Results for Falkenberg Race 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 2
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2015 | Utskriftsdatum | 11 april 2015 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 11 april 2015 |
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | 540 | 32.00 | 1:08.72 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
2 | Hanna Cederholm | 1997 | 520 | 32.60 | 1:09.58 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Sara Rasmussen | 1997 | 506 | 32.62 | 1:10.21 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
4 | Josefin Lewton | 1997 | 438 | 33.72 | 1:13.71 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | Linnea Wranå | 1998 | 356 | 34.72 | 1:18.98 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
6 | Benedicte Balslev | 1997 | 337 | 35.86 | 1:20.37 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
7 | Amanda Johansson | 1997 | 300 | 36.40 | 1:23.57 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
8 | Marie Håkansson | 1992 | 280 | 39.14 | 1:25.53 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
9 | Carmen Cheng | 1997 | 274 | 38.23 | 1:26.14 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Sofie Jaensson | 1997 | DNS | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
- | Vanessa Phu | 1998 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Hanna Wretborn | 1998 | DSQ | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sandra Lange | 1999 | 497 | 32.81 | 1:10.66 | |||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
2 | Anna Sjölund | 2000 | 471 | 33.20 | 1:11.94 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
3 | Mille Rask Sander | 1999 | 455 | 33.13 | 1:12.78 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Ellen Lindeby | 1999 | 450 | 34.09 | 1:13.01 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | Ebba Hultgren | 2000 | 433 | 33.52 | 1:13.97 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 411 | 34.39 | 1:15.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Alberte M Hansen | 2000 | 409 | 34.78 | 1:15.36 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
8 | Petronella Johansson | 2000 | 359 | 36.04 | 1:18.75 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Xenia Huryn | 2000 | 346 | 35.89 | 1:19.68 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 343 | 35.60 | 1:19.91 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Michaela Johansson | 2000 | 337 | 37.81 | 1:20.37 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
12 | Olivia Rudqvist | 2000 | 318 | 36.73 | 1:22.00 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
13 | Matilda Pettersson | 1999 | 305 | 36.72 | 1:23.13 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Andrea Berggren | 2000 | 297 | 38.61 | 1:23.81 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Elsa Rehn | 2000 | DSQ | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Julia Rosebrink | 2000 | DSQ | |||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Mathilde Laugesen | 2001 | 462 | 33.34 | 1:12.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Victoria Vorm | 2001 | 462 | 33.17 | 1:12.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mellie Wijk | 2002 | 453 | 33.90 | 1:12.86 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Ida T Mose | 2002 | 402 | 35.07 | 1:15.80 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Xandra Huryn | 2001 | 393 | 34.87 | 1:16.41 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Camilla Hougaard | 2002 | 365 | 37.00 | 1:18.30 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Sofia Bekken | 2001 | 325 | 36.08 | 1:21.42 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Elin Norrman | 2001 | 301 | 36.85 | 1:23.47 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Klara Stigsson | 2001 | 299 | 37.91 | 1:23.66 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
10 | Elvira Skogsberg | 2001 | 295 | 38.62 | 1:24.08 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Molly Bengtsson | 2001 | 288 | 38.91 | 1:24.69 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
12 | Klara Hasslin | 2001 | 284 | 38.29 | 1:25.16 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
13 | Johanna de Jonge | 2001 | 231 | 40.49 | 1:31.12 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Therese Pålsson | 2001 | 230 | 39.24 | 1:31.33 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Maja Hedström | 2001 | 228 | 39.82 | 1:31.57 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Isabella Tudt | 2002 | 214 | 41.73 | 1:33.45 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
17 | Nathalie Barrington | 2002 | 211 | 40.33 | 1:33.99 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Hanna Lindström | 2002 | 207 | 40.91 | 1:34.61 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
19 | Clara Balslev | 2001 | 203 | 38.44 | 1:35.17 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Julia Voss | 2001 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Torun Sandén | 2001 | DSQ | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 431 | 32.86 | 1:14.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Jennifer Jingmark | 2003 | 304 | 38.53 | 1:23.17 | |||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 294 | 38.67 | 1:24.16 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 228 | 40.62 | 1:31.63 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Karin Widerberg | 2003 | 208 | 40.70 | 1:34.34 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Henna Kjaergaard | 2003 | 205 | 43.28 | 1:34.84 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Sofia Henningsson | 2004 | 202 | 40.88 | 1:35.28 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
8 | Ellie Geigel | 2003 | 197 | 45.19 | 1:36.20 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
9 | Louise Andersson | 2003 | 191 | 43.95 | 1:37.19 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Emilia Hedman | 2003 | 187 | 44.62 | 1:37.80 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Ellen Roslund | 2003 | 184 | 44.18 | 1:38.36 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
12 | Matilda Hallman | 2003 | 147 | 48.80 | 1:45.86 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
13 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 135 | 46.62 | 1:49.01 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Ylva Eklöv | 2003 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 april 2015 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb | Utskriftstid | 16:25 |