2020-05-29   00:36:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Carnival

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:46   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lumi Luoma  2005              43.57   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Kira Lindroos  2005              46.66   
  Cetus Espoo                   
Anna Lehmusvaara  2005              47.35   
  Simmis Wanda                   
Vilma Leppähaara  2005              48.32   
  Octopus Lohja                   
Wilma Sundt  2006              48.42   
  Cetus Espoo                   
Melinda Lehtovaara  2005              48.93   
  Ekenäs Simsällskap                   
Hanna Martola  2005              49.16   
  Cetus Espoo                   
Kukka Peill  2005              50.04   
  Cetus Espoo                   
Jonna Marjatta Laitinen  2005              50.79   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Anniina Ahonen  2005              51.55   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Jeanette Ingberg  2006              54.49   
  Octopus Lohja                   
12  Siiri Pekkala  2005              54.52   
  Simmis Wanda                   
13  Saga Höijer  2005              54.64   
  Cetus Espoo                   
14  Ellen Kettunen  2005              56.23   
  Cetus Espoo                   
15  Heli Kuisma  2006              56.26   
  Hyvinkään Uimaseura                   
16  Venla Varvikko  2005              56.46   
  Cetus Espoo                   
17  Juulia Lindfors  2005              57.51   
  Cetus Espoo                   
18  Sara Stenbacka  2005              57.60   
  Octopus Lohja                   
19  Amanda Lehtonen  2005              59.55   
  Octopus Lohja                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vlada Guljajeva  2004              42.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Oona Kupari  2004              45.73   
  Octopus Lohja                   
Emily Cwirzen  2004              48.78   
  Cetus Espoo                   
Lilja Oberwahrenbrock  2004              54.69   
  Octopus Lohja                   
Elli Heldt  2004              59.60   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juulia Käräjämies  2003              38.81   
  Nummelan Kisaajat                   
Ethel Piksilä  2003              39.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
Lotta Lehtoila  2003              40.89   
  ORCA Helsinki                   
Sofia Långström  2003              40.94   
  Cetus Espoo                   
Nelly Plukka  2003              42.10   
  Cetus Espoo                   
Martina Uusitalo  2003              45.05   
  Cetus Espoo                   
Sofia Blomfelt  2003              48.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Lotta Lahti  2003              49.62   
  Cetus Espoo                   
Lotta Laine  2003              49.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:46 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:53   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Kokkonen  2004              43.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004              44.06   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joakim Kuhlberg  2004              44.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Tomi Suoknuuti  2004              45.44   
  Octopus Lohja                   
Nico Peltonen  2005              48.40   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aleksi Pehkonen  2004              48.47   
  Octopus Lohja                   
Niko Teperi  2005              49.76   
  Cetus Espoo                   
Richard Ramstedt  2004              50.37   
  Cetus Espoo                   
Henri Taneli Korpi  2004              51.05   
  Octopus Lohja                   
10  Eeti Virolainen  2004              53.68   
  Octopus Lohja                   
11  Miska Törmi  2004              54.51   
  Octopus Lohja                   
12  Eemeli Toivonen  2004              55.22   
  Nummelan Kisaajat                   
13  Yash Nagal  2004              59.14   
  Cetus Espoo                   
Paavo Nenonen  2005              DNS   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Luukas Vainio  2003              41.62   
  Cetus Espoo                   
Santeri Berggren  2003              42.55   
  Octopus Lohja                   
Antti Malmberg  2003              43.05   
  Octopus Lohja                   
Santtu Kosunen  2003              54.62   
  Cetus Espoo                   
Javidi Javidi Firooz Toussi  2003              55.17   
  Cetus Espoo                   
Evgenii Volynskii  2003              DSQ   
  St. Petersburg                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Jaakko Jokinen  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:53 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:10   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Winqvist  2002      36.84  1:22.40  2:11.31    3:05.47   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Verna Rostedt  2002      37.63  1:26.08  3:17.02    3:17.02   
  Cetus Espoo                   
                     
Charlotte Ingberg  2002      39.43  1:32.82  2:34.19    3:28.27   
  Octopus Lohja                   
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Oura  2001      34.05  1:14.41  1:53.51    2:32.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Nea Reunanen  2001      33.81  1:15.12  1:58.14    2:43.55   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Taru Rilla  2000      36.23  1:21.48  2:10.16    2:59.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Aino Pere  2000              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:10 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:02   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksandr Ipatkov  2003      33.69  1:17.90  2:05.55    2:45.87   
  St. Petersburg                   
                     
Aaron Antikainen  2001      35.50  1:19.10  2:08.05    2:48.01   
  Cetus Espoo                   
                     
Eetu Einto  2001      32.68  1:13.22  1:56.99    2:48.67   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Joona Mikkola  2001      36.44  1:23.08  2:57.70    2:57.70   
  Simmis Wanda                   
                     
Juho Laukkanen  2001      44.08  1:42.93  2:52.24    4:01.62   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joona Ruuskanen  2000      34.02  1:15.46  2:06.15    3:03.79   
  Cetus Espoo                   
                     
Henrik Martola  2000      38.01  1:24.94  2:14.42    3:05.41   
  Cetus Espoo                   
                     
Oliver Keho  2000      37.84  1:27.26  2:23.75    3:24.96   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:02 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:38   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Säämänen  2004      34.57        1:11.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lotta Pälsi  2004      34.52        1:12.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Saga Kovanen  2004      37.21        1:16.37   
  Cetus Espoo                   
                     
Jutta Jauhiainen  2004      36.90        1:17.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Aamu Änkilä  2004      37.32        1:18.14   
  Simmis Grani                   
                     
Helmi Haverinen  2004      37.23        1:20.45   
  Cetus Espoo                   
                     
Cecilia Serovuo  2004      37.34        1:22.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Matilda Kuusniemi Fishwick  2004      38.87        1:22.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Wilma Savonen  2004      40.17        1:23.05   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Nicole Yisrael  2004      39.00        1:24.03   
  Simmis Wanda                   
                     
11  Siiri Reinonen  2004      40.29        1:24.54   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
12  Helmiina Toivonen  2004      39.77        1:25.70   
  Simmis Grani                   
                     
13  Iida Herrala  2004      40.18        1:25.85   
  Simmis Wanda                   
                     
14  Pinja Nieminen  2004      39.65        1:25.95   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Daniella Guth  2005      40.34        1:26.30   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Saga Jatkola  2004      40.67        1:27.06   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
17  Elina Ryynänen  2005      41.51        1:29.21   
  Simmis Wanda                   
                     
18  Tuuli Pippuri  2005      42.37        1:29.37   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Kira Lindroos  2005      40.84        1:29.70   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Ida Ackley  2004      41.74        1:31.30   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Emily Cwirzen  2004      42.46        1:31.57   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Iisa Karpela  2004      44.65        1:33.59   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Wilma Sundt  2006      43.83        1:34.78   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Greta Beszteri  2004      44.02        1:36.05   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Kreetta Somero  2004      42.23        1:36.20   
  Lahden Kaleva                   
                     
26  Siiri Pekkala  2005      43.48        1:36.34   
  Simmis Wanda                   
                     
27  Oona Kupari  2004      45.08        1:36.49   
  Octopus Lohja                   
                     
28  Henni Havén  2004      44.01        1:36.54   
  Simmis Wanda                   
                     
29  Jonna Marjatta Laitinen  2005      47.26        1:38.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
30  Annaliina Mänttäri  2006      49.60        1:39.81   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Louna Kasvio  2006      46.26        1:40.46   
  Simmis Grani                   
                     
32  Venla Varvikko  2005      47.95        1:42.08   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Ellen Kettunen  2005      47.74        1:42.46   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Saga Höijer  2005      50.19        1:43.01   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Anniina Ahonen  2005      47.59        1:43.66   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
36  Jasmin Savonen  2005      48.83        1:44.25   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Elli Heldt  2004      48.92        1:44.66   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Lilja Oberwahrenbrock  2004      52.67        1:55.21   
  Octopus Lohja                   
                     
Sara Stenbacka  2005              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peppi Siirtola  2002      30.55        1:04.87   
  Cetus Espoo                   
                     
Lena Maula  2002      31.52        1:07.12   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Venla Suihkonen  2002      32.20        1:08.50   
  Octopus Lohja                   
                     
Dayana Mamonova  2003      32.70        1:08.61   
  St. Petersburg                   
                     
Emma Kajanto  2002      32.31        1:08.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Laura Kellberg  2003      33.15        1:09.31   
  Cetus Espoo                   
                     
Anni Savolainen  2002      33.38        1:09.46   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Jokilammi  2002      33.55        1:09.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ada Aartela  2002      33.52        1:11.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Tinja Turunen  2002      33.95        1:11.61   
  Simmis Wanda                   
                     
11  Annina Toimela  2002      33.23        1:11.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Minja Lukkari  2003      34.86        1:12.94   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Elisabeth Marie Salm  2002      35.20        1:13.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Sofia Långström  2003      35.02        1:13.92   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Emma Johansson  2003      36.73        1:15.96   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Kaarin Rapinoja  2003      36.44        1:15.97   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Ethel Piksilä  2003      36.07        1:16.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Pilvi Kilpeläinen  2002      34.73        1:16.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Oona Siltala  2002      36.47        1:16.53   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Stella Freystätter  2003      36.85        1:16.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Kielo Hankonen  2003      37.32        1:17.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Essi Salokorpi  2003      37.35        1:17.64   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Lotta Lehtoila  2003      37.94        1:17.91   
  ORCA Helsinki                   
                     
24  Iina von Schrowe  2003      37.46        1:18.61   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Milla Hyttinen  2003      36.74        1:19.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Saga Lindeberg  2002      37.44        1:19.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Pilvi Pietikäinen  2002      37.25        1:19.66   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Snezhana Ilcheva  2003      36.59        1:19.78   
  Someron Esa                   
                     
29  Julia Peltola  2003      37.78        1:20.77   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Negiin Javadi  2002      38.82        1:20.79   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Liisa Penttinen  2003      38.05        1:21.03   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
32  Viivi Kuosmanen  2002      39.43        1:21.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
33  Milli Kosunen  2002      37.90        1:21.19   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Helmi Ahonen  2003      38.71        1:21.37   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Stefania Pavlidi  2003      39.74        1:21.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
36  Viivi Hakamäki  2002      39.17        1:22.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
37  Maria Hemmi  2002      40.24        1:22.23   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Hanni Riikonen  2002      39.79        1:23.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
39  Nicole Sundell  2003      38.71        1:23.32   
  Cetus Espoo                   
                     
40  Lotta Heinimäki  2003      38.71        1:23.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
41  Riikka Silander  2003      40.54        1:26.15   
  Someron Esa                   
                     
42  Martina Uusitalo  2003      40.62        1:26.28   
  Cetus Espoo                   
                     
43  Milla-Lotta Tapanainen  2003      40.55        1:27.12   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Nelli Vartiainen  2002      41.74        1:27.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
45  Tiia Kuisma  2003      40.62        1:28.24   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
46  Milla Salminen  2003      40.30        1:28.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
47  Susanna Kuisma  2003      41.55        1:29.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
48  Nelly Plukka  2003      43.63        1:32.98   
  Cetus Espoo                   
                     
49  Oona Piekkala  2002      43.04        1:34.40   
  Cetus Espoo                   
                     
50  Lotta Lahti  2003      46.95        1:35.14   
  Cetus Espoo                   
                     
Lilli Louhikoski  2002              DNS   
  Vanders                   
                     
Nea Grundström  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Cindy Palm  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Lotta Laine  2003              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oona Puolakka  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Riikka Vuorenpää  2003              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronja Riihinen  2000      28.99        1:00.26   
  Cetus Espoo                   
                     
Wilma Jacobson  2000      29.05        1:00.42   
  Cetus Espoo                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000      28.66        1:00.57   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Lyydia Kalenius  2000      29.55        1:01.91   
  Cetus Espoo                   
                     
Ella Aalto  2000      30.73        1:03.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Jonna Jauhiainen  2000      31.67        1:04.78   
  Cetus Espoo                   
                     
Veronica Wahlstedt  2000      32.14        1:05.10   
  Cetus Espoo                   
                     
Roosa Paukku  2000      32.01        1:05.77   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Aino Mononen  2001      31.27        1:05.78   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
10  Sanna Putkonen  2001      32.11        1:06.01   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Nea Tiesmäki  2000      31.77        1:06.16   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Lotta Auvinen  2001      32.27        1:06.70   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Emma Kotiranta  2001      31.90        1:07.11   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Alexandra Kapanen  2000      32.03        1:07.15   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Sofia Lehtinen  2000      31.97        1:07.41   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Joanna Kekkonen  2000      32.48        1:07.92   
  Lahden Kaleva                   
                     
17  Cia Wacklin  2001      32.63        1:08.54   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Nelli Ohvo  2001      32.86        1:08.61   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Diana Lattu  2001      32.21        1:08.72   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Annika Hänninen  2000      33.09        1:08.83   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Erika Kattilakoski  2000      33.02        1:09.61   
  Octopus Lohja                   
                     
22  Amanda Rapinoja  2001      33.81        1:09.70   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Lisa Maula  2001      33.75        1:10.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Annika Niemi  2000      33.97        1:11.82   
  Simmis Wanda                   
                     
25  Pinja Peltonen  2000      34.64        1:13.04   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
26  Milla Karinen  2001      34.37        1:13.07   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Johanna Vieraankivi  2001      34.80        1:13.23   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Aino Lehtinen  2001      35.52        1:13.51   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Jonna Tiesmäki  2001      34.80        1:13.57   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Wenla Laaksonen  2001      35.03        1:13.75   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
31  Jenni Surakka  2000      35.78        1:13.87   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Sanni Kilponen  2001      35.26        1:14.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
33  Lotta Linnea Partanen  2001      35.99        1:14.60   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
34  Sara Hätönen  2001      35.92        1:15.08   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Matilda Laurila  2001      36.21        1:15.78   
  Someron Esa                   
                     
36  Anniina Uusitalo  2001      35.83        1:16.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
37  Emmi Kallioinen  2000      37.29        1:17.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
38  Oona Malinen  2001      37.78        1:18.04   
  Octopus Lohja                   
                     
39  Sara Rosqvist  2001      37.85        1:18.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
40  Ellen Mänttäri  2000      39.47        1:21.11   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
41  Susanna Rönkkö  2001      38.50        1:21.78   
  Cetus Espoo                   
                     
42  Fanny Talonpoika  2001      38.62        1:22.16   
  Simmis Wanda                   
                     
43  Sini Hirvonen  2001      39.00        1:22.40   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Natalie Wahlroos  2001      39.16        1:24.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
45  Amanda Ahlgren  2001      40.65        1:25.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
46  Jenna Saarinen  2001      40.11        1:27.47   
  Simmis Wanda                   
                     
Aino Pere  2000              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Kauppi  2000              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Ida Slöör  2001              DSQ   
  Ekenäs Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Irina Puukko  2001              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Nea Eränpalo  2001              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Siiri Salokorpi  2000              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:38 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:04   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Evgenii Volynskii  2003      31.17        1:07.23   
  St. Petersburg                   
                     
Aleksi Koprinen  2003      33.91        1:10.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Markus Nuorinko  2003      33.99        1:12.93   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Sami Uusikumpu  2003      35.56        1:13.87   
  Simmis Wanda                   
                     
Niklas Hatakka  2003      35.94        1:15.79   
  Cetus Espoo                   
                     
Luukas Vainio  2003      36.34        1:16.55   
  Cetus Espoo                   
                     
Tuukka Inkilä  2003      36.98        1:17.01   
  Cetus Espoo                   
                     
Leo Parviainen  2003      37.01        1:18.46   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Akseli Leppänen  2004      37.23        1:18.87   
  Simmis Grani                   
                     
10  Kasper Holopainen  2003      38.89        1:20.51   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
11  Oscar Taht  2003      38.63        1:20.99   
  Simmis Wanda                   
                     
12  Tuomas Peltola  2003      38.18        1:21.46   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Benjamin Hoot  2003      39.88        1:21.53   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Santeri Berggren  2003      38.37        1:21.57   
  Octopus Lohja                   
                     
15  Oliver Hanhimäki  2003      40.80        1:23.87   
  Octopus Lohja                   
                     
16  Juuso Pulkkinen  2004      39.68        1:24.52   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Aapo Kaasinen  2003      40.16        1:24.61   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Joakim Kuhlberg  2004      40.53        1:25.57   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
19  Aleksi Kokkonen  2004      39.06        1:25.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
20  Casper Heikkinen  2003      41.14        1:26.42   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
21  Henri Taneli Korpi  2004      40.10        1:27.02   
  Octopus Lohja                   
                     
22  Roni Severinkangas  2003      40.00        1:27.12   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Tony Heinola  2003      42.60        1:28.28   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Nico Peltonen  2005      40.43        1:29.58   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
25  Henry Nyman  2003      42.27        1:29.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Elis Fokin  2003      41.72        1:30.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Aleksi Pehkonen  2004      41.39        1:30.64   
  Octopus Lohja                   
                     
28  Karri Suuronen  2003      41.80        1:31.38   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Leo Karttunen  2004      42.03        1:31.56   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Otto Ahvonen  2003      42.83        1:31.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
31  Richard Ramstedt  2004      43.44        1:32.56   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Tomi Suoknuuti  2004      45.24        1:33.60   
  Octopus Lohja                   
                     
33  Joona Kuitu  2004      44.44        1:33.78   
  Simmis Wanda                   
                     
34  Antti Malmberg  2003      43.07        1:34.18   
  Octopus Lohja                   
                     
35  Alexander Huhtala  2003      45.37        1:36.25   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Eeti Virolainen  2004      45.73        1:40.49   
  Octopus Lohja                   
                     
37  Emil Kuuskoski  2003      43.87        1:41.13   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Santtu Kosunen  2003      46.09        1:41.72   
  Cetus Espoo                   
                     
39  Eemeli Toivonen  2004      52.75        1:53.19   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
40  Yash Nagal  2004      53.87        2:03.60   
  Cetus Espoo                   
                     
Jaakko Jokinen  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roni Kallström  2001      28.88        1:00.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Victor Savateev  2001      29.49        1:01.21   
  Nevskaya Volna                   
                     
Oskari Aalto  2002      30.02        1:01.82   
  Cetus Espoo                   
                     
Tuomas Jokinen  2001      30.79        1:02.23   
  Cetus Espoo                   
                     
Herman Widbom  2001      29.91        1:03.19   
  Simmis Grani                   
                     
Veeti Haikonen  2001      30.80        1:03.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jere Ruuhonen  2001      30.91        1:03.83   
  Cetus Espoo                   
                     
Isak Gramén  2001      30.51        1:04.14   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Timi Torkkel  2001      30.13        1:04.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Olli Malmberg  2001      31.67        1:05.33   
  Octopus Lohja                   
                     
11  Jetro Isotalo  2001      31.99        1:06.91   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Janne Koivunen  2001      31.77        1:07.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
13  Eemil Kylmä  2001      33.38        1:08.24   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Eetu Partanen  2001      32.04        1:08.32   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Leo Mikkonen  2002      33.17        1:08.64   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Teemu Annala  2001      33.44        1:09.11   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Oscar Skjäl  2002      33.77        1:11.16   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Ville Lauslahti  2001      34.14        1:11.43   
  Simmis Grani                   
                     
19  Rasmus Söderholm  2002      34.53        1:11.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Mihail Khanoukaev  2002      34.22        1:12.12   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Max Åström  2002      34.47        1:13.30   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Veikka Saren  2002      35.48        1:13.60   
  Someron Esa                   
                     
23  Jonatan Hallikainen  2001      34.33        1:14.15   
  Lahden Kaleva                   
                     
24  Tuomas Hyvönen  2001      36.31        1:14.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Samuel Leppänen  2002      35.26        1:16.43   
  Simmis Wanda                   
                     
26  Alexander Fyhr  2002      35.49        1:16.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Tatu Jentze  2001      34.74        1:16.75   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Christian Kovanen  2001      36.22        1:16.84   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Georg Närjä  2002      37.33        1:17.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
30  Juuso Korhonen  2002      36.51        1:18.02   
  Octopus Lohja                   
                     
31  Max Eriksson  2002      36.53        1:18.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
32  Eero Jääskeläinen  2001      37.87        1:20.19   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Ilari Silventoinen  2002      37.67        1:20.52   
  Simmis Wanda                   
                     
34  Ali Gardberg  2001      37.49        1:20.54   
  Simmis Wanda                   
                     
35  Elias Jääskeläinen  2002      38.90        1:20.84   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Aarno Lind  2002      39.45        1:21.00   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Samuli Hartikainen  2001      38.84        1:21.22   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Kristoffer Kulju  2001      39.57        1:21.51   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
39  Iikka Rajala  2001      38.04        1:21.69   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
40  Ilja Freudenthal  2002      38.55        1:22.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
41  Mathias Lindfors  2002      39.43        1:23.46   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
42  Olavi Saarinen  2002      40.36        1:26.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
43  Aki Holtari  2002      41.06        1:26.79   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
44  Otto Sormunen  2002      42.36        1:27.17   
  Cetus Espoo                   
                     
45  Elias Lehto  2002      44.29        1:31.32   
  Cetus Espoo                   
                     
46  Topi Havo  2002      43.80        1:32.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Kuznetsov  2000      26.34        54.66   
  Cetus Espoo                   
                     
Atte Somero  1999      27.81        58.85   
  Lahden Kaleva                   
                     
Anton Helin  1999      28.82        59.88   
  Cetus Espoo                   
                     
Otto Laakso  1999      29.19        1:01.74   
  Octopus Lohja                   
                     
Mikael Lähde  2000      28.90        1:02.12   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Alex Lassila  2000      30.55        1:02.48   
  Cetus Espoo                   
                     
Anton Nuottajärvi  2000      30.16        1:02.70   
  Cetus Espoo                   
                     
Eetu Isosuo  2000      30.60        1:03.16   
  Cetus Espoo                   
                     
Teemu Viitanen  2000      30.49        1:03.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Joonatan Lindfors  1999      30.98        1:04.70   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Anton Heinonen  2000      31.35        1:05.08   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
12  Veeti Laine  2000      31.65        1:05.94   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Lauri Ytti  1999      31.66        1:06.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
14  Roope Koski  1999      31.19        1:06.91   
  Octopus Lohja                   
                     
15  Sakari Piippo  1999      32.83        1:07.31   
  Octopus Lohja                   
                     
16  Sami Seppälä  2000      32.17        1:07.51   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
17  Markus Heino  2000      31.62        1:08.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
18  Toni Virtanen  1999      32.46        1:09.11   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
19  Kasper Uusitalo  2000      33.79        1:09.61   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
20  Roni Törnqvist  2000      34.06        1:10.59   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
21  Jere Kärkäinen  2000      34.89        1:13.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:04 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:35   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sara Mustonen  2002      39.90  1:24.87  2:10.82    2:57.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Mirka Mettinen  2002      41.48  1:27.74  2:14.25    3:00.67   
  Cetus Espoo                   
                     
Minja Lukkari  2003      43.15  1:31.39  2:20.07    3:06.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juliia Somova  2003      42.51  1:30.07  2:18.88    3:07.39   
  St. Petersburg                   
                     
Juulia Käräjämies  2003      44.98  1:32.82  3:07.73    3:07.73   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Pinja Paulomo  2002      42.79  1:30.80  2:20.32    3:08.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Venla Salminen  2002      43.94  1:33.22  2:22.89    3:10.41   
  Someron Esa                   
                     
Milla Nikkanen  2002      41.62  1:30.05  2:20.06    3:10.87   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Helmi Tossavainen  2002      42.98  1:32.86  2:23.59    3:11.84   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003      42.93  1:32.00  2:22.51    3:11.84   
  Simmis Grani                   
                     
11  Hanni Riikonen  2002      44.32  1:37.77  2:31.75    3:24.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
12  Ada Aartela  2002      45.16  1:36.64  2:31.43    3:24.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Charlotte Ingberg  2002      46.46  1:40.17  2:34.76    3:28.08   
  Octopus Lohja                   
                     
14  Ciara Wacklin  2004      51.95  1:48.56  2:45.00    3:40.47   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Wilma Långström  2004      50.45  1:47.98  2:46.20    3:40.90   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jonna Vasara  2002              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ada Nyström  2001      37.92  1:21.50  2:05.15    2:47.79   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Henni Kangas-Kärki  2000      38.17  1:22.04  2:06.55    2:50.70   
  Cetus Espoo                   
                     
Alexandra Vartiainen  2001      37.76  1:21.10  2:06.13    2:51.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emilia Flyckt  2001      38.99  1:23.38  2:09.00    2:54.60   
  Cetus Espoo                   
                     
Myra Bengts  2000      42.78  1:27.96  2:17.27    3:06.33   
  Cetus Espoo                   
                     
Wenla Laaksonen  2001      44.77  1:34.29  2:24.32    3:13.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Venla Hämäläinen  2001      43.06  1:33.70  2:25.96    3:16.88   
  Octopus Lohja                   
                     
Samiira Al Ouatiq  2000      43.08  1:34.09  2:27.88    3:21.84   
  Cetus Espoo                   
                     
Linnea Saarikivi  2000      47.59  1:39.72  2:32.74    3:24.67   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Fanny Virtanen  2000      46.20  1:38.30  2:31.85    3:24.87   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Sara Hätönen  2001      50.06  1:42.94  2:38.17    3:31.65   
  Cetus Espoo                   
                     
Petra Uusikumpu  2001              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:35 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:20   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eerikki Laitala  2001      36.46  1:19.64  2:03.98    2:48.10   
  Cetus Espoo                   
                     
Tuomas Jokinen  2001      40.22  1:23.26  2:08.49    2:51.02   
  Cetus Espoo                   
                     
Kalle Hyttinen  2001      38.39  1:25.27  2:15.05    3:02.06   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Eevert Leppänen  2001      40.56  1:27.77  2:16.39    3:04.65   
  Simmis Grani                   
                     
Verneri Viisanen  2002      43.31  1:30.30  2:19.06    3:05.39   
  Cetus Espoo                   
                     
Lauri Krapf  2001      40.39  1:27.94  2:16.97    3:06.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Niklas Linnanen  2001      42.56  1:32.75  2:23.04    3:11.64   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aleksi Seger  2001      42.53  1:31.58  2:22.37    3:13.16   
  Octopus Lohja                   
                     
Harald Åström  2001      45.12  1:34.39  2:27.72    3:17.71   
  Simmis Grani                   
                     
10  Christofor Pavlidi  2001      45.21  1:37.78  2:30.47    3:21.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Juho Laukkanen  2001      44.29  1:35.98  2:29.28    3:23.59   
  Simmis Wanda                   
                     
12  Teemu Ekblad  2001      46.94  1:41.79  2:37.88    3:35.26   
  Octopus Lohja                   
                     
Elias Lehto  2002              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hölttä  2000      36.02  1:17.72  1:59.60    2:38.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Eetu Alitalo  1999      34.94  1:16.94  1:59.19    2:40.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Jonni Aho  1999      36.85  1:19.02  2:00.83    2:41.19   
  Cetus Espoo                   
                     
Joona Salminen  2000      43.96  1:33.74  2:23.94    3:12.39   
  Cetus Espoo                   
                     
Roope Koski  1999      42.49  1:33.97  2:27.19    3:19.23   
  Octopus Lohja                   
                     
Toni Virtanen  1999      49.27  1:46.34  2:45.87    3:46.06   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:20 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Säämänen  2004      42.25        1:25.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lotta Pälsi  2004      41.72        1:26.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Dina Sadojevic Jelacik  2004      45.05        1:31.28   
  Cetus Espoo                   
                     
Ciara Wacklin  2004      44.94        1:32.86   
  Cetus Espoo                   
                     
Helmi Haverinen  2004      46.01        1:34.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Cecilia Serovuo  2004      46.74        1:36.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Wilma Savonen  2004      47.57        1:37.01   
  Cetus Espoo                   
                     
Jannika Hirvonen  2004      47.15        1:37.34   
  Cetus Espoo                   
                     
Pinja Nieminen  2004      48.54        1:37.97   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Jutta Jauhiainen  2004      48.67        1:38.05   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Auri Keurulainen  2004      50.37        1:40.08   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Siiri Reinonen  2004      47.74        1:40.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Saga Jatkola  2004      48.62        1:40.46   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Ida Ackley  2004      48.92        1:41.11   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Matilda Kuusniemi Fishwick  2004      49.72        1:41.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Anna Lehmusvaara  2005      51.45        1:42.62   
  Simmis Wanda                   
                     
17  Liina Virta  2004      49.28        1:42.92   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Vilma Leppähaara  2005      50.48        1:43.24   
  Octopus Lohja                   
                     
19  Oona Kupari  2004      50.71        1:44.36   
  Octopus Lohja                   
                     
20  Hanna Martola  2005      53.60        1:46.11   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Kukka Peill  2005      53.89        1:48.38   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Katarina Kobycheva  2004      1:01.08        2:04.50   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Juulia Lindfors  2005      59.70        2:10.40   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Kellberg  2003      37.27        1:16.06   
  Cetus Espoo                   
                     
Peppi Siirtola  2002      35.83        1:16.41   
  Cetus Espoo                   
                     
Lena Maula  2002      38.60        1:18.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Pilvi Kilpeläinen  2002      37.92        1:19.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ellen Antikainen  2003      40.29        1:21.58   
  Cetus Espoo                   
                     
Mirka Mettinen  2002      40.23        1:22.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Anni Savolainen  2002      1:25.90        1:25.90   
  Cetus Espoo                   
                     
Ethel Piksilä  2003      42.08        1:28.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sofia Långström  2003      43.28        1:28.13   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Emma Johansson  2003      44.98        1:28.25   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Oona Puolakka  2003      43.69        1:29.08   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Nea Winqvist  2002      42.94        1:29.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
13  Milla Hyttinen  2003      43.53        1:29.64   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Pilvi Pietikäinen  2002      44.31        1:29.93   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Helmi Ahonen  2003      45.00        1:30.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Kaarin Rapinoja  2003      44.95        1:30.49   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Iina von Schrowe  2003      44.13        1:30.57   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Iida Koskiluoto  2002      44.16        1:30.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
19  Negiin Javadi  2002      45.41        1:31.24   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Julia Peltola  2003      45.86        1:32.06   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Snezhana Ilcheva  2003      44.29        1:33.33   
  Someron Esa                   
                     
22  Viivi Kuosmanen  2002      46.25        1:33.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
23  Cindy Palm  2003      45.57        1:33.65   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Stefania Pavlidi  2003      1:34.76        1:34.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Elisabeth Marie Salm  2002      46.29        1:35.05   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
26  Riikka Vuorenpää  2003      46.41        1:35.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
27  Cami Wacklin  2002      46.88        1:35.66   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Stella Freystätter  2003      47.60        1:36.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
29  Viivi Hakamäki  2002      47.96        1:36.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
30  Milli Kosunen  2002      46.31        1:36.30   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Martina Uusitalo  2003      47.75        1:37.47   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Liisa Penttinen  2003      48.66        1:38.88   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
33  Saga Lindeberg  2002      49.04        1:41.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
34  Milla-Lotta Tapanainen  2003      51.67        1:41.10   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Maria Hemmi  2002      51.88        1:42.50   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Aida Ahlgren  2002      51.97        1:48.75   
  Octopus Lohja                   
                     
Diana Seiger  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Kielo Hankonen  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Oona Piekkala  2002              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida Koiranen  2000      33.00        1:06.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vilma Oura  2001      32.44        1:07.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000      33.24        1:07.82   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Jonna Jauhiainen  2000      34.93        1:10.71   
  Cetus Espoo                   
                     
Ida Slöör  2001      36.63        1:15.21   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Ella Aalto  2000      36.70        1:15.30   
  Cetus Espoo                   
                     
Diana Lattu  2001      36.53        1:15.41   
  Cetus Espoo                   
                     
Amanda Rapinoja  2001      37.73        1:15.59   
  Cetus Espoo                   
                     
Nelli Ohvo  2001      37.55        1:15.67   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Veronica Wahlstedt  2000      37.26        1:16.57   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Taru Rilla  2000      36.95        1:16.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
12  Emilia Flyckt  2001      37.99        1:19.15   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Annika Hänninen  2000      37.69        1:19.31   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Cia Wacklin  2001      39.51        1:19.42   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Petra Uusikumpu  2001      39.92        1:20.92   
  Simmis Wanda                   
                     
16  Johanna Vieraankivi  2001      40.13        1:21.91   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Jonna Tiesmäki  2001      39.25        1:22.08   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Samiira Al Ouatiq  2000      39.98        1:22.65   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Nea Eränpalo  2001      41.23        1:24.99   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Sanni Kilponen  2001      42.25        1:25.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
21  Milla Karinen  2001      41.50        1:25.46   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Jenni Surakka  2000      42.24        1:26.43   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Anniina Uusitalo  2001      43.83        1:27.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
24  Matilda Laurila  2001      41.91        1:27.38   
  Someron Esa                   
                     
25  Anni Manninen  2001      44.55        1:29.68   
  Simmis Wanda                   
                     
26  Natalie Wahlroos  2001      45.39        1:32.93   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
27  Emmi Kallioinen  2000      45.31        1:32.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
28  Linnea Saarikivi  2000      48.73        1:37.65   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:16 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:00   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Hatakka  2003      39.72        1:21.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Sami Uusikumpu  2003      41.43        1:24.09   
  Simmis Wanda                   
                     
Leo Parviainen  2003      43.98        1:29.79   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Luukas Vainio  2003      45.79        1:32.57   
  Cetus Espoo                   
                     
Tuomas Peltola  2003      47.08        1:38.02   
  Cetus Espoo                   
                     
Benjamin Hoot  2003      48.74        1:38.57   
  Cetus Espoo                   
                     
Niklas Rantapää  2003      50.03        1:40.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Oscar Taht  2003      49.68        1:41.07   
  Simmis Wanda                   
                     
Santeri Berggren  2003      50.84        1:41.26   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Tomi Suoknuuti  2004      50.39        1:43.14   
  Octopus Lohja                   
                     
11  Elis Fokin  2003      51.56        1:44.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Karri Suuronen  2003      52.69        1:46.49   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Roni Severinkangas  2003      51.92        1:46.77   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Emil Kuuskoski  2003      52.83        1:50.04   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Oskari Repo  2003      56.35        1:52.86   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Javidi Javidi Firooz Toussi  2003      57.51        1:57.74   
  Cetus Espoo                   
                     
Paavo Nenonen  2005              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Pyry Pitkänen  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Aapo Kaasinen  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Aleksi Kokkonen  2004              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Leo Karttunen  2004              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Niko Teperi  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roni Kallström  2001      32.56        1:06.30   
  Cetus Espoo                   
                     
Isak Gramén  2001      33.97        1:09.41   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Veeti Haikonen  2001      35.08        1:12.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jaakko Reinonen  2001      34.98        1:12.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Jere Ruuhonen  2001      36.60        1:12.96   
  Cetus Espoo                   
                     
Eetu Einto  2001      34.79        1:12.98   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Perttu Somero  2001      36.57        1:15.51   
  Lahden Kaleva                   
                     
Oskari Aalto  2002      39.07        1:17.25   
  Cetus Espoo                   
                     
Kasper Vaittinen  2001      37.16        1:17.76   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Jetro Isotalo  2001      37.90        1:17.77   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Teemu Annala  2001      39.33        1:19.35   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Veikka Saren  2002      39.97        1:20.85   
  Someron Esa                   
                     
13  Eevert Leppänen  2001      40.05        1:22.11   
  Simmis Grani                   
                     
14  Oscar Skjäl  2002      40.58        1:22.25   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Leo Mikkonen  2002      40.16        1:22.72   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Olli Malmberg  2001      41.08        1:23.18   
  Octopus Lohja                   
                     
17  Joel Syrjä  2002      40.15        1:23.66   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Rasmus Söderholm  2002      41.12        1:23.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Akseli Lehtonen  2002      40.75        1:25.17   
  Octopus Lohja                   
                     
20  Harald Åström  2001      42.60        1:26.31   
  Simmis Grani                   
                     
21  Eetu Partanen  2001      40.62        1:26.61   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Alexander Fyhr  2002      43.23        1:27.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Eemil Kylmä  2001      44.88        1:29.39   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Tatu Jentze  2001      42.51        1:29.82   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Christian Kovanen  2001      44.37        1:30.09   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Max Åström  2002      44.74        1:31.98   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Iikka Rajala  2001      44.82        1:32.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Juuso Korhonen  2002      45.10        1:32.74   
  Octopus Lohja                   
                     
29  Elias Jääskeläinen  2002      46.96        1:32.92   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Kristoffer Kulju  2001      46.67        1:34.35   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
31  Samuel Leppänen  2002      45.46        1:34.46   
  Simmis Wanda                   
                     
32  Max Eriksson  2002      46.71        1:34.54   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
33  Otto Sormunen  2002      47.74        1:36.69   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Ali Gardberg  2001      48.20        1:37.22   
  Simmis Wanda                   
                     
35  Aarno Lind  2002      47.86        1:38.17   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Ilari Silventoinen  2002      48.32        1:38.47   
  Simmis Wanda                   
                     
37  Eero Jääskeläinen  2001      48.10        1:38.82   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Mathias Lindfors  2002      48.80        1:39.46   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
39  Olavi Saarinen  2002      47.71        1:40.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
40  Aki Holtari  2002      49.32        1:40.39   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
41  Georg Närjä  2002      48.89        1:41.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sandro Karhula  2002              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niki Karlsson  2000      29.47        1:01.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jan Strömberg  1999      32.08        1:05.45   
  Cetus Espoo                   
                     
Anton Helin  1999      34.43        1:08.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Joona Ruuskanen  2000      34.27        1:11.54   
  Cetus Espoo                   
                     
Anton Nuottajärvi  2000      35.26        1:12.57   
  Cetus Espoo                   
                     
Teemu Viitanen  2000      36.25        1:13.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Antti Lehtinen  1999      36.02        1:13.96   
  Cetus Espoo                   
                     
Anton Heinonen  2000      36.74        1:15.03   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Eetu Isosuo  2000      36.75        1:16.72   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Joona Salminen  2000      38.84        1:18.19   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Lauri Ytti  1999      37.52        1:18.34   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
12  Veeti Laine  2000      39.25        1:19.98   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Henrik Martola  2000      39.93        1:21.41   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Roni Törnqvist  2000      1:23.26        1:23.26   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
15  Sami Seppälä  2000      40.35        1:23.88   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
16  Kasper Uusitalo  2000      41.60        1:24.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
17  Sakari Piippo  1999      41.79        1:25.18   
  Octopus Lohja                   
                     
18  Markus Heino  2000      42.15        1:26.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
19  Jere Kärkäinen  2000      46.12        1:33.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:00 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:49   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kira Lindroos  2005              48.57   
  Cetus Espoo                   
Lumi Luoma  2005              49.35   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Vilma Leppähaara  2005              49.76   
  Octopus Lohja                   
Tuuli Pippuri  2005              49.81   
  Cetus Espoo                   
Elina Ryynänen  2005              50.49   
  Simmis Wanda                   
Daniella Guth  2005              50.70   
  Cetus Espoo                   
Saga Höijer  2005              52.15   
  Cetus Espoo                   
Jonna Marjatta Laitinen  2005              54.55   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Melinda Lehtovaara  2005              55.42   
  Ekenäs Simsällskap                   
10  Siiri Pekkala  2005              55.55   
  Simmis Wanda                   
11  Anniina Ahonen  2005              56.96   
  Hyvinkään Uimaseura                   
12  Heli Kuisma  2006              1:01.19   
  Hyvinkään Uimaseura                   
13  Annaliina Mänttäri  2006              1:01.36   
  Cetus Espoo                   
Jeanette Ingberg  2006              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Pälsi  2004              35.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
Veera Säämänen  2004              40.23   
  Helsingfors Simsällskap                   
Saga Kovanen  2004              41.06   
  Cetus Espoo                   
Vlada Guljajeva  2004              42.97   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Wilma Savonen  2004              44.16   
  Cetus Espoo                   
Pinja Nieminen  2004              44.28   
  Cetus Espoo                   
Saga Jatkola  2004              44.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Dina Sadojevic Jelacik  2004              45.59   
  Cetus Espoo                   
Matilda Kuusniemi Fishwick  2004              45.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
10  Wilma Långström  2004              46.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
11  Nicole Yisrael  2004              46.50   
  Simmis Wanda                   
12  Jannika Hirvonen  2004              47.73   
  Cetus Espoo                   
13  Ida Ackley  2004              47.92   
  Cetus Espoo                   
14  Jutta Jauhiainen  2004              49.71   
  Cetus Espoo                   
15  Helmi Haverinen  2004              50.15   
  Cetus Espoo                   
16  Auri Keurulainen  2004              50.39   
  Cetus Espoo                   
17  Liina Virta  2004              50.68   
  Cetus Espoo                   
18  Iida Herrala  2004              50.88   
  Simmis Wanda                   
19  Greta Beszteri  2004              52.91   
  Cetus Espoo                   
20  Eevi Uitti  2004              55.80   
  Cetus Espoo                   
Aamu Änkilä  2004              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Dayana Mamonova  2003              34.05   
  St. Petersburg                   
Mariya Shumilova  2003              34.51   
  St. Petersburg                   
Juliia Somova  2003              35.14   
  St. Petersburg                   
Minja Lukkari  2003              36.21   
  Oulun Uinti 1906                   
Essi Salokorpi  2003              39.54   
  Cetus Espoo                   
Nicole Sundell  2003              40.88   
  Cetus Espoo                   
Emmi Partanen  2003              43.35   
  Cetus Espoo                   
Lotta Heinimäki  2003              44.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
Sofia Blomfelt  2003              47.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
10  Susanna Kuisma  2003              47.70   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Riikka Silander  2003              47.92   
  Someron Esa                   
12  Tiia Kuisma  2003              48.26   
  Hyvinkään Uimaseura                   
13  Liisa Penttinen  2003              52.57   
  Nummelan Kisaajat                   
Lilly Fitzpatrick  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
Nea Grundström  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:49 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:53   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Akseli Leppänen  2004              43.67   
  Simmis Grani                   
Alexander Nyman  2004              43.73   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Nico Peltonen  2005              47.77   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Juuso Pulkkinen  2004              49.38   
  Cetus Espoo                   
Joona Kuitu  2004              54.16   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksandr Ipatkov  2003              31.31   
  St. Petersburg                   
Evgenii Volynskii  2003              31.55   
  St. Petersburg                   
Aleksi Koprinen  2003              35.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
Tuukka Inkilä  2003              38.01   
  Cetus Espoo                   
Benjamin Hoot  2003              44.09   
  Cetus Espoo                   
Kasper Holopainen  2003              44.42   
  Nummelan Kisaajat                   
Markus Nuorinko  2003              47.08   
  Nummelan Kisaajat                   
Henry Nyman  2003              47.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
Aapo Kaasinen  2003              47.76   
  Cetus Espoo                   
10  Antti Malmberg  2003              48.40   
  Octopus Lohja                   
11  Oliver Hanhimäki  2003              54.19   
  Octopus Lohja                   
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mihail Khanoukaev  2002              37.03   
  Cetus Espoo