Resultater for GSK Adventsstævne 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 30 november 2014 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2014 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 63 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton | 35.77 | 1:15.54 | |||||
2 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 36.15 | 1:15.96 | |||||
3 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 37.14 | 1:16.16 | |||||
4 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 36.83 | 1:16.71 | |||||
- | Victoria Toft | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.03 | 1:14.22 | |||||
2 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Allerød Svømmeklub | 36.18 | 1:17.06 | |||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton | 36.49 | 1:17.10 | |||||
4 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 37.21 | 1:18.02 | |||||
5 | Siv Ekman | 2003 | Orient Svømning | 38.82 | 1:21.43 | |||||
6 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 40.96 | 1:26.91 | |||||
7 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 45.57 | 1:33.00 | |||||
8 | Mathilde K. Sørensen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 45.27 | 1:35.71 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 39.09 | 1:22.33 | |||||
2 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 43.97 | 1:34.16 | |||||
3 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 52.62 | 1:52.23 | |||||
4 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 53.57 | 1:55.38 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 4 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Allerød Svømmeklub | 45.09 | 1:36.92 | |||||
2 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Allerød Svømmeklub | 45.68 | 1:37.74 | |||||
3 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton | 48.33 | 1:42.89 | |||||
4 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton | 49.60 | 1:44.51 | |||||
5 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 50.02 | 1:44.96 | |||||
6 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 55.29 | 1:52.26 | |||||
7 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Allerød Svømmeklub | 53.78 | 1:53.96 | |||||
8 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 57.54 | 1:59.49 | |||||
9 | Laura Hindsgaul | 2005 | Allerød Svømmeklub | 55.62 | 1:59.61 | |||||
10 | Emma Unnerholm | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 2:01.84 | ||||||
11 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 58.49 | 2:02.63 | |||||
12 | Ida Mogensen | 2006 | Allerød Svømmeklub | 54.67 | 2:03.40 | |||||
13 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 57.88 | 2:03.52 | |||||
14 | Lilya Oregan | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 57.55 | 2:05.14 | |||||
15 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 1:00.11 | 2:06.41 | |||||
16 | Agnete Boelt | 2006 | Allerød Svømmeklub | 57.16 | 2:06.42 | |||||
17 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Allerød Svømmeklub | 58.25 | 2:07.28 | |||||
18 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.29 | 2:11.14 | |||||
19 | Laila Elliks | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:06.52 | 2:38.09 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 30 november 2014 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |