Tulokset Fruktjuice Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Fruktjuice Cup | Utskriftsdatum | 10 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 januari 2015 |
Gren 11, 100m Ryggsim Damer ABC, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Elsa Jansson | 2002 | 405 | 35.86 | 1:14.62 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | 361 | 37.16 | 1:17.50 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
3 | Emma Sibelius | 2002 | 323 | 39.65 | 1:20.49 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
4 | Olivia Weuro | 2002 | 321 | 38.98 | 1:20.63 | |||||
IF Åland | ||||||||||
5 | Adelina Walldén | 2002 | 302 | 39.99 | 1:22.32 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
6 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 298 | 40.41 | 1:22.67 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
7 | Stella Donning | 2002 | 260 | 42.40 | 1:26.50 | |||||
IF Åland | ||||||||||
8 | Ellen Olsson | 2002 | 219 | 45.27 | 1:31.51 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
9 | Sara Randerstedt | 2004 | 219 | 43.32 | 1:31.61 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
10 | Josefine Stenman | 2002 | 211 | 45.59 | 1:32.73 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
11 | Emma Marcus | 2002 | 189 | 47.62 | 1:36.23 | |||||
IF Åland | ||||||||||
12 | Elsa Staaf | 2003 | 178 | 48.55 | 1:38.06 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
13 | Ellen Melin | 2002 | 158 | 50.59 | 1:41.95 | |||||
IF Åland | ||||||||||
14 | Elina Widén | 2003 | 133 | 51.92 | 1:48.09 | |||||
Gimo Simsällskap | ||||||||||
15 | Alice Johansson | 2003 | 109 | 54.88 | 1:55.48 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
16 | Amy Smit | 2003 | 98 | 1:00.30 | 1:59.73 | |||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
- | Saga Bäckström | 2002 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Lovisa Sved | 2000 | 426 | 34.75 | 1:13.37 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
2 | Jessica Lindholm | 2001 | 353 | 39.07 | 1:18.09 | |||||
IF Åland | ||||||||||
3 | Jennie Lundgren | 2001 | 352 | 38.44 | 1:18.21 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
4 | Sandra Bergerstam | 2001 | 341 | 39.98 | 1:18.99 | |||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
5 | Walda Jonsson | 2001 | 298 | 40.42 | 1:22.64 | |||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
6 | Clara Eklund | 2000 | 288 | 41.76 | 1:23.62 | |||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
7 | Ellen Eriksson | 2001 | 274 | 41.70 | 1:24.99 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
8 | Matilda Ardanius | 2001 | 224 | 44.53 | 1:30.81 | |||||
Bålsta Simklubb | ||||||||||
9 | Ellen Woivalin | 2001 | 206 | 44.82 | 1:33.44 | |||||
IF Åland | ||||||||||
10 | Tilda Granlund | 2001 | 163 | 50.21 | 1:41.02 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
- | Ariadna Karlsson | 2001 | DSQ | |||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
- | Hannele Ålander | 2001 | DSQ | |||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Damer ABC, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Erica Granesäter | 1984 | 450 | 35.08 | 1:12.07 | |||||
IF Åland | ||||||||||
2 | Jenny Ek | 1999 | 431 | 34.95 | 1:13.10 | |||||
IF Åland | ||||||||||
3 | Amanda Granlund | 1999 | 337 | 37.82 | 1:19.34 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
4 | Emma Widen | 1999 | 323 | 39.64 | 1:20.48 | |||||
Österby Simsällskap | ||||||||||
5 | Ellinor Larsson | 1999 | 253 | 42.02 | 1:27.25 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
6 | Julia Lindholm | 1995 | 224 | 42.13 | 1:30.86 | |||||
IF Åland | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 10 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:58 |