Resultat för GSK Adventsstævne 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 30 november 2014 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2014 |
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Julenisser | 1999 | Svømmeklubben Triton | 2:18.42 | ||||||
Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Emil Kvistbo | 1999 | 37.82 | 1:12.74 | |||||||
Jens Gustav Nielson | 1999 | 33.30 | 1:46.04 | |||||||
Louise Holm | 1999 | 32.38 | 2:18.42 | |||||||
2 | Drillenisserne 1 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:23.37 | ||||||
Amanda Hietala | 2002 | 37.31 | 37.31 | |||||||
Johan Bremer Holmgård | 2001 | 39.05 | 1:16.36 | |||||||
Johan Heilmann | 2000 | 37.05 | 1:53.41 | |||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 29.96 | 2:23.37 | |||||||
3 | Julegaverspecialisterne | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:26.65 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Jannick Lind | 2001 | 39.68 | 1:15.66 | |||||||
Mathilde Schrøder | 2002 | 38.37 | 1:54.03 | |||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 32.62 | 2:26.65 | |||||||
4 | Drillenisserne 2 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:27.21 | ||||||
Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Matthæus Vàmosi | 2000 | 38.41 | 1:17.22 | |||||||
Julie Nissen | 2002 | 39.33 | 1:56.55 | |||||||
Sander Andkjær Doberck | 2000 | 30.66 | 2:27.21 | |||||||
5 | Triton Mix 3 | 1997 | Svømmeklubben Triton | 2:32.50 | ||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Ida Rishøj | 2002 | 52.32 | 1:26.93 | |||||||
Ida Sund | 2000 | 36.16 | 2:03.09 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 29.41 | 2:32.50 | |||||||
6 | Julemandenshjælpere | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.51 | ||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 36.75 | 36.75 | |||||||
Karoline Christensen | 2002 | 45.46 | 1:22.21 | |||||||
Emil Tönshoff | 2000 | 38.20 | 2:00.41 | |||||||
Luna Green-Birch | 2001 | 33.10 | 2:33.51 | |||||||
7 | Nisserne 1 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:34.31 | ||||||
Signe Skjærbæk | 2000 | 39.62 | 39.62 | |||||||
Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 46.90 | 1:26.52 | |||||||
Adrian Roed Schønning | 2000 | 35.84 | 2:02.36 | |||||||
Thor Klysner | 2001 | 31.95 | 2:34.31 | |||||||
8 | Hils 3 Mix | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:39.42 | ||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 37.57 | 37.57 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 43.64 | 1:21.21 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 43.35 | 2:04.56 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | 34.86 | 2:39.42 | |||||||
9 | Hils 3 Mix 2 | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 3:02.70 | ||||||
Villads Kruse | 2003 | 39.40 | 39.40 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 55.47 | 1:34.87 | |||||||
Carl Aelsten Kirchhoff | 2002 | 43.32 | 2:18.19 | |||||||
Cecilie Pihl | 2004 | 44.51 | 3:02.70 | |||||||
10 | Sigma Snemænd | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:26.78 | ||||||
Julie Christensen | 2006 | 55.74 | 55.74 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 56.11 | 1:51.85 | |||||||
Nicholas Svane | 2002 | 45.19 | 2:37.04 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 49.74 | 3:26.78 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 30 november 2014 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |