Resultater for Kronborg Open Lang 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2015 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Houen | 2001 | 492 | 28.31 | 59.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lukas Schultze | 2001 | 488 | 28.81 | 59.60 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Moritz Blanke | 2001 | 482 | 29.37 | 59.85 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 416 | 30.27 | 1:02.82 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 390 | 31.37 | 1:04.23 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 372 | 31.95 | 1:05.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Max Ekelund | 2001 | 372 | 31.41 | 1:05.22 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
8 | William S. Michaelsen | 2001 | 366 | 30.95 | 1:05.60 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
9 | Frederik Bornemann | 2001 | 365 | 32.43 | 1:05.65 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Holm | 2001 | 348 | 32.07 | 1:06.67 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 346 | 32.34 | 1:06.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Valdemar Solok | 2001 | 343 | 31.87 | 1:06.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | 327 | 31.89 | 1:08.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 326 | 32.62 | 1:08.14 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sebastian M. Staal | 2002 | 324 | 32.49 | 1:08.28 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Røgind | 2001 | 321 | 33.36 | 1:08.51 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Philip Andersson | 2001 | 318 | 33.32 | 1:08.71 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
18 | Mathias Nørskov | 2001 | 315 | 33.22 | 1:08.92 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Clausen | 2001 | 315 | 33.42 | 1:08.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathias Persson | 2001 | 315 | 33.07 | 1:08.98 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 313 | 33.64 | 1:09.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 313 | 33.39 | 1:09.09 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
23 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 312 | 33.19 | 1:09.16 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
24 | Benjamin Schäfer | 2003 | 311 | 32.21 | 1:09.22 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
25 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 307 | 34.33 | 1:09.53 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 292 | 33.75 | 1:10.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Mattias Houen | 2002 | 289 | 35.07 | 1:10.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christian Galsøe | 2002 | 285 | 33.59 | 1:11.26 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 284 | 33.94 | 1:11.34 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 283 | 33.96 | 1:11.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 282 | 35.38 | 1:11.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Albert Voldum Krog | 2001 | 282 | 34.66 | 1:11.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Asger Hugo Juul | 2003 | 282 | 34.71 | 1:11.55 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Christoffer Hove | 2002 | 269 | 35.89 | 1:12.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Lucas Jensen | 2001 | 269 | 34.37 | 1:12.69 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 269 | 34.25 | 1:12.70 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Oliver Grunnet | 2002 | 267 | 34.21 | 1:12.82 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jesper Schiødt | 2001 | 265 | 33.90 | 1:13.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Jannick Lind | 2001 | 262 | 35.17 | 1:13.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
40 | Julius Mølgaard | 2002 | 249 | 35.58 | 1:14.57 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
41 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 245 | 35.35 | 1:14.99 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Simon Blidarevic | 2002 | 244 | 35.46 | 1:15.09 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Mathias Lindgaard | 2004 | 241 | 36.72 | 1:15.39 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
44 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 234 | 36.55 | 1:16.15 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
45 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 232 | 35.59 | 1:16.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
46 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 213 | 37.55 | 1:18.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Noel Willem Pihl | 2002 | 211 | 37.71 | 1:18.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
48 | Janus Rosholm | 2002 | 200 | 36.93 | 1:20.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | 197 | 37.03 | 1:20.57 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
50 | Frederik Helms | 2001 | 194 | 39.04 | 1:20.97 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
51 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 194 | 38.11 | 1:21.02 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
52 | Villads Kruse | 2003 | 192 | 38.80 | 1:21.30 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
53 | Max Albertsen | 2003 | 190 | 38.65 | 1:21.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
54 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 183 | 39.19 | 1:22.70 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
55 | Tobias Davidsen | 2003 | 182 | 40.74 | 1:22.72 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
56 | Kristian Moffett | 2003 | 181 | 40.17 | 1:22.89 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
57 | William Kristensen | 2003 | 173 | 39.57 | 1:24.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
58 | Victor Dyrhauge | 2004 | 173 | 38.30 | 1:24.25 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
59 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 172 | 40.39 | 1:24.38 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
60 | Mark Tied | 2005 | 168 | 41.01 | 1:25.02 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
61 | Gustav Larsen | 2003 | 162 | 40.99 | 1:26.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
62 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 154 | 40.63 | 1:27.47 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
63 | Sebastian Henning | 2005 | 153 | 41.37 | 1:27.63 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
64 | Niels Peter Lund | 2002 | 149 | 40.61 | 1:28.42 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
65 | Andreas Rasmussen | 2002 | 148 | 41.55 | 1:28.77 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
66 | William Breuner | 2005 | 144 | 42.35 | 1:29.54 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
67 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 136 | 44.88 | 1:31.13 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
68 | Mathias Jelshøj | 2001 | 133 | 44.62 | 1:32.01 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
69 | Bertram Nyegaard | 2004 | 132 | 42.47 | 1:32.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
70 | Elias Winther | 2003 | 126 | 43.83 | 1:33.63 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
71 | Albert Karlsen | 2004 | 117 | 45.17 | 1:35.83 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
72 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 116 | 44.98 | 1:36.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
73 | Marius Grønholm | 2005 | 102 | 46.06 | 1:40.40 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
74 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 97 | 46.88 | 1:41.94 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
75 | Elias Elmedyb | 2006 | 97 | 47.37 | 1:42.20 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
76 | Ditlev Queitsch | 2006 | 96 | 49.07 | 1:42.54 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
77 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 91 | 47.88 | 1:44.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
78 | William Mitchell | 2004 | 88 | 52.43 | 1:45.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
79 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 82 | 49.08 | 1:48.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
80 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 80 | 51.24 | 1:48.97 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
81 | Sofus Krogh | 2003 | 78 | 51.56 | 1:49.65 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
82 | Theodor Møller | 2005 | 76 | 52.84 | 1:50.58 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
83 | Joanathan Nyegaard | 2007 | 70 | 1:53.67 | 1:53.67 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
84 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 67 | 53.61 | 1:55.27 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
85 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 67 | 51.71 | 1:55.38 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
86 | Emil Isaksen | 2005 | 65 | 53.43 | 1:56.72 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
87 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 49 | 58.60 | 2:08.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Anton Larsen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Arendt Skytte | 2002 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maurice Ingenrieth | 2000 | 561 | 27.09 | 56.88 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | 523 | 27.66 | 58.22 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Frederik Lundgaard | 1999 | 506 | 28.13 | 58.85 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Christian Andersen | 1999 | 499 | 28.30 | 59.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Steffensen | 1999 | 431 | 29.71 | 1:02.11 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Petter Hellzén | 2000 | 427 | 29.54 | 1:02.31 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
7 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 373 | 31.41 | 1:05.14 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 314 | 34.35 | 1:09.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 305 | 33.60 | 1:09.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | William Schwab | 2000 | 290 | 33.03 | 1:10.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johan Heilmann | 2000 | 284 | 34.19 | 1:11.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Klindt | 2000 | 283 | 34.85 | 1:11.41 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
13 | Emil Tönshoff | 2000 | 273 | 33.93 | 1:12.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 273 | 33.66 | 1:12.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Borg | 2000 | 259 | 35.57 | 1:13.57 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Laurids Holme | 2000 | 258 | 35.80 | 1:13.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 256 | 34.83 | 1:13.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 521 | 28.01 | 58.29 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Thomas Vilmar | 1998 | 454 | 29.55 | 1:01.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 115 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Fredrik Gaugg | 1996 | 620 | 26.96 | 55.00 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Mattias Andersson | 1996 | 451 | 29.22 | 1:01.19 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |