2020-03-30   06:10:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Carnival

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:38   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 tammikuu 2015         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Säämänen  2004      34.57        1:11.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lotta Pälsi  2004      34.52        1:12.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Saga Kovanen  2004      37.21        1:16.37   
  Cetus Espoo                   
                     
Jutta Jauhiainen  2004      36.90        1:17.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Aamu Änkilä  2004      37.32        1:18.14   
  Simmis Grani                   
                     
Helmi Haverinen  2004      37.23        1:20.45   
  Cetus Espoo                   
                     
Cecilia Serovuo  2004      37.34        1:22.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Matilda Kuusniemi Fishwick  2004      38.87        1:22.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Wilma Savonen  2004      40.17        1:23.05   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Nicole Yisrael  2004      39.00        1:24.03   
  Simmis Wanda                   
                     
11  Siiri Reinonen  2004      40.29        1:24.54   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
12  Helmiina Toivonen  2004      39.77        1:25.70   
  Simmis Grani                   
                     
13  Iida Herrala  2004      40.18        1:25.85   
  Simmis Wanda                   
                     
14  Pinja Nieminen  2004      39.65        1:25.95   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Daniella Guth  2005      40.34        1:26.30   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Saga Jatkola  2004      40.67        1:27.06   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
17  Elina Ryynänen  2005      41.51        1:29.21   
  Simmis Wanda                   
                     
18  Tuuli Pippuri  2005      42.37        1:29.37   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Kira Lindroos  2005      40.84        1:29.70   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Ida Ackley  2004      41.74        1:31.30   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Emily Cwirzen  2004      42.46        1:31.57   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Iisa Karpela  2004      44.65        1:33.59   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Wilma Sundt  2006      43.83        1:34.78   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Greta Beszteri  2004      44.02        1:36.05   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Kreetta Somero  2004      42.23        1:36.20   
  Lahden Kaleva                   
                     
26  Siiri Pekkala  2005      43.48        1:36.34   
  Simmis Wanda                   
                     
27  Oona Kupari  2004      45.08        1:36.49   
  Octopus Lohja                   
                     
28  Henni Havén  2004      44.01        1:36.54   
  Simmis Wanda                   
                     
29  Jonna Marjatta Laitinen  2005      47.26        1:38.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
30  Annaliina Mänttäri  2006      49.60        1:39.81   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Louna Kasvio  2006      46.26        1:40.46   
  Simmis Grani                   
                     
32  Venla Varvikko  2005      47.95        1:42.08   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Ellen Kettunen  2005      47.74        1:42.46   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Saga Höijer  2005      50.19        1:43.01   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Anniina Ahonen  2005      47.59        1:43.66   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
36  Jasmin Savonen  2005      48.83        1:44.25   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Elli Heldt  2004      48.92        1:44.66   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Lilja Oberwahrenbrock  2004      52.67        1:55.21   
  Octopus Lohja                   
                     
Sara Stenbacka  2005              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peppi Siirtola  2002      30.55        1:04.87   
  Cetus Espoo                   
                     
Lena Maula  2002      31.52        1:07.12   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Venla Suihkonen  2002      32.20        1:08.50   
  Octopus Lohja                   
                     
Dayana Mamonova  2003      32.70        1:08.61   
  St. Petersburg                   
                     
Emma Kajanto  2002      32.31        1:08.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Laura Kellberg  2003      33.15        1:09.31   
  Cetus Espoo                   
                     
Anni Savolainen  2002      33.38        1:09.46   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Jokilammi  2002      33.55        1:09.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ada Aartela  2002      33.52        1:11.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Tinja Turunen  2002      33.95        1:11.61   
  Simmis Wanda                   
                     
11  Annina Toimela  2002      33.23        1:11.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Minja Lukkari  2003      34.86        1:12.94   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Elisabeth Marie Salm  2002      35.20        1:13.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Sofia Långström  2003      35.02        1:13.92   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Emma Johansson  2003      36.73        1:15.96   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Kaarin Rapinoja  2003      36.44        1:15.97   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Ethel Piksilä  2003      36.07        1:16.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Pilvi Kilpeläinen  2002      34.73        1:16.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Oona Siltala  2002      36.47        1:16.53   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Stella Freystätter  2003      36.85        1:16.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Kielo Hankonen  2003      37.32        1:17.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Essi Salokorpi  2003      37.35        1:17.64   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Lotta Lehtoila  2003      37.94        1:17.91   
  ORCA Helsinki                   
                     
24  Iina von Schrowe  2003      37.46        1:18.61   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Milla Hyttinen  2003      36.74        1:19.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Saga Lindeberg  2002      37.44        1:19.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Pilvi Pietikäinen  2002      37.25        1:19.66   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Snezhana Ilcheva  2003      36.59        1:19.78   
  Someron Esa                   
                     
29  Julia Peltola  2003      37.78        1:20.77   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Negiin Javadi  2002      38.82        1:20.79   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Liisa Penttinen  2003      38.05        1:21.03   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
32  Viivi Kuosmanen  2002      39.43        1:21.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
33  Milli Kosunen  2002      37.90        1:21.19   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Helmi Ahonen  2003      38.71        1:21.37   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Stefania Pavlidi  2003      39.74        1:21.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
36  Viivi Hakamäki  2002      39.17        1:22.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
37  Maria Hemmi  2002      40.24        1:22.23   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Hanni Riikonen  2002      39.79        1:23.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
39  Nicole Sundell  2003      38.71        1:23.32   
  Cetus Espoo                   
                     
40  Lotta Heinimäki  2003      38.71        1:23.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
41  Riikka Silander  2003      40.54        1:26.15   
  Someron Esa                   
                     
42  Martina Uusitalo  2003      40.62        1:26.28   
  Cetus Espoo                   
                     
43  Milla-Lotta Tapanainen  2003      40.55        1:27.12   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Nelli Vartiainen  2002      41.74        1:27.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
45  Tiia Kuisma  2003      40.62        1:28.24   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
46  Milla Salminen  2003      40.30        1:28.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
47  Susanna Kuisma  2003      41.55        1:29.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
48  Nelly Plukka  2003      43.63        1:32.98   
  Cetus Espoo                   
                     
49  Oona Piekkala  2002      43.04        1:34.40   
  Cetus Espoo                   
                     
50  Lotta Lahti  2003      46.95        1:35.14   
  Cetus Espoo                   
                     
Lilli Louhikoski  2002              DNS   
  Vanders                   
                     
Nea Grundström  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Cindy Palm  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Lotta Laine  2003              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oona Puolakka  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Riikka Vuorenpää  2003              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronja Riihinen  2000      28.99        1:00.26   
  Cetus Espoo                   
                     
Wilma Jacobson  2000      29.05        1:00.42   
  Cetus Espoo                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000      28.66        1:00.57   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Lyydia Kalenius  2000      29.55        1:01.91   
  Cetus Espoo                   
                     
Ella Aalto  2000      30.73        1:03.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Jonna Jauhiainen  2000      31.67        1:04.78   
  Cetus Espoo                   
                     
Veronica Wahlstedt  2000      32.14        1:05.10   
  Cetus Espoo                   
                     
Roosa Paukku  2000      32.01        1:05.77   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Aino Mononen  2001      31.27        1:05.78   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
10  Sanna Putkonen  2001      32.11        1:06.01   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Nea Tiesmäki  2000      31.77        1:06.16   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Lotta Auvinen  2001      32.27        1:06.70   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Emma Kotiranta  2001      31.90        1:07.11   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Alexandra Kapanen  2000      32.03        1:07.15   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Sofia Lehtinen  2000      31.97        1:07.41   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Joanna Kekkonen  2000      32.48        1:07.92   
  Lahden Kaleva                   
                     
17  Cia Wacklin  2001      32.63        1:08.54   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Nelli Ohvo  2001      32.86        1:08.61   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Diana Lattu  2001      32.21        1:08.72   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Annika Hänninen  2000      33.09        1:08.83   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Erika Kattilakoski  2000      33.02        1:09.61   
  Octopus Lohja                   
                     
22  Amanda Rapinoja  2001      33.81        1:09.70   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Lisa Maula  2001      33.75        1:10.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Annika Niemi  2000      33.97        1:11.82   
  Simmis Wanda                   
                     
25  Pinja Peltonen  2000      34.64        1:13.04   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
26  Milla Karinen  2001      34.37        1:13.07   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Johanna Vieraankivi  2001      34.80        1:13.23   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Aino Lehtinen  2001      35.52        1:13.51   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Jonna Tiesmäki  2001      34.80        1:13.57   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Wenla Laaksonen  2001      35.03        1:13.75   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
31  Jenni Surakka  2000      35.78        1:13.87   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Sanni Kilponen  2001      35.26        1:14.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
33  Lotta Linnea Partanen  2001      35.99        1:14.60   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
34  Sara Hätönen  2001      35.92        1:15.08   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Matilda Laurila  2001      36.21        1:15.78   
  Someron Esa                   
                     
36  Anniina Uusitalo  2001      35.83        1:16.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
37  Emmi Kallioinen  2000      37.29        1:17.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
38  Oona Malinen  2001      37.78        1:18.04   
  Octopus Lohja                   
                     
39  Sara Rosqvist  2001      37.85        1:18.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
40  Ellen Mänttäri  2000      39.47        1:21.11   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
41  Susanna Rönkkö  2001      38.50        1:21.78   
  Cetus Espoo                   
                     
42  Fanny Talonpoika  2001      38.62        1:22.16   
  Simmis Wanda                   
                     
43  Sini Hirvonen  2001      39.00        1:22.40   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Natalie Wahlroos  2001      39.16        1:24.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
45  Amanda Ahlgren  2001      40.65        1:25.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
46  Jenna Saarinen  2001      40.11        1:27.47   
  Simmis Wanda                   
                     
Aino Pere  2000              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Kauppi  2000              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Ida Slöör  2001              DSQ   
  Ekenäs Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Irina Puukko  2001              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Nea Eränpalo  2001              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Siiri Salokorpi  2000              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner