Resultater for Vestdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 09.30
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Langbane 2015 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 februar 2015 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Levisen | 1997 | 664 | 28.48 | 59.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 636 | 29.12 | 1:00.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 632 | 29.39 | 1:00.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Emma H. Christiansen | 1999 | 622 | 28.85 | 1:00.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 618 | 29.39 | 1:01.12 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Signe B. Thomasen | 1996 | 617 | 29.25 | 1:01.15 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Snæfridur Sol | 2000 | 608 | 29.55 | 1:01.44 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 600 | 29.40 | 1:01.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Bærentsen | 2000 | 588 | 30.22 | 1:02.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lisa Schøn | 1999 | 586 | 30.38 | 1:02.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 584 | 30.22 | 1:02.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Nehmdal | 1999 | 576 | 29.90 | 1:02.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Julie Oxenvad | 1997 | 575 | 30.75 | 1:02.60 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Camilla Rask | 1999 | 566 | 30.25 | 1:02.92 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Shanna Armstrong | 1998 | 564 | 30.81 | 1:03.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Merete Toft Jensen | 1999 | 558 | 30.77 | 1:03.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 551 | 30.76 | 1:03.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 550 | 30.45 | 1:03.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 545 | 30.47 | 1:03.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mette Flaskager | 1999 | 545 | 30.26 | 1:03.73 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 539 | 30.11 | 1:03.96 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
22 | Mia Jensen | 1998 | 538 | 30.75 | 1:03.99 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
23 | Celia Erikstad | 1999 | 537 | 31.18 | 1:04.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 535 | 30.29 | 1:04.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Helene Olesen | 2000 | 534 | 30.31 | 1:04.17 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 519 | 31.48 | 1:04.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jasmin Fasel | 1996 | 517 | 31.27 | 1:04.84 | |||||
Bov IF | ||||||||||
28 | Stine Madsen | 1999 | 516 | 31.11 | 1:04.91 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Helena V. Ellling | 2000 | 515 | 31.93 | 1:04.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 514 | 30.92 | 1:04.97 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 513 | 31.17 | 1:05.01 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Isabella Drest | 1999 | 513 | 31.84 | 1:05.04 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
33 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 510 | 31.45 | 1:05.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sofie W. Bunten | 1999 | 510 | 31.60 | 1:05.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 509 | 31.39 | 1:05.20 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
36 | Stine Mary Vissing | 1997 | 508 | 31.48 | 1:05.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Amalie Pedersen | 2000 | 507 | 31.71 | 1:05.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Camilla Ottesen | 2000 | 507 | 31.18 | 1:05.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
39 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 504 | 31.31 | 1:05.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 503 | 31.25 | 1:05.44 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
41 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 502 | 31.39 | 1:05.49 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Smilla Lyhne | 2000 | 502 | 31.75 | 1:05.50 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
43 | Matilde Fuglsang | 2000 | 498 | 32.27 | 1:05.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 497 | 31.89 | 1:05.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 496 | 31.81 | 1:05.76 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
46 | Marie Kvorning Mikkelsen | 2000 | 495 | 31.70 | 1:05.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
47 | Kirstine Feldinger | 1996 | 494 | 30.90 | 1:05.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
48 | Cecilie Hansen | 1995 | 491 | 31.19 | 1:05.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Christina Blaaberg | 1998 | 490 | 31.70 | 1:06.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
50 | Anne-Kathrine Jørgensen | 2000 | 488 | 31.44 | 1:06.10 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
51 | Camilla Linne | 1997 | 488 | 31.37 | 1:06.12 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
52 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 486 | 31.55 | 1:06.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
53 | Sif Floor | 2000 | 483 | 31.94 | 1:06.32 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
54 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 480 | 31.32 | 1:06.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
55 | Celina G Winther | 1999 | 479 | 31.89 | 1:06.53 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
56 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 475 | 31.82 | 1:06.70 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
57 | Nikoline Østerberg | 2000 | 472 | 31.54 | 1:06.87 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
58 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 470 | 32.15 | 1:06.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
59 | Anna Bonde | 1999 | 470 | 32.02 | 1:06.96 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
60 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 468 | 31.77 | 1:07.05 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
61 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 468 | 32.01 | 1:07.06 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
62 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 467 | 33.45 | 1:07.08 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
63 | Emma Lykke Holm | 2000 | 466 | 32.37 | 1:07.14 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
64 | Cecilie Dalgas | 2000 | 459 | 32.79 | 1:07.46 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
65 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 452 | 32.88 | 1:07.81 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
66 | Lærke Højbjerg | 1999 | 452 | 32.57 | 1:07.84 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
67 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 447 | 32.13 | 1:08.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
68 | Ane Wildenschild | 2000 | 438 | 33.35 | 1:08.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
69 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 433 | 33.03 | 1:08.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
70 | Clara Holst | 1999 | 418 | 33.30 | 1:09.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
71 | Julie Pavon Friis | 1999 | 355 | 34.45 | 1:13.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Ida Kusk | 1999 | Akut syg | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Akut syg | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 10:27 |