Tulokset Nytårsstævne 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | B | 45.08 | |||||
2 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | A | 50.46 | |||||
3 | Kamille Mikkelsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | 53.18 | |||||
4 | Kaya Mathilde Lund | 2006 | Ringe Svømme Klub | A | 54.22 | |||||
5 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 56.39 | |||||
6 | Julie Johansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:00.30 | |||||
7 | Ella Lindgaard | 2005 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:10.43 | |||||
- | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | svøm på mave 25m | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | C | 43.73 | |||||
2 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | B | 48.00 | |||||
3 | Kristoffer Hægg | 2003 | Svendborg Svømme Klub | A | 1:01.87 | |||||
- | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | C | DSQ | tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | C | 36.78 | |||||
1 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | C | 36.78 | |||||
3 | Mia K. Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | C | 36.79 | |||||
4 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | B | 40.70 | |||||
5 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | A | 41.57 | |||||
6 | Isabella Johansen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | A | 41.88 | |||||
7 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | A | 42.50 | |||||
8 | Anna Dam Rasmussen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | A | 42.54 | |||||
9 | Christina Larsen | 1998 | Tommerup Svømme Klub | B | 42.56 | |||||
10 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | B | 42.95 | |||||
11 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | B | 43.13 | |||||
12 | Klara Schier | 2002 | Ringe Svømme Klub | A | 43.47 | |||||
13 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | B | 43.71 | |||||
14 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | B | 43.92 | |||||
15 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | A | 44.38 | |||||
16 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | B | 44.86 | |||||
17 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | A | 45.59 | |||||
18 | Laura Schøler | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 45.85 | |||||
19 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | A | 45.95 | |||||
20 | Ida Mandø Højbjerg | 2004 | Frem Odense | A | 46.56 | |||||
21 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | A | 47.64 | |||||
22 | Kaya Mathilde Lund | 2006 | Ringe Svømme Klub | A | 51.68 | |||||
23 | Kristine Damgaard | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 54.84 | |||||
24 | Katrine H. Kirkegaard | 2004 | Frem Odense | A | 55.95 | |||||
25 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 55.97 | |||||
26 | Marie Mühring-Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 56.29 | |||||
27 | Emma Thisted | 2004 | Frem Odense | A | 1:00.70 | |||||
28 | Julie Johansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:00.99 | |||||
29 | Ella Lindgaard | 2005 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:12.39 | |||||
29 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | A | 1:12.39 | |||||
- | Camilla Pedersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | B | DNS | |||||
- | Veronika Larsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | DNS | |||||
- | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | A | DSQ | Ej hovedspring | ||||
- | Kamille Mikkelsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | Tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Sørensen | 2000 | Odense Svømme Klub | C | 32.19 | |||||
2 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | B | 37.33 | |||||
3 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | A | 38.57 | |||||
4 | Lucas Tomhav | 2003 | Tommerup Svømme Klub | C | 38.71 | |||||
5 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | B | 39.07 | |||||
6 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | C | 39.43 | |||||
7 | Frederik Valentin Roe-Holst | 2004 | Frem Odense | A | 42.25 | |||||
8 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | B | 42.45 | |||||
9 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | B | 42.62 | |||||
10 | Sebastian Schlott Kristia | 2005 | Frem Odense | A | 42.98 | |||||
11 | Omar El-Houri | 2003 | Frem Odense | A | 44.07 | |||||
12 | Victor Trasbo | 2002 | Nyborg Svømmeklub | A | 47.12 | |||||
13 | Gustav Johs Hansen | 2003 | Frem Odense | A | 47.64 | |||||
14 | Serkan Bagci | 2004 | Frem Odense | A | 48.52 | |||||
15 | Thorbjørn Nøttrup | 2004 | Frem Odense | A | 48.75 | |||||
16 | Mikkel Jørgensen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | A | 49.42 | |||||
17 | Noah Juel Andersen | 2005 | Frem Odense | A | 49.90 | |||||
18 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | A | 50.46 | |||||
19 | Marcus Pedersen | 2003 | Frem Odense | A | 52.20 | |||||
20 | Frederik Døring | 2005 | Frem Odense | A | 52.66 | |||||
21 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 56.07 | |||||
22 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 56.97 | |||||
23 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 59.53 | |||||
24 | Kristian Kaas Larsen | 2005 | Frem Odense | A | 1:19.96 | |||||
- | Oliver Hinrichsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | Tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | 46.97 | 1:36.87 | ||||
2 | Martine Halling Olesen | 2000 | Ringe Svømme Klub | C | 46.27 | 1:38.73 | ||||
3 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | C | 48.57 | 1:42.64 | ||||
4 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | C | 48.81 | 1:42.91 | ||||
5 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | C | 48.53 | 1:43.05 | ||||
6 | Ellen Marie Vad Iversen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | C | 48.93 | 1:43.43 | ||||
7 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | C | 49.93 | 1:47.04 | ||||
8 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 50.99 | 1:48.04 | ||||
9 | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | A | 50.56 | 1:48.65 | ||||
10 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | C | 50.99 | 1:49.91 | ||||
11 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | C | 51.89 | 1:50.57 | ||||
12 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | C | 54.46 | 1:56.00 | ||||
13 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | B | 54.82 | 1:56.11 | ||||
14 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | C | 54.25 | 1:58.81 | ||||
15 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 57.63 | 2:00.23 | ||||
16 | Stine Godtfredsen | 2000 | Tommerup Svømme Klub | C | 55.28 | 2:01.51 | ||||
17 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | A | 1:00.23 | 2:06.57 | ||||
18 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | A | 1:00.27 | 2:06.80 | ||||
19 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:00.94 | 2:10.06 | ||||
20 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | A | 1:06.03 | 2:23.40 | ||||
21 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | B | 1:21.03 | 2:51.71 | ||||
- | Camilla Pedersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | B | DNS | |||||
- | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | B | DSQ | Tyvstart | ||||
- | Feline Gregersen | 2003 | Odense Svømme Klub | B | DSQ | 2 flyben ved start | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | C | 44.40 | 1:37.67 | ||||
2 | Thobias Vilhelmsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 47.45 | 1:40.83 | ||||
3 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | B | 48.06 | 1:41.21 | ||||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | C | 49.60 | 1:42.92 | ||||
5 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | B | 52.33 | 1:50.00 | ||||
6 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | A | 59.03 | 2:04.89 | ||||
- | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | B | DSQ | ej synkron ben | ||||
- | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | B | DSQ | en hånd v. 25 + 75 | ||||
- | Emil Kjærby | 2000 | Odense Svømme Klub | C | DSQ | tyvstart | ||||
- | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | C | DSQ | 2 flyben ved start | ||||
- | Oliver Hinrichsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | ej synkron ben | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | C | 43.46 | 1:37.58 | ||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | C | 48.10 | 1:44.62 | ||||
3 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | C | 49.16 | 1:46.19 | ||||
4 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | C | 50.65 | 1:48.61 | ||||
5 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | C | 51.17 | 1:50.25 | ||||
6 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 57.56 | 2:08.73 | ||||
7 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | A | 2:12.14 | 2:12.14 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | C | 41.05 | 1:32.86 | ||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | C | 42.98 | 1:34.24 | ||||
3 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | C | 51.56 | 1:52.61 | ||||
4 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | C | 51.80 | 1:56.99 | ||||
5 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | B | 52.22 | 1:58.09 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:19 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martine Halling Olesen | 2000 | Ringe Svømme Klub | C | 46.49 | |||||
2 | Anna Dam Rasmussen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | A | 48.42 | |||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | B | 53.87 | |||||
4 | Maja Domino | 2001 | Svendborg Svømme Klub | A | 56.48 | |||||
5 | Isabella Johansen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | A | 1:00.16 | |||||
6 | Kristine Damgaard | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:26.37 | |||||
- | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | A | DSQ | ej samtidg berør 25m | ||||
- | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | DSQ | ej synkron ben | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | A | 54.09 | |||||
2 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | B | 57.86 | |||||
3 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | A | 58.79 | |||||
- | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | arm bag hofte | ||||
- | Mikkel Jørgensen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | A | DSQ | ej synkron ben | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | C | 42.25 | 1:25.80 | ||||
2 | Mia K. Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | C | 43.85 | 1:31.05 | ||||
3 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | C | 45.98 | 1:33.17 | ||||
4 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | C | 47.57 | 1:35.39 | ||||
5 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | 1:37.92 | 1:37.92 | ||||
6 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | O.S.L.F. | B | 47.49 | 1:39.36 | ||||
7 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | C | 50.20 | 1:41.48 | ||||
8 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | B | 50.22 | 1:42.20 | ||||
9 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | A | 50.06 | 1:45.24 | ||||
10 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | B | 53.35 | 1:45.56 | ||||
11 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | A | 57.21 | 1:55.34 | ||||
12 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 57.25 | 2:00.90 | ||||
13 | Marie Mühring-Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:04.09 | 2:16.11 | ||||
- | Veronika Larsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | DNS | |||||
- | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | C | DSQ | ej forts.bev.50m | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | C | 39.10 | 1:22.29 | ||||
2 | Rasmus H. Andersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | C | 41.83 | 1:26.06 | ||||
3 | Christian Weidemann | 2001 | Svendborg Svømme Klub | C | 44.41 | 1:27.99 | ||||
4 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | C | 47.67 | 1:36.87 | ||||
5 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | B | 50.46 | 1:38.35 | ||||
6 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | A | 1:50.19 | 1:50.19 | ||||
- | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | ej forts.bev. 25 | ||||
- | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | C | DSQ | ej forts.bev. 25 | ||||
- | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | C | DSQ | ej forts.bev. 25 | ||||
- | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | C | DSQ | ej forts.bev. 25 | ||||
- | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | B | DSQ | ej forts.bev. 25 | ||||
- | William Kottal | 2004 | Odense Svømme Klub | A | DSQ | ej forts.bev. 50 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | C | 46.20 | |||||
2 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | B | 53.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | B | 43.51 | |||||
2 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | C | 45.25 | |||||
3 | Johan Lund Henriksen | 2004 | O.S.L.F. | B | 57.43 | |||||
4 | Magnus W Andersen | 2004 | Odense Svømme Klub | A | 1:03.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | C | 37.75 | 1:18.53 | ||||
2 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | C | 37.94 | 1:18.55 | ||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | C | 38.88 | 1:20.46 | ||||
4 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | C | 39.41 | 1:21.58 | ||||
5 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | C | 38.51 | 1:21.66 | ||||
6 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | 39.32 | 1:23.18 | ||||
7 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | C | 42.77 | 1:24.01 | ||||
8 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | C | 39.65 | 1:24.43 | ||||
9 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | C | 40.54 | 1:24.81 | ||||
10 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | C | 41.66 | 1:25.90 | ||||
11 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | C | 42.16 | 1:26.60 | ||||
12 | Filippa Føns | 2001 | Svendborg Svømme Klub | C | 40.70 | 1:26.61 | ||||
13 | Stine Godtfredsen | 2000 | Tommerup Svømme Klub | C | 42.00 | 1:27.46 | ||||
14 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | B | 41.98 | 1:28.92 | ||||
15 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | C | 42.74 | 1:29.18 | ||||
16 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | C | 41.81 | 1:29.28 | ||||
17 | Ellen Marie Vad Iversen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | C | 42.61 | 1:30.59 | ||||
18 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | O.S.L.F. | B | 42.63 | 1:35.23 | ||||
19 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | B | 1:36.04 | 1:36.04 | ||||
20 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | B | 48.04 | 1:38.13 | ||||
21 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | A | 44.66 | 1:38.55 | ||||
22 | Feline Gregersen | 2003 | Odense Svømme Klub | B | 44.44 | 1:39.00 | ||||
23 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | B | 46.86 | 1:40.30 | ||||
24 | Maja Domino | 2001 | Svendborg Svømme Klub | A | 46.04 | 1:41.82 | ||||
25 | Klara Schier | 2002 | Ringe Svømme Klub | A | 47.96 | 1:42.26 | ||||
26 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | A | 50.11 | 1:44.37 | ||||
27 | Christina Larsen | 1998 | Tommerup Svømme Klub | B | 46.08 | 1:44.49 | ||||
28 | Laura Schøler | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 49.60 | 1:49.29 | ||||
29 | Ida Mandø Højbjerg | 2004 | Frem Odense | A | 53.60 | 1:51.81 | ||||
30 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | A | 54.51 | 1:55.95 | ||||
31 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | A | 57.34 | 2:04.26 | ||||
32 | Katrine H. Kirkegaard | 2004 | Frem Odense | A | 1:00.47 | 2:06.48 | ||||
33 | Emma Thisted | 2004 | Frem Odense | A | 1:07.01 | 2:19.78 | ||||
34 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | A | 1:07.81 | 2:25.64 | ||||
- | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | A | DSQ | ej. hovedspring | ||||
- | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | B | DSQ | tyvstart | ||||
- | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | C | 35.52 | 1:14.71 | ||||
2 | Emil Kjærby | 2000 | Odense Svømme Klub | C | 35.82 | 1:15.77 | ||||
3 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | C | 37.02 | 1:19.41 | ||||
4 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | C | 37.89 | 1:19.85 | ||||
5 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | C | 37.80 | 1:20.17 | ||||
6 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | C | 37.83 | 1:20.71 | ||||
7 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | C | 39.68 | 1:23.34 | ||||
8 | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | B | 39.60 | 1:24.64 | ||||
9 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | B | 40.70 | 1:26.48 | ||||
10 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | B | 42.56 | 1:29.66 | ||||
11 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | B | 42.39 | 1:29.97 | ||||
12 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | B | 1:31.22 | 1:31.22 | ||||
13 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | B | 44.32 | 1:31.29 | ||||
14 | Lucas Tomhav | 2003 | Tommerup Svømme Klub | C | 43.39 | 1:31.65 | ||||
15 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | B | 42.82 | 1:32.29 | ||||
16 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | B | 48.80 | 1:35.69 | ||||
17 | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | B | 46.86 | 1:36.22 | ||||
18 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | B | 43.91 | 1:36.23 | ||||
19 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | B | 46.02 | 1:37.06 | ||||
20 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | B | 43.39 | 1:37.14 | ||||
21 | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | B | 1:37.37 | 1:37.37 | ||||
22 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | A | 45.07 | 1:38.17 | ||||
23 | Magnus W Andersen | 2004 | Odense Svømme Klub | A | 46.28 | 1:39.94 | ||||
24 | Christian Andreasen | 2004 | Ringe Svømme Klub | A | 47.14 | 1:41.27 | ||||
25 | William Kottal | 2004 | Odense Svømme Klub | A | 47.52 | 1:42.69 | ||||
26 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | A | 48.55 | 1:43.02 | ||||
27 | Frederik Valentin Roe-Holst | 2004 | Frem Odense | A | 48.27 | 1:44.61 | ||||
28 | Sebastian Schlott Kristia | 2005 | Frem Odense | A | 50.01 | 1:45.11 | ||||
29 | Victor Trasbo | 2002 | Nyborg Svømmeklub | A | 49.78 | 1:47.10 | ||||
30 | Johan Lund Henriksen | 2004 | O.S.L.F. | B | 52.88 | 1:52.66 | ||||
31 | Gustav Johs Hansen | 2003 | Frem Odense | A | 51.50 | 1:54.97 | ||||
32 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | A | 52.60 | 1:55.25 | ||||
33 | Thorbjørn Nøttrup | 2004 | Frem Odense | A | 54.08 | 1:57.64 | ||||
34 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 53.22 | 1:57.95 | ||||
35 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 57.34 | 1:58.47 | ||||
36 | Serkan Bagci | 2004 | Frem Odense | A | 57.37 | 1:59.61 | ||||
37 | Frederik Døring | 2005 | Frem Odense | A | 2:00.48 | 2:00.48 | ||||
38 | Marcus Pedersen | 2003 | Frem Odense | A | 57.59 | 2:07.91 | ||||
39 | Noah Juel Andersen | 2005 | Frem Odense | A | 2:09.07 | 2:09.07 | ||||
40 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:00.76 | 2:09.77 | ||||
41 | Kristian Kaas Larsen | 2005 | Frem Odense | A | 1:04.91 | 2:20.61 | ||||
- | Kasper Hjernø Nielsen | 2002 | Frem Odense | A | DNS | |||||
- | Omar El-Houri | 2003 | Frem Odense | A | DSQ | tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | C | 43.16 | 1:32.55 | ||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | C | 43.83 | 1:35.18 | ||||
3 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | C | 1:35.21 | 1:35.21 | ||||
4 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | C | 46.12 | 1:35.27 | ||||
5 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | C | 47.09 | 1:38.35 | ||||
6 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | C | 46.60 | 1:38.81 | ||||
7 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | 51.37 | 1:39.25 | ||||
8 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 48.04 | 1:40.49 | ||||
9 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | C | 47.67 | 1:43.70 | ||||
10 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | C | 48.21 | 1:45.03 | ||||
11 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | B | 49.79 | 1:46.22 | ||||
12 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | C | 50.66 | 1:46.31 | ||||
13 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 50.81 | 1:49.19 | ||||
14 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | A | 52.87 | 1:52.75 | ||||
15 | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | A | 55.95 | 1:52.99 | ||||
16 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | A | 56.61 | 2:03.03 | ||||
17 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | B | 1:02.27 | 2:04.01 | ||||
18 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | B | 1:01.37 | 2:06.22 | ||||
- | Filippa Føns | 2001 | Svendborg Svømme Klub | C | DSQ | ej afslut på ryg 50m | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:57 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | C | 42.71 | 1:25.69 | ||||
2 | Thobias Vilhelmsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 40.76 | 1:26.55 | ||||
3 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | C | 41.84 | 1:27.14 | ||||
4 | Marcus Sørensen | 2000 | Odense Svømme Klub | C | 41.78 | 1:27.66 | ||||
5 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | C | 41.01 | 1:30.42 | ||||
6 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | C | 44.66 | 1:30.59 | ||||
7 | Christian Weidemann | 2001 | Svendborg Svømme Klub | C | 44.21 | 1:32.35 | ||||
8 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | C | 44.59 | 1:34.35 | ||||
9 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | C | 43.14 | 1:34.72 | ||||
10 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | C | 46.34 | 1:34.97 | ||||
11 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | C | 45.29 | 1:35.14 | ||||
12 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | B | 44.49 | 1:37.92 | ||||
13 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | B | 49.45 | 1:41.72 | ||||
14 | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | B | 44.30 | 1:43.61 | ||||
15 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | B | 52.63 | 1:44.95 | ||||
16 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | A | 56.90 | 1:54.31 | ||||
17 | Christian Andreasen | 2004 | Ringe Svømme Klub | A | 56.58 | 2:00.80 | ||||
18 | Kristoffer Hægg | 2003 | Svendborg Svømme Klub | A | 1:05.00 | 2:20.89 | ||||
- | Rasmus H. Andersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | C | DSQ | ej samtid.berør.75m | ||||
- | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | B | DSQ | tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sto Piger 1 C | 0 | Swim Team Odense | 2:27.58 | ||||||
Marie Lund Henriksen | 2001 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Mia K. Kristensen | 2004 | 37.42 | 1:12.80 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 36.10 | 1:48.90 | |||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 38.68 | 2:27.58 | |||||||
2 | Nyborg Piger Grp C | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:30.73 | ||||||
Helga Bak | 2004 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 39.12 | 1:16.39 | |||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 36.28 | 1:52.67 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 38.06 | 2:30.73 | |||||||
3 | Sto Piger 2 C | 0 | Swim Team Odense | 2:34.21 | ||||||
Erantis F P Sørensen | 2002 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 39.19 | 1:16.18 | |||||||
Anna Kathrine Skjøth | 2001 | 39.26 | 1:55.44 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 38.77 | 2:34.21 | |||||||
4 | Tommerup Tøserne 1 C | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 2:36.89 | ||||||
Stine Godtfredsen | 2000 | 37.25 | 37.25 | |||||||
Isabella Johansen | 2002 | 40.60 | 1:17.85 | |||||||
Ellen Marie Vad Iversen | 2001 | 39.47 | 1:57.32 | |||||||
Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 39.57 | 2:36.89 | |||||||
5 | Rsk Grp C | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:37.00 | ||||||
Amanda Siomone Witte | 2003 | 41.27 | 41.27 | |||||||
Camilla Breum Christensen | 2000 | 40.33 | 1:21.60 | |||||||
Maria Bech Andersen | 2003 | 39.08 | 2:00.68 | |||||||
Julie T. Sørensen | 2003 | 36.32 | 2:37.00 | |||||||
6 | Svendborg Piger C | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:41.75 | ||||||
Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Liva Busk | 2003 | 39.52 | 1:18.62 | |||||||
Maja Domino | 2001 | 43.83 | 2:02.45 | |||||||
Emma Uhrenholdt | 2003 | 39.30 | 2:41.75 | |||||||
7 | Rsk Grp B | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:51.53 | ||||||
Klara Anna Mathisen | 2003 | 42.99 | 42.99 | |||||||
Freja Johansen | 2006 | 46.51 | 1:29.50 | |||||||
Marinella Christiansen | 2004 | 43.84 | 2:13.34 | |||||||
Thea Inge Madsen | 2003 | 38.19 | 2:51.53 | |||||||
8 | Sto P Gr3 1 B | 0 | Swim Team Odense | 2:53.33 | ||||||
Feline Gregersen | 2003 | 43.48 | 43.48 | |||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 42.96 | 1:26.44 | |||||||
Mia Andersen | 2002 | 44.60 | 2:11.04 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 42.29 | 2:53.33 | |||||||
9 | Frem Delfiner B | 0 | Frem Odense | 3:01.67 | ||||||
Jenni Nguyen | 2004 | 41.86 | 41.86 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 44.64 | 1:26.50 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 1:35.17 | 3:01.67 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 3:01.67 | ||||||||
10 | Frem Pingviner A | 0 | Frem Odense | 3:03.81 | ||||||
Kathrine H Mackeprang | 2004 | 42.50 | 42.50 | |||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 49.76 | 1:32.26 | |||||||
Hilal Bagci | 2001 | 45.58 | 2:17.84 | |||||||
Julie Nguyen | 2004 | 45.97 | 3:03.81 | |||||||
11 | Tommerup Tøserne 2 B | 1998 | Tommerup Svømme Klub | 3:04.47 | ||||||
Christina Larsen | 1998 | 43.69 | 43.69 | |||||||
Anna Dam Rasmussen | 2003 | 48.84 | 1:32.53 | |||||||
Emma Christensen | 2002 | 45.04 | 2:17.57 | |||||||
Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 46.90 | 3:04.47 | |||||||
12 | Rsk Grp A | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:14.12 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 49.95 | 49.95 | |||||||
Klara Schier | 2002 | 44.73 | 1:34.68 | |||||||
Kaya Mathilde Lund | 2006 | 50.86 | 2:25.54 | |||||||
Anna Ryet | 2005 | 48.58 | 3:14.12 | |||||||
13 | Nyborg Piger 2 Grp A | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:54.95 | ||||||
Cathrine Høst | 2004 | 56.88 | 56.88 | |||||||
Ella Lindgaard | 2005 | 1:23.04 | 2:19.92 | |||||||
Chelsea Nielsen | 2004 | 1:35.03 | 3:54.95 | |||||||
Marie Mühring-Nielsen | 2004 | 3:54.95 | ||||||||
- | Frem Piger 1 C | 0 | Frem Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Frem Krabber A | 0 | Frem Odense | DSQ | forlader ikke bassin | |||||
Nikoline Kaae | 2005 | 52.14 | 52.14 | |||||||
- | Nyborg Piger 1 Grp A | 0 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | forlader ikke bassin | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 10 januar 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 januar 2015 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sto Drenge 1 C | 0 | Swim Team Odense | 2:19.55 | ||||||
Emil Kjærby | 2000 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Marcus Sørensen | 2000 | 33.70 | 1:07.65 | |||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 36.19 | 1:43.84 | |||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 35.71 | 2:19.55 | |||||||
2 | Rsk Grp C | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:20.19 | ||||||
Joakim Nissen | 2001 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Rasmus H. Andersen | 2000 | 35.44 | 1:12.12 | |||||||
Thobias Vilhelmsen | 2003 | 35.31 | 1:47.43 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 32.76 | 2:20.19 | |||||||
3 | Nyborg Drenge Grp C | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:25.68 | ||||||
Mingus Okkerholm | 2002 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 36.97 | 1:10.74 | |||||||
Nicolai Graff | 2001 | 36.09 | 1:46.83 | |||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 38.85 | 2:25.68 | |||||||
4 | Sto Drenge 2 C | 0 | Swim Team Odense | 2:34.07 | ||||||
Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 35.10 | 1:13.69 | |||||||
Peter Fritsdal Refer | 2001 | 41.00 | 1:54.69 | |||||||
Viktor Munk Møller | 2003 | 39.38 | 2:34.07 | |||||||
5 | Frem Drenge 1 C | 0 | Frem Odense | 2:39.74 | ||||||
Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 43.42 | 1:20.20 | |||||||
Magnus Johs Hansen | 2000 | 38.70 | 1:58.90 | |||||||
Christoffer Hald | 2003 | 40.84 | 2:39.74 | |||||||
6 | Sto D Gr3 1 B | 0 | Swim Team Odense | 2:45.13 | ||||||
Joe Tani Fohlmann | 2003 | 39.58 | 39.58 | |||||||
Hugo Smed | 2003 | 42.79 | 1:22.37 | |||||||
Valdemar T. Larsen | 2004 | 41.49 | 2:03.86 | |||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 41.27 | 2:45.13 | |||||||
7 | Svendborg Drenge 2 C | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:47.56 | ||||||
Christian Weidemann | 2001 | 35.33 | 35.33 | |||||||
Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | 44.98 | 1:20.31 | |||||||
Kristoffer Hægg | 2003 | 1:04.94 | 2:25.25 | |||||||
Sebastian K Nielsen | 2001 | 22.31 | 2:47.56 | |||||||
8 | Rsk Grp A | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:58.19 | ||||||
Christian Andreasen | 2004 | 44.77 | 44.77 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 44.01 | 1:28.78 | |||||||
Lauritz Mogensen | 2004 | 43.73 | 2:12.51 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 45.68 | 2:58.19 | |||||||
9 | Sto D Gr3 2 B | 0 | Swim Team Odense | 3:03.57 | ||||||
William Kottal | 2004 | 46.47 | 46.47 | |||||||
Magnus W Andersen | 2004 | 46.25 | 1:32.72 | |||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 44.36 | 2:17.08 | |||||||
Johan Lund Henriksen | 2004 | 46.49 | 3:03.57 | |||||||
10 | Frem Piratfisk B | 0 | Frem Odense | 3:05.09 | ||||||
Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 45.04 | 45.04 | |||||||
Ruben Riisom-Lytken | 2004 | 49.84 | 1:34.88 | |||||||
Frederik Valentin Roe-Holst | 2004 | 44.21 | 2:19.09 | |||||||
Omar El-Houri | 2003 | 46.00 | 3:05.09 | |||||||
11 | Frem Hajer A | 0 | Frem Odense | 3:22.63 | ||||||
Serkan Bagci | 2004 | 50.24 | 50.24 | |||||||
Thorbjørn Nøttrup | 2004 | 51.10 | 1:41.34 | |||||||
Noah Juel Andersen | 2005 | 54.10 | 2:35.44 | |||||||
Gustav Johs Hansen | 2003 | 47.19 | 3:22.63 | |||||||
12 | Nyborg Drenge Grp A | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:26.02 | ||||||
Oliver Hinrichsen | 2002 | 48.08 | 48.08 | |||||||
Victor Trasbo | 2002 | 47.65 | 1:35.73 | |||||||
Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 57.24 | 2:32.97 | |||||||
Sebastian Graff | 2004 | 53.05 | 3:26.02 | |||||||
- | Svendborg Drenge 1 C | 0 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | genere bane 5 | |||||
Stefan Hansen | 2002 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 35.32 | 1:10.83 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 10 januar 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:54 |