Resultater for Färsingadoppet 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 3 15.00
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 juni 2015 |
Gren 53, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:21.76 | ||||||
2 | Sofie Høvring | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:22.09 | ||||||
3 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.66 | ||||||
4 | Emma Thorsen | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:25.63 | ||||||
5 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 1:26.53 | ||||||
6 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:26.97 | ||||||
7 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.27 | ||||||
8 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 1:28.36 | ||||||
9 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:28.45 | ||||||
10 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 1:30.46 | ||||||
11 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 1:30.89 | ||||||
12 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 1:31.84 | ||||||
13 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:32.94 | ||||||
14 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.50 | ||||||
15 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 1:33.58 | ||||||
16 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 1:33.70 | ||||||
17 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:34.60 | ||||||
18 | Linnea Nell | 2004 | Simsällskapet Delfin | 1:35.16 | ||||||
19 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:36.34 | ||||||
20 | Nønne Christensen | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:37.27 | ||||||
21 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:38.05 | ||||||
22 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:39.26 | ||||||
23 | Liva Søby | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:39.35 | ||||||
24 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 1:41.98 | ||||||
25 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 1:42.07 | ||||||
26 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:42.14 | ||||||
27 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.01 | ||||||
28 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:45.14 | ||||||
29 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 1:45.86 | ||||||
30 | Anna Fritzen | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:46.56 | ||||||
31 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 1:46.59 | ||||||
32 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.81 | ||||||
33 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.92 | ||||||
34 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.15 | ||||||
35 | Ida Olivarius | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.26 | ||||||
36 | Isabella Jacobsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:49.27 | ||||||
37 | Clara Lundgren | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:49.73 | ||||||
38 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 1:51.70 | ||||||
39 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:52.05 | ||||||
40 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:54.22 | ||||||
41 | Maya Nielsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.33 | ||||||
42 | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.45 | ||||||
43 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:58.55 | ||||||
44 | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | 2:30.00 | ||||||
- | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |