Resultater for Kronborg Open Kort 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Damer | 0 | 2:01.16 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Houen | 1998 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 34.48 | 1:06.11 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 27.86 | 1:33.97 | |||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 27.19 | 2:01.16 | |||||||
2 | 1. Mannschaft | 0 | 2:03.78 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Josi Platalla | 2002 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Jeanine Roggenbuck | 1996 | 34.47 | 1:08.06 | |||||||
Olivia Wrobel | 1998 | 27.87 | 1:35.93 | |||||||
Margarethe Hummel | 1997 | 27.85 | 2:03.78 | |||||||
3 | Søllerød Damer | 0 | 2:06.75 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Josephine Kruse | 2002 | 35.00 | 1:08.84 | |||||||
Emma la Cour | 1999 | 29.81 | 1:38.65 | |||||||
Frederikke Petri | 2001 | 28.10 | 2:06.75 | |||||||
4 | Helsingør Damer 2 | 0 | 2:06.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mia Wennecke | 1999 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 35.31 | 1:07.98 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 30.64 | 1:38.62 | |||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 28.17 | 2:06.79 | |||||||
5 | Hørsholm Junior Damer | 2000 | 2:09.85 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 37.15 | 1:08.16 | |||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 32.25 | 1:40.41 | |||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 29.44 | 2:09.85 | |||||||
6 | Ksls | 0 | 2:09.99 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Annie Lindström | 1996 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Hanna Nilsson | 1996 | 36.54 | 1:07.82 | |||||||
Hanna Olsson | 1999 | 32.02 | 1:39.84 | |||||||
Anna Engström | 1996 | 30.15 | 2:09.99 | |||||||
7 | Helsingør Damer 3 | 0 | 2:13.30 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Natascha Laigaard | 2002 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Marta Kruse Johansen | 2000 | 38.21 | 1:12.30 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 31.83 | 1:44.13 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 29.17 | 2:13.30 | |||||||
8 | 2. Mannschaft | 0 | 2:13.37 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Luisa Gaugg | 1999 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Charlotte Blanke | 2002 | 37.86 | 1:13.51 | |||||||
Eileen Medau | 2002 | 31.97 | 1:45.48 | |||||||
Milena Wunsch | 2000 | 27.89 | 2:13.37 | |||||||
9 | Hørsholm Damer | 1998 | 2:18.78 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Frederikke Arentoft | 2000 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Anna Fiedler | 2001 | 36.63 | 1:10.81 | |||||||
Alba Cecilie Runge | 2000 | 32.99 | 1:43.80 | |||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 34.98 | 2:18.78 | |||||||
10 | Helsingør Damer 4 | 0 | 2:20.66 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Amanda Hietala | 2002 | 40.06 | 1:15.32 | |||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 33.59 | 1:48.91 | |||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 31.75 | 2:20.66 | |||||||
11 | Søllerød Damer 1 | 0 | 2:24.89 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 42.01 | 42.01 | |||||||
Mathilde Kehlet | 2003 | 41.90 | 1:23.91 | |||||||
Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 32.19 | 1:56.10 | |||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 28.79 | 2:24.89 | |||||||
12 | Hs Piger 1 | 2002 | 2:28.42 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Julie Frisch Hoff | 2002 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 41.28 | 1:17.44 | |||||||
Caroline Meyer | 2002 | 38.22 | 1:55.66 | |||||||
Sofie Slotved | 2002 | 32.76 | 2:28.42 | |||||||
13 | Helsingør K3 Piger 1 | 0 | 2:32.62 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 37.96 | 37.96 | |||||||
Karoline Christensen | 2002 | 42.09 | 1:20.05 | |||||||
Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 39.28 | 1:59.33 | |||||||
Mathilde Schrøder | 2002 | 33.29 | 2:32.62 | |||||||
14 | Værløse Piger 1 | 0 | 2:33.84 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 40.00 | 40.00 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 46.52 | 1:26.52 | |||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 34.91 | 2:01.43 | |||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 32.41 | 2:33.84 | |||||||
15 | Hs Piger 2 | 2003 | 2:37.44 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 42.11 | 42.11 | |||||||
Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 42.50 | 1:24.61 | |||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 36.86 | 2:01.47 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 35.97 | 2:37.44 | |||||||
16 | Helsingør K3 Piger 3 | 0 | 2:41.97 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Linnea Hietala | 2004 | 38.83 | 38.83 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 42.12 | 1:20.95 | |||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 10.14 | 1:31.09 | |||||||
Emma F. Rouse | 2004 | 1:10.88 | 2:41.97 | |||||||
17 | Vest Talent Piger 1 | 2003 | 2:47.84 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Karla Banke Mathisen | 2003 | 44.13 | 44.13 | |||||||
Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 49.51 | 1:33.64 | |||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 38.03 | 2:11.67 | |||||||
Marie Bylov Larsen | 2003 | 36.17 | 2:47.84 | |||||||
18 | The Few | 0 | 2:52.26 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Hedager | 2004 | 42.13 | 42.13 | |||||||
Lea Bach Nielsen | 2003 | 50.03 | 1:32.16 | |||||||
Ellen A. Skov | 2003 | 44.55 | 2:16.71 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 35.55 | 2:52.26 | |||||||
19 | Søllerød Damer 2 | 0 | 2:56.25 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Anna Nørskov | 2004 | 44.64 | 44.64 | |||||||
Pauline Drucker | 2004 | 43.99 | 1:28.63 | |||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 50.64 | 2:19.27 | |||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 36.98 | 2:56.25 | |||||||
20 | Vest Talent Piger 2 | 2004 | 3:04.88 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 44.08 | 44.08 | |||||||
Mathilde Bennetzen | 2004 | 54.18 | 1:38.26 | |||||||
Anne-Sofie Devantier | 2004 | 41.29 | 2:19.55 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 45.33 | 3:04.88 | |||||||
21 | Birkerød Ag3 Piger | 2005 | 3:27.55 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | 45.57 | 45.57 | |||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 16.53 | 1:02.10 | |||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 43.39 | 1:45.49 | |||||||
Astrid Rønn Olesen | 2005 | 1:42.06 | 3:27.55 | |||||||
22 | Vest Minitalent Piger | 2005 | 3:33.99 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 49.27 | 49.27 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 56.64 | 1:45.91 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 1:02.82 | 2:48.73 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 45.26 | 3:33.99 | |||||||
23 | Allerøds Seje Sild 1 | 0 | 3:40.51 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 46.31 | 46.31 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 1:17.64 | 2:03.95 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 51.96 | 2:55.91 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 44.60 | 3:40.51 | |||||||
24 | Allerøds Seje Sild 2 | 0 | 4:14.83 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 1:03.65 | 1:03.65 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 1:19.30 | 2:22.95 | |||||||
Ida Mogensen | 2006 | 1:00.26 | 3:23.21 | |||||||
Liva Wissing | 2006 | 51.62 | 4:14.83 | |||||||
- | Helsingør K3 Piger 2 | 0 | DSQ | Tyvstart 2.svømmer | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Pil Sylvander | 2003 | 42.67 | 42.67 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |