Results for Ã…berg MUSeum Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 2
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅBERGS MUSEUM CUP 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 september 2015 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 18.27 | 36.78 | |||||
2 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 18.03 | 37.46 | |||||
3 | Johanna Torell | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 18.77 | 38.84 | |||||
4 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 19.02 | 38.99 | |||||
5 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 18.79 | 39.81 | |||||
6 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 19.23 | 40.10 | |||||
7 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 18.87 | 40.63 | |||||
8 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.63 | 41.83 | |||||
9 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 20.12 | 42.16 | |||||
10 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 20.90 | 42.77 | |||||
11 | Ida Ångström | 2005 | Västerås Simsällskap | 20.09 | 42.85 | |||||
12 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.07 | 43.14 | |||||
13 | Jenny Nordström | 2005 | Gimo Simsällskap | 21.91 | 46.18 | |||||
14 | Vilma Brobacke | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 21.62 | 46.37 | |||||
15 | Angnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.89 | 46.66 | |||||
16 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 46.99 | 46.99 | |||||
17 | Johanna Holmberg | 2007 | Västerås Simsällskap | 23.36 | 50.00 | |||||
18 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.66 | 50.44 | |||||
19 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 23.51 | 50.78 | |||||
20 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 24.11 | 51.90 | |||||
21 | Melinda Boisard | 2007 | Bålsta Simklubb | 26.27 | 57.04 | |||||
- | Clara Liljeberg | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Ebba Müller | 2007 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 15.24 | 31.18 | |||||
2 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.74 | 32.12 | |||||
3 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.79 | 32.16 | |||||
4 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.54 | 34.03 | |||||
5 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.86 | 34.33 | |||||
6 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 17.27 | 34.49 | |||||
7 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 16.98 | 34.57 | |||||
8 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 16.88 | 34.63 | |||||
9 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.83 | 34.94 | |||||
10 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.29 | 36.79 | |||||
11 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 18.11 | 37.20 | |||||
12 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 18.21 | 37.26 | |||||
13 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 18.02 | 37.28 | |||||
14 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 18.49 | 37.40 | |||||
15 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.26 | 37.76 | |||||
16 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 18.60 | 38.10 | |||||
17 | Fiona Eriksson | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.24 | 38.13 | |||||
18 | Louise Berggren | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.44 | 38.43 | |||||
19 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 18.59 | 38.55 | |||||
20 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.36 | 38.95 | |||||
21 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 19.15 | 39.74 | |||||
22 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.64 | 39.75 | |||||
22 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 19.28 | 39.75 | |||||
24 | Lova Åhlén | 2004 | Norrtälje Simklubb | 20.00 | 40.52 | |||||
25 | Sofia Zahradnickova | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 20.23 | 40.55 | |||||
26 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 19.57 | 40.63 | |||||
27 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.72 | 40.68 | |||||
28 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 19.93 | 40.75 | |||||
28 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 19.84 | 40.75 | |||||
30 | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 19.27 | 40.80 | |||||
31 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.92 | 40.89 | |||||
32 | Maja Jernberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 19.75 | 41.34 | |||||
33 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 19.85 | 41.36 | |||||
34 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 20.04 | 41.44 | |||||
35 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 21.07 | 41.88 | |||||
36 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 20.75 | 41.99 | |||||
37 | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | 20.88 | 42.45 | |||||
38 | Andrea Berglund | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 20.40 | 42.60 | |||||
39 | Filippa Granström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 21.38 | 43.91 | |||||
40 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 21.71 | 45.49 | |||||
41 | Matilda Ahlström | 2003 | Bålsta Simklubb | 22.69 | 47.74 | |||||
42 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 21.48 | 47.86 | |||||
43 | Anastasija Lindström | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.01 | 49.37 | |||||
- | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ina Sördén | 2003 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 15.16 | 30.93 | |||||
2 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 15.18 | 31.07 | |||||
3 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.51 | 31.46 | |||||
4 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 15.63 | 32.19 | |||||
5 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 15.94 | 32.64 | |||||
6 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.26 | 32.68 | |||||
7 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 15.85 | 32.76 | |||||
8 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 16.34 | 32.90 | |||||
9 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 16.06 | 32.93 | |||||
10 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 16.31 | 33.63 | |||||
11 | Ella Vogel | 2001 | Hedemora Simsällskap | 16.39 | 33.78 | |||||
12 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.50 | 33.96 | |||||
13 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.76 | 34.39 | |||||
14 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 17.44 | 35.20 | |||||
15 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 17.32 | 35.28 | |||||
16 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.51 | 35.48 | |||||
17 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 17.31 | 35.59 | |||||
18 | Julia Hilmersson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.16 | 35.63 | |||||
19 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 17.57 | 35.72 | |||||
20 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 16.96 | 35.84 | |||||
21 | Amanda Nevall | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.39 | 36.83 | |||||
22 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 18.31 | 36.95 | |||||
23 | Maja Tejler | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 18.46 | 37.38 | |||||
24 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 17.58 | 37.69 | |||||
25 | Sanna Elfgren | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 18.59 | 38.01 | |||||
26 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.06 | 39.10 | |||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 14.74 | 29.70 | |||||
2 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 14.79 | 30.40 | |||||
3 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 15.45 | 30.81 | |||||
4 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 15.27 | 30.96 | |||||
5 | Hanna Andersson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 15.66 | 31.80 | |||||
6 | Anna Elfvin | 2000 | Norrtälje Simklubb | 15.34 | 31.93 | |||||
7 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 15.68 | 32.42 | |||||
8 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 16.06 | 33.16 | |||||
9 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.96 | 36.26 | |||||
10 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.81 | 36.63 | |||||
- | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.08 | 34.51 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 16:47 |