Results for Limfjords Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.12 | 1:28.54 | |||||
2 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.53 | 1:30.04 | |||||
3 | Maria Guldager Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.92 | 1:36.05 | |||||
4 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 49.17 | 1:38.59 | |||||
5 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.75 | 1:38.86 | |||||
6 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 46.75 | 1:39.35 | |||||
7 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 49.12 | 1:39.47 | |||||
8 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.52 | 1:40.58 | |||||
9 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 49.90 | 1:43.22 | |||||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.30 | 1:44.75 | |||||
11 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 50.22 | 1:45.28 | |||||
12 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 51.41 | 1:45.47 | |||||
13 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 51.68 | 1:46.62 | |||||
14 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 52.78 | 1:46.93 | |||||
15 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 52.24 | 1:47.51 | |||||
16 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 53.41 | 1:47.79 | |||||
17 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 53.20 | 1:48.59 | |||||
18 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 53.27 | 1:49.02 | |||||
19 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 54.01 | 1:50.85 | |||||
20 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 53.86 | 1:51.54 | |||||
21 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.42 | 1:52.16 | |||||
22 | Rebecca Nielsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 55.65 | 1:53.99 | |||||
23 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 54.43 | 1:54.49 | |||||
24 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 55.34 | 1:54.85 | |||||
25 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 54.39 | 1:55.35 | |||||
26 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.61 | 1:55.53 | |||||
27 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 58.27 | 1:55.95 | |||||
28 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 57.29 | 1:59.48 | |||||
29 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.63 | 2:09.52 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.04 | 1:27.02 | |||||
2 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.51 | 1:28.54 | |||||
3 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.71 | 1:28.72 | |||||
4 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 42.43 | 1:29.09 | |||||
5 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 44.52 | 1:30.68 | |||||
6 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 43.57 | 1:33.20 | |||||
7 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.05 | 1:33.82 | |||||
8 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.30 | 1:34.00 | |||||
9 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.29 | 1:34.11 | |||||
10 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 44.99 | 1:34.64 | |||||
11 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 46.63 | 1:36.57 | |||||
12 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 46.93 | 1:36.69 | |||||
13 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 46.26 | 1:36.93 | |||||
14 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 46.61 | 1:37.63 | |||||
15 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 47.18 | 1:37.92 | |||||
16 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 46.69 | 1:38.88 | |||||
17 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 47.66 | 1:40.70 | |||||
18 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 48.37 | 1:43.73 | |||||
19 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 49.68 | 1:43.80 | |||||
20 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 49.12 | 1:44.62 | |||||
21 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 49.52 | 1:45.16 | |||||
22 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 51.22 | 1:45.27 | |||||
23 | Emma Tinggaard | 2002 | Thisted Svømmeklub | 51.25 | 1:48.08 | |||||
24 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 51.31 | 1:48.20 | |||||
25 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 51.94 | 1:52.06 | |||||
26 | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 59.36 | 2:00.62 | |||||
27 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:02.68 | 2:05.90 | |||||
- | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.37 | 1:16.35 | |||||
2 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.40 | 1:16.88 | |||||
3 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 37.94 | 1:18.00 | |||||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 38.14 | 1:18.56 | |||||
5 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.52 | 1:19.40 | |||||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 39.42 | 1:21.49 | |||||
7 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.04 | 1:22.04 | |||||
8 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 39.07 | 1:22.55 | |||||
9 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.83 | 1:23.41 | |||||
10 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.54 | 1:24.28 | |||||
11 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 40.91 | 1:24.45 | |||||
12 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 40.97 | 1:25.41 | |||||
13 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 41.92 | 1:29.13 | |||||
14 | Ida Fink Baun | 2000 | Thisted Svømmeklub | 43.73 | 1:34.66 | |||||
15 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Vinderup GF Svømning | 47.83 | 1:38.18 | |||||
16 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 46.98 | 1:39.67 | |||||
17 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 47.37 | 1:39.74 | |||||
18 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 51.00 | 1:45.42 | |||||
19 | Caroline Risom | 2000 | Vinderup GF Svømning | 51.81 | 1:47.91 | |||||
20 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 52.15 | 1:50.26 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.64 | 1:16.22 | |||||
2 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 36.23 | 1:18.37 | |||||
3 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 39.92 | 1:21.18 | |||||
4 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 37.74 | 1:21.27 | |||||
5 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 38.97 | 1:21.69 | |||||
6 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.56 | 1:22.69 | |||||
7 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.45 | 1:22.77 | |||||
8 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 40.63 | 1:25.38 | |||||
9 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 40.67 | 1:26.01 | |||||
10 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 46.13 | 1:36.29 | |||||
11 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 50.99 | 1:45.79 | |||||
12 | Margrethe Groth | 1998 | Struer Svømmeklub | 57.10 | 2:00.07 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |