Resultater for Limfjords Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2015 |
Løb 23, 100m Medley, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.10 | 1:15.19 | |||||
2 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.64 | 1:17.70 | |||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 35.15 | 1:18.18 | |||||
4 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.66 | 1:18.91 | |||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.83 | 1:19.76 | |||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 38.35 | 1:20.76 | |||||
7 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 38.76 | 1:22.12 | |||||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.54 | 1:22.88 | |||||
9 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.51 | 1:23.08 | |||||
10 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 39.97 | 1:24.78 | |||||
11 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.06 | 1:24.84 | |||||
12 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.52 | 1:24.94 | |||||
13 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.81 | 1:25.47 | |||||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.40 | 1:25.58 | |||||
15 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.53 | 1:25.77 | |||||
16 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.42 | 1:26.39 | |||||
17 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.34 | 1:28.04 | |||||
18 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.01 | 1:29.77 | |||||
19 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 44.87 | 1:29.96 | |||||
20 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.00 | 1:30.63 | |||||
21 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 43.17 | 1:30.64 | |||||
22 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 42.86 | 1:31.64 | |||||
23 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.30 | 1:31.70 | |||||
24 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.84 | 1:32.00 | |||||
25 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 41.95 | 1:32.02 | |||||
26 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 47.02 | 1:32.36 | |||||
27 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.92 | 1:32.81 | |||||
28 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.77 | 1:32.92 | |||||
29 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.45 | 1:33.65 | |||||
30 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.20 | 1:34.15 | |||||
31 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 44.96 | 1:35.60 | |||||
32 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.88 | 1:36.02 | |||||
33 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 45.51 | 1:36.64 | |||||
34 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 46.95 | 1:36.99 | |||||
35 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 44.08 | 1:37.07 | |||||
36 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.03 | 1:37.21 | |||||
37 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 46.16 | 1:37.32 | |||||
38 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 50.64 | 1:38.27 | |||||
39 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 49.67 | 1:39.69 | |||||
40 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 50.56 | 1:39.85 | |||||
41 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 49.82 | 1:40.85 | |||||
42 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.53 | 1:41.01 | |||||
43 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 48.28 | 1:41.29 | |||||
44 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 47.22 | 1:41.85 | |||||
45 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 51.53 | 1:42.42 | |||||
46 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.67 | 1:42.63 | |||||
47 | Signe Thomsen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 49.62 | 1:42.70 | |||||
48 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 52.14 | 1:44.23 | |||||
49 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.65 | 1:44.45 | |||||
50 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 51.21 | 1:45.29 | |||||
51 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 52.44 | 1:46.00 | |||||
52 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 52.73 | 1:46.80 | |||||
53 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 54.98 | 1:46.81 | |||||
54 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.94 | 1:48.75 | |||||
55 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 49.29 | 1:50.56 | |||||
56 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 55.83 | 1:51.11 | |||||
57 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 56.45 | 1:57.25 | |||||
58 | Signe Thornberg Beck | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.85 | 1:59.78 | |||||
59 | Nanna Carlsson | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 54.24 | 1:59.90 | |||||
60 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 58.76 | 2:01.46 | |||||
61 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.08 | 2:02.34 | |||||
62 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 1:03.22 | 2:02.44 | |||||
63 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.22 | 2:03.83 | |||||
- | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.07 | 1:15.34 | |||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.04 | 1:15.97 | |||||
3 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder Svømmeklub | 37.99 | 1:19.94 | |||||
4 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.75 | 1:21.19 | |||||
5 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.23 | 1:21.94 | |||||
6 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.19 | 1:22.90 | |||||
7 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 37.30 | 1:23.29 | |||||
8 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.47 | 1:23.83 | |||||
9 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.72 | 1:24.78 | |||||
10 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.22 | 1:26.26 | |||||
11 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.97 | 1:26.50 | |||||
12 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.06 | 1:26.88 | |||||
13 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.98 | 1:27.08 | |||||
14 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.78 | 1:27.95 | |||||
15 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.31 | 1:28.32 | |||||
16 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.71 | 1:28.70 | |||||
17 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 39.50 | 1:28.83 | |||||
18 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 44.59 | 1:29.84 | |||||
19 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.73 | 1:31.09 | |||||
20 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 43.94 | 1:31.45 | |||||
21 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.82 | 1:32.65 | |||||
22 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 43.72 | 1:32.70 | |||||
23 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 44.98 | 1:33.21 | |||||
24 | Pernille Harbo | 2001 | Thisted Svømmeklub | 42.94 | 1:33.43 | |||||
25 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 43.92 | 1:33.56 | |||||
26 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 42.51 | 1:34.27 | |||||
27 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 46.57 | 1:34.53 | |||||
28 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.25 | 1:34.66 | |||||
29 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 46.80 | 1:34.96 | |||||
30 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 44.73 | 1:35.18 | |||||
31 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.64 | 1:36.93 | |||||
32 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 46.54 | 1:37.84 | |||||
33 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.64 | 1:38.68 | |||||
34 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 47.05 | 1:40.02 | |||||
35 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 49.69 | 1:45.23 | |||||
36 | Elise Brund Steenkjær | 2002 | Vinderup GF Svømning | 51.69 | 1:51.79 | |||||
- | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DNF | ||||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.10 | 1:05.31 | |||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.99 | 1:08.06 | |||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.87 | 1:08.28 | |||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.39 | 1:09.97 | |||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.84 | 1:10.22 | |||||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.24 | 1:11.52 | |||||
7 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.10 | 1:12.33 | |||||
8 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.68 | 1:12.52 | |||||
9 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.13 | 1:12.60 | |||||
9 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.36 | 1:12.60 | |||||
11 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 35.27 | 1:13.84 | |||||
12 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.28 | 1:14.18 | |||||
13 | Laura Blendstrup | 1999 | Swim Team Neptun | 33.48 | 1:14.43 | |||||
14 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 35.85 | 1:14.84 | |||||
15 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder Svømmeklub | 33.96 | 1:14.96 | |||||
16 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 35.77 | 1:15.55 | |||||
17 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.79 | 1:15.78 | |||||
18 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 36.21 | 1:15.84 | |||||
19 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.51 | 1:16.10 | |||||
20 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.63 | 1:16.21 | |||||
21 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.01 | 1:16.93 | |||||
22 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 36.12 | 1:18.44 | |||||
23 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.79 | 1:18.45 | |||||
24 | Celina G Winther | 1999 | Swim Team Neptun | 36.75 | 1:18.47 | |||||
25 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder Svømmeklub | 36.95 | 1:19.63 | |||||
26 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Swim Team Neptun | 37.28 | 1:19.72 | |||||
27 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 36.55 | 1:20.62 | |||||
28 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 41.69 | 1:20.80 | |||||
29 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 36.93 | 1:20.90 | |||||
30 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 37.98 | 1:21.23 | |||||
31 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 38.61 | 1:21.38 | |||||
32 | Yasmina Kristiensen | 2000 | Lyseng IF | 36.82 | 1:22.71 | |||||
33 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.13 | 1:22.84 | |||||
34 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder Svømmeklub | 38.80 | 1:22.92 | |||||
35 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 41.26 | 1:23.02 | |||||
36 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 39.19 | 1:23.13 | |||||
37 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 41.09 | 1:25.15 | |||||
38 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 40.98 | 1:25.19 | |||||
39 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 41.78 | 1:26.03 | |||||
40 | Ida Fink Baun | 2000 | Thisted Svømmeklub | 42.03 | 1:29.36 | |||||
41 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.34 | 1:31.57 | |||||
42 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 47.65 | 1:36.66 | |||||
43 | Louise Landbo | 1999 | Vinderup GF Svømning | 45.13 | 1:40.53 | |||||
- | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Afs.på maven v/50m | |||||
- | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.91 | 1:07.48 | |||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.48 | 1:10.12 | |||||
3 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.59 | 1:11.21 | |||||
4 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.21 | 1:14.14 | |||||
5 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 33.40 | 1:15.22 | |||||
6 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 35.39 | 1:15.88 | |||||
7 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.68 | 1:16.74 | |||||
8 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 38.38 | 1:17.91 | |||||
9 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 39.26 | 1:19.08 | |||||
10 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 37.32 | 1:19.75 | |||||
11 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.55 | 1:21.12 | |||||
12 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 39.28 | 1:24.70 | |||||
13 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 39.00 | 1:25.35 | |||||
- | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ryg afs på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:14 |