Resultat för Färsingadoppet 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 juni 2015 |
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Stilhuset AB Gallerian |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 1:31.07 | ||||||
2 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 1:33.92 | ||||||
3 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 1:35.29 | ||||||
4 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 1:37.99 | ||||||
5 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 1:39.22 | ||||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.51 | ||||||
7 | Elsa Hjelmgren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:39.64 | ||||||
8 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:41.84 | ||||||
9 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:42.18 | ||||||
10 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:42.63 | ||||||
11 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:42.88 | ||||||
12 | Nønne Christensen | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:43.28 | ||||||
13 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:43.31 | ||||||
14 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.29 | ||||||
15 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.69 | ||||||
16 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:45.23 | ||||||
17 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 1:45.69 | ||||||
18 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 1:45.70 | ||||||
19 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 1:47.33 | ||||||
20 | Liva Søby | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:48.04 | ||||||
21 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:48.63 | ||||||
22 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:48.70 | ||||||
23 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 1:48.72 | ||||||
23 | Anna Fritzen | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:48.72 | ||||||
25 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:48.97 | ||||||
26 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 1:49.27 | ||||||
27 | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:49.88 | ||||||
28 | Saga Extergren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:50.09 | ||||||
29 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:50.74 | ||||||
30 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 1:51.71 | ||||||
31 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:52.15 | ||||||
32 | Isabella Jacobsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:52.16 | ||||||
33 | Emma Thorsen | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:53.27 | ||||||
33 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 1:53.27 | ||||||
35 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:53.28 | ||||||
36 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:53.66 | ||||||
37 | Elin Hellner | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 1:54.01 | ||||||
38 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:54.31 | ||||||
39 | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:55.95 | ||||||
40 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:56.38 | ||||||
41 | Tilda Persson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:56.55 | ||||||
42 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 1:58.18 | ||||||
43 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 1:59.76 | ||||||
44 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.98 | ||||||
45 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 2:00.69 | ||||||
46 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 2:00.87 | ||||||
47 | Maya Nielsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.04 | ||||||
48 | Elsa Wiberg | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 2:01.20 | ||||||
49 | Ida Olivarius | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.06 | ||||||
50 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 2:02.77 | ||||||
51 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:02.83 | ||||||
52 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.17 | ||||||
53 | Clara Lundgren | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:05.89 | ||||||
54 | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:06.24 | ||||||
55 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 2:11.61 | ||||||
56 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 2:15.47 | ||||||
57 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:22.85 | ||||||
58 | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | 3:05.12 | ||||||
- | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:26 |