Tulokset UGP1-Södertörn
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
10:59 |
|
|
Arrangör |
Södertörns SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.99 |
1:15.42 |
1:56.60 |
|
2:35.95 |
|
2 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.60 |
1:15.46 |
1:56.13 |
|
2:37.85 |
|
3 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
32.89 |
1:12.52 |
1:55.38 |
|
2:37.99 |
|
4 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.95 |
1:14.66 |
1:55.37 |
|
2:38.15 |
|
5 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
34.63 |
1:14.82 |
1:57.43 |
|
2:41.71 |
|
6 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.72 |
1:15.83 |
1:58.83 |
|
2:44.42 |
|
7 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
35.17 |
1:16.27 |
2:00.63 |
|
2:46.49 |
|
8 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
37.11 |
1:21.33 |
2:06.62 |
|
2:51.89 |
|
- |
Cassandra Engback |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.11 |
1:15.55 |
1:58.29 |
|
2:44.16 |
|
2 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
34.57 |
1:16.46 |
2:01.11 |
|
2:44.33 |
|
3 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
38.30 |
1:23.78 |
2:12.25 |
|
3:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
37.62 |
1:22.43 |
2:09.54 |
|
2:56.16 |
|
2 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
37.91 |
1:23.88 |
2:12.96 |
|
3:04.24 |
|
3 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
42.93 |
1:35.70 |
2:32.05 |
|
3:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
10:59 |
|