2020-01-25   16:44:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Fruktjuice Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:33   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alicia Budden  2004    206          41.28   
  Bålsta Simklubb                   
Sara Randerstedt  2004    178          43.30   
  Simklubben Ena                   
Matilda Olausson  2004    162          44.68   
  Simklubben Ena                   
Emily Sandberg  2004    155          45.29   
  Bålsta Simklubb                   
Alma Norgren  2004    127          48.47   
  Bålsta Simklubb                   
Tea Persson  2004    118          49.63   
  Bålsta Simklubb                   
Malvina Walldén  2005    105          51.62   
  Simklubben Ena                   
Sofia Ingemansson  2004    97          53.05   
  Bålsta Simklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrik Karlsson  2004    137          42.27   
  Strängnäs Simklubb                   
Lukas Jakobsson  2005    75          51.66   
  Bålsta Simklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:39   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer Ö KL, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Gustafsson  1998    517  33.39  1:09.22  1:49.29    2:30.46   
  Simklubben Ena                   
                     
Julia Thurin  1996    494  34.49  1:12.98  1:52.73    2:32.70   
  IF Åland                   
                     
Fanny Ek  1999    346  38.24  1:22.68  2:07.06    2:52.02   
  IF Åland                   
                     
Jennie Lundgren  2001    247  39.70  1:27.40  2:20.72    3:12.36   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Clara Eklund  2000    244  37.43  1:23.69  2:19.57    3:13.04   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Mikaela Söderberg  1996    171  48.13  1:44.00  2:41.51    3:37.26   
  IF Åland                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:39 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar Ö, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrik Ekesten  1995    494  30.41  1:03.58  1:42.04    2:17.96   
  Simklubben Ena                   
                     
Leo Renman  1997    297  35.02  1:15.95  2:00.28    2:43.39   
  IF Åland                   
                     
Olle Hansen  2001    164  41.81  1:34.59  2:31.06    3:19.16   
  Simklubben Ena                   
                     
Eskil Jonsson  2003    116  44.26  1:40.71  2:43.77    3:43.51   
  Bålsta Simklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Eriksson  2002    401  34.61        1:14.61   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Elsa Jansson  2002    389  34.75        1:15.37   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Olivia Weuro  2002    322  37.72        1:20.24   
  IF Åland                   
                     
Saga Bäckström  2002    310  37.20        1:21.29   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    275  41.09        1:24.57   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Josefine Stenman  2002    259  41.39        1:26.30   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Ellen Olsson  2002    254  39.61        1:26.83   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Emma Sibelius  2002    237  41.97        1:28.92   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Adelina Walldén  2002    191  47.24        1:35.45   
  Simklubben Ena                   
                     
10  Elsa Staaf  2003    171  45.29        1:39.09   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
11  Ellen Melin  2002    168  45.34        1:39.59   
  IF Åland                   
                     
12  Alice Johansson  2003    133  49.47        1:47.64   
  Simklubben Ena                   
                     
Emma Marcus  2002              DSQ   
  IF Åland                   
                     
Stella Donning  2002              DSQ   
  IF Åland                   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jessica Lindholm  2001    385  36.57        1:15.62   
  IF Åland                   
                     
Lovisa Sved  2000    359  34.99        1:17.40   
  Simklubben Ena                   
                     
Sandra Bergerstam  2001    293  37.50        1:22.80   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Jennie Lundgren  2001    247  40.74        1:27.73   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Clara Eklund  2000    244  41.16        1:28.07   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Hannele Ålander  2001    188  41.61        1:36.02   
  Simklubben Ena                   
                     
Matilda Ardanius  2001    185  43.29        1:36.56   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Michaela Thungren  2000    116  44.02        1:52.76   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Tilda Granlund  2001              DSQ   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Walda Jonsson  2001              DSQ   
  Bålsta Simklubb                   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Erica Granesäter  1984    534  32.43        1:07.85   
  IF Åland                   
                     
Jenny Ek  1999    432  34.47        1:12.78   
  IF Åland                   
                     
Amanda Granlund  1999    335  36.56        1:19.19   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Emma Widen  1999    320  38.64        1:20.48   
  Österby Simsällskap                   
                     
Ellinor Larsson  1999    291  38.46        1:23.07   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Julia Lindholm  1995    259  40.71        1:26.32   
  IF Åland                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:08   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Leo Jakobsson  2002    249  33.48        1:17.01   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Andreas Thungren  2002    145  39.25        1:32.16   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Eskil Jonsson  2003    126  45.39        1:36.61   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Gustav Walldén  2003    116  47.74        1:39.30   
  Simklubben Ena                   
                     
Evert Jonsson  2003    60  51.03        2:03.21   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Fredrik Karlsson  2004              DSQ   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jacob Pedersen  2000    382  30.85        1:06.77   
  Simklubben Ena                   
                     
Vilmer Jansson  2000    224  36.27        1:19.80   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Olle Hansen  2001              DSQ   
  Simklubben Ena                   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sean Johansson  1997    428  30.31        1:04.33   
  Simklubben Ena                   
                     
Jonathan Mastrangeli  1999    379  31.42        1:06.99   
  Simklubben Ena                   
                     
Björn Karlsson  1995    312  32.12        1:11.45   
  IF Åland                   
                     
Gustav Ekesten  1998    269  34.06        1:15.09   
  Simklubben Ena                   
                     
Joel Marin  1999    264  34.40        1:15.54   
  Simklubben Ena                   
                     
Eddie Eriksson  1999    241  34.34        1:17.82   
  IF Åland                   
                     
Daniel Thungren  1999    204  34.25        1:22.23   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Tim Höglund  1998    162  39.87        1:28.82   
  IF Åland                   
                     
Frej-Oskar Wikström  1999    131  41.95        1:35.42   
  IF Åland                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:08 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Matilda Olausson  2004    294          38.61   
  Simklubben Ena                   
Sara Randerstedt  2004    236          41.54   
  Simklubben Ena                   
Alma Norgren  2004    211          43.13   
  Bålsta Simklubb                   
Alicia Budden  2004    199          43.97   
  Bålsta Simklubb                   
Emily Sandberg  2004    179          45.52   
  Bålsta Simklubb                   
Linn Gunnarsson  2005    151          48.20   
  Bålsta Simklubb                   
Sofia Ingemansson  2004    135          50.06   
  Bålsta Simklubb                   
Malvina Walldén  2005    98          55.74   
  Simklubben Ena                   
Tea Persson  2004              DSQ   
  Bålsta Simklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrik Karlsson  2004    139          43.64   
  Strängnäs Simklubb                   
David Eriksson  2004    130          44.57   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
Gustav Jäderblom  2006    64          56.37   
  Simklubben Ena                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 9, 200m Ryggsim Damer Ö KL, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Thurin  1996    504  34.92  1:13.07  1:52.22    2:30.74   
  IF Åland                   
                     
Rebecka Gustafsson  1998    477  36.55  1:15.67  1:55.86    2:33.55   
  Simklubben Ena                   
                     
Fanny Ek  1999    410  38.03  1:18.84  2:00.99    2:41.57   
  IF Åland                   
                     
Clara Eklund  2000    325  41.11  1:25.86  2:54.41    2:54.41   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    321  41.82  1:26.60  2:11.94    2:55.13   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Emma Sibelius  2002    319  40.97  1:26.55  2:11.85    2:55.63   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Ellen Eriksson  2001    299  42.94  1:28.19  2:14.91    2:59.40   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Ellen Olsson  2002    222  45.00  1:35.42  2:29.00    3:17.96   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Matilda Olausson  2004    215  46.68  1:39.49  2:32.69    3:20.16   
  Simklubben Ena                   
                     
10  Alma Norgren  2004    180  50.52  1:44.05  2:40.53    3:32.54   
  Bålsta Simklubb                   
                     
11  Emily Sandberg  2004    174  51.18  1:46.08  2:41.72    3:34.79   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Mikaela Söderberg  1996              DSQ   
  IF Åland                   
                     
Saga Bäckström  2002              DSQ   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 10, 200m Ryggsim Herrar Ö KL, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrik Ekesten  1995    415  33.41  1:09.44  1:46.71    2:22.24   
  Simklubben Ena                   
                     
Dennis Tillquist  1999    310  35.22  1:15.45  1:56.79    2:36.66   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Joel Marin  1999    294  38.10  1:17.77  1:59.19    2:39.54   
  Simklubben Ena                   
                     
Leo Renman  1997    266  38.43  1:21.22  2:03.69    2:44.97   
  IF Åland                   
                     
Olle Hansen  2001    221  40.48  1:25.74  2:11.39    2:55.25   
  Simklubben Ena                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer ABC, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elsa Jansson  2002    405  35.86        1:14.62   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Maja Eriksson  2002    361  37.16        1:17.50   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Emma Sibelius  2002    323  39.65        1:20.49   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Olivia Weuro  2002    321  38.98        1:20.63   
  IF Åland                   
                     
Adelina Walldén  2002    302  39.99        1:22.32   
  Simklubben Ena                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    298  40.41        1:22.67   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Stella Donning  2002    260  42.40        1:26.50   
  IF Åland                   
                     
Ellen Olsson  2002    219  45.27        1:31.51   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Sara Randerstedt  2004    219  43.32        1:31.61   
  Simklubben Ena                   
                     
10  Josefine Stenman  2002    211  45.59        1:32.73   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
11  Emma Marcus  2002    189  47.62        1:36.23   
  IF Åland                   
                     
12  Elsa Staaf  2003    178  48.55        1:38.06   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
13  Ellen Melin  2002    158  50.59        1:41.95   
  IF Åland                   
                     
14  Elina Widén  2003    133  51.92        1:48.09   
  Gimo Simsällskap                   
                     
15  Alice Johansson  2003    109  54.88        1:55.48   
  Simklubben Ena                   
                     
16  Amy Smit  2003    98  1:00.30        1:59.73   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Saga Bäckström  2002              DSQ   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lovisa Sved  2000    426  34.75        1:13.37   
  Simklubben Ena                   
                     
Jessica Lindholm  2001    353  39.07        1:18.09   
  IF Åland                   
                     
Jennie Lundgren  2001    352  38.44        1:18.21   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Sandra Bergerstam  2001    341  39.98        1:18.99   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Walda Jonsson  2001    298  40.42        1:22.64   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Clara Eklund  2000    288  41.76        1:23.62   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Ellen Eriksson  2001    274  41.70        1:24.99   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Matilda Ardanius  2001    224  44.53        1:30.81   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Ellen Woivalin  2001    206  44.82        1:33.44   
  IF Åland                   
                     
10  Tilda Granlund  2001    163  50.21        1:41.02   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Ariadna Karlsson  2001              DSQ   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Hannele Ålander  2001              DSQ   
  Simklubben Ena                   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer ABC, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Erica Granesäter  1984    450  35.08        1:12.07   
  IF Åland                   
                     
Jenny Ek  1999    431  34.95        1:13.10   
  IF Åland                   
                     
Amanda Granlund  1999    337  37.82        1:19.34   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Emma Widen  1999    323  39.64        1:20.48   
  Österby Simsällskap                   
                     
Ellinor Larsson  1999    253  42.02        1:27.25   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Julia Lindholm  1995    224  42.13        1:30.86   
  IF Åland                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar ABC, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Leo Jakobsson  2002    248  37.67        1:17.80   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Andreas Thungren  2002    199  39.13        1:23.81   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Gustav Walldén  2003    149  1:32.26        1:32.26   
  Simklubben Ena                   
                     
Evert Jonsson  2003    126  48.63        1:37.46   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Linus Bergstrand  2003    85  52.78        1:50.88   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Eskil Jonsson  2003              DSQ   
  Bålsta Simklubb                   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jacob Pedersen  2000    441  31.35        1:04.27   
  Simklubben Ena                   
                     
Olle Hansen  2001    231  38.96        1:19.66   
  Simklubben Ena                   
                     
Vilmer Jansson  2000    224  38.67        1:20.53   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Joel Nordström  2001    183  1:26.15        1:26.15   
  Gimo Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar ABC, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sean Johansson  1997    484  30.53        1:02.32   
  Simklubben Ena                   
                     
Dennis Tillquist  1999    318  34.92        1:11.69   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Eddie Eriksson  1999    268  36.49        1:15.86   
  IF Åland                   
                     
Björn Karlsson  1995    254  1:17.22        1:17.22   
  IF Åland                   
                     
Daniel Thungren  1999    233  37.22        1:19.44   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Gustav Ekesten  1998    226  39.28        1:20.29   
  Simklubben Ena                   
                     
Tim Höglund  1998    216  38.21        1:21.51   
  IF Åland                   
                     
Frej-Oskar Wikström  1999    199  40.47        1:23.74   
  IF Åland                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  13:32   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tea Persson  2004    228          47.12   
  Bålsta Simklubb                   
Matilda Olausson  2004    227          47.16   
  Simklubben Ena                   
Linn Gunnarsson  2005    186          50.41   
  Bålsta Simklubb                   
Sara Randerstedt  2004    179          51.08   
  Simklubben Ena                   
Emily Sandberg  2004    166          52.39   
  Bålsta Simklubb                   
Alma Norgren  2004    151          53.98   
  Bålsta Simklubb                   
Alicia Budden  2004    149          54.27   
  Bålsta Simklubb                   
Malvina Walldén  2005    140          55.46   
  Simklubben Ena                   
Sofia Ingemansson  2004    97          1:02.55   
  Bålsta Simklubb                   
10  Olivia Öhlund  2005    86          1:05.03   
  Strängnäs Simklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  13:32 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  13:39   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrik Karlsson  2004    109          52.77   
  Strängnäs Simklubb                   
Gustav Jäderblom  2006    88          56.66   
  Simklubben Ena                   
Lukas Jakobsson  2005    86          57.17   
  Bålsta Simklubb                   
David Eriksson  2004              DSQ   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  13:39 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  13:48   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 15, 200m Bröstsim Damer Ö KL, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Gustafsson  1998    501  38.87  1:21.94  2:05.85    2:49.39   
  Simklubben Ena                   
                     
Adelina Walldén  2002    418  41.99  1:28.97  2:15.32    2:59.94   
  Simklubben Ena                   
                     
Julia Thurin  1996    405  42.24  1:29.54  2:16.40    3:01.77   
  IF Åland                   
                     
Fanny Ek  1999    354  43.89  1:32.74  2:22.82    3:10.12   
  IF Åland                   
                     
Josefine Stenman  2002    325  43.79  1:32.87  2:25.38    3:15.60   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Ellen Eriksson  2001    300  46.72  1:37.88  2:30.28    3:20.90   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Hannele Ålander  2001    297  44.37  1:36.78  2:30.26    3:21.67   
  Simklubben Ena                   
                     
Clara Eklund  2000    244  47.49  1:41.06  2:37.50    3:35.06   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Ariadna Karlsson  2001    211  52.59  1:49.24  2:47.97    3:46.00   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
10  Elida Larsson  2003    201  51.74  1:51.78  2:51.72    3:49.49   
  Gimo Simsällskap                   
                     
11  Mikaela Söderberg  1996    200  53.74  1:52.16  2:51.19    3:49.75   
  IF Åland                   
                     
12  Felicia Hong  2003    196  53.74  1:53.07  2:53.05    3:51.40   
  Gimo Simsällskap                   
                     
13  Michaela Thungren  2000    186  52.80  1:53.01  2:56.32    3:55.39   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
14  Tea Persson  2004    176  54.36  1:55.36  2:59.79    4:00.07   
  Bålsta Simklubb                   
                     
15  Sofia Ingemansson  2004    117  1:02.56  2:10.81  3:23.25    4:34.39   
  Bålsta Simklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  13:48 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  13:55   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar Ö KL, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrik Ekesten  1995    375  37.95  1:21.27  2:04.78    2:47.27   
  Simklubben Ena                   
                     
Leo Renman  1997    322  41.04  1:26.79  2:11.80    2:55.99   
  IF Åland                   
                     
Andreas Thungren  2002    203  46.78  1:41.06  2:35.22    3:25.32   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Olle Hansen  2001              DSQ   
  Simklubben Ena                   
                     
Vilmer Jansson  2000              DSQ   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  13:55 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  14:10   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer ABC, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Adelina Walldén  2002    421  40.57        1:23.64   
  Simklubben Ena                   
                     
Maja Eriksson  2002    358  41.70        1:28.28   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Josefine Stenman  2002    317  43.44        1:31.89   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Elsa Jansson  2002    314  44.67        1:32.19   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Olivia Weuro  2002    305  45.73        1:33.10   
  IF Åland                   
                     
Emma Sibelius  2002    264  46.51        1:37.63   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Ellen Olsson  2002    245  47.98        1:40.18   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    239  48.32        1:41.00   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Elsa Staaf  2003    231  48.45        1:42.07   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
10  Stella Donning  2002    231  49.32        1:42.16   
  IF Åland                   
                     
11  Saga Bäckström  2002    230  48.92        1:42.30   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
12  Ellen Melin  2002    218  48.95        1:44.12   
  IF Åland                   
                     
13  Emma Marcus  2002    213  52.39        1:44.93   
  IF Åland                   
                     
14  Felicia Hong  2003    178  54.25        1:51.31   
  Gimo Simsällskap                   
                     
15  Elida Larsson  2003    166  54.65        1:53.99   
  Gimo Simsällskap                   
                     
16  Sara Randerstedt  2004    156  55.52        1:56.23   
  Simklubben Ena                   
                     
17  Elina Widén  2003    156  56.62        1:56.47   
  Gimo Simsällskap                   
                     
18  Amy Smit  2003    147  57.30        1:58.68   
  Bålsta Simklubb                   
                     
19  Malvina Walldén  2005    144  56.77        1:59.56   
  Simklubben Ena                   
                     
20  Alice Johansson  2003    135  58.41        2:01.97   
  Simklubben Ena                   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jessica Lindholm  2001    330  45.19        1:30.65   
  IF Åland                   
                     
Lovisa Sved  2000    316  43.33        1:31.96   
  Simklubben Ena                   
                     
Jennie Lundgren  2001    291  44.16        1:34.60   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Walda Jonsson  2001    289  45.85        1:34.80   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Hannele Ålander  2001    285  45.63        1:35.24   
  Simklubben Ena                   
                     
Sandra Bergerstam  2001    278  46.91        1:35.96   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Ellen Woivalin  2001    252  47.62        1:39.15   
  IF Åland                   
                     
Clara Eklund  2000    247  46.74        1:39.82   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Tilda Granlund  2001    209  49.27        1:45.53   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
10  Matilda Ardanius  2001    194  50.55        1:48.13   
  Bålsta Simklubb                   
                     
11  Michaela Thungren  2000    166  53.55        1:53.96   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer ABC, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Erica Granesäter  1984    470  39.42        1:20.59   
  IF Åland                   
                     
Jenny Ek  1999    408  41.09        1:24.49   
  IF Åland                   
                     
Amanda Granlund  1999    306  42.28        1:33.00   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Ellinor Larsson  1999    279  46.61        1:35.87   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Emma Widen  1999    274  46.99        1:36.49   
  Österby Simsällskap                   
                     
Julia Lindholm  1995    224  49.44        1:43.14   
  IF Åland                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  14:10 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  14:17   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Andreas Thungren  2002    220  43.82        1:32.06   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Leo Jakobsson  2002    199  45.60        1:35.18   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Gustav Walldén  2003    146  51.33        1:45.47   
  Simklubben Ena                   
                     
Eskil Jonsson  2003    144  51.69        1:45.87   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Evert Jonsson  2003    126  52.29        1:50.83   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Linus Bergstrand  2003    88  56.88        2:05.00   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Svante Wiktorsson  2002    74  1:01.23        2:12.43   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Vilmer Jansson  2000    328  38.64        1:20.59   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Jacob Pedersen  2000    303  38.85        1:22.74   
  Simklubben Ena                   
                     
Olle Hansen  2001    210  44.29        1:33.50   
  Simklubben Ena                   
                     
Joel Nordström  2001    154  51.06        1:43.72   
  Gimo Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sean Johansson  1997    471  34.35        1:11.45   
  Simklubben Ena                   
                     
Björn Karlsson  1995    357  36.98        1:18.32   
  IF Åland                   
                     
Eddie Eriksson  1999    294  39.93        1:23.59   
  IF Åland                   
                     
Daniel Thungren  1999    260  39.75        1:27.10   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Gustav Ekesten  1998    252  41.88        1:27.97   
  Simklubben Ena                   
                     
Frej-Oskar Wikström  1999    196  46.34        1:35.68   
  IF Åland                   
                     
Tim Höglund  1998    162  47.08        1:41.84   
  IF Åland                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  14:17 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 19, 50m Frisim Flickor D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Randerstedt  2004    285          35.32   
  Simklubben Ena                   
Matilda Olausson  2004    250          36.90   
  Simklubben Ena                   
Alicia Budden  2004    240          37.38   
  Bålsta Simklubb                   
Tea Persson  2004    202          39.59   
  Bålsta Simklubb                   
Emily Sandberg  2004    196          40.02   
  Bålsta Simklubb                   
Alma Norgren  2004    194          40.10   
  Bålsta Simklubb                   
Linn Gunnarsson  2005    173          41.67   
  Bålsta Simklubb                   
Sofia Ingemansson  2004    170          41.90   
  Bålsta Simklubb                   
Malvina Walldén  2005    134          45.33   
  Simklubben Ena                   
10  Olivia Öhlund  2005    59          59.43   
  Strängnäs Simklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  14:33   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 20, 50m Frisim Pojkar D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrik Karlsson  2004    187          35.47   
  Strängnäs Simklubb                   
David Eriksson  2004    124          40.70   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
Lukas Jakobsson  2005    89          45.39   
  Bålsta Simklubb                   
Gustav Jäderblom  2006    80          47.11   
  Simklubben Ena                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  14:33 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  14:52   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 21, 200m Frisim Damer Ö KL, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Gustafsson  1998    609  31.00  1:04.21  1:38.59    2:11.15   
  Simklubben Ena                   
                     
Julia Thurin  1996    601  30.44  1:04.11  1:38.53    2:11.71   
  IF Åland                   
                     
Sandra Bergerstam  2001    424  35.03  1:13.11  1:52.06    2:27.89   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Fanny Ek  1999    417  34.07  1:12.82  1:51.92    2:28.69   
  IF Åland                   
                     
Elsa Jansson  2002    391  35.15  1:14.64  1:54.19    2:31.93   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Jennie Lundgren  2001    385  35.57  1:14.81  1:54.56    2:32.70   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Adelina Walldén  2002    371  35.39  1:15.05  1:54.36    2:34.71   
  Simklubben Ena                   
                     
Ellinor Larsson  1999    360  34.91  1:15.21  1:56.44    2:36.26   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Saga Bäckström  2002    350  36.89  1:18.07  1:59.35    2:37.63   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
10  Clara Eklund  2000    340  35.49  1:16.57  1:58.54    2:39.21   
  Bålsta Simklubb                   
                     
11  Ellen Eriksson  2001    338  37.08  1:18.08  2:00.33    2:39.45   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
12  Magdalena Hagsten Skarda  2003    330  38.16  1:19.77  2:01.66    2:40.73   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
13  Ellen Olsson  2002    329  37.21  1:19.37  2:02.38    2:40.95   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
14  Elsa Staaf  2003    304  37.75  1:19.65  2:04.30    2:45.28   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
15  Mikaela Söderberg  1996    287  38.14  1:21.59  2:05.42    2:48.46   
  IF Åland                   
                     
16  Emma Sibelius  2002    272  38.71  1:23.08  2:07.64    2:51.47   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
17  Felicia Hong  2003    251  40.56  1:25.96  2:12.02    2:56.17   
  Gimo Simsällskap                   
                     
18  Tilda Granlund  2001    248  41.24  1:27.22  2:13.34    2:56.88   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
19  Ariadna Karlsson  2001    242  38.38  1:23.24  2:11.15    2:58.23   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
20  Alicia Budden  2004    209  42.98  1:31.28  2:20.52    3:07.28   
  Bålsta Simklubb                   
                     
21  Michaela Thungren  2000    201  42.23  1:31.09  2:22.04    3:09.52   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
22  Matilda Olausson  2004    164  45.62  1:38.21  2:34.94    3:22.97   
  Simklubben Ena                   
                     
23  Linn Gunnarsson  2005    141  44.36  1:37.48  2:34.57    3:33.16   
  Bålsta Simklubb                   
                     
24  Amy Smit  2003    126  49.03  1:45.68  2:44.50    3:41.42   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Elida Larsson  2003              DNF   
  Gimo Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  14:52 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  14:59   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar Ö KL, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonathan Mastrangeli  1999    505  27.74  58.01  1:31.23    2:04.77   
  Simklubben Ena                   
                     
Fredrik Ekesten  1995    424  29.08  1:01.81  1:37.85    2:12.18   
  Simklubben Ena                   
                     
Dennis Tillquist  1999    397  31.82  1:06.90  1:42.50    2:15.17   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Leo Renman  1997    394  30.78  1:06.30  1:41.32    2:15.46   
  IF Åland                   
                     
Joel Marin  1999    355  31.42  1:06.47  1:43.62    2:20.23   
  Simklubben Ena                   
                     
Olle Hansen  2001    282  34.35  1:13.90  1:54.22    2:31.45   
  Simklubben Ena                   
                     
Gustav Walldén  2003    205  39.72  1:23.13  2:05.91    2:48.29   
  Simklubben Ena                   
                     
Joel Nordström  2001    175  39.33  1:23.20  2:10.88    2:57.53   
  Gimo Simsällskap                   
                     
Fredrik Karlsson  2004    160  42.63  1:31.02  2:18.76    3:02.72   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  14:59 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:13   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 23, 100m Frisim Damer ABC, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Eriksson  2002    456  31.68        1:06.24   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Olivia Weuro  2002    449  32.17        1:06.58   
  IF Åland                   
                     
Adelina Walldén  2002    379  33.55        1:10.44   
  Simklubben Ena                   
                     
Elsa Jansson  2002    374  33.42        1:10.79   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Saga Bäckström  2002    349  34.46        1:12.42   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Stella Donning  2002    335  35.39        1:13.38   
  IF Åland                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    327  36.23        1:14.04   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Emma Sibelius  2002    317  36.85        1:14.81   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Ellen Olsson  2002    312  36.89        1:15.19   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
10  Elsa Staaf  2003    307  36.97        1:15.54   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
11  Josefine Stenman  2002    301  37.06        1:16.06   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
12  Emma Marcus  2002    260  39.06        1:19.91   
  IF Åland                   
                     
13  Sara Randerstedt  2004    252  38.66        1:20.68   
  Simklubben Ena                   
                     
14  Ellen Melin  2002    239  40.91        1:22.13   
  IF Åland                   
                     
15  Felicia Hong  2003    226  40.64        1:23.71   
  Gimo Simsällskap                   
                     
16  Elina Widén  2003    185  43.12        1:29.50   
  Gimo Simsällskap                   
                     
17  Julia Nyrén  2002    154  44.66        1:35.10   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
18  Alice Johansson  2003    153  44.17        1:35.20   
  Simklubben Ena                   
                     
19  Amy Smit  2003    141  46.30        1:37.97   
  Bålsta Simklubb                   
                     
20  Malvina Walldén  2005    121  47.15        1:43.13   
  Simklubben Ena                   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sandra Bergerstam  2001    472  32.00        1:05.50   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Lovisa Sved  2000    398  32.67        1:09.29   
  Simklubben Ena                   
                     
Jessica Lindholm  2001    397  34.35        1:09.35   
  IF Åland                   
                     
Hannele Ålander  2001    352  34.52        1:12.19   
  Simklubben Ena                   
                     
Clara Eklund  2000    348  34.77        1:12.47   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Jennie Lundgren  2001    346  34.72        1:12.65   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Walda Jonsson  2001    344  34.89        1:12.77   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Ellen Eriksson  2001    332  35.91        1:13.65   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Matilda Ardanius  2001    321  36.59        1:14.45   
  Bålsta Simklubb                   
                     
10  Ellen Woivalin  2001    228  40.35        1:23.43   
  IF Åland                   
                     
11  Michaela Thungren  2000    205  40.55        1:26.48   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer ABC, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Erica Granesäter  1984    522  30.70        1:03.32   
  IF Åland                   
                     
Jenny Ek  1999    496  30.98        1:04.44   
  IF Åland                   
                     
Emma Widen  1999    448  32.06        1:06.64   
  Österby Simsällskap                   
                     
Amanda Granlund  1999    409  32.76        1:08.68   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Ellinor Larsson  1999    383  33.29        1:10.21   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Julia Lindholm  1995    319  35.13        1:14.64   
  IF Åland                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fruktjuice Cup    Utskriftsdatum  10 januari 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar ABC, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Leo Jakobsson  2002    329  30.86        1:05.04   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Andreas Thungren  2002    272  31.65        1:09.30   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Eskil Jonsson  2003    196  38.12        1:17.35   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Gustav Walldén  2003    171  39.70        1:20.95   
  Simklubben Ena                   
                     
Evert Jonsson  2003    141  41.56        1:26.30   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Linus Bergstrand  2003    126  41.37        1:29.43   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
David Eriksson  2004    111  44.11        1:33.32   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Svante Wiktorsson  2002    84  46.98        1:42.39   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Vilmer Jansson  2000    384  29.68        1:01.80   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Jacob Pedersen  2000    364  30.31        1:02.91   
  Simklubben Ena                   
                     
Olle Hansen  2001    264  10.07        1:10.04   
  Simklubben Ena                   
                     
Joel Nordström  2001    172  38.51        1:20.69   
  Gimo Simsällskap                   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar ABC, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sean Johansson  1997    437  28.16        59.22   
  Simklubben Ena                   
                     
Dennis Tillquist  1999    413  29.62        1:00.32   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Gustav Ekesten  1998    374  30.43        1:02.36   
  Simklubben Ena                   
                     
Daniel Thungren  1999    353  29.62        1:03.54   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Björn Karlsson  1995    338  30.83        1:04.51   
  IF Åland                   
                     
Eddie Eriksson  1999    313  31.55        1:06.12   
  IF Åland                   
                     
Tim Höglund  1998    258  33.30        1:10.57   
  IF Åland                   
                     
Frej-Oskar Wikström  1999    245  34.45        1:11.81   
  IF Åland                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 januari 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:21 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner