Resultat för Speedo Carnival
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:00 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Hatakka | 2003 | 39.72 | 1:21.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 41.43 | 1:24.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Leo Parviainen | 2003 | 43.98 | 1:29.79 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Luukas Vainio | 2003 | 45.79 | 1:32.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Tuomas Peltola | 2003 | 47.08 | 1:38.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Benjamin Hoot | 2003 | 48.74 | 1:38.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Niklas Rantapää | 2003 | 50.03 | 1:40.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Oscar Taht | 2003 | 49.68 | 1:41.07 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Santeri Berggren | 2003 | 50.84 | 1:41.26 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 50.39 | 1:43.14 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Elis Fokin | 2003 | 51.56 | 1:44.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Karri Suuronen | 2003 | 52.69 | 1:46.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Roni Severinkangas | 2003 | 51.92 | 1:46.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emil Kuuskoski | 2003 | 52.83 | 1:50.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Oskari Repo | 2003 | 56.35 | 1:52.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Javidi Javidi Firooz Toussi | 2003 | 57.51 | 1:57.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Paavo Nenonen | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Pyry Pitkänen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aapo Kaasinen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Aleksi Kokkonen | 2004 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Leo Karttunen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Niko Teperi | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 32.56 | 1:06.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 33.97 | 1:09.41 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
3 | Veeti Haikonen | 2001 | 35.08 | 1:12.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Jaakko Reinonen | 2001 | 34.98 | 1:12.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Jere Ruuhonen | 2001 | 36.60 | 1:12.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Eetu Einto | 2001 | 34.79 | 1:12.98 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
7 | Perttu Somero | 2001 | 36.57 | 1:15.51 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
8 | Oskari Aalto | 2002 | 39.07 | 1:17.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Kasper Vaittinen | 2001 | 37.16 | 1:17.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Jetro Isotalo | 2001 | 37.90 | 1:17.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Teemu Annala | 2001 | 39.33 | 1:19.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Veikka Saren | 2002 | 39.97 | 1:20.85 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
13 | Eevert Leppänen | 2001 | 40.05 | 1:22.11 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Oscar Skjäl | 2002 | 40.58 | 1:22.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Leo Mikkonen | 2002 | 40.16 | 1:22.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Olli Malmberg | 2001 | 41.08 | 1:23.18 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Joel Syrjä | 2002 | 40.15 | 1:23.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Rasmus Söderholm | 2002 | 41.12 | 1:23.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Akseli Lehtonen | 2002 | 40.75 | 1:25.17 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Harald Åström | 2001 | 42.60 | 1:26.31 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Eetu Partanen | 2001 | 40.62 | 1:26.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Alexander Fyhr | 2002 | 43.23 | 1:27.50 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Eemil Kylmä | 2001 | 44.88 | 1:29.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Tatu Jentze | 2001 | 42.51 | 1:29.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Christian Kovanen | 2001 | 44.37 | 1:30.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Max Åström | 2002 | 44.74 | 1:31.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Iikka Rajala | 2001 | 44.82 | 1:32.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Juuso Korhonen | 2002 | 45.10 | 1:32.74 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 46.96 | 1:32.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Kristoffer Kulju | 2001 | 46.67 | 1:34.35 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
31 | Samuel Leppänen | 2002 | 45.46 | 1:34.46 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Max Eriksson | 2002 | 46.71 | 1:34.54 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
33 | Otto Sormunen | 2002 | 47.74 | 1:36.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Ali Gardberg | 2001 | 48.20 | 1:37.22 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Aarno Lind | 2002 | 47.86 | 1:38.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Ilari Silventoinen | 2002 | 48.32 | 1:38.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 48.10 | 1:38.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Mathias Lindfors | 2002 | 48.80 | 1:39.46 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
39 | Olavi Saarinen | 2002 | 47.71 | 1:40.11 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
40 | Aki Holtari | 2002 | 49.32 | 1:40.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Georg Närjä | 2002 | 48.89 | 1:41.31 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Sandro Karhula | 2002 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niki Karlsson | 2000 | 29.47 | 1:01.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Jan Strömberg | 1999 | 32.08 | 1:05.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Anton Helin | 1999 | 34.43 | 1:08.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Joona Ruuskanen | 2000 | 34.27 | 1:11.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 35.26 | 1:12.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Teemu Viitanen | 2000 | 36.25 | 1:13.44 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Antti Lehtinen | 1999 | 36.02 | 1:13.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Anton Heinonen | 2000 | 36.74 | 1:15.03 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Eetu Isosuo | 2000 | 36.75 | 1:16.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Joona Salminen | 2000 | 38.84 | 1:18.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Lauri Ytti | 1999 | 37.52 | 1:18.34 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Veeti Laine | 2000 | 39.25 | 1:19.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Henrik Martola | 2000 | 39.93 | 1:21.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Roni Törnqvist | 2000 | 1:23.26 | 1:23.26 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Sami Seppälä | 2000 | 40.35 | 1:23.88 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Kasper Uusitalo | 2000 | 41.60 | 1:24.03 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Sakari Piippo | 1999 | 41.79 | 1:25.18 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Markus Heino | 2000 | 42.15 | 1:26.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Jere Kärkäinen | 2000 | 46.12 | 1:33.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:00 |