Resultat för UGP 1 & Koi Kitchen Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 & Koi Kitchen Cup | Utskriftsdatum | 24 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Varbergs Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 januari 2015 |
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.00 | 1:08.79 | 1:45.41 | 2:21.73 | |||
2 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.53 | 1:09.38 | 1:47.11 | 2:23.74 | |||
3 | Johannes Andersson | 1999 | Simklubben Laxen | 35.17 | 1:13.45 | 1:52.05 | 2:29.42 | |||
4 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.93 | 1:13.54 | 1:52.72 | 2:31.01 | |||
5 | Ludwig Larsson | 1999 | Varberg Sim | 34.67 | 1:13.53 | 1:53.47 | 2:31.95 | |||
6 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 35.49 | 1:14.84 | 1:55.24 | 2:35.70 | |||
7 | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 36.24 | 1:16.55 | 1:57.88 | 2:37.99 | |||
8 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 37.79 | 1:19.70 | 2:02.26 | 2:41.91 | |||
9 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 38.30 | 1:19.73 | 2:02.25 | 2:42.75 | |||
10 | Jesper Lövgren | 1999 | Simklubben Götene | 39.11 | 1:20.76 | 2:02.67 | 2:43.13 | |||
11 | Jakob Persson | 1999 | Varberg Sim | 38.59 | 1:19.93 | 2:03.09 | 2:43.55 | |||
12 | Ludvig Sohlberg | 1999 | Simklubben Götene | 38.21 | 1:20.90 | 2:04.86 | 2:43.97 | |||
13 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 38.82 | 1:21.62 | 2:03.84 | 2:44.34 | |||
14 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 40.31 | 1:24.61 | 2:10.93 | 2:55.42 | |||
- | Ludwig Lorentzon | 1999 | Trollhättans Simsällskap | DNF | ||||||
- | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 33.31 | 1:09.87 | 1:46.68 | 2:23.37 | |||
2 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.36 | 1:18.91 | 1:59.44 | 2:38.57 | |||
3 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 37.20 | 1:17.64 | 1:58.73 | 2:38.92 | |||
4 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 36.83 | 1:17.86 | 2:00.17 | 2:40.70 | |||
5 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 39.13 | 1:20.50 | 2:02.55 | 2:41.83 | |||
6 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 39.40 | 1:21.78 | 2:04.69 | 2:47.31 | |||
7 | Gustav Danielsson | 2000 | Varberg Sim | 40.69 | 1:25.43 | 2:12.50 | 2:55.76 | |||
8 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 42.25 | 1:27.81 | 2:15.08 | 2:59.10 | |||
9 | Archie Gardine | 2000 | Göteborg Sim | 42.93 | 1:31.06 | 2:21.14 | 3:08.50 | |||
- | Eric Jigrup | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 37.93 | 1:19.68 | 2:01.49 | 2:41.46 | |||
2 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 38.89 | 1:21.49 | 2:04.98 | 2:46.25 | |||
3 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg Sim | 40.62 | 1:24.36 | 2:08.21 | 2:51.38 | |||
4 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 41.59 | 1:26.66 | 2:10.74 | 2:51.92 | |||
5 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 39.98 | 1:23.01 | 2:07.95 | 2:52.40 | |||
6 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 41.70 | 1:26.17 | 2:10.71 | 2:52.80 | |||
7 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 40.77 | 1:25.33 | 2:11.86 | 2:55.41 | |||
8 | Isak Vaide | 2001 | Simklubben Laxen | 39.55 | 1:23.81 | 2:10.45 | 2:56.45 | |||
9 | Ivan Diep | 2001 | Simklubben S 02 | 41.99 | 1:27.62 | 2:14.22 | 2:58.11 | |||
10 | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 42.82 | 1:28.72 | 2:15.74 | 2:59.87 | |||
11 | Oliver Torbjörnsson | 2001 | Simklubben Laxen | 41.65 | 1:28.72 | 2:18.81 | 3:04.36 | |||
12 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 42.28 | 1:30.11 | 2:18.70 | 3:05.51 | |||
13 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | Göteborg Sim | 44.64 | 1:32.20 | 2:20.12 | 3:06.21 | |||
14 | Martin Ettberger | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 42.26 | 1:30.28 | 2:19.99 | 3:07.99 | |||
15 | Nam Do | 2001 | Simklubben Laxen | 43.84 | 1:31.88 | 2:21.22 | 3:08.63 | |||
16 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 44.21 | 1:33.28 | 2:21.72 | 3:10.21 | |||
17 | Philip Koca | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 46.72 | 1:37.63 | 2:30.36 | 3:17.65 | |||
18 | Hugo Kvarnström | 2001 | Göteborg Sim | 46.56 | 1:37.97 | 2:31.86 | 3:21.58 | |||
- | William Nilsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Carl Erlandsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Carl Uddgren | 2001 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 37.19 | 1:17.39 | 1:58.40 | 2:38.62 | |||
2 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 38.89 | 1:21.19 | 2:04.54 | 2:46.36 | |||
3 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 41.12 | 1:27.23 | 2:12.16 | 2:53.69 | |||
4 | Charlie Tranberg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 41.34 | 1:26.79 | 2:14.83 | 2:56.83 | |||
5 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 41.99 | 1:28.35 | 2:15.16 | 2:57.27 | |||
6 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 42.92 | 1:28.61 | 2:15.19 | 2:59.65 | |||
7 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 42.06 | 1:29.27 | 2:16.37 | 3:02.49 | |||
8 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 43.60 | 1:31.22 | 2:20.31 | 3:07.65 | |||
9 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 44.50 | 1:33.52 | 2:23.21 | 3:10.53 | |||
10 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 45.87 | 1:35.59 | 2:25.02 | 3:10.74 | |||
11 | Sammi Nielsen | 2003 | Varberg Sim | 45.12 | 1:34.35 | 2:24.94 | 3:11.74 | |||
12 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 46.75 | 1:36.16 | 2:26.08 | 3:12.32 | |||
13 | Max Lidbom | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 48.53 | 1:40.45 | 2:32.76 | 3:18.51 | |||
14 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 48.70 | 1:43.28 | 2:39.00 | 3:30.95 | |||
15 | Edmond Shala | 2004 | Varberg Sim | 48.73 | 1:43.70 | 2:39.26 | 3:31.20 | |||
16 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 48.26 | 1:43.87 | 2:40.17 | 3:32.56 | |||
17 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 50.99 | 1:46.76 | 2:40.61 | 3:32.87 | |||
18 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 49.79 | 1:44.34 | 2:41.41 | 3:34.27 | |||
19 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 48.74 | 1:45.31 | 2:41.09 | 3:34.88 | |||
20 | Jesper Andersson | 2003 | Varberg Sim | 48.65 | 1:44.62 | 2:42.57 | 3:37.06 | |||
21 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 51.13 | 1:46.32 | 2:43.73 | 3:37.43 | |||
22 | Oskar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 48.10 | 1:44.03 | 2:42.76 | 3:42.18 | |||
- | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Viggo Karlsson | 2002 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Erik Hjorth | 2002 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Hugo Huldén | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Pooya Manchuri-Rad | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Sigge Larsson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 januari 2015 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 15:43 |