61        1:42.72   
  Hasse Nilsson  1969      25.03        2:07.75   
                     
Hs  197  Helsingborgs Simsällskap            2:12.97   
  Robert Jakubek  1959      36.53        36.53   
  Richard Nilsson  1971      37.54        1:14.07   
  Mats Örth  1955      32.39        1:46.46   
  Sebastiano Immé  1978      26.51        2:12.97   
                     
Kvik Masters Herrer 1  185  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:17.61   
  Carsten Møller  1970      40.89        40.89   
  Klaus Nissen  1964      34.18        1:15.07   
  Bo Krarup  1982      30.01        1:45.08   
  Hans Ahle Olsen  1963      32.53        2:17.61   
                     
Hsk 1  187  Haldens Svømmeklub            2:21.24   
  Christian Børresen  1970      37.39        37.39   
  Rune Offerdal  1969      40.38        1:17.77   
  Ole-Richard Holm-Olsen  1972      34.78        1:52.55   
  Tommy Kristensen  1963      28.69        2:21.24   
                     
Holbæk Herre  176  Holbæk Svømme Klub            2:31.05   
  Jan Kjærulf  1978      35.20        35.20   
  Jan Palmø  1965      46.35        1:21.55   
  Leon Sander Brandenborg  1970      34.35        1:55.90   
  Morten Møllgaard  1971      35.15        2:31.05   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
B Medley  142  Sigma Swim            1:49.84   
  Thomas Lianee  1985      28.40        28.40   
  Jacob Lercke Skytte  1984      30.50        58.90   
  Claus Lerche Iversen  1977      26.94        1:25.84   
  Mads Gjerløv  1972      24.00        1:49.84   
                     
Usgs Havmænd B  151  U.S.G            2:06.80   
  Ebbe Rasmussen  1949      36.40        36.40   
  Philipp Haselbach  1984      32.54        1:08.94   
  Troels Nandrup-Bus  1987      30.04        1:38.98   
  Thomas Vestergaard  1989      27.82        2:06.80   
                     
Stk90  129  Stk90            DNS   
  Søren Christensen  1984                 
  Lars Nicolaisen  1974                 
  Tommy Gossland  1989                 
  Sebastian Clausen  1984              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:45   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
S T T Super Mix  279  Swim Team Tåstrup            2:19.78  NR - DR 
  Elisabeth Ketelsen  1943      40.37        40.37   
  Pia Thulstrup  1961      35.80        1:16.17   
  Dan Ole Johansen  1960      32.72        1:48.89   
  Finn Bækgaard  1955      30.89        2:19.78   
                     
Hs Medley  240  Helsingborgs Simsällskap            DSQ  forkert sv-rækkeflg 
  Anna Bjelm  1966      44.65        44.65   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täby Sim  204  Täby Sim            2:07.05   
  Christine Uhrlander  1971      34.04        34.04   
  Stefan Scherling  1972      30.42        1:04.46   
  Bengt Olsson  1956      31.96        1:36.42   
  Gunilla Rasmuson  1957      30.63        2:07.05   
                     
D Mix  201  Sigma Swim            2:17.51   
  Ulrik Schäfer  1962      36.91        36.91   
  Caroline Suhr  1971      36.37        1:13.28   
  Peter Holmsteen  1963      29.60        1:42.88   
  Ulla Olin  1963      34.63        2:17.51   
                     
Norrköping Mix  202  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:36.42   
  Stefan Andersson  1973      38.81        38.81   
  Jan Andersson  1962      40.85        1:19.66   
  Johanna Fyrk  1969      36.21        1:55.87   
  Lena Johannsson  1954      40.55        2:36.42   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malmö KK Medley Mix  160  Malmö Kappsimningsklubb            2:03.36   
  Caroline Lindborg  1966      33.68        33.68   
  Jennie Svensson  1982      36.21        1:09.89   
  Ole Fagerstrand  1977      27.28        1:37.17   
  Henrik Behrendorff  1975      26.19        2:03.36   
                     
Göteborg Sim  180  Göteborg Sim            2:06.02   
  Lennart Mentor  1960      31.82        31.82   
  Anna Jensen  1974      36.57        1:08.39   
  Inge Holmquist  1968      29.09        1:37.48   
  Anna Olsson  1978      28.54        2:06.02   
                     
Hs Blend  168  Helsingborgs Simsällskap            2:08.78   
  Helena Åberg  1971      32.81        32.81   
  Anette Fröberg  1977      38.82        1:11.63   
  Lars Ericsson  1966      30.53        1:42.16   
  Sebastiano Immé  1978      26.62        2:08.78   
                     
Køge Masters  163  Køge Svømmeklub            2:18.50   
  Martin Backs  1972      34.95        34.95   
  Charlotte Them  1976      39.30        1:14.25   
  Mads Bo Larsen  1964      31.75        1:46.00   
  Helle Hartmann  1985      32.50        2:18.50   
                     
C Mix  169  Sigma Swim            2:21.16   
  Patrick Christensen  1985      30.32        30.32   
  Anette Bøgsted  1962      44.99        1:15.31   
  Christian Drachmann  1968      30.03        1:45.34   
  Dorte Dugbæk  1976      35.82        2:21.16   
                     
Täby Sim  172  Täby Sim            2:23.03   
  Marcus Pellfolk  1986      30.42        30.42   
  Annica Åberg  1966      39.81        1:10.23   
  Lennart Norrby  1970      31.46        1:41.69   
  Carin Saracco  1966      41.34        2:23.03   
                     
Hsk 1  170  Haldens Svømmeklub            DSQ  Forkert sv rækkefølg 
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hermes Masters Mix 120+  131  Hovedstadens Svømmeklub            2:11.27   
  Anne Roslyng  1983      35.23        35.23   
  Jan Boier Pedersen  1983      32.46        1:07.69   
  Carola Pedersen  1989      34.67        1:42.36   
  Erik Nørgaard  1974      28.91        2:11.27   
                     
S77  155  S77 Stenungsund            2:26.19   
  Daniel Gertmo  1973      37.41        37.41   
  Catarina Klouda  1974      49.32        1:26.73   
  Sara Lundeholm  1980      32.74        1:59.47   
  Weine Högberg  1978      26.72        2:26.19   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:45 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  13:52   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    47.35        1:40.05   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap    43.92        1:30.44   
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup    53.01        1:48.38   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lena Johannsson  1954  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.29        1:46.05   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters    38.41        1:20.11   
Gunilla Rasmuson  1957  Täby Sim    39.64        1:23.25   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    47.89        1:36.85   
Marit Trå Hernes  1958  Bergen og Omegn Masters    45.99        1:37.03   
Kirsten Sundby Foldvik  1958  Larvik Svømmeklubb    46.87        1:38.59   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    54.75        1:48.13   
Mira Mazurkiewicz  1957  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  mavel. efr ven 25m 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Philipsson  1965  Linköpings Allmänna SS    31.74        1:07.85  WR-ER-NR-SR 
Ann Kristin Seberssen  1965  Ro-Ma    37.39        1:23.36   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub    33.19        1:12.90  DR 
Margit Andersen  1970  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.34        1:20.93   
Gro Jørstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters    44.02        1:30.38   
Helén Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap    44.53        1:32.58   
Johanna Fyrk  1969  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.98        1:14.10   
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim    36.31        1:14.75   
Camilla Borglin  1971  Simklubben Triton    36.89        1:19.48   
Tina D. Poulsen  1973  Hovedstadens Svømmeklub    41.45        1:26.67   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Fröberg  1977  Helsingborgs Simsällskap    36.35        1:16.04   
Nina Bertildotter  1976  Göteborg Sim    35.94        1:17.22   
Therese Hammarberg  1977  Linköpings Allmänna SS    40.21        1:26.51   
Mette Munkholm  1979  Holbæk Svømme Klub    40.84        1:27.28   
Sofie Rohde  1977  Holbæk Svømme Klub    40.91        1:28.84   
Maria Nilsson  1976  Varberg Sim    39.51        1:29.23   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb    32.82        1:09.56   
Jennie Svensson  1982  Malmö Kappsimningsklubb    37.43        1:16.23   
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub    36.39        1:18.12   
Mimmi Lejon  1981  Föreningen Österlen Sim    37.24        1:20.01   
Anna Gunnarsson  1984  Kungsbacka Simsällskap    35.57        1:20.38   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub    39.12        1:24.59   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katrine Leth-Espersen  1990  U.S.G    34.39        1:11.97   
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G    35.83        1:16.07   
Elise Nygaard Martinsen  1990  Haldens Svømmeklub    36.08        1:18.50   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Jansson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    31.24        1:07.74   
Julia Lisakowski  1994  U.S.G    34.79        1:14.59   
Laura Smidt Hansen  1992  U.S.G    34.23        1:15.10   
Maria Åkesson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.27        1:21.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  13:52 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:12   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Leif Gellberg  1932  Helsingborgs Simsällskap            DSQ  udsv på mav v 25m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jean-Pierre Saracco  1949  Täby Sim    40.22        1:24.94   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap    35.97        1:16.27   
Jan Haakonsen  1955  Oslo Idrettslag    37.06        1:22.65   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan-Olof Svensson  1960  Simklubben Laxen    32.30        1:10.73   
Lennart Mentor  1960  Göteborg Sim    32.45        1:11.71   
Peter Lundin  1959  Kungsbacka Simsällskap    37.27        1:21.96   
Peter Pettersson  1957  Simklubben Laxen            DSQ  fl flysp eft v bryst 
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub            DSQ  flyben i bry f v 75m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Klaus Nissen  1964  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.86        1:06.18   
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim    30.86        1:06.88   
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim    31.29        1:08.38   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim    37.73        1:19.45   
Øyvind Røed  1963  Larvik Svømmeklubb    39.25        1:23.63   
Hans Ahle Olsen  1963  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.03        1:27.10   
Ulf Eriksson  1965  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.35        1:31.64   
Jan Palmø  1965  Holbæk Svømme Klub    44.51        1:33.15   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    28.94        1:03.49   
Martin Andersson  1970  Varberg Sim    31.40        1:06.58   
Christian Drachmann  1968  Sigma Swim    32.80        1:10.28   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub    34.26        1:11.22   
Peter Ahlgren  1968  Simklubben Triton    36.22        1:14.10   
Morten Harning  1966  U.S.G    38.91        1:19.18   
Henrik Walldén  1968  Malmö Kappsimningsklubb    35.41        1:19.46   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.02        1:03.37   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub    32.45        1:09.36   
Oskar Börjesson  1973  S77 Stenungsund    34.81        1:14.18   
Kent Andersen  1971  Moss Svømmeklubb    35.56        1:15.77   
Richard Nilsson  1971  Helsingborgs Simsällskap    36.19        1:16.97   
Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub    36.70        1:17.89   
Dan Bang  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Egenhardt  1977  Glostrup Svømme Klub    32.51        1:09.77   
Weine Högberg  1978  S77 Stenungsund    36.83        1:13.61   
Diego Bochoeyer  1976  Sigma Swim    38.18        1:21.14   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Lianee  1985  Sigma Swim    27.85        1:00.03   
Jan Boier Pedersen  1983  Hovedstadens Svømmeklub    30.28        1:04.19   
Alexander Weinhagen  1985  Malmö Kappsimningsklubb    32.00        1:09.51   
Philipp Haselbach  1984  U.S.G    36.35        1:16.64   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Vestergaard  1989  U.S.G    30.81        1:08.03   
Troels Nandrup-Bus  1987  U.S.G    33.37        1:11.43   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bartal Hestoy  1992  U.S.G    28.12        1:00.32   
Christian Christensen  1991  U.S.G    28.66        1:03.14   
Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.36        1:11.11   
Alexander Iversen  1995  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:12 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:20   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap            34.19   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Wenche Lydersen  1954  Oslo Idrettslag            34.96   
Trine Thoen  1954  Oslo Idrettslag            38.72   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anni Ø Nielsen  1958  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.19   
Elisabeth Bengtsson  1958  Varberg Sim            36.91   
Marit Trå Hernes  1958  Bergen og Omegn Masters            37.19   
Lotta Örne  1959  Kungsbacka Simsällskap            37.73   
Anita Wohlén  1959  Varberg Sim            41.84   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Norberg  1963  Kristianstads SLS            28.19   
Christina Hörbäck  1962  Varberg Sim            29.93   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            30.78   
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            32.37   
Annika Svanberg  1962  S77 Stenungsund            32.52   
Marie Sjöberg  1962  Helsingborgs Simsällskap            37.58   
Jeannette Pardorf  1961  Hovedstadens Svømmeklub            37.80   
Karin Nilsson  1963  Varberg Sim            43.09   
Katarina Antonsson  1965  Varberg Sim            44.23   
Hanne Haahr  1962  Sigma Swim            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim Club For Swimmin            28.80   
Ulrika Balslev  1966  Varberg Sim            28.90   
Marja Haglund  1968  Kungsbacka Simsällskap            30.27   
Jeanette Svanberg  1970  Göteborg Sim            32.13   
Lisbeth Johnsen Pedersen  1967  Vadsø Svømmeklubb            34.15   
Heidi Lemb  1969  Holbæk Svømme Klub            34.18   
Anna Bjelm  1966  Helsingborgs Simsällskap            34.25   
Gro Jørstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters            34.65   
Catharina Magnusson  1966  Linköpings Allmänna SS            35.06   
10  Katarina Hallerstedt  1966  S77 Stenungsund            35.90   
11  Vivi Åkerman  1967  Haldens Svømmeklub            36.49   
12  Jannike Linné  1967  Malmö Kappsimningsklubb            37.16   
13  Carin Saracco  1966  Täby Sim            41.35   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helena Åberg  1971  Helsingborgs Simsällskap            27.84   
Christine Uhrlander  1971  Täby Sim            29.24   
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.02   
Karin Rolofsson  1974  Varberg Sim            35.73   
Ilze Adolfsson  1972  Linköpings Allmänna SS            36.89   
Victoria Andersson  1972  Varberg Sim            41.60   
Sofia Andersson  1972  Varberg Sim            41.80   
Anne-Sofie Pade Hansen  1973  Swim Team Tåstrup            42.52   
Lotte Therkildsen  1975  Holbæk Svømme Klub            43.77   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Olsson  1978  Göteborg Sim            29.28   
Sara Lundeholm  1980  S77 Stenungsund            30.07   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim            36.26   
Maria Nilsson  1976  Varberg Sim            37.28   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malin Svensson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            28.07   
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            30.45   
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub            31.09   
Martina Almström  1981  Föreningen Österlen Sim            36.07   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            30.12   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            31.34   
Dorte Lundin  1990  Hovedstadens Svømmeklub            32.16   
My Persson  1986  Malmö Kappsimningsklubb            33.09   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Leth-Espensen  1995  Hovedstadens Svømmeklub            29.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:20 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gunnar Lenning  1942  Simklubben Neptun            34.17   
Josef Borbas  1943  Simklubben Sydsim            36.97   
Jery Liljegren  1942  Malmö Kappsimningsklubb            41.30   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Backlund  1949  Kungsbacka Simsällskap            32.39   
Wiggo Kristensen  1950  Haldens Svømmeklub            35.02   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Antonio Rodrigues  1954  Simklubben Ran            29.98   
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            31.24   
Kent Hamberg  1951  Helsingborgs Simsällskap            34.28   
Thomas Fredblad  1953  Simklubben Laxen            39.30   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            26.94   
Kenth Stenbäck  1959  Simklubben Laxen            27.19   
Peter Lundin  1959  Kungsbacka Simsällskap            28.29   
Robert Jakubek  1959  Helsingborgs Simsällskap            28.95   
Bengt Olsson  1956  Täby Sim            29.22   
Steen Nielsen  1960  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.46   
Leif Grønskov  1958  Glostrup Svømme Klub            29.61   
Stefan Hawunger  1956  Simklubben Laxen            30.15   
Anders Lundström  1958  Helsingborgs Simsällskap            31.26   
10  Anders Engstrand  1958  Danderyds Sim Club For Swimmin            32.00   
11  Steen Jensen  1959  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.31   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            27.61   
Peter Spragge  1964  Sigma Swim            30.07   
Rolf Martin Breisnes  1965  Sogndal IL            30.50   
Torbjørn Berger  1961  Moss Svømmeklubb            31.61   
Jan Sæther  1961  Moss Svømmeklubb            31.67   
Anders Føyn  1961  Sigma Swim            32.14   
Tommy Kristensen  1963  Haldens Svømmeklub            32.61   
Ulf Eriksson  1965  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.73   
Cato Brynildsen  1965  Haldens Svømmeklub            34.62   
10  Jan Andersson  1962  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.06   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup            DNS   
Jørgen Berg  1965  Haldens Svømmeklub            DNS   
Tommy Aksnes  1963  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martin Andersson  1970  Varberg Sim            26.54   
Joakim Axelsson  1968  Simklubben Laxen            27.32   
Lennart Norrby  1970  Täby Sim            27.35   
Michael Schacht  1967  Hørsholm Svømmeforening            27.36   
Christian Drachmann  1968  Sigma Swim            27.68   
Anders Bæk  1966  Swim Team Tåstrup            27.79   
Lars Ericsson  1966  Helsingborgs Simsällskap            27.95   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub            28.01   
Kjetil Fjellstad  1968  Haldens Svømmeklub            28.24   
10  Leon Sander Brandenborg  1970  Holbæk Svømme Klub            29.94   
11  Niclas Renman  1966  Kungsbacka Simsällskap            30.68   
12  Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening            30.78   
13  Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            31.72   
14  Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub            33.45   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claus Weng  1972  Sigma Swim            24.66  DR 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim            24.72   
Pelle Karlsson  1974  Simklubben Laxen            25.94   
Kjartan Færch  1972  Sigma Swim            26.72   
Johan Meurling  1973  S77 Stenungsund            27.72   
Richard Nilsson  1971  Helsingborgs Simsällskap            27.90   
Karl Sommarström  1974  Malmö Kappsimningsklubb            28.05   
Erik Nørgaard  1974  Hovedstadens Svømmeklub            28.85   
Nicklas Täck  1973  S77 Stenungsund            29.32   
10  Daniel Gertmo  1973  S77 Stenungsund            29.74   
11  Claus Bobjerg Juul  1972  Hørsholm Svømmeforening            30.52   
12  Martin Pock  1971  U.S.G            30.63   
13  Ole-Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            32.75   
14  Lars Nicolaisen  1974  Stk90            33.77   
15  Morten Møllgaard  1971  Holbæk Svømme Klub            35.19   
16  Mika Rasila  1971  Varberg Sim            37.46   
Thomas Dessau  1972  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ole Fagerstrand  1977  Malmö Kappsimningsklubb            25.34   
Oscar Åkesson  1977  Simklubben Sydsim            26.37   
Sebastiano Immé  1978  Helsingborgs Simsällskap            26.80   
Weine Högberg  1978  S77 Stenungsund            27.21   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim            27.72   
Niels Troldborg  1978  U.S.G            28.11   
Diego Bochoeyer  1976  Sigma Swim            30.85   
Frederik Wallman  1978  Göteborg Sim            32.83   
Claus Lerche Iversen  1977  Sigma Swim            DNS   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren Christensen  1984  Stk90            26.19   
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim            26.31   
Rassmus Svensson  1982  Föreningen Österlen Sim            26.71   
Jonas Uebel  1981  Danderyds Sim Club For Swimmin            30.48   
Sebastian Clausen  1984  Stk90            32.33   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Sørensen  1990  Glostrup Svømme Klub            24.95   
Marcus Pellfolk  1986  Täby Sim            25.54   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olof Christoffersen  1994  Malmö Kappsimningsklubb            25.61   
Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.49   
Stefano Domarchi  1991  Simklubben Neptun            32.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:36 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lena Johannsson  1954  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.66        1:52.96   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jeanette Aasland  1961  Ro-Ma    45.98        1:37.75   
Cecilia Uhlhorn  1965  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Annica Åberg  1966  Täby Sim    42.06        1:28.70   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Jensen  1974  Göteborg Sim    38.54        1:21.09   
Britt-Marie Nilsson  1971  Simklubben Sydsim    38.81        1:22.31   
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim    39.09        1:22.72   
Tine Broksø  1971  Hovedstadens Svømmeklub    49.15        1:41.28   
Sofia Andersson  1972  Varberg Sim    55.01        1:53.81   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Vickery  1976  Glostrup Svømme Klub    41.99        1:28.45   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb    35.88        1:15.58   
Thea Sejr Hansen  1984  U.S.G    38.13        1:19.82   
Jennie Svensson  1982  Malmö Kappsimningsklubb    38.25        1:20.41   
Mimmi Lejon  1981  Föreningen Österlen Sim    40.89        1:26.25   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marte Tømta Sletten  1989  U.S.G    39.89        1:23.42   
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G    40.31        1:24.77   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Jansson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    34.62        1:13.78   
Mathilde Leth-Espensen  1995  Hovedstadens Svømmeklub    37.87        1:20.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:44 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:56   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Allers  1940  Bergens Svømme Club    56.73        1:59.87   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jery Liljegren  1942  Malmö Kappsimningsklubb    51.69        1:48.81   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Øyvind Arentz  1950  Oslo Idrettslag    45.40        1:33.83   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G    40.23        1:23.00   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hans Palmqvist  1962  Varberg Sim    36.06        1:16.44   
Rolf Martin Breisnes  1965  Sogndal IL    39.72        1:24.31   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim    41.69        1:27.96   
Jan Andersson  1962  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Ahlgren  1968  Simklubben Triton    36.36        1:16.91   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub    37.40        1:17.96   
Morten Harning  1966  U.S.G    42.67        1:30.20   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stefan Scherling  1972  Täby Sim    31.79        1:08.73   
Martin Bergman  1972  S77 Stenungsund    34.24        1:12.27   
Christian Bundgaard  1971  U.S.G    38.80        1:20.71   
Daniel Gertmo  1973  S77 Stenungsund    38.72        1:22.20   
Christian Engström  1971  Varberg Sim    37.54        1:22.85   
Mika Rasila  1971  Varberg Sim    43.08        1:33.77   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matthias Walemo  1977  Simklubben Sydsim    35.12        1:15.12   
Frederik Wallman  1978  Göteborg Sim    42.36        1:32.72   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    34.11        1:11.69   
Philipp Haselbach  1984  U.S.G    36.38        1:15.93   
Patrick Christensen  1985  Sigma Swim            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikael Månsson  1989  Föreningen Österlen Sim    35.92        1:17.88   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Christensen  1991  U.S.G    31.21        1:07.23   
Bartal Hestoy  1992  U.S.G    32.71        1:07.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:56 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            51.45   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Trine Thoen  1954  Oslo Idrettslag            49.53   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters            34.40   
Lotta Örne  1959  Kungsbacka Simsällskap            44.74   
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tåstrup            45.61   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg Sim            31.74   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            34.72   
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            34.94   
Annika Svanberg  1962  S77 Stenungsund            35.09   
Ulla Olin  1963  Sigma Swim            40.27   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulrika Balslev  1966  Varberg Sim            31.67   
Marja Haglund  1968  Kungsbacka Simsällskap            35.03   
Johanna Fyrk  1969  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.32   
Jeanette Svanberg  1970  Göteborg Sim            36.34   
Helén Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap            40.87   
Sonja Haglund  1966  Kungsbacka Simsällskap            41.90   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helena Åberg  1971  Helsingborgs Simsällskap            30.52   
Christine Uhrlander  1971  Täby Sim            31.42   
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim            33.34   
Helena Gällerdal Högfeldt  1975  Linköpings Allmänna SS            33.72   
Tina D. Poulsen  1973  Hovedstadens Svømmeklub            40.17   
Ilze Adolfsson  1972  Linköpings Allmänna SS            41.96   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sara Lundeholm  1980  S77 Stenungsund            31.95   
Therese Hammarberg  1977  Linköpings Allmänna SS            37.51   
Mette Munkholm  1979  Holbæk Svømme Klub            39.91   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malin Svensson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            31.08   
Anna Gunnarsson  1984  Kungsbacka Simsällskap            33.48   
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub            36.59   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            31.92   
Katrine Leth-Espersen  1990  U.S.G            32.04   
Sofie Pettersson  1988  Linköpings Allmänna SS            33.20   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            33.28   
My Persson  1986  Malmö Kappsimningsklubb            37.43   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julia Lisakowski  1994  U.S.G            32.32   
Maria Åkesson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:03 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Leif Gellberg  1932  Helsingborgs Simsällskap            1:10.91   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nabil Aziz  1943  Hovedstadens Svømmeklub            40.49   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jean-Pierre Saracco  1949  Täby Sim            35.34   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Antonio Rodrigues  1954  Simklubben Ran            34.02   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lennart Mentor  1960  Göteborg Sim            29.02   
Jan-Olof Svensson  1960  Simklubben Laxen            29.82   
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            31.46   
Bengt Olsson  1956  Täby Sim            31.64   
Steen Nielsen  1960  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.13   
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G            33.52   
Johan Pettersson  1959  Simklubben Laxen            33.88   
Stefan Hawunger  1956  Simklubben Laxen            34.43   
Anders Engstrand  1958  Danderyds Sim Club For Swimmin            36.28   
10  Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim            37.92   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dan Larsson  1961  Linköpings Allmänna SS            31.09   
Robert Ek  1961  Malmö Kappsimningsklubb            34.03   
Øyvind Røed  1963  Larvik Svømmeklubb            35.59   
Jørgen Berg  1965  Haldens Svømmeklub            DNS   
Tommy Aksnes  1963  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Inge Holmquist  1968  Göteborg Sim            29.27   
Joakim Axelsson  1968  Simklubben Laxen            29.76   
Anders Bæk  1966  Swim Team Tåstrup            30.81   
Lars Ericsson  1966  Helsingborgs Simsällskap            31.05   
Lennart Norrby  1970  Täby Sim            31.41   
Kenneth Marmetschke  1969  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.82   
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            31.89   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub            32.54   
Geir Nilsen  1969  Haldens Svømmeklub            33.63   
10  Henrik Walldén  1968  Malmö Kappsimningsklubb            34.13   
11  Leon Sander Brandenborg  1970  Holbæk Svømme Klub            34.35   
Erik Brunskog  1969  Simklubben Laxen            DNS   
Jan Hyldegaard Larsen  1967  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Kjetil Fjellstad  1968  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claus Weng  1972  Sigma Swim            26.23  DR 
Pelle Karlsson  1974  Simklubben Laxen            28.41   
Thomas Dessau  1972  Gentofte Svømme Klub            28.80   
Henrik Behrendorff  1975  Malmö Kappsimningsklubb            28.81   
Kjartan Færch  1972  Sigma Swim            30.44   
Nicklas Täck  1973  S77 Stenungsund            31.15   
Erik Nørgaard  1974  Hovedstadens Svømmeklub            31.51   
Johan Meurling  1973  S77 Stenungsund            31.77   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            31.97   
10  Jan-Egil Nilsen  1971  Haldens Svømmeklub            32.63   
11  Christian Engström  1971  Varberg Sim            32.78   
12  Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub            33.04   
13  Ole-Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            34.59   
14  Martin Pock  1971  U.S.G            35.14   
15  Claus Bobjerg Juul  1972  Hørsholm Svømmeforening            35.53   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ole Fagerstrand  1977  Malmö Kappsimningsklubb            27.11   
Oscar Åkesson  1977  Simklubben Sydsim            29.74   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim            29.85   
Jan Kjærulf  1978  Holbæk Svømme Klub            31.20   
Niels Troldborg  1978  U.S.G            31.33   
Johan Aksel Bergendorff  1978  Sigma Swim            DNS   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren Christensen  1984  Stk90            28.75   
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim            29.46   
David Lindahl  1982  Linköpings Allmänna SS            32.10   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Sørensen  1990  Glostrup Svømme Klub            26.42   
Marcus Pellfolk  1986  Täby Sim            28.48   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.81   
Stefano Domarchi  1991  Simklubben Neptun            36.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:25   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    43.67        1:28.60   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Philipsson  1965  Linköpings Allmänna SS    35.06        1:11.87  ER-NR-SR 
Vibeke Larsen  1961  Næstved IF    42.23        1:26.48   
Ulla Olin  1963  Sigma Swim    48.33        1:38.07   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub    34.83        1:11.65   
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    34.80        1:12.63   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Catarina Klouda  1974  S77 Stenungsund    53.83        1:52.89   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Grete Haugan  1979  Trondhjem SLK    36.20        1:14.95   
Sofie Rohde  1977  Holbæk Svømme Klub    43.08        1:28.78   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nathalie Larson  1985  Malmö Kappsimningsklubb    32.71        1:07.77   
Anna Gunnarsson  1984  Kungsbacka Simsällskap    37.59        1:18.31   
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub    38.32        1:18.60   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Trine Gudnitz  1987  U.S.G    34.99        1:10.12   
Sofie Pettersson  1988  Linköpings Allmänna SS    37.70        1:16.71   
Elise Nygaard Martinsen  1990  Haldens Svømmeklub    38.17        1:17.43   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pernille Juel  1994  Albertslund IF    31.61        1:06.21   
Laura Smidt Hansen  1992  U.S.G    35.41        1:13.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:25 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:35   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G    38.64        1:17.91  NR-DR 
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap    39.31        1:19.63  SR 
Jan Haakonsen  1955  Oslo Idrettslag    40.54        1:21.66   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim    34.25        1:09.70   
Hans Ahle Olsen  1963  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.83        1:28.14   
Jan Palmø  1965  Holbæk Svømme Klub    51.29        1:43.34   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup            DNS   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    29.59        1:00.81  NR - DR 
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Bergman  1972  S77 Stenungsund    35.53        1:11.44   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub    37.88        1:16.07   
Oskar Börjesson  1973  S77 Stenungsund    36.88        1:16.58   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Egenhardt  1977  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Ej forts bev v 75m 
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Lercke Skytte  1984  Sigma Swim    28.96        58.24   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Jensen  1987  Vallensbæk IF Af 1939    28.52        58.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:35 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täby Sim  200  Täby Sim            2:13.47   
  Annica Åberg  1966      31.48        31.48   
  Christine Uhrlander  1971      28.65        1:00.13   
  Gunilla Rasmuson  1957      31.89        1:32.02   
  Carin Saracco  1966      41.45        2:13.47   
                     
Varberg Tanter 1  200  Varberg Sim            2:30.36   
  Christina Hörbäck  1962      31.20        31.20   
  Maria Nilsson  1976      35.42        1:06.62   
  Anita Wohlén  1959      40.70        1:47.32   
  Karin Nilsson  1963      43.04        2:30.36   
                     
Masters Damer Næstved  204  Næstved IF            DSQ  Tyvstart 
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Göteborg Sim  162  Göteborg Sim            2:01.40   
  Anna Jensen  1974      31.32        31.32   
  Anna Olsson  1978      28.68        1:00.00   
  Jeanette Svanberg  1970      31.55        1:31.55   
  Nina Bertildotter  1976      29.85        2:01.40   
                     
Kungsbacka SS Kbss Damer  174  Kungsbacka Simsällskap            2:13.68   
  Marja Haglund  1968      30.91        30.91   
  Helén Johansson  1968      35.42        1:06.33   
  Sonja Haglund  1966      35.46        1:41.79   
  Anna Gunnarsson  1984      31.89        2:13.68   
                     
Lass Mixed 164 År  164  Linköpings Allmänna SS            2:16.57   
  Helena Gällerdal Högfeldt  1975      32.20        32.20   
  Ilze Adolfsson  1972      37.55        1:09.75   
  Catharina Magnusson  1966      34.73        1:44.48   
  Therese Hammarberg  1977      32.09        2:16.57   
                     
Holbæk Damer  160  Holbæk Svømme Klub            2:27.19   
  Mette Munkholm  1979      34.92        34.92   
  Lotte Therkildsen  1975      43.26        1:18.18   
  Sofie Rohde  1977      34.33        1:52.51   
  Heidi Lemb  1969      34.68        2:27.19   
                     
Hermes Masters Damer 160+  181  Hovedstadens Svømmeklub            2:28.86   
  Lotte Bay Smidt  1974      35.08        35.08   
  Tina D. Poulsen  1973      36.08        1:11.16   
  Tine Broksø  1971      39.52        1:50.68   
  Jeannette Pardorf  1961      38.18        2:28.86   
                     
Varberg Tanter 2  177  Varberg Sim            2:44.00   
  Karin Rolofsson  1974      35.68        35.68   
  Sofia Andersson  1972      41.24        1:16.92   
  Victoria Andersson  1972      41.35        1:58.27   
  Katarina Antonsson  1965      45.73        2:44.00   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malmö KK Fri Damer  124  Malmö Kappsimningsklubb            2:01.38   
  Annelie Jönsson  1983      29.03        29.03   
  Nathalie Larson  1985      28.75        57.78   
  My Persson  1986      32.92        1:30.70   
  Jennie Svensson  1982      30.68        2:01.38   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:42 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:52   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hs Oldies  263  Helsingborgs Simsällskap            2:25.07   
  Mats Örth  1955      29.39        29.39   
  Kent Hamberg  1951      35.96        1:05.35   
  Leif Gellberg  1932      50.72        1:56.07   
  Robert Jakubek  1959      29.00        2:25.07   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
SK Laxen 200+  228  Simklubben Laxen            1:53.13   
  Kenth Stenbäck  1959      27.31        27.31   
  Stefan Hawunger  1956      29.42        56.73   
  Jan-Olof Svensson  1960      28.21        1:24.94   
  Peter Pettersson  1957      28.19        1:53.13   
                     
Täby Sim  213  Täby Sim            1:53.56   
  Stefan Scherling  1972      26.51        26.51   
  Lennart Norrby  1970      27.12        53.63   
  Bengt Olsson  1956      28.67        1:22.30   
  Jean-Pierre Saracco  1949      31.26        1:53.56   
                     
D Fri  201  Sigma Swim            1:58.23   
  Anders Føyn  1961      31.90        31.90   
  Kjartan Færch  1972      26.55        58.45   
  Peter Spragge  1964      29.94        1:28.39   
  Ulrik Schäfer  1962      29.84        1:58.23   
                     
Moss SK  210  Moss Svømmeklubb            2:01.30   
  Jan Sæther  1961      31.58        31.58   
  Torbjørn Berger  1961      31.92        1:03.50   
  Kent Andersen  1971      29.58        1:33.08   
  Rune Sjøblom  1957      28.22        2:01.30   
                     
Hsk 1  206  Haldens Svømmeklub            2:07.95   
  Geir Nilsen  1969      29.45