Results for Limfjords Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 9, 200m Medley, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.74 | 1:16.85 | 2:05.27 | 2:43.24 | |||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 36.65 | 1:17.94 | 2:08.99 | 2:48.29 | |||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 39.39 | 1:22.77 | 2:13.71 | 2:55.69 | |||
4 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 37.21 | 1:22.05 | 2:15.97 | 2:58.11 | |||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 40.24 | 1:25.58 | 2:20.06 | 3:01.88 | |||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.18 | 1:31.37 | 2:20.09 | 3:02.43 | |||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.01 | 1:27.15 | 2:23.29 | 3:04.17 | |||
8 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.35 | 1:28.25 | 2:23.26 | 3:04.52 | |||
9 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 42.37 | 1:30.86 | 2:24.47 | 3:07.95 | |||
10 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 47.00 | 1:37.59 | 2:29.87 | 3:11.43 | |||
11 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.68 | 1:35.19 | 2:34.84 | 3:18.45 | |||
12 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 46.61 | 1:40.36 | 2:35.30 | 3:20.45 | |||
13 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.67 | 1:40.69 | 2:37.47 | 3:21.10 | |||
14 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.13 | 1:37.61 | 2:34.95 | 3:22.22 | |||
15 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.83 | 1:40.23 | 2:37.94 | 3:24.01 | |||
16 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 51.23 | 1:42.69 | 2:38.36 | 3:24.36 | |||
17 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 50.40 | 1:45.30 | 2:43.27 | 3:29.04 | |||
18 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 58.38 | 1:52.94 | 2:46.15 | 3:30.00 | |||
19 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 46.45 | 1:39.31 | 2:42.23 | 3:32.05 | |||
20 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 50.82 | 1:46.00 | 2:47.30 | 3:34.56 | |||
21 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 49.59 | 1:44.21 | 2:47.50 | 3:35.30 | |||
22 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 49.82 | 1:45.89 | 2:47.76 | 3:36.76 | |||
23 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 51.79 | 1:49.58 | 2:51.52 | 3:37.27 | |||
24 | Signe Thomsen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 54.49 | 1:54.04 | 2:53.26 | 3:41.09 | |||
25 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 57.90 | 1:52.50 | 2:52.48 | 3:41.92 | |||
26 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.53 | 2:01.95 | 3:07.30 | 4:04.50 | |||
27 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 1:00.54 | 2:00.67 | 3:12.91 | 4:13.62 | |||
Løb 9, 200m Medley, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.74 | 1:18.86 | 2:09.76 | 2:45.83 | |||
2 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 42.33 | 1:27.82 | 2:22.18 | 3:02.15 | |||
3 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.84 | 1:27.16 | 2:22.02 | 3:02.86 | |||
4 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.00 | 1:30.54 | 2:22.54 | 3:07.40 | |||
5 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 43.65 | 1:32.96 | 2:27.30 | 3:08.78 | |||
6 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 44.42 | 1:31.55 | 2:24.36 | 3:10.34 | |||
7 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 48.71 | 1:36.96 | 2:32.06 | 3:16.53 | |||
8 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 44.49 | 1:30.80 | 2:34.38 | 3:19.34 | |||
9 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 48.78 | 1:39.87 | 2:37.71 | 3:20.86 | |||
10 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 44.82 | 1:37.88 | 2:36.39 | 3:20.96 | |||
11 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 50.90 | 1:40.60 | 2:44.77 | 3:24.42 | |||
12 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 48.52 | 1:40.18 | 2:34.98 | 3:24.58 | |||
13 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 49.56 | 1:45.10 | 2:49.60 | 3:36.63 | |||
14 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 54.35 | 1:46.86 | 2:54.09 | 3:37.35 | |||
Løb 9, 200m Medley, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.58 | 1:09.22 | 1:52.60 | 2:23.65 | |||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.68 | 1:07.51 | 1:50.81 | 2:23.82 | |||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.55 | 1:09.00 | 1:51.36 | 2:24.15 | |||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.94 | 1:08.41 | 1:52.34 | 2:26.72 | |||
5 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.71 | 1:09.89 | 1:55.55 | 2:29.60 | |||
6 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 35.29 | 1:12.95 | 2:00.27 | 2:35.19 | |||
7 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.29 | 1:18.39 | 2:00.87 | 2:38.04 | |||
8 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 33.97 | 1:16.80 | 2:02.17 | 2:39.03 | |||
9 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.72 | 1:15.14 | 2:03.64 | 2:39.10 | |||
10 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.38 | 1:18.02 | 2:04.72 | 2:43.10 | |||
11 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.49 | 1:18.64 | 2:06.70 | 2:45.04 | |||
12 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.57 | 1:26.57 | 2:22.62 | 3:03.10 | |||
13 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 43.11 | 1:33.05 | 2:26.52 | 3:07.08 | |||
14 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.05 | 1:32.03 | 2:31.88 | 3:14.32 | |||
15 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 51.91 | 1:42.98 | 2:44.22 | 3:28.80 | |||
- | Laura Blendstrup | 1999 | Swim Team Neptun | DSQ | Svøm på mave v/50m | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.27 | 1:13.70 | 1:56.27 | 2:30.89 | |||
2 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 35.31 | 1:14.91 | 2:01.47 | 2:37.90 | |||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.58 | 1:17.05 | 2:04.37 | 2:40.68 | |||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.40 | 1:20.78 | 2:10.52 | 2:48.71 | |||
5 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 38.31 | 1:22.11 | 2:13.06 | 2:49.47 | |||
6 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 36.75 | 1:22.53 | 2:08.91 | 2:50.83 | |||
7 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 36.83 | 1:18.95 | 2:10.74 | 2:51.37 | |||
8 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 43.05 | 1:33.09 | 2:29.08 | 3:07.49 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |