Results for Limfjords Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 44.51 | 1:31.28 | |||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.72 | 1:35.54 | |||||
3 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.38 | 1:39.68 | |||||
4 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.17 | 1:39.93 | |||||
5 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 47.69 | 1:41.92 | |||||
6 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 51.53 | 1:45.60 | |||||
7 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 56.04 | 1:54.44 | |||||
8 | David Putra Snitgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 55.61 | 1:57.60 | |||||
9 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 54.34 | 1:57.87 | |||||
10 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 56.74 | 2:01.92 | |||||
11 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.70 | 2:06.10 | |||||
12 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:05.77 | 2:17.50 | |||||
- | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ESB v/50m | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.46 | 1:18.20 | |||||
2 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 36.88 | 1:18.25 | |||||
3 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.53 | 1:20.16 | |||||
4 | Magnus V. Ancher | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 37.93 | 1:20.23 | |||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.74 | 1:21.46 | |||||
6 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 37.68 | 1:21.64 | |||||
7 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.55 | 1:22.50 | |||||
8 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.90 | 1:23.22 | |||||
9 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.90 | 1:24.27 | |||||
10 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 40.67 | 1:24.30 | |||||
11 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.08 | 1:27.03 | |||||
12 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 41.62 | 1:27.37 | |||||
13 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 40.95 | 1:27.42 | |||||
14 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.71 | 1:28.17 | |||||
15 | Erik Stendal | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.96 | 1:28.74 | |||||
16 | Carl Brøchner | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 43.19 | 1:29.65 | |||||
17 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 43.31 | 1:31.99 | |||||
18 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.35 | 1:32.59 | |||||
19 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 44.01 | 1:33.95 | |||||
20 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.29 | 1:34.84 | |||||
21 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 45.20 | 1:35.69 | |||||
22 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.02 | 1:36.07 | |||||
23 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 46.68 | 1:37.71 | |||||
24 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 48.25 | 1:39.70 | |||||
25 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.99 | 1:41.90 | |||||
26 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 48.74 | 1:42.88 | |||||
27 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 51.87 | 1:48.28 | |||||
28 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 54.78 | 1:53.56 | |||||
29 | Thomas F. Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 52.73 | 1:54.30 | |||||
- | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ESB v/25m+75m | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 33.96 | 1:12.95 | |||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 35.70 | 1:14.36 | |||||
3 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 40.30 | 1:24.15 | |||||
4 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 40.18 | 1:24.69 | |||||
5 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.70 | 1:26.89 | |||||
6 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 41.56 | 1:27.47 | |||||
7 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.84 | 1:36.97 | |||||
8 | Magnus Dalsgaard | 2000 | Vinderup GF Svømning | 48.91 | 1:46.11 | |||||
9 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 50.09 | 1:47.74 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.44 | 1:02.89 | |||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 33.40 | 1:09.69 | |||||
3 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 34.25 | 1:12.43 | |||||
4 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.74 | 1:13.77 | |||||
5 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 34.92 | 1:14.32 | |||||
6 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Swim Team Neptun | 35.20 | 1:15.27 | |||||
7 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.08 | 1:16.22 | |||||
8 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 38.45 | 1:22.79 | |||||
9 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 39.30 | 1:23.91 | |||||
10 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 41.20 | 1:30.38 | |||||
11 | Malthe Dalsgaard | 1998 | Vinderup GF Svømning | 42.06 | 1:31.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |