Resultater for GSK Adventsstævne 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 30 november 2014 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2014 |
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 63 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.49 | 1:27.06 | |||||
2 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 44.18 | 1:32.37 | |||||
3 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.91 | 1:36.41 | |||||
4 | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 46.29 | 1:39.37 | |||||
5 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton | 45.95 | 1:41.32 | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.32 | 1:38.19 | |||||
2 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Allerød Svømmeklub | 47.05 | 1:39.21 | |||||
3 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 49.97 | 1:49.25 | |||||
4 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:49.39 | ||||||
5 | Maria Schrader | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.52 | 1:49.59 | |||||
6 | Thea Uhrbrand | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.37 | 1:55.18 | |||||
7 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 1:04.42 | 2:13.09 | |||||
- | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mille Bjørn | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | 2 armtag v start | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 45.54 | 1:38.50 | |||||
2 | Nønne Christensen | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 51.41 | 1:49.15 | |||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 55.23 | 1:58.81 | |||||
4 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.64 | 2:00.14 | |||||
5 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 58.11 | 2:02.74 | |||||
- | Helena Bentien | 2004 | Svømmeklubben Triton | DSQ | asynk arme v start | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 4 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 57.15 | 2:01.49 | |||||
2 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Allerød Svømmeklub | 1:06.05 | 2:20.44 | |||||
3 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.56 | 2:26.69 | |||||
4 | Ida Mogensen | 2006 | Allerød Svømmeklub | 1:08.20 | 2:27.77 | |||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:08.44 | 2:27.97 | |||||
6 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.13 | 2:57.49 | |||||
7 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Allerød Svømmeklub | 1:21.50 | 3:00.37 | |||||
8 | Maja Zastrojevic | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:40.37 | 3:34.46 | |||||
- | Filippa Eiler | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 30 november 2014 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |