Resultat för VI39 Medley Race
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race | Udskriftsdato | 01 februar 2015 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2015 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Teknisk El-Service ApS |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 47.57 | 1:35.03 | |||||
2 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.01 | 1:36.69 | |||||
3 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 47.52 | 1:37.01 | |||||
4 | Ben Taylor | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 48.31 | 1:37.07 | |||||
5 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 48.30 | 1:38.20 | |||||
6 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 50.86 | 1:43.64 | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Teknisk El-Service ApS |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.91 | 1:18.68 | |||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.37 | 1:19.49 | |||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.07 | 1:26.91 | |||||
4 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.64 | 1:28.10 | |||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.62 | 1:30.11 | |||||
6 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.85 | 1:31.43 | |||||
7 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.80 | 1:31.77 | |||||
8 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.02 | 1:32.19 | |||||
9 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.88 | 1:33.79 | |||||
10 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 46.64 | 1:35.36 | |||||
11 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 49.32 | 1:35.41 | |||||
12 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.04 | 1:37.07 | |||||
13 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.58 | 1:38.14 | |||||
14 | Vilhelm Riegels | 2003 | Swim Team Tåstrup | 48.52 | 1:38.47 | |||||
15 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 49.67 | 1:41.80 | |||||
16 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 51.21 | 1:43.59 | |||||
17 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 50.76 | 1:45.09 | |||||
18 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 55.69 | 1:50.84 | |||||
19 | Christian Hartmann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:14.85 | 2:14.85 | |||||
- | Enzo Sorgini | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Teknisk El-Service ApS |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.75 | 1:31.84 | |||||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 48.45 | 1:36.72 | |||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 48.63 | 1:38.40 | |||||
4 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 48.39 | 1:38.90 | |||||
5 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 47.45 | 1:40.65 | |||||
6 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 48.44 | 1:41.63 | |||||
7 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.58 | 1:42.11 | |||||
8 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.72 | 1:47.30 | |||||
- | Felix H. Midtgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Teknisk El-Service ApS |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.38 | 1:40.97 | |||||
2 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.09 | 1:45.86 | |||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.60 | 1:46.61 | |||||
4 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 52.67 | 1:46.69 | |||||
5 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 57.16 | 1:53.07 | |||||
6 | Malthe Braagaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 58.53 | 1:56.84 | |||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 februar 2015 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 12:16 |