Resultat för Espoo Swim Games
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:41 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 13 joulukuu 2014 |
Laji 48, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Akseli Leppänen | 2004 | 205 | 38.06 | 1:19.44 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Jimi Kojo | 2005 | 129 | 43.55 | 1:32.65 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
3 | Joonas Jaakkola | 2004 | 125 | 44.09 | 1:33.67 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Antti Musikka | 2005 | 124 | 43.79 | 1:33.96 | |||||
Vanders | ||||||||||
5 | Oskari Toivonen | 2004 | 123 | 44.29 | 1:34.15 | |||||
Vanders | ||||||||||
6 | Leo Karttunen | 2004 | 123 | 43.23 | 1:34.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sampo Nord | 2005 | 119 | 44.51 | 1:35.15 | |||||
Vanders | ||||||||||
8 | Veerti Juurakko | 2004 | 111 | 44.83 | 1:37.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Aapo Ahlroos | 2004 | 109 | 45.26 | 1:38.08 | |||||
Vanders | ||||||||||
10 | Veikko Kauhanen | 2005 | 106 | 46.58 | 1:39.10 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Paavo Nenonen | 2005 | 95 | 46.96 | 1:42.51 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Eemeli Toivonen | 2004 | 81 | 48.78 | 1:48.17 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Aaro Lehtovaara | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Masih Tantula | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 48, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 415 | 30.90 | 1:02.87 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Max Åström | 2002 | 251 | 36.48 | 1:14.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Joel Syrjä | 2002 | 251 | 35.79 | 1:14.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Oscar Skjäl | 2002 | 249 | 35.17 | 1:14.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Wäinö Koskinen | 2002 | 248 | 35.57 | 1:14.64 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Veikka Saren | 2002 | 241 | 36.13 | 1:15.32 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
7 | Aleksanteri Nord | 2002 | 239 | 35.96 | 1:15.56 | |||||
Vanders | ||||||||||
8 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 237 | 37.16 | 1:15.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Juho Elia Marjala | 2003 | 230 | 37.01 | 1:16.47 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Tuukka Inkilä | 2003 | 230 | 36.35 | 1:16.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Niklas Hatakka | 2003 | 224 | 36.70 | 1:17.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Luukas Vainio | 2003 | 224 | 36.83 | 1:17.20 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Aki Hakkarainen | 2003 | 223 | 37.49 | 1:17.25 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Iivari Tuomola | 2002 | 221 | 36.09 | 1:17.54 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Miro Klaus | 2002 | 221 | 37.17 | 1:17.56 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Muhammed Tantula | 2002 | 208 | 37.42 | 1:19.08 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 197 | 38.51 | 1:20.51 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aarne Myllynen | 2002 | 196 | 38.09 | 1:20.66 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Tuomas Tolppala | 2002 | 187 | 38.93 | 1:21.90 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Oscar Taht | 2003 | 185 | 39.39 | 1:22.23 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Benjamin Hoot | 2003 | 180 | 40.26 | 1:22.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Kirill Levo | 2002 | 180 | 39.03 | 1:23.07 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Carl-victor Vaenerberg | 2002 | 179 | 38.48 | 1:23.16 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
24 | Heikki Tirkkonen | 2003 | 177 | 40.13 | 1:23.48 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
25 | Aarno Lind | 2002 | 177 | 39.92 | 1:23.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 170 | 39.78 | 1:24.53 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Niklas Rantapää | 2003 | 162 | 39.68 | 1:25.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Mattias Janhunen | 2003 | 153 | 41.23 | 1:27.69 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Otto Sormunen | 2002 | 151 | 43.55 | 1:28.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Nicklas Jaatinen | 2003 | 147 | 41.07 | 1:28.88 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
31 | Sami Pönkä | 2003 | 142 | 42.18 | 1:29.90 | |||||
Vanders | ||||||||||
32 | Atte Poikela | 2003 | 131 | 43.75 | 1:32.18 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Antti Malmberg | 2003 | 127 | 43.82 | 1:33.17 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
34 | Tony Heinola | 2003 | 123 | 42.26 | 1:34.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Oskari Repo | 2003 | 111 | 45.96 | 1:37.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Leevi Lehtovaara | 2002 | DNS | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Emil Kuuskoski | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 48, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 503 | 28.24 | 58.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 490 | 28.74 | 59.50 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Henry Hatanpää | 2000 | 472 | 28.31 | 1:00.22 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
4 | Tuomas Jokinen | 2001 | 456 | 30.11 | 1:00.94 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Aleksej Belfer | 2000 | 448 | 28.84 | 1:01.28 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Georgy Babenov | 2000 | 448 | 29.55 | 1:01.28 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Alex Lassila | 2000 | 434 | 29.67 | 1:01.93 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Onni Punkka | 2000 | 420 | 30.07 | 1:02.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Erik Nurmi | 2001 | 396 | 30.55 | 1:03.83 | |||||
Vanders | ||||||||||
10 | Eetu Isosuo | 2000 | 375 | 31.35 | 1:05.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Oliver Keho | 2000 | 370 | 31.42 | 1:05.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Juha Jernvall | 2000 | 361 | 30.91 | 1:05.83 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Veeti Laine | 2000 | 359 | 32.11 | 1:06.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Lauri Elomaa | 2000 | 357 | 31.65 | 1:06.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Aare Kiviranta | 2000 | 351 | 31.90 | 1:06.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Anton Heinonen | 2000 | 339 | 32.59 | 1:07.23 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Olli Malmberg | 2001 | 339 | 32.50 | 1:07.26 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Saku Suomalainen | 2001 | 326 | 33.34 | 1:08.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Eemil Kylmä | 2001 | 322 | 33.20 | 1:08.38 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Kasper Vaittinen | 2001 | 309 | 33.61 | 1:09.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Juho Ruuskanen | 2001 | 303 | 34.01 | 1:09.81 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Jesper Werdi | 2001 | 284 | 33.61 | 1:11.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Teemu Annala | 2001 | 281 | 34.64 | 1:11.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Hugo Enroth | 2001 | 271 | 34.98 | 1:12.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Pyry Nurminen | 2001 | 267 | 34.25 | 1:12.81 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
26 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 252 | 34.14 | 1:14.18 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
27 | Veeti Vainionpää | 2001 | 252 | 34.57 | 1:14.25 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Niklas Konttinen | 2001 | 229 | 35.97 | 1:16.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Janne Juven | 2001 | 227 | 36.42 | 1:16.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Atte Oikari | 2001 | 222 | 36.70 | 1:17.39 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
31 | Frans Meltovaara | 2000 | 220 | 36.76 | 1:17.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Leevi Korpinen | 2001 | 213 | 36.94 | 1:18.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Kasimir Kirjonen | 2000 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 14 joulukuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:41 |